دنبال ترفندهايى برای زيباتر كردن خانه مى گرديد؟

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

 

اين مطلب را از دست ندهید

 

چشم آدمیزاد كه عادت بكند به خانه اش، ديگر خیلى چیزها به نظرش عادی مى رسند. يادش مى رود كه ممكن است بتواند كارهايى كند برای قشنگ تر كردن همه چیز. ما اما ضد عادتیم! هر شماره مى آيیم و مى گويیم چه كار كنید تا عادت نكنید به چیزهايى كه ممكن است بعد از مدتى خسته تان كنند. اين شماره هم روش هايى را انتخاب كرده ايم كه فضای كوچك خانه را جذاب تر و دوست داشتنى تر از همیشه نشان مى دهد.

تنظیم ارتفاع تابلوها

ديوارهای خالی از تابلو و آثار هنری، انگار صامت هستند و هيچ صدايی ازشان درنمی آيد. برای اينكه سكوت اين ديوارها را بشكنيد و آن ها را به زندگی برگردانيد، حتماً از تابلو برای تزئين كردنشان استفاده كنيد؛ منتها به شرطها و شروطها! موقع نصب تابلوها، نكته ای را رعايت كنيد كه صاحبان گالری های براي بزرگ تر نشان دادن فضا رعايت می كنند و آن توجه به ارتفاع مناسب تابلوست. تابلو را بايد طوری نصب كنيد كه مركز آن از سطح زمين بين يك متر و 44 سانتی متر تا يك متر و 52 سانتی متر فاصله داشته باشد. اين طوری تابلو را در مركز توجه همه قرار می دهيد. اگر فضاي جلوي تابلو ها خالي بود آن را با كوسن و ميزهاي كوچك پر كنيد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

عتیقه های مادربزرگ

هر كسی توی خانه اش وسايلی دارد كه حكم عتيقه جات را ايفا می كنند. يك نفر ممكن است راديوی قديمی پدربزرگ را داشته باشد و ديگری چرخ خياطی مادربزرگ را. هركدام را كه در اختيار داريد، لطفاً به بهانه ی اينكه يادگاری است و می خواهم جلوی چشمم باشد، دكور خانه را با آن منفجر نكنيد! شلوغي مساوي با كوچك كردن فضاي خانه است.مهم نيست كه چقدر اين وسايل را دوست داريد، مهم اين است كه اگر به بقيه ی وسايل منزلتان نمی آيند، بايد از جلوی چشم كنار بروند .  اين وسايل را در اتاق خواب يا كنج هايی از خانه كه زياد توی چشم نيستند، قرار دهيد و ترجيحاً سعی كنيد با قرار دادن ساير وسايل قديمی در كنارشان نوعی هماهنگی ايجاد كنيد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

بازی با نور

وقتی ستاره ی خانه تان را مشخص و آن را به عنوان مركز توجه انتخاب كرديد، وقت آن می رسد كه از تاكتيك بازی با نور استفاده كنيد. بازی با نور به اين صورت است كه شما با استفاده از طيف های مختلف نور، توجه را به سمتی از خانه جلب و از سمت ديگر منحرف می كنيد. يكی از جاهايی كه می توان اين تكنيك را به خوبی در آن به كار گرفت، آشپزخانه است. همچنين استفاده از نورپردازی در آرک و تركيب آن با نور اصلی می تواند كمك بزرگی به فضاهاي كوچك منزل بكند. در فضای سالن و هال خانه هم می توانيد علاوه بر آرک، سراغ آباژورهای مختلف برويد. استفاده از رنگ هاي روشن و سطوحي را كه انعكاس ايجاد مي كنند، فراموش نكنيد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

جايى برای نفس كشیدن

خوب است كه هر خانه ای به صاحب خانه اجازه ی نفس كشيدن بدهد، اين كار هم شدنی نيست مگر اينكه وسايل، خودشان جايی برای نفس كشيدن داشته باشند. قانون »هواخوری« را اين طور رعايت كنيد كه هيچ دو وسيله ای به هم نچسبند حتي اگر جاي زيادي وجود نداشت. سعی كنيد وسايل را طوری كنار هم قرار دهيد كه وقتی نگاهشان می كنيد، احساس فشردگی و بی نظمی به شما دست ندهد و برعكس، با خودتان احساس كنيد عجب آرامشی دارد، نگاه خانه ام در من! شاعر هم می شويد تازه! در ضمن يادتان باشد از آن طرف بام هم نيفتيد و آن قدر بين وسايل فاصله نگذاريد كه به نظر برسد در خانه تان هيچ صميميتی جاري نيست!

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

گل قالى خوب است

قالی، گليم يا فرش فرقی نمی كند، هركدامشان را كه داريد، قدرشان را بدانيد و مطمئن باشيد ستاره ی آسمان كف خانه ی شما هستند. برای نشان دادن اين ستاره هم مهم است بدانيد وسايل را چطور روی آن بچينيد كه زيبايی اش از نظر پنهان نشود. سعی كنيد مبلمان را دورتادور قالی بچينيد و ميزی را كه قرار است روی آن بگذاريد، كوچك انتخاب كنيد. عسلی ها را به جای اينكه جلوی مهمان ها بگذاريد، كنار مبل ها قرار دهيد و بگذاريد فرش زيبايتان خودش را شبيه يك تابلوی نقاشی رنگارنگ، خوب نشان بدهد. بين رنگ های فرش و مبلمان و كوسن ها، هارمونی ايجاد كنيد و همه چيز را طوری بچينيد كه منظم به نظر برسد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

WhatsApp us