میز ناهار خوری مینیمال

6 نوع از بهترین نوع میز ناهار خوری برای فضاهای کوچک

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

به جای یافتن فضایی متناسب با میز ناهارخوری خود ، میز ناهارخوری متناسب با فضای خود پیدا کنید .

فضایتان کم است ؟ این فقط یک موضوع در دیدگاه است . درست است ، همه افراد از داشتن یک اتاق بزرگ که به طور خاص به غذاخوری اختصاص داده شده باشد ، خوشحال نمی شوند ، به خصوص اگر ساکن شهری هستید که هر متر مربع آن قیمت بالایی دارد ! اتاق ناهار خوری مدرن اغلب در گوشه آشپزخانه قرار می گیرد ، قسمتی که به اتاق نشیمن متصل است ، یا هر جایی که میز ناهارخوری شما جای می گیرد . با این حال ، شاید مشکل اصلی همین باشد . شاید این فضا مهم نباشد ، بلکه نحوه پر کردن آن مهم باشد . میزهای ناهارخوری معمولی همیشه با فضاهای کوچک و نامتعارف سازگار نیستند ، به همین دلیل است که ما فهرستی تلفیقی از بهترین میزهای غذاخوری برای فضاهای کوچک را گردآوری کرده ایم . با این طرح های میز ناهارخوری که فضا را بهینه می کنند ، به جای کمبود فضا ، می توانید به درستی از فضایی که دارید استفاده کنید . پس این مقاله را تا انتها بخوانید :

 1 . میز ناهار خوری قابل افزایش :

میزهای کشنده موهبتی برای میزبانی جشن های خاص یا مهمانی های شام خودجوش در فضاهای کوچک غذاخوری هستند . همان طور که از نام آن پیداست ، این میز برای پذیرایی از مهمان‌های اضافی گسترش می ‌یابد ، و به شما امکان می‌ دهد فضا را برای استفاده روزمره به حداکثر برسانید ، و در زمانی که فرصت مناسب ‌تر است ، در گذراندن لحظات شاد با هم شریک بشوید . برخی از پسوندهای میز فضا را برای چند مهمان اضافی باز می کند ، در حالی که برخی دیگر اندازه میز را تا دو یا سه برابر افزایش می دهند . بهترین میزهای ناهار خوری قابل افزایش به شما این امکان را می دهند که در زمان کم از فضای خود نهایت استفاده را ببرید و در صورت باز کردن میز ، از میهمانان خود به راحتی پذیرایی کنید . زمانی که میز در حالت کشیده قرار دارد ، همیشه به اندازه گیری های میز توجه داشته باشید . به این ترتیب ، می توانید مطمئن باشید که میز شما همچنان در اتاق جا می شود !

چهار طرح متداول میز ناهار خوری قابل تمدید وجود دارد : صفحه سنتی ، صفحه پروانه ای ، صفحه قطره ای و صفحه استو .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

میز نهار خوری سنتی قابل ارتقا

میزهای غذاخوری قابل افزایش سنتی ممکن است شبیه میزهای معمولی به نظر برسند و عملکرد داشته باشند ، با این حال ، در داخل آنها یک مزیت مخفی وجود دارد که تنها زمانی آشکار می شود که دو سر آنها از هم جدا شوند . شکاف ایجاد شده در مرکز میز ، پسوندهای میز را که به آن ” صفحه ” گفته می شود ، آشکار می کند ، که به گونه ای طراحی شده اند که به طور منظمی در شکاف قرار بگیرند . برخی از میزهای صفحه ای فقط یک صفحه پسوند دارند ، در حالی که برخی دیگر دارای دو یا سه صفحه هستند . پهنای صفحه های اکستنشن معمولاً 54 سانتی متر است و فضای کافی برای اضافه کردن دو مکان اضافی به میز را فراهم می کند که در هر طرف یک قسمت وجود دارد . به طور مشابه ، برداشتن صفحه باعث صرفه جویی 54 سانتی متری در فضا می شود و تفاوت بزرگی در اتاقی که متراژ مربع محدود دارد ایجاد می کند .

