بهترین رنگ برای چوب – همه چیز درباره رنگ برای سطوح چوبی

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

اولین سوالی که وقتی به تلاش برای بهبود ظاهر چوب به ذهنمان می رسد این است که بهترین رنگ برای چوب چیست ؟ در حالی که چوب به طور معمول با هر نوع رنگی تنظیم می شود ، مهم است که قبل از شروع نقاشی ، همه چیز را در مورد فرآیند نقاشی بدانید .

1 .  تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع رنگی که برای چوب استفاده شود .

        1.1 نقاشی چوب برهنه .

        1.2 اعمال رنگ روی چوب تمام شده .

        1.3 انواع مبلمان چوبی فشرده .

        1.4 استفاده از رنگ بر روی مبلمان چوبی .

        1.5 رنگ آمیزی کف چوبی .

    2 . از چه رنگی روی چوب استفاده کنیم ؟

        2.1 انواع رنگ اکریلیک برای چوب .

        2.2 انواع رنگ لاتکس برای چوب .

        2.3 نوع رنگ روغنی .

        2.4 رنگ گچی : پایان منحصر به فرد یک اثر عتیقه .

    3 . هنگام رنگ آمیزی مبلمان چوبی چه باید کرد ؟

    4 . پاک کردن رنگ از سطوح چوبی .

    5 . سؤالات متداول .

        5.1 آیا رنگ روغنی چوب را تکمیل می کند ؟

        5.2 آیا رنگ روغنی بهترین نوع رنگ برای چوب است زیرا آب بندی می کند ؟

        5.3 قبل از استفاده از رنگ روغنی ، آیا باید چوب را آماده کنید ؟

        5.4 آیا می توانید رنگ مبتنی بر روغن را مهر و موم کنید ؟ 

        5.5 چگونه می توانیم تشخیص دهیم که سطحی با رنگ روغنی ، رنگ شده است ؟

تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع رنگی که باید برای چوب استفاده شود .

نوع چوبی که رنگ آمیزی می کنید تأثیر زیادی در نوع رنگی که باید استفاده کنید ، دارد . برخی از چوب ها قبل از اعمال رنگ باید آماده شوند ، در حالی که برخی دیگر به رنگ های خاصی نیاز دارند تا از چسبندگی خوب بین رنگ و سطح چوب اطمینان حاصل شود .

نقاشی چوب برهنه  

برای سطوح چوبی که هرگز با قلم مو لمس نشده اند یا در لاک یا رنگ آغشته نشده اند ، رنگ های لاتکس مبتنی بر آب به خوبی کار می کنند . هنگام استفاده از رنگ لاتکس بر پایه آب ، رنگی را با سطح براق انتخاب کنید . استفاده از رنگ های پایه آب باعث می شود که سطوح چوبی به راحتی تمیز شوند . همچنین دوام قطعات مبلمان را تضمین می کند . اگر مبلمان دست نخورده باقی بماند ، می توانید از رنگ لاتکس برای چوب نیز استفاده کنید که باعث ایجاد یک سطح صاف می شود .

قبل از اینکه نوع خاصی از رنگ را روی چوب بمالید ، چوب را با سنباده به خوبی سنباده کاری کنید . یک کاغذ 60 تا 80 گریت به ‌خوبی کار می‌ کند ، مخصوصاً زمانی که سنباده می‌ زنید .

روش خاصی برای سنباده زدن وجود دارد که باید از آن پیروی کنید تا اطمینان حاصل شود که سنباده کاری شما بر اساس جهت دانه های چوب فرمان می گیرد . ابتدا سطوح را جارو برقی بکشید ، قبل از اینکه واقعاً سطح را پاک کنید ، این کار را می توان با استفاده از یک پارچه مرطوب یا پارچه چسبناک برای حذف چوب خشک انجام داد .

