دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای
طراحی داخلی مدیترانه ای , معماری مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای  این سبک شادترین و جسورانه ترین سبک برای دکوراسیون منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند. چیزی که در این سبک طراحی دکوراسیون بیشتر به چشم می خورد استفاده از رنگ های خالص است. اگر قرار است از رنگ زرد استفاد شود، این رنگ دقیقا خورشید را مهمان فضاهای داخلی خانه شما می کند.

عبارت معماری مدیترانه‌ای اغلب برای توصیف نسبتاً آزاد سبک‌های معماری مختلف از منطقه مدیترانه به کار می‌رود. در برخی موارد، آن به سبک احیای مدیترانه‌ای نیز اشاره می‌کند. این مقاله تلاشی برای روشن کردن این عبارت است که آن ممکن است واقعاً چه چیزی را در بربگیرد.
“من معماری را دوست دارم. من ظاهر مدیترانه‌ای را دوست دارم. من روشی که تمام عناصر با هم گره می‌خورند را دوست دارم. این حقیقتاً مرکز مقصد خواهد بود.” جان سوندمن
فهرست :

معماری سبک مدیترانه ای

معماری سبک مدیترانه ای

وسعت دید
دید کلی
عناصر معماری قدیمی مدیترانه‌ای
• پشت بام‌های کم قیر گون شده
• سقف‌های بلند
• طرح‌های کف باز
• نماهای خارجی گچ بری شده
• ورودی‌های طاق دار
• پاسیو
• حیاط (محوطه محصور)
• باغ
• آب نما

معماری احیایی مدیترانه‌ای

منطقه مدیترانه که به نام حوضچه مدیترانه نیز شناخته می‌شود، شامل سرزمین‌های مختلفی است که در امتداد ساحل مدیترانه واقع شده‌اند. منطقه وسیع است به طوری که در طول سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا گسترده شده است.

مناطق ساحلی تعداد 25 کشور و خطه مختلف در حوضچه مدیترانه را شامل می‌شوند و آن کاملاً بدیهی است که تاریخ و فرهنگ چنین مناطقی به طور زیادی از این شرایط مدیترانه‌ای تأثیر پذیرفته‌ است.

وقتی ما در مورد معماری مدیترانه‌ای صحبت می‌کنیم، باید گفته شود که عبارت همانند خود منطقه وسیع است. در واقع آن، یک عبارت چتری است که شامل سبک‌های معماری از کل منطقه و مناطقی است که به طور برجسته از هم دیگر جدا شده‌اند. در نتیجه باید ذکر شود که ممکن است تفاوت‌های برجسته‌ای بین دو سبک معماری و البته مناطق مجاور وجود داشته باشد.
وسعت دید :

حوضچه مدیترانه به عنوان منطقه‌ای که توسط انسان‌ها سکونت می‌شود تاریخچه طولانی دارد. برخی از مهم‌ترین و محتمل‌ترین تمدن‌های دنیا در این منطقه به وجود آمده و گسترش یافته‌اند. این شامل تمدن‌های مینوان (تمدن عصر مفرغ جزیره کرت)، یونانی، رومی و بیزانتین همراه با دیگر تمدن‌ها است. سبک‌های معماری مختلف در این منطقه رشد کرده‌اند و بر سازه‌های تمام دنیا تأثیر گذاشته‌اند. واقعاً جای دلسوزی است که با وجود بودن کانون چنین میراث سازه‌ای غنی، منطقه‌ی مدیترانه به منطقه مورد مطالعه بودن از لحاظ معماری منطقه‌ای و تکامل آن ادامه می‌دهد.

کاملاً جای شکی نیست که معماری سواحل مدیترانه همیشه تعدادی تأثیرات محلی و منطقه‌ای داشته است و به این خاطر سبک معماری این منطقه از دیگر مناطق متمایز است. اما در همین زمان، این نیز حقیقت دارد که ویژگی‌های مشخصی وجود دارند که در میان سازه‌ها و عمارت‌های منطقه مدیترانه شاید به خاطر موقعیت جغرافیایی منطقه و یا شرایط آب و هوایی رایج هستند. به عبارت دیگر، موقعیت فعلی سازه در امتداد سواحل مدیترانه ممکن است نیاز به عناصر معماری مشخصی را که باید در آن حضور داشته باشند، ایجاد کرده است. پس این عناصر ویژگی‌های متمایز این سبک می‌شوند در نتیجه آنها حتی در نسخه‌های پذیرفته شده این سبک و حتی در کل دنیا شرکت دارند.

