رنگ هایی را که با بلوط عسلی ترکیب می شوند را پیدا کنید

اوه بلوط عسلی چوب منتخب در خانه های دهه 80 و 90. البته بلوط به طور طبیعی به رنگ عسلی نیست، اما به مرور زمان به دلیل استفاده از لکه ها و پلی اورتان کهربایی می شود.

متأسفانه، کابینت‌های آشپزخانه بلوط عسلی، تزئینات، روکش‌ها، درها و حتی کفپوش‌ها، ظاهر مدرنی نیست که این روزها بیشتر صاحبان خانه می‌خواهند.

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

رنگ می تواند هر فضایی را بسازد یا از بین ببرد . وقتی نوبت به انتخاب رنگ می‌رسد ، انتخاب اشتباه می ‌تواند خانه ‌ای را ایجاد کند که زشت و نا مناسب به نظر برسد . اما با گزینه های زیادی که موجود است ، انتخاب رنگ مناسب برای خانه شما می تواند کمی دشوار باشد . خوشبختانه ،  در این مقاله ما فهرستی از رنگ ‌ها را تهیه کرده ایم که با محبوب‌ ترین رنگ ‌های چوب مطابقت دارد .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

مقاله امروز بر روی رنگ ‌هایی متمرکز می ‌شود که با بلوط عسلی هم خوانی دارد ، رنگی گرم که در هر اتاقی از خانه عالی به نظر می‌رسد . ما گزینه ها را تجزیه می کنیم و در مورد چگونگی دستیابی به بهترین نتایج ممکن بحث خواهیم کرد .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

بلوط عسلی یک رنگ محبوب برای دکوراسیون داخلی است و یکی از محبوب ترین رنگ ها در نمایش محبوب   HGTV ” Fixer Upper  ”  است ! به نظر ما این رنگ بی‌تردید گرم است ، اما همچنان کمی کنتراست را امکان ‌پذیر می‌کند و آن را به انتخابی عالی برای اکثر اتاق ‌ها تبدیل می‌ کند . در حالی که چوب اغلب در رنگ استفاده می شود ، به هیچ وجه تنها عنصر نیست . این رنگ بیشترین ارتباط را با قهوه ای دارد ، اما می تواند با رنگ های زرد ، آبی ، سبز و بنفش نیز ترکیب شود .

در اینجا ما بهترین رنگ ها را که با تزئینات بلوط عسلی مطابقت دارند ، از جمله رنگ های عالی برای دیوار که با کف و کابینت مطابقت دارند ، به اشتراک می گذاریم .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

وقتی نوبت به دانستن اینکه کدام رنگ‌ ها با رنگ ‌های چوبی مناسب ‌تر هستند ، باید به ته رنگ ‌ها در مقابل رنگ ‌های خاص توجه کنید .

شایان ذکر است که رنگ گرم با ته رنگ سبز بهترین انتخاب است . به جای محدود شدن به یک رنگ پایه ، می توانید از میانِ رنگ های بسیاری رنگ محبوبِ خود را انتخاب کنید .

رنگ هایی را انتخاب کنید که به خوبی با تزئینات بلوط عسلی ترکیب می شوند .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

چند گروه رنگی وجود دارد که با تزئینات بلوط عسلی به خوبی کار می کنند . هنگام استفاده از تزئینات بلوط عسلی ، به پالت گرم تری از بژ و خاکستری بچسبید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

رنگ زرد نارنجی کمرنگ بلوط عسلی ممکن است به راحتی با رنگ های آبی و سبز مقابله کند تا در فضا از احساس گرما و گرفتگی بیش از حد جلوگیری شود . یک رنگ بژ گرم تر ممکن است به گرفته شدنِ اتاق و حسِ خفقان کمک کند .

ممکن است از رنگ‌ های قرمز و زرد استفاده شود ، اما باید از آن‌ ها به عنوان یک تکه برجسته استفاده کرد تا تاکید بر چوب به جای دیوارها حفظ شود . اگر فقط تزئینات با این رنگ ، رنگ آمیزی شده باشد ، ممکن است چندان قابل توجه نباشد زیرا تریم نقطه اصلی اتاق نیست .