میز ناهار خوری صفحه پروانه

میزهای پروانه ای شبیه به میزهای غذاخوری قابل تمدید سنتی هستند . آنها به همین ترتیب عمل می کنند و دو سر را از هم جدا می کنند تا شکافی در وسط میز باز شود . با این حال ، این بار صفحه به میز متصل می شود و از وسط تا می شود تا در فضای فشرده زیر میز نگهداری شود . در حالی که این مکانیسم گسترش فشرده تر است ، به قطعات متحرک بیشتری نیز نیاز دارد که ممکن است در طول زمان به دلیل زنگ زدگی یا متورم شدن چوب ، عملکرد آنها کاهش یابد .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

میز ناهار خوری قطره ای

میزهای قطره ‌ای انعطاف ‌پذیر هستند و فضای مناسبی دارند و در صورت عدم گسترش ، حداقل ردپایی از خود بر جای می‌ گذارند . این طرح از یک مرکز ثابت و صفحه های لولایی متصل به لبه های میز تشکیل شده است . هنگامی که فضای بیشتری برای میز مورد نیاز است ، بسته به سبک پایه میز ، صفحه ها با براکت های نصب شده روی میز یا پایه های دروازه ، بلند شده و در جای خود محکم می شوند . علاوه بر آسان بودن کارکرد ، صفحه ‌ها همه کاره هستند و می ‌توان آن‌ ها را به ‌طور مستقل از یکدیگر بلند کرد و در صورت لزوم ، رها کرد . مواظب باشید که وزن زیادی روی صفحه ها وارد نکنید زیرا به اندازه سایر اکستنشن ها محکم نیستند و توجه داشته باشید که وقتی صفحه ها پایین هستند چقدر فضای پا در دسترس است .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

میز ناهار خوری صفحه استو

میزهای صفحه استو به دلیل عملکرد سریع ، آسان و روانشان تجلیل می شوند و آماده هستند تا در هر لحظه یک محیط لحظه آخری را اضافه کنند . صفحه‌ های میز به ‌خوبی در زیر میز و در معرض دید قرار می‌ گیرند و ظاهری دولایه به میز می ‌دهند . میز صفحه ‌ها به جای اینکه از مرکز کشیده شوند ، در هر دو انتها کشیده می‌ شوند . صفحه های اکستنشن از زیر میز بیرون می آیند و با کمک مکانیزم سر خوردن صاف در جای خود قفل می شوند . صفحه های اکستنشن جایگزین قوی تر و بادوام تری برای صفحه های روی میزهای قطره ای هستند .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

2 . میز ناهار خوری تاشو دیواری :

سعی کنید یک میز جمع و جور که حداکثر فضا را در اختیارتان قرار می دهد پیدا کنید – ما به شما کمک می کنیم ! میز ناهار خوری تاشو دیواری همانطور که از نام آن پیداست ، میز بر روی دیوار نصب می شود و در صورت عدم استفاده به صورت صاف روی آن قرار می گیرد و حداقل فضای کف را اشغال می کند . ارتفاع را می توان برای مطابقت با نیازهای منحصر به فرد شما تنظیم کرد ، چه یک میله یا یک میز معمولی را ترجیح دهید . طراحی میز چند منظوره را می توان به راحتی در صورت نیاز و در مواقع لزوم بالا یا پایین تا کرد ، برای لذت بردن از وعده های غذایی ، فراهم کردن فضای اضافی برای پخت و پز یا خدمت به عنوان یک دفتر کار موقت خانگی . برخی از میزهای ناهار خوری تاشو نیز دارای قفسه های ذخیره سازی هستند ، بنابراین می توانید در فضا صرفه جویی کنید و در عین حال مرتب بمانید . و هنگامی که بسته است ، طراحی هوشمندانه اغلب بیشتر شبیه یک کابینت شیک است تا یک میز ناهار خوری . میز را به همان رنگ دیوار رنگ کنید تا یکپارچه با اتاق هماهنگ شود یا با تبدیل آن به یک اثر هنری ، تخته سیاه یا انتخاب رنگ متضاد با دیوار ، آن را به یک ویژگی متفاوت تبدیل کنید .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

میز ناهار خوری دیواری

همه میزهای ناهارخوری دیواری به یک شکل عمل نمی کنند : برخی به سمت بالا جمع می شوند در حالی که برخی دیگر به سمت پایین جمع می شوند و برخی از میزها توسط یک قاب مثلثی 90 درجه پشتیبانی می شوند در حالی که برخی دیگر دارای پایه های میز تاشو هستند . همیشه ظرفیت وزن میز را بررسی کنید ، زیرا اگرچه میزهای ناهار خوری تاشو بدون شک در مورد صرفه جویی در فضا برتری دارند ، اما اغلب به اندازه یک میز معمولی محکم نیستند .