آماده سازی سطح چوبی برای چسباندن به رنگ با یک نوع پرایمر عالی لکه ‌گیر ، توصیه می‌ شود . دلیلی که کارشناسان با پایه پرایمر شروع می کنند ، به حداقل رساندن خونریزی چوب است . روغن موجود در چوب در هنگام استفاده با رنگ واکنش نشان می دهد که باعث ایجاد اثر خون ریزی روی سطوح می شود . در حالی که توصیه می شود با استفاده از یک پرایمر خوب شروع کنید ، ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که مخالف نشان دادن لکه های پرایمر در اثر رنگ آمیزی هستند . در این صورت تصمیم بگیرید قبل از رنگ آمیزی فقط ایرادات چوب را با پرایمر بپوشانید .

اعمال رنگ روی چوب تمام شده

کارشناسان در زمینه چوب ، به نقاشان چوب توصیه می کنند که به انواع رنگ های روغنی برای کارهای چوبی بسنده کنند ، به خصوص در هنگام استفاده از رنگ بر روی مبلمانی که اغلب استفاده می شود . دلیل اینکه چرا کارشناسان جایگزین رنگ مبتنی بر روغن را بسیار جذاب می دانند ، به دلیل دوام آن است . همچنین بدون نیاز به استفاده از پرایمر روی مبلمان می ‌چسبد . انواع خاصی از رنگ های روغنی را می توان مستقیماً روی سطوح رنگ شده با پوسته نیز اعمال کرد .

تنها اشکالی که در استفاده از انواع رنگ های روغنی برای چوب وجود دارد این است که سخت شدن و سفت شدن آن نسبتاً طولانی مدت طول می کشد . رنگ مبتنی بر آب ، چوب را با زمان خشک شدن سریع‌ تر تکمیل می ‌کند . علاوه بر این ، استفاده از نوع رنگ روغنی برای چوب به این راحتی نیست . برای تمیز کردن سطوح و برس ها به حلال های شیمیایی ( تربانتین و الکل های معدنی ) نیاز دارید . همچنین هنگام کار با رنگ روغنی ، باید اجازه تهویه متقاطع را بدهید تا از بخارات ناشی از این نوع رنگ برای چوب جلوگیری کنید .

در مورد استفاده از یک لایه رنگ روی مبلمانی که قبلاً تمام شده است ، استفاده از چربی‌ گیر ایده خوبی است . یک چربی‌ گیر ، هرگونه کثیفی و روغن از قبل موجود روی سطح چوب را از بین می ‌برد تا سطح چوبی یکنواخت را ایجاد کند .

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

انواع مبلمان چوبی فشرده

مبلمان چوبی پرس شده دقیقا چیست ؟ مبلمانی که از تخته سه لا یا تخته فیبر با چگالی متوسط ​​( MDF ) ساخته شده است ، « مبلمان چوبی فشرده » نامیده می ‌شوند زیرا توسط یک محافظ چوبی پوشانده شده ‌اند . این مبلمان شبیه عتیقه های چوبی است .

بهترین نوع رنگ برای استفاده در سطوح چوبی که از نوع چوب فشرده هستند چیست ؟ قبل از اینکه حتی رنگ آمیزی کنید ، مطمئن شوید که سطح چوبی فشرده شده به طور ظریف لمینیت شده باشد .

شما باید مراقب باشید که بیش از حد لمینت نکنید زیرا نمی خواهید مواد زیر رنگ را در معرض دید قرار دهید . با دقت سنباده لمینیت سطح را شروع کنید . اگر هنگام لمینت ملایم نباشید ، در معرض خطر دیده شدن سطح چوب قرار خواهید گرفت ، قسمت سطحی چوب نسبتاً نازک است ، بنابراین لمینیت بیش از حد می تواند منجر به آسیب کامل روکش های چوبی شود .

ما به شما توصیه می کنیم که با یک پرایمر مبتنی بر روغن شروع کنید . یک پرایمر بر پایه روغن به خوبی به سطوح می‌ چسبد و بهترین پایه را برای رنگ ایجاد می‌ کند ، قبل از اینکه شروع کنید و سنباده بزنید ، زمان پخت بهینه را برای پرایمر در نظر بگیرید . همیشه قبل از افزودن رنگ به آرامی سنباده بزنید ، برای اینکه بدانید پرایمر شما خشک شده است ، دستورالعمل های کاربرد روی قوطی پرایمر را مطالعه کنید .