در زیر ، هر یک از این مناطق را با عمق بیشتری مرور می کنیم و لیستی از رنگ های خاص را برای انتخاب ، ارائه می دهیم .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

رنگ ‌های تریم بلوط عسلی

در حالی که هنگام استفاده از تزئینات بلوط عسلی ، رنگ‌ های فوق ‌العاده زیادی وجود دارد ، رنگ‌ هایی هستند که به صورت ‌ویژه ای برجسته هستند .

بسته به نوع احساسی که برای یک اتاق می ‌خواهید و همچنین چیزهای دیگری که در آن فضا قرار می ‌گیرد ، ممکن است انتخاب یک رنگ بر دیگر رنگ ارجحیت داشته باشد .

رنگ های پیشنهادی در زیر نشان داده شده است . اگر رنگی را دوست دارید اما برای سلیقۀ شما کمی روشن یا تیره است ، می توانید رنگ های مشابهی را که کمی تیره تر یا روشن تر هستند ، پیدا کنید .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

خنثی

رنگ های که به خوبی با تریم چوب عسلی مطابقت دارند عبارتند از :

رنگ شیری (SW 7554 ) ظاهری روشن ، تا حدودی بژ و سفید رنگ ایجاد می ‌کند که به چوب عسلی اجازه می ‌دهد فضای بیشتری از اتاق را نشان بدهد . این یک رنگ گرم و ملایم است که به خوبی با چوب عسلی و هر اقلام برجسته ای که انتخاب می کنید هماهنگ می شود .

خاکستری کمیاب (SW 6199 ) جلوه ‌ای تا حدودی تیره ‌تر و سردتر ارائه می ‌کند و در عین حال با تزئینات چوب عسلی مطابقت دارد .

با چوب ترکیب می شود و به شما امکان می دهد از رنگی متفاوت به عنوان پایه برای مبلمان و لوازم داخل اتاق استفاده کنید . در اینجا می‌توانید انتخاب‌ های بیشتر رنگ دیوار برای خانه‌ تان را پیدا کنید .

رنگ بلوط عسلی
رنگ بلوط عسلی

آبی

رنگ ثابت بهترین رنگ آبی برای ترکیب با تزئینات چوب عسلی است (SW 6507) این رنگ در هر محیطی شاد و جذاب است . وقتی به دنبال فضایی ساحلی هستید ، این رنگ به خوبی با بلوط عسلی جفت می شود .

Sherwin Williams Resolute Blue ( SW 6507 )

 یک سایه روشن متوسط ​​از آبی است که در هر فضایی پر جنب و جوش و جذاب است .

برای لوازم جانبی و مبلمان ، آبی ثابت و بلوط عسلی ممکن است با رنگ‌ های خنثی ، آبی عمیق ‌تر و سبز مخلوط شوند .

سبز

وقتی صحبت از رنگ سبز با چوب بلوط عسلی به میان می آید ، بهترین انتخاب (SW 9034) است .

سبز دریایی (SW 9034) سبزی تا حدی آرام است که با این وجود با رنگی روشن و طبیعی می درخشد .

برای دستیابی به ظاهری خاکی ، این رنگ و بلوط عسلی وقتی با عناصر خنثی قوی ‌تر برای وسایل مبلمان در هر اتاقی همراه شود ، به خوبی عمل می‌ کند . هنگام ترکیب این سایه سبز با تزئینات چوب بلوط عسلی ، گیاهان یک پایه افزودنی فوق العاده هستند .

رنگ هایی که به خوبی با بلوط عسلی روی دیوارها ترکیب می شوند .

وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که دیوار را با تزئینات بلوط عسلی ، کف یا کابینت چه رنگی ، رنگ کنید ، ابتدا باید چند نکته را در نظر بگیرید . برای شروع ، دسته بندی های زیر را در نظر بگیرید :

خنثی – هر چیزی را انتخاب کنید که با چوب متضاد باشد ، خواه بسیار روشن باشد یا نسبتاً تاریک .

شما باید از استفاده از رنگ های برنزه یا قهوه ای هم رنگ با چوبی که از قبل دارید خودداری کنید . خاکستری و خاکستری های گرم تر و همچنین بژ و قهوه ای ملایم رنگ های خنثی خوبی هستند .

