6   جایگزین عالی برای درب های مخفی کشویی

درب چوبی ریلی و کشویی
درب چوبی ریلی و کشویی

درب‌ های مخفی کشویی راه‌ حل خوبی برای انتخاب درب‌ در بسیاری از موقعیت‌ها هستند ، به‌ عنوان مثال ، بیشتر اوقات درب اتاق را می ‌بندید اما وقتی درب ها باز می شوند ، امکان تداوم و اتصال بین اتاق ‌ها فراهم می شود . با این حال ، این نوع درب ها برای همۀ خانه ها مناسب نیستند ، و اگر به خانه ای با درب های مخفی کشویی نقل مکان کرده اید و از طرفداران آن نیستید ، ممکن است به دنبال دربی بگردید که بتوانید آن را جایگزین درب خود کنید . در اینجا ما مزایا و معایب ای نوع درب را مورد بحث قرار می دهیم و جایگزین هایی مناسب برای درب های مخفی کشویی را به شما معرفی می کنیم .

    گزینه های جایگزین برای درب های مخفی کشویی :

        درب های کشویی

        درب های فرانسوی

        درب های انبار

        درب های لولایی استاندارد

        درب های دو تایی

        درب های پیش آویز

درب مخفی کشویی چیست ؟

درب مخفی کشویی دربی است که با کشویی روی یک سیستم ریلی باز و بسته می شود . هنگامی که به طور کامل باز می شود ، درب مخفی کشویی نامرئی خواهد بود زیرا به داخل یک دهانه ” جیب ” در دیوار می لغزد . درب های مخفی کشویی می توانند روی ریل های نصب شده روی زمین اجرا شوند ، یا می توان آن ها را از یک مسیر بالای سر نصب شده به بالای چارچوب درب آویزان کرد .

مزایای درب مخفی کشویی

یکی از مزایای اصلی داشتن درب های مخفی کشویی این است که برای باز کردن درب ها به هیچ وجه نیازی به فضای خالی نیست ، زیرا آن ها به سادگی به داخل یک محفظه پنهان در دیوار می روند . این یک راه عالی برای به حداکثر رساندن فضا و جلوگیری از تبدیل شدن درب به یک موضوع ناراحت کننده در اتاق است . اتاق ‌های به ‌ویژه کوچک می‌توانند از کمبود فضای خالی مورد نیاز درب های مخفی کشویی مانند کمد دیواری ، انباری و اتاق خواب کودکان بهره ببرند .

فضای دیوار

هنگامی که درب باز است ، یک دبر استاندارد به دیوار باز می شود و به طور موثر آن قسمت از اتاق را قطع می کند و از استفاده از آن دیوار جلوگیری می کند . درب های مخفی کشویی به گونه ای باز می شوند که فضای دیوار را اشغال نمی کنند ، بنابراین می توانید با قرار دادن مبلمان در مقابل آن یا آویزان کردن آینه یا آثار هنری از آن دیوار استفاده کنید .

ظرافت

درب های مخفی کشویی دارای پیچیدگی هایی هستند که در برخی موقعیت ها ، مانند ایجاد یک جدا کننده بین اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن ، آن ها را بسیار جذاب می کند . نحوه سر خوردن بدون زحمت آن ها را بسیار زیبا و ساده جلوه می دهد .

معایب درب مخفی کشویی

عملکرد

برخی از افراد از درب های جیبی بیزارند زیرا عادت به اشتباه کردن دارند . درب ها به یک ریل، چه بالای سر یا روی زمین ، متصل می شوند و ممکن است شل شوند ، که باعث می شود تکان بخورند و احساس ناپایداری کنند . گاهی اوقات ممکن است درب ها به طور کامل از مسیر خارج شوند و باید تغییر مکان دهند . چرخ‌ های مسیر ممکن است گیر کنند یا به مرور زمان صدا داشته باشند و صدای جیر جیر ایجاد کنند .

دیوارهای ضعیف

دیوارهایی که درب های مخفی کشویی در آن ها ناپدید می شوند حاوی هیچ گونه ناودانی نیستند تا درب مخفی کشویی در داخل آن قرار گیرد . این بدان معنی است که دیوار به سادگی یک قاب خواهد بود که توسط دیوار خشک پوشانده شده است ، که می تواند ساختار ضعیفی ایجاد کند .

