راحت‌ترين اتاق نشيمن براي شما

راحت‌ترين اتاق نشيمن

راحت‌ترين اتاق نشيمن

 

اتاق نشيمن بيشترين كاربرد را در خانه‌هايي دارد و بهترين و بيشترين بودجه را هم به آن اختصاص مي‌دهيد يعني هر چند وقت يك بار دستي به سر و روي آن مي‌كشيد و نشميني نو مي‌سازيد. از توصيه‌هاي زير بهره بگيريد:
 1. چند كوسن بزرگ به مبل راحتي يا صندلي آن اتاق اضافه كنيد. براي انتخاب رنگ آزاد هستيد و مي‌توانيد از پارچه‌هاي نخي، مخملي و ابريشمي استفاده كنيد. بهتر است، رنگ انتخابي شما تركيبي از رنگ مبل و صندلي و ديگر رنگ‌هاي گرم باشد. نارنجي و قرمز مي‌تواند از انتخاب‌هاي شما باشند. با اين كار كمي به گرم شدن فضا كمك خواهيد كرد.
  راحت‌ترين اتاق نشيمن

  راحت‌ترين اتاق نشيمن

   

 2.  يكي از مواردي كه مي‌توانيد از آن براي زيباتر كردن محيط اتاق بهره بگيريد، روكش‌هاي رنگي است كه روي مبلمان مي‌كشند. اگر توان مالي براي تهيه اين‌گونه روكش‌ها نداريد، يك راه‌حل ساده وجود دارد و آن استفاده از ملحفه‌هاي سبك، ساده و تك‌رنگ است كه همان كار را انجام مي‌دهد.
 3. بدون شك در قسمتي از اتاق محيط مورد نظر شما يك ميز كوچك براي نوشيدن چاي يا قرار دادن ميوه و شيريني وجود دارد. حتما همه شما كاربرد ديگر اين ميزها را مي‌دانيد و از آن بهره برده‌ايد؛ اين‌كه هنگام تماشاي تلويزيون يا خواندن كتاب پاي‌تان را روي آن قرار دهيد و راحت باشيد. وجود چنين ميزهايي براي احساس آرامش بيشتر در اين محيط‌ها مناسب است و افراد را مجبور به ترك محل نمي‌كند.
 4.  پرده‌هاي بلند با رنگ‌هاي تيره هر چند مقابل نور مستقيم آفتاب قرار مي‌گيرند و مانع رسيدن نور مستقيم مي‌شوند اما زياد فضاي اتاق را زيبا و صميمي نشان نمي‌دهند؛ براي ايجاد فضايي مناسب مي‌توانيد از نيم پرده استفاده كنيد. رنگ‌هاي صورتي، ليمويي، سفيد و نيلي  توصيه مي‌شوند.
  راحت‌ترين اتاق نشيمن

  راحت‌ترين اتاق نشيمن

   

 5.  به كار گرفتن فرش يا قاليچه هم هميشه جواب داده و باعث جداسازي قسمت نشيمن از قسمت مطالعه مي‌شود. همچنين به اتاق نوعي حيات و رنگ مي‌دهد و از حالت خشك و اداري خارج مي‌كند.
 6. هرگز استفاده از عناصر طبيعي را در اتاق فراموش نكنيد. به كارگيري گل و گياهان طبيعي نشاط خاصي به اتاق مي‌دهد. اگر از اين عناصر استفاده مي‌كنيد كه هيچ، ولي اگر تا به حال اين كار را نكرده‌ايد، براي يك‌بار اين كار را انجام بدهيد و لذت ببريد.

  راحت‌ترين اتاق نشيمن

  راحت‌ترين اتاق نشيمن

 7.  هيچ‌چيز بهتر از به كار‌گيري عكس‌ اعضاي خانواده براي جذاب‌تر شدن فضاي خانه نيست. براي جلوگيري از شلوغ شدن روي ميزها و احتمالا بوفه تزئيني منزل عكس‌ها را قاب كنيد و به ديوار بزنيد. اين كار باعث مي‌شود، هم ديوارها از آن حالت خشكي و يكنواختي نجات پيدا كنند و هم ميزتان زياد شلوغ شود.
 8.  نور تند بالاي سر، تمام انرژي يك اتاق را مي‌گيرد و از بين مي‌برد. سعي كنيد، از نورهاي سقفي در گوشه گوشه اتاق به جاي يك نور سقفي استفاده كنيد. بهتر است از چند لامپ با وات پايين استفاده شود تا اين‌كه يك لامپ 100 وات به سقف نصب كنيد.
 9. آخرين نكته براي تغيير فضاي خانه به محلي آرام‌بخش، تنظيم كردن صندلي‌هاست. افرادي كه در اين قسمت مي‌نشينند بايد به آساني بتوانند با هم صحبت و ارتباط برقرار كنند. براي رسيدن به اين منظور صندلي‌ها و مبلمان را از ديوار دور كنيد و صندلي و مبل‌ها را رو به هم قرار دهيد. با ايجاد اين تغييرات ساده و كوچك شايد اتاق موردنظر شما جايي باشد كه شما اصلا دل‌تان نخواهد لحظه‌اي آن‌جا را ترك كنيد.
راحت‌ترين اتاق نشيمن

راحت‌ترين اتاق نشيمن

http://www.bartarinha.ir