ناشيانه تصميم نگيريد

تغيير دكوراسيون در اتاق نشيمن هميشه ايده جذابي است. بد نيست با گذشت زمان و هر چند وقت يكبار دستي به سر و روي اتاق نشيمن خود بكشيد و حال و هواي آنرا تغيير دهيد. حتي مي توانيد به منزله يك كار تفريحي و سرگرم كننده به اين كار نگاه كنيد. البته اگر به اندازه كافي سر رشته نداشته باشيد نتيجه معكوس مي گيريد، بنابراين پيش از شروع، ايده هايي در ذهن خود داشته باشيد.

دکوراسیون

دکوراسیون

در اين قسمت 10 نكته مهم كه در زمان تغيير دكوراسيون اتاق نشيمن بايد به آن توجه داشته باشيد را برايتان توضيح مي دهيم:

1- ابتدا طرح كلي را در ذهن خود پياده كنيد. دوست داريد اتاق نشيمن شما چه شكلي باشد. دانستن چنين نكته مهمي كار شما را در حين دكوراسيون راحتتر مي كند. پشت هر پروژه موفق استراتژي و برنامه ريزي وجود دارد و اين امر در مورد تغيير دكوراسيون هم تعميم پيدا مي كند.

كف را مي توانيد با سراميك، پاركت، و سطوح لمينت پوشانده و روي آنرا با فرش و قالي تزئين نماييد. فراموش نكنيد كه رنگ كف يا بايد همرنگ ديوارها باشد يا از آن تيره تر باشد.

2- پيش از عوض كردن قيافه نشيمن بايد در مورد سبك دلخواه خود تحقيق كنيد. روزنامه ها و مجلات مربوط به دكوراسيون را ورق بزنيد و سري به سايت هاي دكوراسيون بزنيد و از آنها ايده بگيريد. چند نمونه از چيدمانهايي را كه بيشتر از همه دوست داريد جدا كنيد و در جايي ذخيره نماييد. وقتي كلكسيوني از طرح هاي دلخواه خود را پيدا كرديد، از بين آنها مدلي كه بيشتر مورد توجهتان قرار گرفته است را انتخاب كنيد. البته تنوع زياد است ولي بايد يكي مدل را انتخاب كنيد و تصميمي بگيريد كه بعداً از آن پشيمان نشويد.

دکوراسیون

دکوراسیون

3- نورپردازي مناسب نقش موثري در دكوراسيون خانه شما بازي مي كند. روشنايي محيط را زيباتر كرده و نقوش و تزئينات را دلگشا تر جلوه مي دهد. همه اين عوامل دست به دست هم مي دهند و حالات شما را شاد و با طراوت مي كنند. از نقطه نظر علمي نور بر روي ميزان آكسي توسين تاثير گذار است. آكسي توسين هورموني است كه در تغيير حالات رواني و ايجاد شادي بسيار موثر است. شمع هاي معطر هم مي توانند به عنوان منبع ديگري از روشنايي و رايحه خوش در خانه ها به كار گرفته شوند.

4- انتخاب مبلمان درست همان تاثيري را روي دكوراسيون داخلي خانه مي گذارد كه اكسيژن روي بدن انسان مي گذارد. مرحله بعدي انتخاب مكان مناسب براي قرار دادن مبلمان است. توجه كنيد كه مبل ها را به صورت رديفي به ديوار نچسبانيد. اين بدترين نوع چينش مبلمان است. با يك چنين چيدماني اتاق شما كوچكتر جلوه مي كند.

از نقطه نظر علمي نور بر روي ميزان آكسي توسين تاثير گذار است. آكسي توسين هورموني است كه در تغيير حالات رواني و ايجاد شادي بسيار موثر است.

5- مسئله ديگر استفاده مناسب از پرده است. اگر نتوانيد پرده مناسب انتخاب كنيد، زحماتتان هدر مي رود و كل دكوراسيون را خراب مي كنيد. پس دقت كنيد كه فقط به خاطر يك انتخاب نادرست همه چيز را خراب نكنيد.

6- علاوه بر كليه موارد مهمي كه در بالا به آنها اشاره شد، كفپوش نيز از اهميت بالايي برخوردار مي باشد. كف را مي توانيد با سراميك، پاركت، و سطوح لمينت پوشانده و روي آنرا با فرش و قالي تزئين نماييد. فراموش نكنيد كه رنگ كف يا بايد همرنگ ديوارها باشد يا از آن تيره تر باشد.

دکوراسیون

دکوراسیون

7- در اتاق نشيمن بايد به اندازه كافي فضا براي عبور و مرور وجود داشته باشد تا افراد خانه بتوانند به راحتي كارهاي روزمره خود را انجام دهند. اگر بيش از اندازه و ناشيانه از مبلمان استفاده كنيد، خانه شما تبديل به فروشگاه مبلمان مي شود.

8- هر وسيله تزئيني حس زيبايي و گرما را به نشمين شما منتقل مي كند. يك وسيله زينتي بايد حداقل داراي يكي از اين سه ويژگي باشد: زيبايي، ارزش هنري، ارزش احساسي. بنابراين از هر چيزي كه جلوي دستتان آمد به عنوان وسيله زينتي استفاده نكنيد.

9- براي ايجاد زيبايي طبيعي مي توانيد از درختچه، گل، و گياهان زنده استفاده كنيد. همچنين با استفاده از آنها مي توانيد فضاهاي خالي را پر كنيد.

10- نصب كارهاي هنري بر روي ديوارها نيز مي تواند به اتاق شما عمق و ژرفا ببخشد و استيل خاصي را به اتاق ها هديه دهد.

http://www.tebyan.ne

WhatsApp us