تغییر دكوراسیون با هزینه‌ای اندك

تغییر دكوراسیون

تغییر دكوراسیون

شاید با خودتان فكر كنید تغییر دكوراسیون خانه مربوط به كسانی است كه به قول معروف پولشان از پارو بالا می‌رود، نه آنهایی كه تنها خرج زندگی روزمره را دارند. اما اشتباه نكنید؛ لازم نیست برای این كار زیاد هم هزینه كنید. می‌توان با هزینه‌ای كم و حتی در بعضی مواقع بدون هیچ خرجی، چیدمان خانه را به نحو مطلوبی تغییر داد. این كار شدنی است، تنها كمی سلیقه می‌خواهد؛ سلیقه‌ای برای انتخاب لوازم زیبا و پیدا كردن جایی مناسب برای چیدمان آنها.

كمی به اطراف خود نگاه كنید. شاید با تغییر مكان بعضی از اشیاء و وسایل موجود در خانه یا حذف لوازم اضافی و قدیمی ـ كه البته استفاده‌ای ندارند ـ بتوانید گامی بردارید. شاید هم برعكس، بتوانید از لوازم موجود در انباری كه سال‌هاست خاك می‌خورند، استفاده كرده و جلوه‌ای تازه به خانه خود ببخشید. پس برای فكر كردن قدری به خودتان فرصت دهید و با سلیقه، هماهنگی لازم را میان وسایل خانه ایجاد كنید و بدانید با این كار روحیه خود را نیز بهبود می‌بخشید. البته خیلی بهتر است اگر همه اعضای خانواده با همفكری یكدیگر، در این تغییرات سهیم شوند. با این كار نه تنها خانه، بلكه روابط خانوادگی را هم زیباتر كرده‌ایم.

نمای زیبا با پرده

در فصل زمستان و با شروع سرما اغلب، پرده‌های ضخیم مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما با رسیدن بهار می‌توان

تغییر دكوراسیون

تغییر دكوراسیون

پرده‌های ضخیم را كنار گذاشت و به‌جای آنها از پرده‌های نازك‌تر استفاده كرد. با این كار هم از نور بیشتری در خانه بهره می‌بریم، هم طبیعت و آسمان زیبای بهار را بهتر می‌بینیم و هم نمای خانه تغییری اساسی می‌یابد.

اگر تنها كمی خیاطی بلد باشید و در خانه هم چرخ خیاطی داشته باشید خودتان می‌توانید اقدام كرده و پرده‌ای زیبا بدوزید. تنها لازم است چند متر پارچه جدید خریده و زمانی برای این كار بگذارید. البته حواستان باشد كه پارچه پرده‌ای با رنگ مبلمان و سایر وسایل خانه هماهنگ باشد.

اتاق‌نشیمن؛ مهم و دیدنی

در هر خانه‌ای اتاق‌نشیمن یا سالن پذیرایی، پر رفت و آمدترین قسمت خانه محسوب می‌شود. بنابراین باید برای تزئین و تغییر دكوراسیون آنجا توجه بیشتری داشته باشیم. مثلاً می‌توانید محل مبل‌ها یا برخی از دیگر لوازم را تغییر داده و آنها را در زوایایی جدید بچینید.

قرار دادن گلدانی در گوشه اتاق نیز با این‌كه كاری بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما تاثیر زیادی بر تغییر محیط دارد. البته بهتر است به جای گل‌های مصنوعی، از گل و گیاه طبیعی استفاده كنید، اما اگر به هیچ‌وجه امكان نگهداری گل‌های طبیعی را ندارید شاید بد نباشد از انواع مصنوعی و زیبای آنها بهره ببرید.

خرید مبلمان جدید هم معمولاً همراه با هزینه‌ای سنگین است. اما می‌توانید با انتخاب و خرید یا حتی دوخت چند كوسن زیبا و خوشرنگ، جلوه‌ای تازه به مبل‌های قدیمی خود ببخشید.

دیوارها؛ نمایشگاه خانه

تغییر دكوراسیون

تغییر دكوراسیون

شاید فكر كنید دیوارها نقش چندانی در تغییر جلوه محیط ندارند، اما انتخاب چند قاب عكس زیبا می‌تواند هم محیط خانه و هم روحیه شما را تغییر دهد. برای انتخاب و استفاده از تابلوهای مختلف باید دیوارهایی را انتخاب كنید كه تابلو روی آنها جلوه داشته باشد. همچنین تابلو باید هماهنگ با طرح و رنگ دیوار انتخاب شود تا زیباتر به نظر برسد.

در صورت امكان رنگ كردن دیوارها هم می‌تواند به زیبایی خانه بیفزاید، اما اگر به فكر هزینه رنگ كردن دیوارها هستید، شاید بد نباشد تنها یك یا دوتا از دیوارها را كه جلوه بیشتری دارند، رنگ كنید. البته دقت داشته باشید رنگی مناسب انتخاب كرده كه سبب زیبایی هرچه بیشتر محیط شود.

خرده‌ریزهای خانه

در هر خانه‌ای صدها جسم ریز و كوچك وجود دارد كه در تزئین یا شلوغی آن موثر هستند. بنابراین خوب است به آنها هم دقت داشته باشیم. اگر خانه‌ای خلوت و آرام را می‌پسندید، سعی كنید زیاد روی میزها، كابینت‌ها و… را شلوغ نكنید. اما اگر برعكس دوست دارید خانه شما شلوغ باشد، می‌توانید با لوازم تزئینی و زیبا، روی میزها، داخل بوفه و… را پر كنید.

در هر صورت شما هستید كه با سلیقه خود و همفكری سایر اعضای خانواده، در خانه محیطی زیبا و بهاری را می‌آفرینید. پس از حالا دست به كار شده و به فكر تغییر چیدمان خانه باشید.

http://www.tebyan.net

WhatsApp us