کوسن های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی!

کوسن ها اجزای کوچکی هستند که قادرند تغییرات بزرگی را در دکوراسیون داخلی منزل شما به وجود آورند.این اجزای کوچک زیبایی خاصی را به تخت،مبل و کاناپه شما می دهند.اما همین بالشتک های کوچک کمی گران هستند و به راحتی نمی توان چند تا از آنها را خریداری کرد، اما با داشتن کمی آگاهی و حوصله و خلاقیت می توان این بالشتک های زیبا را در خانه تهیه کرد و فضای نشاط آوری را تجربه کرد.اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که احساس می کنید اتاق نشیمن یا خواب شما کمی خسته کننده و تکراری شده در این روزهای پایانی سال که همه به فکر تغییرات کوچک و بزرگ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان هستید.

کوسن ها

کوسن ها

کوسن ها، اجزا کوچک تغییرات بزرگ

کوسن ها می توانند پیوند دهنده اجزای بزرگ با اجزای کوچک موجود در داخل فضا باشند به طور مثال می توانید رنگ کوسن ها را با رنگ پرده ها و یا کاغذ دیواری اتاقتان هماهنگ کنید تا شاهد هارمونی بیشتری در فضای منزلتان باشید.

کوسن ها

کوسن ها

و یا حتی برای هماهنگی بیشتر و جلوگیری از هزینه ی اضافی برای تغییر فضا می توانید کوسن ها را با اجزای تزئینی و یا یکی از تابلوهای موجود در فضای منزل هماهنگ کنید.

کوسن ها

کوسن ها

همچنین کوسن ها می توانند فضا را زنده تر کنند. با تعداد زیادی کوسن یک کاناپه ساده قهوه ای تبدیل به فضایی راحت و دوست داشتنی می شود.

کوسن ها

کوسن ها

ایده هایی کوچک برای دوخت کوسن ها

ادامه این مطلب چند ایده ی ساده را در اختیار شما قرار می دهد تا هر کدام را که دوست داشتید انتخاب و تهیه کنید. درست کردن کوسن ها حتما مستلزم هزینه زیاد نیست شما می توانید با استفاده از وسایل موجود در منزل کوسن های زیبایی را تهیه کنید و از داشتن آنها لذت ببرید.

کوسن ها

کوسن ها

دوخت آسان و بی دردسر کوسن ها

اول باید دوخت یک کوسن ساده را یاد بگیرید و سپس سراغ تزئینات و طراحی آن بروید. برای این منظور،

  • دو مربع از پارچه آستری را به اندازه دلخواه برش دهید. البته دو سانتی متر از هر طرف باید بیشتر برش دهید که زیر دوخت می رود.
  • مربع ها را پشت و رو کنید و با چرخ خیاطی تمیز اطراف آن را چرخ کنید و فقط یک طرف را به اندازه ۶ سانتی متر باز بگذارید.
  • از همان قسمت که دوخته نشده است، پارچه را برگردانید. اگر دوست داشتید، لبه های آن را اتو بکشید تا مرتب بشود.
  • از قسمتی که باز است، داخل آن را با پنبه یا هر ماده ای که برای پر کردن بالشت استفاده می کنید، پر کنید.
  • در انتها، قسمت باز را با دست کوک مخفی بزنید یا با لایه چسب  یا چسب پارچه به هم وصل کنید و ببندید.
  • در این مرحله، پارچه دلخواه خود را نیز به اندازه کوسن به دست آمده برش دهید و همچون نمونه آستری، بدوزید (۱.۵ سانتی متر از هر طرف برای دوخت در نظر بگیرید) و پارچه پر شده را داخل آن قرار دهید.

کوسن ها

کوسن ها

 شخصیت دادن به کوسن

به روش بالا کوسن ساده تهیه کنید یا یک نمونه ساده از بیرون بخرید و آن را با یراق، گیپور یا روبان تزئین کنید. یا می توانید حاشیه های قلاب بافی که هنر دست خودتان است را به جلوی این کوسن بدوزید.

کوسن ها

کوسن ها

نوآوری در کوسن ها

شما می توانید با استفاده از تکه پارچه های موجود در خانه طرح های زیبایی را برای متفاوت شدن کوسن هایتان انجام دهید.

کوسن ها

کوسن ها

از روسری تا کوسن

روسری های براق و زیبای خود را که دیگر استفاده نمی کنید را به رویه کوسن تبدیل کنید و خلاقیت خود را به رخ دیگران بکشید.

 

http://www.chidaneh.com

WhatsApp us