تنوع در دکوراسیون منزل با این توصیه ها

دکوراسیون

دکوراسیون

آیا تابحال از خود پرسیده اید چرا دکوراسیون داخلی برخی خانه ها عالی و شگفت انگیز است و بقیه ساده و معمولی به نظر می رسند؟ اینکه کلکسیونی از لوازم خانگی داشته باشید کافی نیست. باید بافت ها و طرح ها و جنس های مختلفی را در منزل بکار ببرید.

بافت ممکن است در مبلمان خانه باشد یا در سطوح آن باشد. تصور کنید که اگر دیوارهای این خانه ساده و گچی بودند، چقدر دیوارهایش کسل کننده می شد. پانل کاری افقی و نقاشی شده دیوار و نیمکت حصیری در این اتاق تنوع ایجاد کرده اند.

کتاب ها هم روش بسیار خوبی برای اضافه کردن بافت به این اتاق هستند. حالت عمودی مرتب کردن کتاب ها به این کتابخانه بافت داده است.

ترکیبی از بافت ها هم زمانی مهم می شود که پالت رنگی اتاق تک رنگ باشد. قرار دادن کمدی روستایی و قدیمی به این اتاق بافت داده است.

این صندلی شفاف و بی رنگ اگر پشت میزی بی رنگ بود کاملاً محو می شد و تأثیری نداشت. ولی تضاد آن با کنسول چوبی باعث می شود که هر دوی آنها به چشم بیایند.

دکوراسیون

دکوراسیون

لازم نیست که پارچه ها شلوغی داشته باشید تا در اتاق بافت ایجاد کنید. در اینجا کاناپه با تضاد سایه و روشن حالتی از بافت ایجاد کرده است. رنگ دیوارها هم به تنوع دیداری اتاق اضافه می کند.

در این نمونه، رومبلی ها و روتختی هماهنگی ایجاد کرده اند. پرده ها هم به تک رنگی اتاق تنوع می دهند و فضای آرام آن را فدا نمی کنند.
وقتی می خواهید رومبلی انتخاب کنید، از پارچه هایی که بافت یکسانی دارند اجتناب کنید. اگر دوست دارید ظاهر یکدستی به اتاق بدهید، رنگ ها را یکسان انتخاب کنید، ولی بافت و جنس پارچه را متفاوت انتخاب کنید. حتی می توانید کوسن ها یا قالی وسط را متفاوت کنید.

با آنکه کفپوش برای ایجاد تنوع اهمیت زیادی دارد، ولی سقف را هم در این میان، نباید نادیده گرفت.

حتی چیزهای ساده ای مانند گلدان هم می توانند بافت موردنیاز را تأمین کنند.

دکوراسیون

دکوراسیون

فرم های معاصر و مدرن هم اهمیت دارند و در این اتاق فرم ها و سطوح هستند که تفاوت ایجاد کرده اند.

محیط های مدرن امروزی بصورت همگن و یکدست طراحی می شوند. ولی تشابه زیادی هم می تواند پیش پا افتاده شود. در این مورد، شومینه آجری، لوسترهای کندویی و سقف چوبی به بافت و زیبایی اتاق می افزایند.

 

http://akharinkhabar.com

WhatsApp us