بهتر است قبل از اعمال یک لایه رنگ حداقل 24 ساعت صبر کنید تا پرایمر کاملا خشک شود . همچنین استفاده از رنگ لاتکس روی مبلمان چوبی فشرده ایده آل خواهد بود .

استفاده از رنگ بر روی مبلمان چوبی

هنگام تلاش برای تعیین بهترین رنگ برای چوب ، باید از همان ابتدا بدانید که می خواهید به چه نوع رنگی برسید . برای ایجاد یک روکش شلوغ ، استفاده از رنگ‌ های لاتکس شیری و گچی مناسب است . بسیاری از مردم به رنگ شیری – لاتکس روی مبلمان علاقه دارند ، دلیل آن این است که رنگ در ترک های چوب نفوذ می کند و ظاهر فرسوده ای را ایجاد می کند که برای بوفه ها و کمدها مناسب است .

برای یک روکش محکم تر ، رنگ های گچی به خوبی کار می کنند . می ‌توانید میزان آسیب ‌دیدگی رنگ گچی را کنترل کنید ، به ‌ویژه زمانی که روی وسایل چوبی مانند میز استفاده می ‌شود . نوع رنگی که انتخاب می کنید نتیجه را تعیین می کند ، بنابراین توصیه می شود ابتدا در مورد رنگ مورد نظر خود تصمیم بگیرید .

بر اساس این ایده‌آل ، با استفاده از رنگ‌ های روغنی سطح نرم ‌تری به دست می ‌آید . استفاده از رنگ روغن بر روی میز و صندلی می تواند منجر به خشک شدن سریع و ظاهر جذاب شود ، با رنگ ‌های روغنی ، رنگ‌ ها به قدری با دوام هستند که مبلمان رنگ شده شما کمتر دچار فرورفتگی رنگ‌ می شود .

نقاشی کفپوش های چوبی

ممکن است به این فکر کنید که از چه نوع رنگی برای کفپوش های چوبی استفاده کنید ، زیرا می توان از نوع خاصی از رنگ برای این سطح خاص استفاده کرد . توصیه می کنیم یک نوع رنگ قوی بخرید تا کفپوش های رنگ شده شما بتوانند راه رفتن مداوم روی آن را تحمل کنند . شما باید خیلی عملی فکر کنید که چه نوع رنگی برای کف چوبی بهترین است .

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند رنگ لاتکس را انتخاب کنید که پوششی براق ایجاد می‌ کند . لازم نیست بیش از حد براق باشد . یک روکش نیمه براق نیز خوب به نظر می رسد . یک روکش نرم تر ، تمیز کردن این کف ها را بدون دردسر می کند . برای تمیز کردن کف چوبی فقط باید از جارو استفاده کنید .

گاهی اوقات گزینه لاتکس مطلوب ترین گزینه برای شما نخواهد بود . در این صورت ، از انواع رنگ های روغنی برای چوب استفاده کنید و پس از آن یک روکش پلی اورتان اضافه کنید . روکش پلی اورتان به رنگ اجازه می دهد تا به کف چوبی شما بچسبد و همچنین مطمئن شود که کف شما دچار ساییدگی و پارگی نمی شود . هنگام استفاده از رنگ و پلی اورتان ، به کف خود زمان کافی بدهید تا خشک شود تا از راه رفتن روی زمین چسبناک مطمئن شوید .

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

از چه رنگی روی چوب استفاده کنیم ؟

انواع مختلفی از رنگ وجود دارد که هنگام رنگ آمیزی سطح چوبی می توان از بین آنها انتخاب کرد . برخی از انواع رنگ ها برای پروژه خاص شما مناسب تر از سایرین هستند ، بنابراین مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید تا به بهترین پایان بندی ممکن دست یابید .

