چرا چوب خام را رنگ می کنیم؟

رنگ آمیزی چوب خام با پرایمر چوب به شما این امکان را می دهد که قبل از استفاده از روکش، تخلخل پایه را به درستی مسدود کنید. در واقع، لازم است قبل از استفاده از رنگ تزئینی نهایی، کل سطح چوب را استاندارد کنید. بنابراین، استفاده از پرایمر، رندر عالی از پرداخت پس از اعمال را تضمین می کند.

رنگ آمیزی چوب خام چه مبلمان و چه روکش چوب امکان پذیر است. با این حال، آماده سازی لازم است. اگر سطح چوب به اندازه کافی آماده نشده باشد نمی توان مستقیماً رنگ آمیزی کرد. قبل از پوشاندن با پوشش مناسب باید سمباده و تمیز شود.

پرایمر برای رنگ آمیزی چوب خام، نو یا رقیق شده در نظر گرفته شده است. فرمولاسیون آن اجازه نفوذ عالی به بستر را برای چسبندگی کامل می دهد. این یک چسبندگی واقعی بین تکیه گاه و پوشش رنگ بعدی ایجاد می کند. این چسبندگی سیستم رنگ را برای نگه داشتن قابل توجه تقویت می کند.

این پرایمر چوب حاوی عواملی است که تانن را مسدود می کند تا لکه های قهوه ای یا سیاه را محدود کند. هنگامی که چوب خام تانیک است مانند شاه بلوط یا بلوط، از زرد شدن پوشش جلوگیری می کند. به لطف اثر مانع واقعی لایه زیرین، به طور موثری از افزایش مویرگ ها جلوگیری می کند. تنها چیزی که باقی می ماند این است که کار را با رنگ نهایی انتخاب شده به پایان برسانید.

(( اسید تانیک (به انگلیسی: Tannic acid ) یک فرم ویژه‌ای از ماده تانن است که خود نوعی پلی‌فنول محسوب می‌شود.))

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

چگونه چوب خام را آماده کنیم؟

برای تهیه چوب خام قبل از استفاده از پرایمر چوب ، بهتر است آن را با دقت چربی زدایی کنید. سپس لازم است که برای بهبود چسبندگی، بدون فراموش کردن حذف گرد و غبار سنباده، آن را کمی جین کنید.

1-چرب زدایی: با تمیز کردن مناسب چوب خام با حلال پاک کننده در صورتی که خیلی چرب است شروع کنید. قدرت حل کنندگی عالی برای کثیفی، رسوبات چرب، چربی ها یا روغن ها را فراهم می کند. باید دقت شود که سطح آن به اندازه کافی تمیز باشد تا در شرایط خوبی بتوان روی آن را با رنگ پوشاند.

2- چوب را سنباده بزنید: برای آماده سازی مناسب سطح مورد نظر استفاده از ساینده ریز توصیه می شود. با انجام حرکات بسیار دایره ای که باید ثابت، منظم و همگن باشند استفاده می شود. باید سعی شود سطح را به اندازه کافی خراش داد تا بهترین چسبندگی ممکن از پوشش زیر روی چوب خام ایجاد شود.

3- گرد و غبار را از بین ببرید: پاکسازی تمام مواد باقیمانده که در اثر سنباده زدن چوب خام ایجاد می شود، ضروری است. برای کارایی بیشتر توصیه می شود از جارو یا جاروبرقی DIY استفاده کنید. کار را با یک پارچه یا اسفنج کمی مرطوب پاک کنید. هدف حذف هر ذره ای است که ممکن است هنوز وجود داشته باشد.

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

چگونه با پرایمر چوب رنگ کنیم؟ مانند سیلر ..

هنگامی که می خواهید چسبندگی ایجاد کنید، رنگ آمیزی چوب خام با پرایمر چوب یک راه حل عالی باقی می ماند. توصیه می شود آن را به خوبی رقیق کنید، قبل از اینکه بین هر لایه پوسته کنید، آن را در گذرهای بسیار ریز اعمال کنید.

1 – پرایمر را رقیق کنید: بدون رقیق شدن با غلتک مو کوتاه، برس صاف یا برس شست استفاده می شود. هنوز هم می توان از یک تفنگ بدون هوا، یک تفنگ فشار یا یک تفنگ گرانشی با ترکیب تقریباً 5 تا 10 درصد تینر مصنوعی استفاده کرد. همیشه از تینر استفاده کنید که مخصوص پرایمر باقی می ماند.

2- اعمال پرایمر: در پاس های بسیار ریز اجرا می شود بدون اینکه سعی شود یکباره تمام سطح را بپوشاند. مهم‌تر از همه، اگر نمی‌خواهید در نهایت چوب‌های خام را چکه کنید، بیش از حد چوب خام را بارگیری نکنید. قبل از پوشاندن آن با رنگ تکمیلی مناسب، باید مدت زمان لازم برای خشک شدن کافی صبر کرد.

3- فاصله بین لایه ها: باید حداقل زمان صبر کنید تا آستر به اندازه کافی خشک شود. در صورتی که فیلم خیلی سفت باشد، می توان رنگ را کمی ساییده کرد. می‌توانید بین هر لایه را با پشم استیل #000 سمباده بزنید تا روکش بهتری داشته باشید. از تکرار چندین بار عمل دریغ نکنید.

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

منبع : وب سایت

مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

WhatsApp us