مهم است ذکر کنیم که معماری مدیترانه‌ای که ما امروزه آن را می‌شناسیم ممکن است واقعاً به معماری احیایی مدیترانه، سبکی که در اصل در برخی سازه‌های برتر در آمریکا و حتی برخی کشورهای اروپایی دیگر دیده می‌شود، اشاره کند. این سازه‌ها ضرورتاً با سبک‌های منطقه‌ای و برخی عناصر قابل فهم‌تر ترکیب شده و در ساختمان‌هایی در کنار سواحل مدیترانه یافت می‌شوند. چون این عناصر اغلب عظیم و برجسته هستند، باهیبت‌ترین ویژگی‌های چنین سازه‌هایی شده‌اند در نتیجه مدیترانه‌ای به جای سبک معماری یک مارک و برند شده است.

منبع : راسخون 

آبی ها نیز به همین شکل، رنگ های آبی که در این سبک استفاده می شوند شما را دقیقا یاد دریا می اندازد. دکوراسیون فضاهای بیرونی که به این سبک طراحی شده اند، شما را به عمق آرامش می رسانند. با ما همراه باشید تا با هم شاهد معجزه سبک مدیترانه ای در طراحی دکوراسیون منزل باشیم.

طراحی ورودی به سبک مدیترانه ای

طاق های زیبا و جذاب نماد سبک مدیترانه ای هستند برای این که ورودی زیبا به سبک مدیترانه ای داشته باشید باید از در چوبی طاقی شکل که با گیاهان رونده سبز رنگ تزیین شده اند استفاده کنید برای این که به جذابیت فضای تان اضافه کنید از چند گلدان با گل های قرمز استفاده کنید. استفاده از سنگ های مرمر را برای کفپوش ها فراموش نکنید.

طراحی اتاق نشیمن به سبک مدیترانه ای

اتاق های نشیمن زیبا و جذاب که به سبک مدیترانه ای طراحی می شوند جزو شادترین فضاها هستند به واسطه رنگ های زیادی که در آن استفاده می شود. ترکیب رنگ های شاد مثل ترکیب رنگ آبی و نارنجی و سبز باعث می شود تا حس و حال اتاق برای شما تداعی کننده حس دریا باشد. سبک مدیترانه ای طبیعت زیبای ساحلی را مهمان فضاهای داخلی و دکوراسیون منزل شما می کند.

طراحی اتاق غذاخوری به سبک مدیترانه ای

در سبک مدیترانه ای هم نشینی رنگ ها و بافت در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. اگر بنا به سلیقه خودتان می خواهید از رنگ های کرم و قهوه ای برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید. اضافه کردن رنگ و بافت ها را می توانید به فرش ها بسپارید. مخصوصا فرش هایی که از رنگ های قرمز و آبی در آن ها استفاده شده است. آن ها به فضای شما جان می بخشند.

طراحی آشپزخانه به سبک مدیترانه ای

آشپزخانه های جذاب مدیترانه ای سرشار از حس خوب هستند و این حس خوب را مدیون رنگ های ملایم اما با نشاطی هستند که در آن ها استفاده می شود. تجهیزات آشپزخانه در این سبک بیشتر از جنس چوب تهیه می شود و ترکیب رنگ قهوه ای چوب و آبی فیروزه ای وکرم می تواند فضای شما را جذاب تر جلوه دهد. درب های طاقی شکل چوبی، لوازم دکوری آبی ، همه این ها آرامش دریا را مهمان آشپزخانه شما می کند.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

طراحی پاسیو به سبک مدیترانه ای

داشتن پاسیو های هیجان انگیز را با سبک مدیترانه ای می توانید تجربه کنید. رنگ های روشن برای مبلمان، کوسن های دوست داشتنی با بافت های خاص و پنجره های طاقی شکل در کنار گل های سبز منظره ای استثنایی را برای گذراندن وقت یک بعد از ظهر بهاری برای شما به وجود می آورند.

طراحی اتاق خواب به سبک مدیترانه ای

در اتاق خواب های زیبا مدیترانه ای علاوه بر همه المان های قبلی، باید به این نکته هم توجه کرد که در این اتاق خواب ها در دسترس بودن و سادگی حرف اول را می زند. در این اتاق خواب ها استفاده از کوسن در اندازه ها و رنگ های مختلف بسیار معمول و متداول است.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

http://www.aftabir.com

WhatsApp us