انواع رنگ اکریلیک برای چوب

به احتمال زیاد از رنگ های اکریلیک برای پروژه های چوبی استفاده می کنید . نوع رنگ اکریلیک بهترین نوع رنگ برای پروژه های چوبی است که هنرمندانه تر نیز هستند . مزیت نوع رنگ اکریلیک این است که به سرعت خشک می شود و وقتی با آن رنگ می کنید بویی ندارد . برای پروژه ‌های هنری کوچک ‌تر ، ایده ‌آل است ، زیرا رنگ ‌های مختلفی وجود دارد و هر نوع رنگ می ‌تواند پوشش متفاوتی ایجاد کند . شما حتی می توانید رنگ های عجیب و غریب خود را ایجاد کنید یا هنگامی که از رنگ اکریلیک استفاده می کنید ، یک رنگ آمبره دیدنی به دست آورید .

یکی از دلایلی که ما رنگ های اکریلیک را برای پروژه ها توصیه می کنیم این است که این رنگ ها در اندازه ها و انواع مختلفی موجود هستند . همان قلمویی که برای نقاشی با رنگ های اکریلیک استفاده می کنید ، قابل استفاده مجدد است . شما باید فوراً این برس ها را بشویید تا بتوانید همیشه دوباره از آنها استفاده کنید .

بهترین رنگ برای چوب : کیت رنگ اکریلیک آرتزا

رنگ آرتزا اکریلیک 60 رنگ ، کیت ساده ای است که به شما امکان می دهد رنگ های عالی را روی چوب ایجاد کنید . رنگ های زیادی برای انتخاب وجود دارد . همچنین می توانید رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید و این کیت رنگ به عنوان یکی از بهترین انواع رنگ برای چوب عمل می کند . مزیت این نوع رنگ سمی نبودن رنگ های آن و کیفیت فوق العاده بالای آن است . از آنجایی که بسیاری از مردم مطمئن نیستند که از چه نوع رنگی برای چوب استفاده کنند که به هیچ وجه سمی نباشد ، خوب است بدانید که ACMI بیان کرده است که استفاده از این رنگ بی خطر است . کیت رنگ شامل مجموعه ای از رنگ های با کیفیت است که می تواند برای هر سطح چوبی استفاده شود .

انواع رنگ لاتکس برای چوب

ما می دانیم که بسیاری از نقاشان مبتدی استفاده از رنگ لاتکس را انتخاب می کنند ، زیرا رنگ آمیزی با آن راحت ترین کار است . در حالی که استفاده از رنگ‌ های روغنی سخت ‌تر است ، اما ماندگاری بیشتری دارند . جایگزین لاتکس به این معنی است که رنگ ماندگاری بالایی نخواهد داشت . همچنین ، با پرداخت لاتکس ، این احتمال وجود دارد که بتوانید علائم قلم مو را ردیابی کنید . برای از بین بردن لکه های قلم مو ، ماده فلوترول را به رنگ اضافه کنید . در حالی که لاتکس یکی از بهترین انواع رنگ برای چوب است ، نوع پوششی که می خواهید ایجاد کنید تعیین می کند که آیا چیزی روی رنگ اضافه می کنید یا خیر . اگر می خواهید پوشش براق تری داشته باشید ، پس از آن یک لایه رویی اضافه نکنید . برای به دست آوردن یک روکش مات یا یک سطح چوبی با ظاهر ساتن ، باید یک روکش رویی اضافه کنید .

بهترین نوع لاتکس : Rust-Oleum Painter’s Touch

از چه نوع رنگی روی چوب استفاده کنیم تا براق تر شود ؟ Rust-Oleum Painter’s Touch را امتحان کنید تا به این پرداخت خاص برسید . این نوع رنگ از نوع اکریلیک است که بر پایه آب است .

