چطور برای دکوراسیون منزل خرید کنیم

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

آگاهانه انتخاب کنید؛ تحت تاثیر تبلیغات فروشنده یا برند خاص قرار نگیرید!

شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده باشد که به قصد تهیه مبلمان یا هر شی دیگر برای کاربرد در دکوراسیون منزلتان خرید کرده باشید.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

اما همان شی یا دکوری که در مغازه نظر شما را به خود جلب کرده و شما را به این باور رسانده است که بهترین را برای منزلتان برگزیده‌اید، پس از ورود به منزل به همان‌اندازه که ابتدا مناسب به نظر می‌رسید برایتان نامطلوب جلوه کرده باشد. این موضوع دست کم برای اکثر خریدارانی که خود قصد دکور کردن منزلشان را دارند اتفاق می‌افتد؛ در این مطلب قصد داریم ابتدا در مورد اینکه چرا چنین اتفاقی برای اغلب خریداران دکوراسیون می‌افتد، توضیح دهیم سپس فرمولی برای انتخاب صحیح به شما ارائه کنیم.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

● از خودتان سوال کنید

یکی از مشکلاتی که مردم برای دکور خانه خود دارند و طراحان دکوراسیون هم با آن مواجهند، این است که مردم واقعا نمی‌دانند که چه دکوراسیونی دوست دارند!

مردم فقط به صورت مقطعی احساسات خوبی نسبت به برخی اشیا، رنگ‌ها یا سایر عناصر موجود برای یک دکور دارند و نمی‌دانند که چرا به این عناصر احساس خوبی دارند یا آنها را دوست دارند. این موضوع باعث می‌شود چون فرد به صورت آنی جذب یک فرم یا رنگ یا بافت خاص شده است آن را خریداری کند؛ اما به محض تفکر برای کاربرد آن در دکوراسیون منزل خود، پشیمان می‌شود. این مطلب هم به این خاطر است که مردم هم سبک مورد علاقه خود را نمی‌شناسند و هم اینکه به اشتباه، جذب فرم یا رنگ خاصی می‌شوند؛ از طرف دیگر برخی طراحان هم به اشتباه از افراد سوال می‌کنند که به چه سبکی برای دکور کردن خانه خود علاقه دارند که مردم در اغلب موارد به دلیل عدم اطلاع کافی از سبک‌های موجود به اشتباه اطلاعاتی به طراح می‌دهند که پس از اجرای کار با آنچه در ذهن داشته‌اند کاملا متفاوت و گاه متضاد خواهد شد

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

در واقع شما باید در این مرحله اولویت‌های ذهنی خود از انتخاب دکور مورد علاقه را مشخص کنید. در این اولویت‌بندی علاوه بر رنگ می‌توانید فرم، حجم، راحتی یا کلاسیک بودن، بافت و… را هم ملاک انتخاب خود و اولویت‌بندی‌تان در این زمینه قرار دهید یا هر عنصر مرتبط دیگر که در این رابطه می‌تواند دخالت داشته باشد؛ نظیر نور!

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

● اولویت‌های خود را مشخص کنید

خب، در این مرحله خرید نکنید؛ دست نگه دارید و چرخ دیگری در بازار بزنید؛ به طور قطع از مبلمان یا مبلمان‌های دیگری هم خوشتان می‌آید؛ دوباره سوالات سری قبل را از خود بپرسید و تعیین کنید که چرا از این مبلمان خوشتان آمده است؟ اگر این عمل را چند بار تکرار کنید برای مثال با این پاسخ مواجه می‌شوید که در ۱۰ مورد انتخابی که برای مبلمان داشته‌اید در ۷ مورد به خاطر کاربرد رنگ قرمز مبلمان یا هر شیء مورد نظر خود را انتخاب کرده‌اید، از این نوع پاسخ به این جمع‌بندی می‌رسید که اولویت شما برای دکور مورد نظر رنگ قرمز است و برایتان اولویت‌های دیگر مانند فرم و… اهمیت کمتری دارد یا اساسا بی‌اهمیت است.

در این نوع انتخاب ممکن است هر نوع مبلمان دیگری با همان درجه رنگ قرمز هم ببینید به نظرتان مطلوب باشد. در مورد دیگر ممکن است شما پس از جمع بندی پاسخ‌های مربوط به پرسش‌های ذهنی خود به این نتیجه برسید که از فرم خاصی خوشتان آمده است و رنگ یا سایر عناصر اولویت شما نیست.

هدف از یک دکوراسیون مناسب هم تامین نظر و خواست شماست؛ بنابراین خرید مناسب و درست مطابق با سلیقه شما و اینکه بدانید چگونه باید انتخاب کنید در نهایت منجر به دکوراسیونی می‌شود که نظر و خواست شما را تامین می‌کند؛ به این ترتیب با این فرمول می‌توانید خودتان سلیقه خود را محک بزنید و تعیین کنید برای داشتن خروجی مطلوب از هزینه ای که برای دکور منزل خود می‌پردازید باید چگونه انتخاب کنید.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

به این ترتیب شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که انتخاب شما کاملا منطقی و منطبق با سلیقه شما است و تحت تاثیر دکور خاص یک مغازه، نحوه نورپردازی آن، اسم برند، تبلیغات خاص یا حتی رفتار مشتری مدارانه فروشنده قرار نگرفته‌اید. بنابراین شناختی که در این زمینه به دست آورید می‌تواند مبنای سایر انتخاب‌های شما در مقاطع و زمان‌های دیگر هم قرار گیرد و شما از تامین شدن آنچه می‌خواهید اطمینان حاصل کنید.

http://www.aftabir.com

WhatsApp us