دکوراسیون چوبی

دکوراسیون چوبی

 استفاده از گرما و زیبایی چوب در تزئین خانه به عنوان کفپوش، وسایل دکوری یا کابینت بسیار رایج است و در هر خانه ای شاهد آن هستیم. اما اینکه از این عنصر زیبای طبیعت برای تزئین دیوارها استفاده کنیم کمی غیر معمول است. دیوارهای چوبی را بیشتر در کلبه های چوبی دیده ایم. اما در خانه های خشت و سیمانی هم می توان از این عنصر همیشه زیبا استفاده کرد.

1. طرح هفتی‌هشتی
طرح V شکل (هفتی‌هشتی) بیشتر در دهه 1970 میلادی مد بوده است اما می توانید با گذری بر قدیم ها این طرح زیبا را برای چوب‌پوش کردن دیوارهای خانه خود انتخاب کنید. برای اینکه استفاده جالبی هم از این طرح داشته باشید، یک تاقچه هفتی‌هشتی چوبی هم بسازید و درست در زاویه خواب چوب‌ها به دیوار نصب کنید.

2. ساده و بی ادعا
یکی از دیوارهای اتاق خواب خود را انتخاب و چوب به تن آن بپوشانید تا طرحی روستایی و بی ادعا به خود بگیرد. لازم نیست جای میخ ها را بپوشانید. اتفاقا این میخ ها باعث زیبایی بیشتر این ایده هم می شوند و آن بخش اتاق را به کلبه روستایی زیبایی تبدیل می کند. اگر دیوار انتخابی شما درست بالای تاج تختخواب باشد، بهتر است.

3. سفید روی چوب
دیوارهای آشپزخانه را چوبی کنید و روی دیوارهای چوبی، کابینت های سفید نصب کنید. اگر بتوانید تعدادی از کابینت ها را بدون در درست کنید، بهتر است زیرا به خوبی دیوار چوبی پشت خود را نشان می دهد.

4. دیوار سفید
برای بخش هایی از دیوارهای خانه می توانید از تخته های چوبی استفاده کنید. برای همخوانی بیشتر و نداشتن فرم روستایی، چوب ها را سفید نقاشی کنید. بهتر است چوب ها را در حالت افقی به دیوار نصب کنید تا چشم انداز زیباتری داشته باشد.

5. گچبری با چوب
برای اینکه دیوارهای اتاق نشیمن خود را تزئین کنید، علاوه بر رنگ و کاغذ دیواری می توانید از تخته های چوبی هم استفاده کنید. تخته های چوبی را در اندازه های مختلف برش دهید و آنها را کنار هم و بی نظم روی دیوار نصب کنید. برای رنگ چوب ها هم رنگی را انتخاب کنید که با وسایل و مبلمان شما جور باشد و در عین حال، حس طبیعی بودن خود را نیز حفظ کند.

6. طرح 50 سال پیش
برای اینکه خانه را وارد فضای نیم قرن گذشته کنید، کافی است تخته های چوبی را عمودی روی دیوار نصب کنید. برای این منظور، چوب هایی با جنس ها و رنگ های متنوع در بازار وجود دارند که می توانند در عین قدیمی به نظر رسیدن، طراحی مدرنی نیز داشه باشند.

7. زمینه چوبی
در میان کابینت های آشپزخانه می توانید بخشی از دیوار را چوبی کنید. به طور مثال، می توانید فضای بالای سینک را برای این منظور انتخاب کنید.

دکوراسیون چوبی

دکوراسیون چوبی

8. چوب رنگ و رو رفته
برای اینکه طرح روستایی تری به دیوار بالای تخت ببخشید می توانید چوب ها را به صورت عمودی روی دیوار نصب کنید و روی آنها را دوغاب کاری کنید تا نمایی رنگ و رو رفته و کهنه به خود بگیرند.

9. کلبه چوبی
با استفاده از تنه های درختان و چیدمان آنها به صورت عمودی و افقی می توانید کلبه چوبی زیبایی برای خود درست کنید. البته برای جذابیت بیشتر، بهتر است مبلمان و وسایل نیز چوبی انتخاب شوند.

10. روشنایی
تخته های چوبی سفید باعث وسیع تر دیده شدن فضا می شوند. وقتی چوب را عمودی روی دیوار نصب می کنید نگاه به سمت بالا کشیده می شود. رنگ روشن برای آنها نیز کمک می کند تا اتاق بزرگ تر دیده شود.

11. چوب اینجا، چوب آنجا، چوب همه جا
برای اینکه مثلا اتاق خواب خود را به یک کلبه جنگلی جالب تبدیل کنید فقط باید از چوب استفاده کنید. دیوارها را با چوب بپوشانید، سقف را یک لایه چوب بزنید، تخت چوبی با دیرک های چوبی انتخاب کنید، میز و قاب عکس و دیگر وسایل دکوری را نیز چوبی انتخاب کنید. به این ترتیب یک کلبه کوچک در خانه خود خواهید داشت.

12. ترکیب چوب و چرم
در دیوارهای چوبی، پانل های چرمی نصب کنید تا نمای متفاوتی به خود بگیرند. قاب چوبی پانل های چرم هم اگر چوبی باشد، ترکیب خوبی با دیوار چوبی پیدا خواهد کرد.

13. دستشویی چوبی
برای داشتن دستشویی شیک و زیبا می توانید از چوب های تیره استفاده کنید. البته از آنجا که دیوارهای دستشویی همیشه با آب در تماس هستند باید از رنگ و پوششی برای چوب ها استفاده کنید که خیلی سریع از بین نرود.

14. نقطه کانونی
اگر می خواهید دیوارها را چوبی و چوب ها را سفید کنید، بد نیست یکی از دیوارها را بی رنگ رها کنید. یعنی اجازه دهید چوب ها به رنگ طبیعی خود باقی بمانند. در این حالت می توانید یک نقطه کانونی در خانه ایجاد کنید.

WhatsApp us