اگر به دنبال این هستید که در یک لحظه به سطوح خود کمی درخشش بیافزایید ممکن است این رنگ برای شما مناسب باشد . به نظر می رسد این رنگ در مقایسه با گچ بهترین رنگ برای استفاده روی چوب است . به دلیل خشک شدن سریع فرمول ، می توان از این رنگ برای سطح بسیار بزرگ تری استفاده کرد . چندین بار اشاره شده است که این یکی از سریع ترین و بهترین رنگ ها برای چوب است . در این طیف خاص از رنگ ها ، رنگ های مختلفی برای انتخاب وجود دارد .

نوع رنگ روغنی

اکثر مردم با نوع رنگ روغنی کاملا آشنا هستند . ما این نوع رنگ را می شناسیم زیرا وعده می دهد که سطوح چوبی شما را برای مدت طولانی پوشش دهد . ما همچنین اغلب رنگ‌ های روغنی را تضمین می ‌کنیم و به دلیل پرداخت‌ های مجللی که ایجاد می‌ کند ، آن را به عنوان یکی از بهترین رنگ‌ ها برای چوب می ‌شناسیم . از روکش های مات گرفته تا سطوح براق تر ، رنگ های روغنی بهترین نوع رنگ برای ارائه این پوشش ها هستند . با بسیاری از انواع رنگ های روغنی ، با اضافه کردن یک لایه رویی ، به طور طبیعی درخشندگی حاصل می شود .

به جای رنگ آمیزی با غلتک ، استفاده از رنگ روغن با استفاده از یک قلم مو خوب ایده آل است . در مورد اینکه کدام نوع قلم مو برای رنگ آمیزی رنگ روغنی مناسب است ، از کارشناسان ، مشاوره بخواهید . سعی کنید روی سطوحی که قبلا با رنگ لاتکس رنگ شده اند ، رنگ نکنید . بهتر است رنگ روغنی را روی سطوحی بمالید که با قلم مو دست نخورده یا روی سطحی که آستر زده شده است استفاده کنید .

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

بهترین رنگ روغنی : رنگ اسپری Rust-Oleum

رنگ اسپری Rust-Oleum اجازه می دهد تا سطحی براق برای تمام سطوح چوبی داشته باشید . ما اغلب نوعی رنگ برای چوب می خواهیم که به اندازه کافی درخشش ایجاد کند . اگر اینطور است ، یک قانون اساسی که باید هنگام کار با این اسپری رنگ به خاطر بسپارید این است که میزان درخشندگی بستگی به رنگ انتخابی شما دارد .

رنگ گچی : پایان منحصر به فرد عتیقه

هیچ راه آسانی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد که چه نوع رنگی روی چوب استفاده شود . پاسخ با توجه به نوع پایانی که می خواهید به آن برسید تعیین می شود . رنگ‌ های مبتنی بر آب ، روکش آنتیک ‌تری ایجاد می‌ کنند که ماهیت مات و نسبتاً جذابی دارد . دلیل اینکه رنگ‌ های شیری مانند رنگ گچی می ‌توانند به یک روکش شلوغ دست یابند این است که فرمولی دارند که به راحتی ترک ‌ها را پر می‌ کند و به آن ظاهر پوسته ‌پوسته و در عین حال شلوغی می ‌دهد . این نوع رنگ برای چوب را به ویژه هنگامی که مبلمان چوبی ویژگی اصلی یک فضا است ، مطلوب می کند .

باید به خاطر داشت که این رنگ گچی کمتر آزار دهنده است ، بنابراین کنترل بیشتری را هنگام کار بر روی سطوح به شما ارائه می دهد . بنابراین ، در حالی که این رنگ گچی هنوز یک انتخاب عالی برای یک روکش شلوغ است ، جلوه ای ظریف تر و کمی قدیمی تر نیز ایجاد می کند . توصیه می شود از این نوع رنگ برای سر تخته های چوبی ، کمدها یا قفسه های کت استفاده کنید .

