قاعده اي بي قانون    

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

آويزان کردن تابلوهاي هنري در منزل، خود نوعي هنر محسوب مي شود. البته هيچ قاعده و قانون طبيعي براي آويزان کردن تابلوها به ديوار وجود ندارد که به انسان آموزش داده شود، اما راهنمايي‌ها و بحث‌هاي دكوراتورها كه بر اساس تجربه آنها به دست آمده است، به شما کمک مي‌کند تا هنر مورد علاقه‌تان و سبک زندگي شخصي‌تان را به ديگران نشان دهيد.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

نکاتي درباره آويختن تابلو:

آويزان كردن تابلوهاي هم اندازه، حالت عمودي بودن اتاق را برجسته مي‌كند، همچنين يك طرح نرده مانند را به وجود مي‌آورد.  نصب تابلو در ارتفاع بالا اشتباه است؛ تابلوها را طوري نصب كنيد كه هم در حالت نشسته و هم در حالت ايستاده به خوبي قابل مشاهده باشند.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

براي ديوارهاي بزرگ خالي، گروهي از چندين قطعه کوچک، چشمگيرتر از يک تابلوي بزرگ خواهد بود.

 كارهاي دستي و هنرهاي خانگي يكي از سبك‌هاي جديد در قاب‌سازي است كه به ما كمك مي‌كند تابلوهايي مطابق با سليقه خودمان تهيه كنيم.

تزئين ديوار فضاهاي غيرمعمول مثل زير راه پله، اطراف در ورودي يا فضاهاي باريک ديوارها، مي‌تواند تاثير مطلوبي بر بيننده باقي بگذارد.

شما مي‌توانيد حتي وسايلي را كه در زيرزمين خانه‌تان يا سمساري‌ها پيدا مي‌کنيد، با لوازم موروثي ترکيب کرده و آنها را به نحوي كه بيشتر مي‌پسنديد به ديوارها يا بر روي درها آويزان كنيد.

به خاطر داشته باشيد مادامي که وسايل مورد علاقه خود را بر روي ديوار آويزان کرده‌ايد، نبايد زياد نگران قواعد باشيد زيرا آرامشي كه به شما مي‌دهد در جاي خود فوق‌العاده است.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

جذابترين نظم و ترتيب، هماني است که شايد اصلاً انتظارش را نداشته‌ايد؛ بنابراين، سعي كنيد همواره خلاق باشيد از اين که تمام فضاي خانه پر از وسايل تزئيني شود، يا تابلوهاي متفاوتي از ديوارها آويزان کنيد نگران نباشيد. فقط از قاب هاي مشابه استفاده کنيد تا هماهنگي را حفظ کرده باشيد. در اين نوع هماهنگي، منظره‌هايي خلق مي‌شود که كاملا انتخابي است ولي در كل، يك وحدت ميان آنها به چشم مي‌خورد. اين نوع از آويزان کردن‌هاي تصادفي تابلو روي ديوارهاي سالن يا ديوارهاي بزرگ کارآيي خواهد داشت.

ستون تابلوها

گاهي اوقات در منزل‌تان بين دو پنجره بلند فضاي باريک عمودي وجود دارد و به خاطر فضاي باريکي که ايجاد شده هيچ استفاده‌اي از آن نمي‌توان کرد. ولي مي‌توان با قرار دادن چندين تابلو زير هم به صورت عمودي، زيرکانه از اين فضا استفاده کرده و نماي زيبايي به خانه‌تان بدهيد .

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

http://www.tebyan.net

WhatsApp us