هزینه

درب های مخفی کشویی به خودی خود گران نیستند ، اما هزینه نصب می تواند بالا باشد زیرا کاملاً درگیر است . نصب درب های جیبی نیاز به باز کردن دیوارها و تغییر ساختار آن ها دارد که می تواند آن را به یک کار دشوار و گران تبدیل کند .

گزینه های جایگزین برای درب های مخفی کشویی

درب های کشویی

درب چوبی ریلی و کشویی
درب چوبی ریلی و کشویی

درب های مخفی کشویی شبیه درب های جیبی هستند که روی مسیرهای کشویی کار می کنند . با این حال ، آن ها در دیوار ناپدید نمی شوند ، که نصب را بسیار آسان تر می کند . در واقع ، اکثر افرادی که در زمینه ساخت و ساز اولیه تجربه دارند ، می توانند یک کیت درب کشویی بخرند و خودشان درب ها را نصب کنند ، که آن ها را به یک راه حل کم هزینه تبدیل می کند .

درب های مخفی کشویی ، مانند درب های جیبی ، گزینه ای برای صرفه جویی در فضا هستند زیرا به داخل اتاق باز نمی شوند و به شما این امکان را می دهند که از فضای خود نهایت استفاده را ببرید . آن ها نسبت به درب های جیبی پایدارتر هستند زیرا مسیرها هم در پایین و هم در بالای درب ها هستند که به آن ها استحکام بیشتری می دهد .

عیب اصلی درب های کشویی این است که هرگز نمی توانید هر دو درب را همزمان باز کنید زیرا برای باز شدن یک درب باید روی درب دیگر بچرخد . این به این معنی است که یک درگاه دوتایی تنها در صورت باز ، می‌تواند به عنوان یک درب واحد عمل کند ، که می‌تواند فضا را از نظر بصری قطع کند و حمل اثاثیه بزرگ را از طریق درگاه دشوار کند .

درب های مخفی کشویی نیز اگر به خوبی نگهداری نشوند ممکن است گیر کرده یا شل شوند . موها و گرد و غبار به دام افتاده در مکانیزم چرخ یک مسئله خاص است ، بنابراین مسیرها باید مرتباً جاروبرقی شوند . خود پیست می‌تواند خطری را در خانه ایجاد کند ، زیرا کمی از کف بیرون می‌آید و می‌تواند باعث زمین خوردن افراد شود .

درب فرانسوی

درب چوبی ریلی و کشویی
درب چوبی ریلی و کشویی

درب‌ های فرانسوی انتخابی شیک هستند و می‌توانند پیچیدگی زیبایی را به فضا اضافه کنند . درب های فرانسوی دارای صفحات شیشه ای هستند که به نور اجازه عبور می دهد و باعث می شود اتاق های متصل روشن تر به نظر برسند . در برخی از سناریوها ، درب های فرانسوی کاملاً کار می کنند . برای مثال ، اتاق ناهارخوری و آشپزخانه ای دارید که می خواهید گاهی اوقات احساس فضای باز داشته باشد ، اما گاهی اوقات به دلیل بوی آشپزی می خواهید آن ها را از هم جدا کنید .

درب های فرانسوی در هنگام بسته شدن ، بدون جداسازی کامل اتاق ها به دلیل وجود شیشه ، یک جدا کننده بین اتاق ها ایجاد می کند . وقتی مهمان دارید می ‌توانید درب ها را کاملا باز کنید تا فضای بازتر و جذاب ‌تری ایجاد کنید . یکی از مشکلات درب های فرانسوی این است که برای باز شدن به فضای خالی زیادی نیاز دارند ، بنابراین در اتاق های کوچک تر ایده آل نخواهند بود . شیشه درب های فرانسوی همچنین به این معنی است که برای حفظ حریم خصوصی مناسب نیستند ، بنابراین انتخاب محبوبی برای اتاق خواب نیستند .

درب انبار

درب چوبی ریلی و کشویی
درب چوبی ریلی و کشویی

درب های انبار انتخابی عالی برای صرفه جویی در فضای اتاق هستند زیرا برای باز شدن نیازی به فضای خالی ندارند . یک درب انبار به یک مسیر روی دیوار بالای سر نصب می شود و وقتی باز می شود ، روی دیواری که به آن متصل است می لغزد . این نوع درب ها یک ویژگی شیک در یک فضا ایجاد می کنند و می توانند به یک فضای داخلی جذابیت بصری فوق العاده ای ببخشند . این درب ها در سال های اخیر به دلیل جذابیت عملکردی و زیبایی شناختی ، بسیار محبوب شده اند .