رنگ مبلمان گچی رنسانس

این رنگ مبلمان و کابینت با گچی رنسانس ، همانطور که از نامش پیداست ، نوعی رنگ گچی است که قدمت آن به دوران رنسانس باز می گردد . این نوع رنگ برای چوب محبوبیت خود را به دلیل استفاده مکرر برای اهداف تزئینی به دست آورده است . استفاده از این رنگ بی خطر است ، زیرا فرمولی سازگار با محیط زیست دارد .

این رنگ تنها به دلیل پوششی که ارائه می دهد به عنوان بهترین رنگ تزئینی برای چوب شناخته می شود . افرادی که این برند رنگ را انتخاب می کنند به دلیل همه کاره بودن آن را به دیگران توصیه می کنند . به ندرت مشتری پیدا می شود که هنگام خرید این رنگ ناراضی باشد .

رنگ مبلمان رنسانس Retique It Chalk

هنگام رنگ آمیزی مبلمان چوبی چه باید کرد ؟

اگر شما یکی از معدود افرادی هستید که به دلیل لذت بخش بودن ، هنر نقاشی را انتخاب می کنید ، مطمئن باشید که ما هم آن را آرامش بخش می دانیم ! وقتی نوبت به رنگ آمیزی می شود ، مبتدیان باید به خاطر داشته باشند که اولین ضربه رنگ ، دلهره آورترین است ، اما هنگامی که مقدار مناسب رنگ را پاشیده اید ، به راحتی می توانید یک کار رنگ آمیزی عالی را انجام دهید . ممکن است فکر کنید که قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه شروع رنگ آمیزی سطح ، ابتدا باید مشخص کنید که از چه رنگ هایی روی سطوح چوبی استفاده کنید . این فرض اشتباه است . اندازه مبلمان و شکل آن در واقع تعیین می کند که چه نوع رنگی روی چوب استفاده شود .

برای رنگ آمیزی میز قهوه نشیمن ، ممکن است از رنگ بادوام برای سطوح چوبی بیرونی استفاده کنید . این کار باعث می شود کار رنگ آمیزی سریع تر انجام شود و زمان خشک شدن سریع تر را ممکن می کند . قانون کلیدی رنگ آمیزی این است که یک ورق یا پارچه قدیمی را زیر شیء رنگ شده قرار دهید تا از پاشیدن رنگ در مکان های ناخواسته جلوگیری شود .

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

توصیه می کنیم برای سهولت کار رنگ آمیزی از رنگی استفاده کنید که در یک قوطی اسپری عرضه می شود . استفاده از یک رنگ پاش بدون هوا کار ساده ای است و به سادگی نیاز دارد که سمپاش را به سمت سطح چوبی خود بگیرید و اسپری کنید . برای مبلمان چوبی قدیمی ، ممکن است متوجه چند خراشیدگی در قسمت های مختلف شوید . برای از بین بردن خراش های سطحی یک قلم خراش بردارید . این یک خرید ارزشمند است زیرا مقدار رنگ مورد نیاز برای استفاده را کاهش می دهد .

در حالی که قوطی های اسپری رنگ توصیه می شود ، بسیاری از انواع رنگ ها در قوطی های بزرگ تر عرضه می شوند . برای نقاشی از روی قوطی ، به یک قلم مو نیاز دارید . برای رنگ آمیزی مبلمان ، پیشنهاد می کنیم با توجه به اندازه بزرگ تر سطحی که رنگ می کنید ، یک قوطی رنگ بزرگ انتخاب کنید . یک قلم مو ، رنگ آمیزی سطح بزرگ تر را نیز آسان تر می کند . در حالی که نقاشی یک فرآیند ساده است ، در کار نقاشی عجله نکنید . اگر سعی می کنید روند را تسریع کنید ، ممکن است پوشش شما آنطور که انتظار می رود جذاب نباشد .

پاک کردن رنگ از سطوح چوبی

برداشتن یا پاک کردن رنگ از روی سطح چوبی را می توان به روش های مختلفی انجام داد . حقیقت این است که صرف نظر از دوام ، رنگ تا ابد روی یک سطح دوام نمی آورد . روشی که برای پاک کردن رنگ انتخاب می کنید هزینه های متحمل شده را تعیین می کند .

