درب داخلی چوب بلوط و منبت چوب راش

درب های تمام چوب به خودی خود بی نظیر و جالب هستند . یک درب تمام چوب , اگر به روش صحیح ساخته شود میتواند بیش از 100 سال عمر کند . مهم این است که چوب با کیفیت , اتصالات قوی و مونتاژ آن بدرستی انجام شود تا برای شما سالیان دراز بدون هیچ عارضه ای کار کند .

منبت کاری روی درب های تمام چوب

در گذشته نچندان دور اگر شما یک درب منبت میخواستید حداقل برای یک درب باید 30 الی 40 روز صبر میکردید تا منبت کار با دست و مغار و چکش منبت را روی درب پیاده کند ولی امروز به کمک دستگاه های CNC  در عرض کمتر از یک روز میتوانید یک درب تمام منبت داشته باشید . نکته مهم طراحی است .

روش ساخت درب تمام چوب

در ساخت درب تمام چوب روش های بسیاری وجود دارد , هر نجاری بر اساس تجاربی که بدست می آورد از تکنیک های خاص به خود استفاده میکند . هدف نهایی در کنار زیبایی , استحکام , سبک بودن , صاف و یکپارچه بودن درب , اجرای ظریف و دقیق است .

گروه فن و هنر ایران زمین برای ساخت درب چوبی از یک روش بین المللی استفاده میکند که در اروپا مرسوم است .

LVL WOOD 

روش ماستیف اروپایی : در این روش لایه های یک تخته بعد از لایه لایه شدن دوباره به هم متصل می شوند و روش چیدمان بصورتی است که هر چوب در دوره رشد زمستانه خود با رشد تابستانه همرو میشوند . در این روش هر چوب قدرت چوب بعدی را خنثی میکند و در نهایت تخته ای صاف و یکدست بدست می آید که بوسیله این تخته و با کمک اتصالات حرفه ای صنایع چوب میتوانیم یک درب را به اتمام برسانیم .

درب چوب راش منبت کاری شده

WhatsApp us