چند توصیه به درد بخور درباره دکور و زیبایی خانه

50+ ایده های تزئینات اتاق نشیمن

راهنمایی های طراحی داخلی: بهترین ها را از وب سایت اشوود دریافت کنید . خوبی این مجموعه این است که برای همه قابل دسترس است .

دکوراسیون

دکوراسیون

آشپزخانه‌ای همیشه مرتب!

در یک آشپزخانه مرتب و راحت هم مانند بقیه فضاها، همه کارها راحت‌تر و سریعتر انجام می‌شود و این نظم و ترتیب در آشپزخانه نیاز به کابینت‌های مرتب با طبقه‌بندی استاندارد و دسترسی آسان دارد. کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه باید به طبقات بیشتری تقسیم شوند تا از فضای بالای ظروف هم بتوان استفاده کرد و نیاز به انبار کردن ظروف داخل یکدیگر و در نتیجه از بین رفتن آنها نشود.

همچنین برای شیشه‌های مختلف حبوبات سعی شود طبقه‌بندی طبق سایز آنها انجام شود و حتی‌المقدور از داخل در‌های کابینت‌ها نیز با نصب شلف‌های کوچک و بزرگ، استفاده کرد و شیشه‌های کوچکتر (ادویه جات) را داخل آن قرار داد. همچنین کابینت لیوان‌ها و فنجان‌ها نیاز به طبقه‌بندی بیشتری دارد.

دکوراسیون

دکوراسیون

داشتن یک کابینت بوفه مانند و کامل در آشپزخانه می‌تواند بسیار زیبا و پر مصرف باشد همچنین به‌جای استفاده از کابینت‌های هوایی که در ارتفاع بالا و غیر قابل دسترس نصب می‌شوند، از بوفه‌های کوتاه ١٢٠سانتی زمینی استفاده کرد و روی آنها را به زیبایی با گلدان و چراغ و لوازم دکوری تزئین کرد و باید سهل‌الوصول بودن تمامی کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه درون آنها را بدون نیاز به چهارپایه مد نظر قرار داد. و اگر فضای کافی مورد نظر را در آشپزخانه داشته باشیم حتما با قرار دادن یک میز هر چند کوچک چرخدار و متحرک، برای نگهداری و حمل مواد روزمره لازم که بتوان در زمان نیاز براحتی از آنها استفاده کرد، زیبایی و نظم بیشتری به آشپزخانه ( میز بار اشپزخانه )  خود ببخشیم.
اگر فضای لازم برای نصب کشوهای عریض داریم حتما جایگزین کشوهای کوچک کنیم و با قرار دادن چوب‌های جدا کننده یا جای قاشق‌های مخصوص، از نظم و ترتیب سرویس‌های مورد نیازمان بهره‌مند شویم.
برای درهای قابلمه‌ها و سینی‌ها حتما از جداکننده‌های چوبی یا فلزی مخصوص استفاده کنیم تا اصطکاک بیش از حد آنها به‌یکدیگر موجب از بین رفتن آنها نشود.
یادمان باشد رفاه و آرامش خودمان بیشتر از تجملات و رضایت دیگران ارزش دارد.

دکوراسیون

دکوراسیون

طراحی داخلی و دکوراسیون چوبی منزل

طراحی داخلی و دکوراسیون چوبی منزل

 

طراحی داخلی و دکوراسیون چوبی منزل

طراحی داخلی و دکوراسیون چوبی منزل

ورودی کاربردی و زیبا

در همه منازل معمولا فضاهای زیادی هستند که دیده و استفاده نمی‌شوند. یکی از این موارد که شاید بسیار مهم است، ورودی‌های خانه است.
طبق رسوم و البته آلودگی بیش از حد کف خیابان‌ها، به‌دلیل عدم رعایت نظافت شهروندان، ورود به منازل با کفش چهره زیبا و سالمی ندارد و البته بر اساس قوانین آپارتمان‌ها نیز ساکنان اجازه گذاشتن کفش در بیرون از منزل را ندارند. بنابر این هر منزل نیاز به فضایی اختصاصی برای بیرون آوردن کفش و البته چیدن آنها در کمد یا جا کفشی دارد، اما متاسفانه سازندگان توجه خاصی به طراحی و اجرای این فضای خاص در منازل ندارند و آن را بر عهده ساکنان می‌گذارند و آنها نیز مجبور به انباشتن کفش در یک فضای بسیار کوچک می‌شوند و این امر در مورد لباس‌های میهمان نیز به همین شکل است. در حالی که حتی کوچکترین راهرو‌ها یا حتی پشت درهای ورودی می‌توانند با یک طراحی عالی مورد استفاده قرار گیرند و این امر فقط مستلزم کمی خلاقیت و طراحی می‌باشد، یک نیمکت کوچک نیز در این بین می‌تواند در راحت‌تر پوشاندن کفش‌ها کمک فراوانی باشد و از اینکه دقایقی با سختی کفش‌هایمان را به‌پا کنیم، در حالت نشسته و بسیار راحت می‌توانیم به این امر بپردازیم و حتی در این فضا می‌توان مکانی برای کلیدها یا یادداشت‌ها و ساک‌های خرید نیز طراحی کرد.
یک ایده خوب هیچ ارتباطی به بزرگ و کوچک بودن منزل و فرهنگ دکوراسیون در غرب یا شرق یا ثروت کم و زیاد ندارد و می‌تواند در همه جا قابل اجرا ومفید باشد.

صندلی های جدید

یکی از اساسی‌ترین رکن دکوراسیون منزل، مبلمان و صندلی‌هاست و بی‌شک برای همه ما انتخاب درست مبلمان و صندلی کار آسانی نیست.
اکثر ما راحتی و زیبایی مبلمان را فقط در خرید مبلمانی نو و تعویض آنها می‌دانیم و می‌توان گفت تا حد زیادی حق با ماست چرا که مبلمان هم مثل هر چیزی دیگر بعد از مدت زمان زیادی که از استفاده آنها می‌گذرد مواد داخل آنها کاملا از بین می‌رود و دیگر راحتی سابق را ندارد درحالی‌که بدنه آن هنوز سالم و با کیفیت حفظ شده چرا که هر چه به جلو می‌رویم متوجه می‌شویم اجناس از نظر کیفی مانند سابق نیستند.
با توجه به این شرایط تنها راه را تعویض با اجناس نو می‌بینیم در حالی‌که این امر همیشه صحیح نیست به نحوی که می‌توان با هنر و خلاقیت از آنها به شکلی زیباتر از گذشته استفاده کرد و از نظر اقتصادی هم کاملا مقرون به صرفه است، کما اینکه از جنس مرغوب و زیبای قدیمی خودمان به شکلی دیگر استفاده خواهیم کرد.

دکوراسیون

دکوراسیون

کافیست با انتخاب رنگ درست و دلخواهمان آنها را تمیز و مرتب رنگ کرده و از پارچه‌هایی زیبا و متنوع که هارمونی لازم را در منزل ایجاد می‌کنند به‌عنوان روکش آنها استفاده کنیم، این امر در مورد بوفه‌ها و صندلی و میز هم قابل اجراست و گاه حتی با تغییر شکل یک کتابخانه یا بوفه قدیمی می‌توان آنها را نیز به شکلی مطلوب تر و زیباتر مورد استفاده قرار داد.

http://akharinkhabar.com

WhatsApp us