اصول تغيير دكوراسيون در زير زمين

دکوراسیون زیرزمین

دکوراسیون زیرزمین

اگر به دنبال آن هستيد كه يك بخش ديگر به خانه خود اضافه كنيد و يا يك اتاق جداگانه را به كل اتاق هاي داخلي خود بيفزاييد بهترين گزينه براي شروع زير زمين است. اغلب افراد از زير زمين به عنوان انباري استفاده مي كنند. زير زمين ها اصولاً تاريك و نمناك هستند. در اين قسمت نكاتي را ذكر مي كنيم كه به واسطه آن مي توانيد فضاي بدون استفاده زير زمين خود را به يك مكان كاربردي تبديل كنيد.

رفع مشكلات لوله كشي

قبل از اينكه كار بازسازي انباري را شروع كنيد، بايد مشكلات لوله كشي را حل كنيد تا نم و رطوبت از آن منطقه حذف شود. اگر نشتي آب در حد زيادي نباشد خودتان هم مي توانيد اين كار را انجام دهيد. در غير اينصورت به شما پيشنهاد مي كنيم كه از يك لوله كش حرفه اي كمك بگيريد.

دکوراسیون زیرزمین

دکوراسیون زیرزمین

موارد استفاده خود را مشخص كنيد

ببينيد مي خواهيد در اين محوطه چه كاري انجام دهيد. سعي كنيد از ويژگي هاي طبيعي اين محوطه به نفع خود استفاده كنيد. به عنوان مثال اگر اين منطقه در خانه شما به طور طبيعي تاريك است مي توانيد از آن به عنوان مكاني براي تماشاي فيلم استفاده كنيد و اين مكان را تبديل به سينماي خانگي كنيد. همچنين زير زمين حالت عايق صوتي دارد و صداي فيلم ديگران را اذيت نخواهد كرد. همچنين اين مكان براي بازي كودكان و نواختن سازهاي مختلف نيز امكانپذير مي باشد.

دکوراسیون زیرزمین

دکوراسیون زیرزمین

از يك متخصص كمك بگيريد

براي اجراي طراحي داخلي اين محوطه نياز به يك برنامه مدون داريد. قرار نيست زير زمين خانه شما پس از بازسازي و تغيير دكوراسيون دوباره به همين شكل باقي بماند. شايد نياز به تهويه، سيستم گرمايشي و سرمايشي نيز داشته باشيد كه تعيين مكان قرار گرفتن و نصب هر يك از آنها نياز به بررسي دقيق دارد.

امكان ورود نور طبيعي به زيرزمين را به حداكثر برسانيد

به دلايل زيادي بايد نوري كه به محوطه زيرزمين وارد مي شود را افزايش دهيد. به اين منظور مي توانيد در مكان هاي مختلف كه ساختار معماري به شما اجازه مي دهد پنجره اضافه كنيد و يا پنجره هاي فعلي را بزرگتر كنيد.

دکوراسیون زیرزمین

دکوراسیون زیرزمین

استفاده خلاقانه از نور مصنوعي

اصولاً سقف زيرزمين ها كوتاه است و برخي احساس مي كنند كه وقتي وارد زيرزمين مي شوند وارد غار شده اند. روي سقف از نورهاي غير مستقيم براي بلندتر جلوه دادن آن استفاده كنيد. تلفيق نورهاي غير مستقيم پايين به بالا با نورهاي موضعي ديگر مي تواند فضا را بزگتر و بلندتر جلوه دهد. قرار دادن آينه روي ديوارها و حتي سقف مي تواند اثر نور را نيز افزايش بخشد.

دکوراسیون زیرزمین

دکوراسیون زیرزمین

انتخاب مبلمان و كفپوش مناسب

براي كف بهتر است از كفپوشي استفاده كنيد كه رطوبت را به خود نگيرد. به اين منظور بهتر است تا جايي كه مي توانيد از فرش و موكت استفاده نكنيد. همچنين در نگهداري لباس، كتاب و پارچه با دقت عمل كنيد. همچنين مبلمان بايد به نوعي باشد كه به راحتي قابل شستشو و تميز كردن باشد.

دکوراسیون زیرزمین

دکوراسیون زیرزمین

http://homeart.blogfa.com

WhatsApp us