بلوز – پایه‌ های بلوط عسلی حال و هوای ساحلی را ایجاد می ‌کنند ، که اگر هدف تان این باشد ، همان چیزی است که می‌ خواهید . آبی ممکن است بسیار کم رنگ یا آبی روشن تر در ناحیه مرکزی باشد . هنگام استفاده از چوب بلوط عسلی ، رنگ آبی تیره و قو تر ممکن است کمی بیش از حد کنتراست داشته باشد .

سبزها – تقریباً همه تناژ سبز هنگام استفاده به عنوان رنگ برجسته روی میز هستند . بلوط عسلی چوبی با ظاهری بسیار طبیعی است و ترکیب آن با هر سایه ای از رنگ های طبیعی مانند سبز به اتاق احساس راحتی و طبیعی می دهد .

کفپوش های بلوط عسلی : از چه رنگ هایی باید استفاده کنید ؟

ممکن است از رنگ های قرمز و زرد استفاده شود ، اما همان طور که در بالا گفته شد هنگام بحث در مورد اینکه چه رنگ هایی برای انتخاب چوب وجود دارد ، باید در حد اعتدال استفاده شوند . این امر به ویژه در مورد کفپوش بلوط عسلی ضروری است ، زیرا استفاده بیش از حد از رنگ های گرم ممکن است اتاق را آزاردهنده کند .

از آنجایی که کفپوش تمام پایه منطقه را می گیرد و دیوارهای باقی مانده را اشغال می کند ، ایده آل است که رنگ خنثی یا خنک تری را روی دیوارها انتخاب کنید تا فضا شاداب به نظر برسد .

رنگ های آبی و سبز را می توان به سادگی برای تضاد با کف چوب بلوط عسلی استفاده کرد . یکی از بهترین راه ‌ها برای صاف کردن رنگ ‌ها در فضا ، استفاده از یک رنگ خنثی خوب با پایه آبی یا سبز است .

کابینت های بلوط عسلی : از چه رنگ هایی باید استفاده کنید ؟

برخلاف کف‌ پوش ‌هایی که قبلاً گفته شد ، کابینت ‌های بلوط عسلی فضای رنگ‌ شده را کم توجه تر می کند و باعث می ‌شود رنگ قوی ‌تر به عنوان یک پایه کمتر تحت تأثیر قرار گیرد .

این کابینت‌ های بلوط عسلی اغلب در آشپزخانه ‌ها دیده می‌ شوند ، جایی که ممکن است با نصب پشتی ، لوازم خانگی و کارهای دیگر ترکیب شوند .

اگر از روکش ملایم‌ تری روی بقیه تجهیزات استفاده می‌ کنید ، اینجا جایی است که باید از رنگ آبی یا سبز روشن استفاده کنید تا آن را جالب کنید ، یا از یک رنگ خنثی عمیق ‌تر استفاده کنید و اجازه دهید لوازم جانبی تمام کار را انجام دهند .

آیا می دانستید که رنگ بلوط عسلی تقریباً با هر رنگی ست می شود ؟ این رنگ واقعاً همه کاره است . ما می‌ توانیم از این واقعیت استفاده کنیم و از آن برای رنگ‌ آمیزی اتاق ‌هایی با طرح رنگ بلوط عسلی استفاده کنیم .

چه رنگی با بلوط عسلی هماهنگ می شود ؟

رنگی که با بلوط عسلی هماهنگ می شود قهوه ای روشن است .

دیوارهای چه رنگی با کابینت های بلوط عسلی هماهنگ می شود ؟

رنگ دیوارها باید با هر رنگی که برای کابینت خود انتخاب می کنید مطابقت داشته باشد .

آیا خاکستری با بلوط عسلی ترکیب می شود ؟

خاکستری می تواند با هر رنگی ترکیب شود .

رنگ های دیگری که با تزئینات چوب بلوط عسلی زیبا به نظر می رسند خاکستری گرم با ته رنگ سبز یا برنزی هستند. در حمام و اتاق خواب، سبز آبی نیز می تواند دوست داشتنی به نظر برسد. از رنگ های بژ با ته مایه های صورتی سرد و خاکستری با ته رنگ های آبی یا بنفش واقعی دوری کنید.

رنگ عسلی
رنگ عسلی

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : ترکیب رنگ چوب ، ترکیب ، ترکیب رنگ با بلوط عسلی

مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

WhatsApp us