3  . میز ناهار خوری گرد :

میزهای ناهارخوری گرد بهترین شکل میز برای فضاهای کوچک و مجالس کوچک هستند . خطوط منحنی به خوبی در گوشه‌ های تنگ قرار می‌ گیرند و وزن بصری کمتری نسبت به میزهای مربعی اشغال می ‌کنند و باعث بزرگ ‌تر شدن فضا می ‌شوند . فقدان گوشه ها نیز جریان اتاق را بهبود می بخشد و فضای بیشتری در اطراف میز برای مانور ایجاد می کند . ناگفته نماند ، میزهای ناهار خوری دایره ای شکل ، محیطی صمیمی ، غیررسمی و فراگیر را ایجاد می کند که الهام بخش تعامل اجتماعی بهتر است . در افسانه آرتور ، میز گرد نشان دهنده برابری است ، زیرا بدون سر میز ، همه در قد مساوی نشسته اند ، و شکل گرد به این معنی است که همه می توانند یکدیگر را ببینند و آزادانه تر در گفتگو شرکت کنند . به علاوه ، با یک لبه پیوسته ، می ‌توانید هر تعداد مهمان را که در اطراف میز قرار می‌ گیرد دعوت کنید و منطقه غذاخوری خود را به یک مرکز اجتماعی تبدیل کنید .

سبک اسکاندیناوی

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

  4 . میز ناهارخوری مربعی :

اگر روی خطوط ملایم یک میز گرد احساس راحتی نمی کنید و چیزی واضح ‌تر و زاویه ‌دارتر ترجیح می ‌دهید ، میز ناهارخوری مربعی یکی دیگر از راه‌ حل‌ های عالی غذاخوری در فضای کوچک است . شکل جعبه ای این مزیت انعطاف پذیری را دارد که به طور منظم در گوشه یا روی دیوار قرار می گیرد . به این ترتیب فضای با ارزش زمین را در یک محیط روزمره صرفه جویی می کنید ، در حالی که آماده پذیرایی از یک یا دو مهمان اضافی در زمان مناسب هستید . اکثر میزهای مربعی حداکثر برای چهار نفر پذیرایی می کنند و یک محیط معمولی و صمیمی را برای خوردن و صرف غذا با چند مهمان منتخب فراهم می کنند .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

5 . میز ناهار خوری بلند :

میزهای ناهار خوری بلند یک تجربه ناهار خوری مد روز و بار مانند است ، جایگزینی غیرمنتظره و با طراوت برای چیدمان اتاق غذاخوری سنتی را ارائه می دهند . ارتفاع اضافه شده با کشیدن چشم به سمت بالا فضاهای تنگ را تکمیل می کند و توهم اتاق بزرگ تر را ایجاد می کند . دو نوع میز ناهارخوری بلند وجود دارد : میزهای با ارتفاع مخالف و میزهای با ارتفاع پیشخوان . تفاوت اصلی در قد آنها نهفته است .

میزهای ناهار خوری با ارتفاع پیشخوان : در حدود 102 تا 108  سانتی متر در مقایسه با ارتفاع 84 تا 90 سانتی متر میزهای غذاخوری معمولی است . می توانید ارتفاع میز را با صندلی هایی که در حدود 72 تا 78 سانتی متر قرار دارند ، مطابقت دهید . همانطور که از نام این میزها پیداست ، میزهای ناهار خوری پیشخوان در همان ارتفاع پیشخوان آشپزخانه قرار می گیرند ، بنابراین می توانند به عنوان یک سطح اضافی مناسب برای تهیه غذا نیز دو برابر شوند . آنها تمایل دارند یک فضای ناهار خوری معمولی و روزمره را ایجاد کنند .

