شیشه رنگی و معجزه آن در طراحی دکوراسیون منزل

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

نور و رنگ دو عنصر اصلی در طراحی معماری و دکوراسیون داخلی هستند. هنرمندان و معماران در گذشته به این امر واقف بودند و به نحوی شایسته از آنها در بناها استفاده می‌کردند. شاهکارهای معماری به جا مانده از دوران کهن همه مهر تاییدی بر این امر است ولی این مسئله به این معنا نیست که این نوع هنر مختص به زمان‌های دور بوده و جایگاهی در معماری این دوره نخواهد داشت بلکه هدف از نوشتن این مقاله ارائه راهکارهایی برای استفاده ازآن در زندگی امروزی است. با ما همراه باشید که جهان را می شود به رنگی دیگر دید!

 

شیشه‌های رنگی در گذشته

در زمان‌های دور معماران از در و پنجره‌های مشبک با شیشه‌های رنگی در بناهای خود استفاده می‌کردند که هم‌زمان هم حفاظ مناسبی در برابر آفتاب گرم و تابان ایران به حساب می‌آمد و هم نور را در رنگ‌های متنوع و متعدد منعکس می‌کرد و این تنوع جلوه‌ای خاص به تزیینات وابسته به بنا همچون نقاشی روی شیشه‌ها می‌بخشید؛ البته بد نیست بدانید کویرنشینان علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی شیشه‌ها معتقدند شیشه‌های رنگی خزندگان را فراری می‌دهد.

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه در طراحی امروز

متاسفانه در معماری امروزی، شیشه‌های رنگی تقریبا بدون استفاده مانده‌اند و در کمتر پروژه‌ای از آنها استفاده می‌شود. این در حالی است که استفاده از شیشه‌های رنگی علاوه بر زیبایی، اثرات روانشناختی قابل ملاحظه‌ای هم دارد. از دیگر نتایج مثبت شیشه‌های رنگی می‌توان به ایجاد حس آرامش و رفع تنش‌های محیطی اشاره کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر طرح‌های سنتی، می‌توان به شکل‌های دیگری نیز از شیشه‌های رنگی استفاده کرد.

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

ورودی‌های تحسین‌برانگیز با شیشه‌های رنگی

با استفاده از شیشه‌های رنگی طرحدار متناسب با رنگ در ورودی می‌توانید زیبایی حیرت‌انگیزی به منزل خود ببخشید؛  شیشه رنگی دکوراتیو، زینت بخش دکوراسیون منزل شما خواهد بود.

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

نشیمن خود را با شیشه‌های رنگی متحول کنید

همان‌طور که در تصویر می‌بینید استفاده از شیشه‌های رنگی در پنجره‌های امروزی هم امکان‌پذیر است و می‌تواند دکوراسیون منزل شما را از این رو به آن رو کند. اگر دوست دارید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید اما نور زرد و شدید آفتاب آزارتان می‌دهد، می‌توانید با استفاده از هنر ویترای شیشه پنجره‌‌تان را رنگ‌آمیزی کرده و نوری لطیف را به خانه‌تان دعوت کنید.

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

باز شدن پای شیشه‌های رنگی به سرویس بهداشتی

دیگر مانند گذشته نمی‌توان به‌سادگی از دکوراسیون و طراحی سرویس‌های بهداشتی گذشت. پنجره‌ای با شیشه‌های رنگی برای سرویس بهداشتی ایده‌ای منحصر به فرد است؛ زیرا نور را به حد کفایت عبور می‌دهد و در عین حال حریم خصوصی این فضاها را نیز حفظ می‌کند. شیشه‌های رنگی در کنار حفظ امنیت و حریم، بسیار زیبا و کاربردی هستند.

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

شیشه‌های رنگی

استفاده از شیشه‌های رنگی در اکسسوری‌ها

تنوع در دکوراسیون داخلی به طراح این فرصت را می‌دهد که از شیشه‌های رنگی در کوچک‌ترین ابعاد دکوراسیون بهره ببرد؛ به طور مثال استفاده از شیشه‌های رنگی در آباژورها که در نهایت با استفاده از نور مصنوعی افراد می‌توانند رنگ‌های متفاوتی در محیط داشته باشند.

شیشه‌های رنگی در آباژورها

شیشه‌های رنگی در آباژورها

http://www.chidaneh.com

WhatsApp us