درب های انباری ارزان هستند و به راحتی نصب می شوند ، اما باید مطمئن شوید که دیواری که درب انبار را روی آن نصب می کنید به اندازه کافی محکم باشد تا وزن درب و همه یراق آلات را تحمل کند . اشکال اصلی درب انبار این است که دیواری که در حالت باز می پوشاند ، نمی تواند برای چیز دیگری استفاده شود . شما نمی توانید آثار هنری را به دیوار ثابت کنید یا قفسه بندی داشته باشید زیرا برای زمانی که درب باز می شود باید دیوار روشن باشد .

درب های لولایی استاندارد

درب چوبی ریلی و کشویی
درب چوبی ریلی و کشویی

این ها رایج ترین انواع درب ها هستند که اتاق ها را در خانه ها جدا کرده و باعث ایجاد حریم خصوصی می شوند . این درب ها از یک طرف به لولا آویزان می شوند و در چارچوب درب قرار می گیرند . این نوع درب ها بسته به خرید درب چوبی جامد یا درب توخالی می توانند از نظر قیمت متفاوت باشند . نصب این درب ها نسبتاً آسان است زیرا لولاها به سادگی باید روی چارچوب درب پیچ شوند ، اما اگر درب کاملاً مناسب نباشد ، ممکن است برای اطمینان از عملکرد صحیح آن نیاز به برنامه ریزی داشته باشد . برای باز کردن این نوع درب ها نیاز به فضای خالی است که می تواند از نظر فضا و راحتی آن ها را با مشکل مواجه کند .

درب دو تایی

درب چوبی ریلی و کشویی
درب چوبی ریلی و کشویی

این نوع درب ها از یک مسیر بالای سر آویزان هستند یا در برخی موارد دارای پین هایی هستند که آن ها را به ریل پایه ثابت می کند . آن ها از دو یا چند پانل باریک تشکیل شده اند که هنگام باز شدن روی یکدیگر جمع می شوند و سپس در حالت صاف بسته می شوند . درب های دوتایی انتخاب خوبی برای صرفه جویی در فضا هستند زیرا نیازی به فاصله زیادی ندارند . آن ها می توانند تا حدود 90 درصد عرض چارچوب در باز شوند ، به این معنی که دو اتاق که با درب ها تقسیم می شوند ، در هنگام باز بودن درب ها ، بزرگ و به هم متصل می شوند . این کار جابجایی وسایل بزرگ بین اتاق ها را نیز آسان می کند .

درب های دوتایی معمولاً ارزان هستند و نصب آن نسبتاً آسان است . اگر مسیر آسیب ببیند یا به درستی نگهداری نشود ، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند ، که می‌تواند باعث شود درب ‌ها به ‌درستی جمع نشوند یا با زاویه به بیرون تاب بخورند . برخی از افراد ترجیح می دهند از این درب ها استفاده نکنند زیرا برای انگشتان کودک خطری ایجاد می کند که ممکن است در درب های تاشو گیر کند .

درب های پیش آویز

درب های پیش آویز آن هایی هستند که از قبل در چارچوب درب نصب شده اند . اگر در حال ایجاد یک درگاه جدید هستید ، این ها گزینه های بسیار خوبی هستند زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که قاب را در جای خود ثابت کنید تا یک درگاه کارساز داشته باشید . درب های پیش آویز بر روی لولاهای یک طرف کار می کنند و می توانند کار نصب درب ها را بسیار آسان تر و زمان گیرتر کنند .

با این حال ، اگر از قبل یک چارچوب درب دارید و به یک درب نیاز دارید ، این ها مناسب نیستند زیرا باید چارچوب فعلی خود را بردارید ، که باعث کار بیشتر می شود . درب های پیش ساخته معمولاً به طور کامل با تمام اتصالات مونتاژ می‌شوند ، که اگر می‌ خواهید سهولت و سادگی داشته باشید بسیار عالی است ، اما اگر می ‌خواهید بتوانید درب خود را با دستگیره‌ ها و لولا های انتخابی خاص سفارشی کنید ، ایده‌آل نیست .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب های مخفی کشویی چوبی ، درب چوبی ، درب پیش ساخته

مطالب مرتبط با موضوع درب کشویی :

WhatsApp us