میزهای ناهارخوری با ارتفاع کافه : 120 تا 126 سانتی متر است و باید با صندلی ها یا چهارپایه هایی با ارتفاع 84 تا 90 سانتی متر جفت شوند . ارتفاع افزوده شده ، از نظر تجربه‌ های منحصر به ‌فرد از غذاخوری در خانه ، در تضاد با امر سنتی عصرانه ، بالاتر می ‌رود . آنها فضایی همه کاره و بهینه برای سرگرمی ایجاد می کنند و گزینه ای برای نشستن برای ناهار خوری یا محیطی ایستاده مانند بار برای نوشیدنی ها و نوشیدنی ها ارائه می دهند .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

میزهای ناهار خوری بلند یک افزودنی شیک و مدرن به چیدمان آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری ایجاد می کنند . آنها در طیف وسیعی از اشکال و سبک ها ، از گرد گرفته تا مستطیل یا مربع در دسترس هستند ، که جای پای کمی در دسترس قرار می دهند که آنها را به گزینه ای عالی برای خانه های کوچک تبدیل می کند .

به خاطر داشته باشید که میزهای ناهار خوری بلند مناسب ترین گزینه برای افراد مسن ، خانواده هایی با فرزندان خردسال ، افراد دارای معلولیت یا هر کسی که به دنبال یک تجربه غذاخوری سنتی است نیست .

6 . میز ناهار خوری شیشه ای :

میزهای ناهارخوری شیشه ای ظاهری مدرن و پیچیده به هر فضای ناهارخوری می بخشد . مواد شفاف حداقل وزن بصری را اشغال می کند و نور را در اطراف فضا پخش می کند ، سایه ها را کاهش می دهد و حتی کوچک ترین و تاریک ترین اتاق را فوراً روشن و جادار می کند . برخلاف سایر مواد ، میزهای شیشه ای بر فضا تسلط ندارند و به عنوان نقطه کانونی اتاق نیاز به توجه ندارند . در عوض ، سطح کریستالی دید کاملی از صندلی های ناهار خوری ، پایه میز ناهار خوری و کف زیر آن را فراهم می کند و به سایر ویژگی های اتاق اجازه می دهد تا توجه را به خود جلب کند . اگرچه میزهای شیشه ای به راحتی تمیز می شوند ، اما نیاز به نگهداری بیشتری دارند زیرا شیشه مستعد گرد و غبار ، اثر انگشت و لکه است که به راحتی قابل مشاهده است و می تواند ظرافت و جذابیت آن را از بین ببرد .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

بیایید در مورد صندلی های کوچک صحبت کنیم

اکنون میز را مرتب کرده ایم ، وقت آن است که به همه چیز فکر کنیم و صندلییک گزینه مهم است !

چه مقدار فضای دور میز را برای صندلی در نظر بگیریم ؟

قبل از خرید یک میز ، مطمئن شوید که فضای کافی برای راه رفتن راحت در اطراف میز در نظر گرفته اید . عمق متوسط ​​صندلی ناهار خوری حدود54  سانتی متر است ، بنابراین توصیه می کنیم حداقل 91 سانتی متر بین دیوار و میز ناهار خوری بگذارید . در مواردی که این یک گزینه نیست ، گزینه ‌های صندلی دیگری مانند چهارپایه و نیمکت ‌هایی که فضای کمتری را اشغال می ‌کنند را در نظر بگیرید .

چند عدد صندلی غذاخوری بخریم ؟

برای یک تجربه غذاخوری راحت ، هر مهمان باید 72 سانتی متر فضای میز و 18 تا 30 سانتی متر فضای اضافی بین صندلی ها داشته باشد تا به راحتی از میز استفاده کند و از برخوردهای زیر میز جلوگیری کند . برای محاسبه تعداد صندلی برای خرید ، هر طول میز را در نسخه کاملاً کشیده آن اندازه بگیرید و آن را بر 34 اینچ ( 72 سانتی متر فضای میز به اضافه 30 سانتی متر فضای اضافی ) تقسیم کنید .

