تاثیر چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان

 

مبلمان تاثیر زیادی بر دکوراسیون خانه دارد . نکات ریزی وجود دارد که بتوانیم به زیبایی ، مبلمان را در خانه بچینیم . باید دقت کنید که مبل ها به دیوار نچسبد ، البته فاصله مبل ها تا دیوار بستگی به متراژ اتاق دارد . اما در پذیرایی های کوچک هم باید میان دیوار و مبل فاصله باشد. با این روش اتاق بزرگتر به نظر می آید . هرچقدر اتاق بزرگ تر بود فاصله مبل ها را تا دیوار بیشتر کنید. نقاط کانونی خانه را شناسایی کنید. این نقاط کانونی می تواند پنجره ، شومینه ، طاقچه یا تلویزیون باشد. حالا باید مبل ها را با سلیقه خودتان اطراف این نقاط کانونی بچینید .

 باید مبل ها به گونه ای چیده شوند که بتوان از کنار آنها عبور کرد . باید بین مبل ها و میزهای اطراف فاصله باشد .به  عبور و مرور در اتاق توجه کنید که معمولا مسیر بین درها است  ،این مسیر را با مبل های بزرگ مسدود نکنید .

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان

مبل ها را باید طوری بچینید که فضا برای گفتگو مناسب باشد و افراد هنگام صحبت با هم مجبور به چرخاندن گردن خود نباشند . مبل ها را با فاصله ای مناسب مقابل هم قرار دهید .

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان

به چیدن مبل ها در کنار هم دقت  کنید . باید به اندازه مبل ها نگاه کنید و مبل های کوچک و بزرگ را در کنار هم قرار ندهید .

 فرش باید متناسب با مبل ها انتخاب شود و فرش باید جلوی پایه های مبل ها را بپوشاند . البته باید فضایی خالی بین دیوارها و فرش باقی بماند .

از آباژور در انتهای مبل چند نفره یا کنار مبل تک نفره استفاده کنید. این چراغ های رومیزی بالای عسلی یا طاقچه جلوه  خاصی به فضا می دهد .

 ارتفاع میزها باید متعادل باشد تا  افراد به میزها دسترسی داشته باشند و مجبور نباشند برای گذاشتن لیوان روی میز بلند شوند . میزهای عسلی باید هم ارتفاع با میز وسط باشد. چراغ ها را در سطوح مختلف قرار دهید تا تعادلی متناسب با فضا ایجاد کند .

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان

هر چقد میز جلوی مبل ها بزرگتر باشد بهتر است . این باعث زیبایی بیشتر مبل ها می شود و افراد می توانند از همه طرف به راحتی بشقاب و لیوان و لوازم خود را روی آن قرار دهند . اگر پیدا کردن یک میز بزرگ و زیبا برای شما سخت است از دو میز  کوچک استفاده کنید .

چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

آینه، مجسمه و تابلو های خانه باید با مبلمان خانه متناسب باشد . یک تابلوی کوچک را بالای مبل  چند نفره قرار ندهید و به جایش تابلویی انتخاب کنید که اندازه ی آن 3/2  مبل باشد.

اگر می خواهید یک تابلو کوچک را در بالای مبل چند نفره قرار دهید ، حداقل قاب آن را بزرگ انتخاب کنید .

http://www.akairan.com

WhatsApp us