تقریباً در تمام روش‌ های پاک کردن رنگ ، باید برخی از اشیاء را از فروشگاه سخت‌ افزار تهیه کنید . اگر دغدغه اصلی شما پاک شدن رنگ است و نگران آسیب دیدن مبلمان خود نیستید ، می توانید از سنباده استفاده کنید . محصولاتی که رنگ را آسیاب می کنند نیز گزینه های مناسبی هستند . می توانید از تفنگ های حرارتی برای از بین بردن لایه های رنگ استفاده کنید و پس از آن می توانید از ابزار دستی استفاده کنید .

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

آیا رنگ روغنی چوب را تکمیل می کند ؟

بله ، استفاده از رنگ روغنی برای تکمیل چوب بی خطر است . سطوح چوبی به خوبی جایگزین رنگ های مبتنی بر آب و روغن می شوند . با این حال ، قبل از رنگ آمیزی با رنگ روغنی ، ابتدا باید یک پرایمر روی سطح اعمال کنید . برای دستیابی به رنگ آمیزی روی چوب ، انواع مختلفی از رنگ های روغنی و آبی برای کارهای چوبی وجود دارد که در مورد اینکه چه رنگی روی چوب استفاده کنید دچار تعارض خواهید شد .

آیا رنگ روغنی بهترین نوع رنگ برای چوب است زیرا آب بندی می کند ؟

ما رنگ های روغنی را برای انواع سطوح چوبی توصیه می کنیم فقط به این دلیل که کار آب بندی سطح را انجام می دهد . این نوع رنگ ها از آزاد شدن تانن ها از انواع چوب جلوگیری می کنند . این رنگ ها همچنین از خونریزی چوب در انواع خاصی مانند چوب سرخ یا چوب سدر جلوگیری می کند .

قبل از استفاده از رنگ روغنی ، آیا باید چوب را آماده کنید ؟

حتی اگر رنگ روغنی به عنوان یک درزگیر عمل می کند ، مهر و موم ارائه شده توسط یک آستر تضمین می کند که سطح چوبی بیش از حد رنگ را خیس نمی کند . برای بسیاری از انواع چوب مانند چوب سرخ یا چوب سرو ، استفاده از پرایمر بر پایه روغن در ابتدا ضروری است . این کار عمیقاً به سطح چوب نفوذ می کند و از ایجاد علائم در هنگام رنگ آمیزی چوب جلوگیری می کند .

رنگ کاری چوب
رنگ کاری چوب

آیا می توانید رنگ مبتنی بر روغن را مهر و موم کنید ؟

برای مهر و موم کردن رنگ های روغنی ، ابتدا با تینر به عنوان اولین لایه رنگ خود شروع کنید . این بدان معناست که در مورد رنگ ‌های روغنی و آبی باید از شش لایه پلی ‌اورتان برای یک لایه مواد معدنی استفاده کنید . برای کشیدن خطوط روی چوب از قلم مو استفاده کنید . برای دستیابی به یک پایان بندی مطلوب ، با یک حرکت بالا به پایین برس بزنید تا یک خط رنگ کامل شود . همیشه از بیش از یک لایه رنگ استفاده کنید . دستورالعمل های روی قوطی رنگ را دنبال کنید .

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که سطحی با رنگ روغنی رنگ شده است ؟ 

برای بررسی از یک Q-tip آغشته به الکل استفاده کنید . اگر Q-tip وقتی رنگ را از چپ به راست روی یک سطح چوبی می ‌مالید ، پاک می ‌کند ، به این معنی است که از رنگ لاتکس استفاده شده است . رنگ ‌های روغنی بادوام هستند و در نتیجه جدا می‌ شوند . این سطح رنگ شده بر پایه روغن ، قبل از افزودن رنگ به سطح ، به پرایمر مبتنی بر روغن نیاز دارد .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : رنگ بندی چوب ، رنگ امیزی چوب

WhatsApp us