صندلی ها چه ارتفاعی باید داشته باشند ؟

متوسط ​​ارتفاع یک میز ناهار خوری 90 سانتی متر با صندلی های ناهار خوری حدود 54 سانتی متر است . به عنوان یک قانون کلی ، باید حداقل 36 سانتی متر فاصله بین سطح زیرین میز و نشیمن گاه صندلی وجود داشته باشد . با کم کردن 36 سانتی متر از ارتفاع میز ، ارتفاع صندلی صحیح را برای میز ناهارخوری خود محاسبه کنید .

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

بهترین سبک های صندلی ناهار خوری برای فضاهای کوچک چیست ؟

صندلی های غذاخوری بدون بازو ( تکیه گاه ) : صندلی های بدون بازو ظاهری تمیز و مدرن دارند و نسبت به صندلی های دارای بازو فضای کمتری را اشغال می کنند ، به این معنی که می توان مکان های بیشتری را در اطراف میز قرار داد . اگر ظاهر کلاسیک ‌تر و تکیه‌گاه بازوهای صندلی را ترجیح می ‌دهید ، حداقل 21 سانتی متر فاصله بین بازوی صندلی و پایین میز را محاسبه کنید تا مطمئن شوید که می ‌توانند به راحتی زیر آن بلغزند . به این ترتیب ، می توانید مطمئن باشید که در صورت خالی بودن ، متراژ مربع با ارزش را اشغال نخواهند کرد .

صندلی های ناهار خوری کم پشت : صندلی های با پشتی کم وزن بصری کمتری نسبت به صندلی های پشتی بلند اشغال می کنند و بنابراین فضاهای کوچک را جادارتر می کنند . صندلی هایی با پاهای صاف و پشتی پایین تر از میز یک گزینه عالی برای صرفه جویی در فضا هستند زیرا می توان آنها را زیر میز قرار داد .

نیمکت‌ های ناهارخوری : نیمکت‌ ها جایگزینی جالب برای صندلی ‌های غذاخوری معمولی ، راه‌ حلی کاربردی و بهینه ‌کننده فضا برای فضاهای کوچک ناهارخوری هستند . آن‌ ها می‌ توانند بیشتر از صندلی‌ های جداگانه روی صندلی ‌های غذاخوری فشار بیاورند ، و حال و هوای معمولی ، صمیمی و مانند غذاخوری ایجاد کنند ، و زمانی که از آن استفاده نمی ‌کنید ، می ‌توانند به ‌خوبی زیر میز قرار گیرند . برخی از طرح‌ های نیمکت دارای صندلی ‌های لولایی هستند تا بتوانند به عنوان راه ‌حل ‌های ذخیره‌ سازی هوشمند نیز تبدیل شوند .

صندلی های ناهار خوری : صندلی های ناهار خوری شیک حداقل متراژ مربع را اشغال می کنند و سبک وزن هستند و آنها را به یک راه حل مناسب و همه کاره برای نشستن برای فضاهای کوچک مدرن تبدیل می کند . چهارپایه ها یک گزینه محبوب برای میزهای ناهار خوری پیشخوان و ارتفاع بار هستند که مکمل زیبایی ظاهری بار مانند هستند . یک لایه تطبیق پذیری اضافی با یک صندلی ارتفاع قابل تنظیم برای پذیرایی از افراد و میزها با هر ارتفاعی اضافه کنید .

صندلی های ناهارخوری تاشو : صندلی های تاشو و روی هم یک گزینه مناسب برای نشستن برای پذیرایی از مهمانان گاه به گاه هستند ، زیرا می توان آن ها را به راحتی در جایی ذخیره کرد تا در صورت عدم استفاده ، فضا آزاد شود . برخی از صندلی‌ های تاشو به صورت صاف فرو می ‌روند و می ‌توانند در کمد ، زیر پله‌ ها آویزان شوند ، یا در گوشه ‌ای خالی بلغزند .

#میز ناهارخوری #میز #چوب

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :

https://foter.com/the-6-best-dining-table-types-for-small-spaces


مطالب مرتبط با موضوع میز ناهار خوری :

WhatsApp us