10 نوع از جدیدترین طرح های درب کرکره ای با عکس در سال 2021

آیا تا به حال نام درب های کرکره ای را شنیده اید ؟ این درب های همه کاره جدیدترین ترند در صنعت داخلی هستند و بیش از یک دلیل برای محبوبیت خود دارند . طرح های درب کرکره ای به دلیل سبک و کارایی بی نظیر خود شناخته می شوند . این نوع درب ها در ابتدا برای پوشاندن کمدها و قفسه ها اختصاص داشتند ، اما اکنون به بخشی از قسمت های اصلی درب تبدیل شده اند  .

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

درب های کرکره ای مانند پرده های پنجره هستند که می توانند فضا را ببندند و نور و هوا را به طور همزمان به خانه وارد کنند . اگر می خواهید دربی را انتخاب کنید که بتواند به عنوان لوازم جانبی و درب ، دو برابر شود ، درب کرکره ای برای شما بسیار مناسب است ! با راهنمای خرید و کاتالوگ طراحی ، برای درک بیشتر در مورد این درب ها این مقاله را تا انتها بخوانید .

درب کرکره ای چیست ؟

درب کرکره ای با چیدمان تیغه های افقی از چوب ، شیشه یا مواد دیگری به نام کرکره ساخته می شود . آن ها روزنه های کوچکی برای جریان هوا و نور ایجاد می کنند . این تیغه ها می توانند ثابت یا متحرک برای باز و بسته شدن باشند . از درب کرکره ای برای دسترسی به تهویه طبیعی استفاده می شود ، حتی زمانی که درب بسته نگه داشته می شود .

هدف از درب کرکره ای چیست ؟

طرح های درب کرکره ای به دلیل مزایای بی نظیرشان در بین صاحبان خانه های مدرن محبوبیت زیادی پیدا کرده اند . در اینجا دلایل اصلی برای انتخاب این نوع درب ها برای خانه شما وجود خواهد داشت :

    استفاده از فضا : درب های کرکره ای حتی در فضاهای شلوغ مانند به خوبی عمل می کنند ، زیرا به جای باز شدن به راحتی سُر می خورند . این درب ها همچنین می توانند توهم یک اتاق بزرگ تر را ایجاد کنند و هم برای فضای داخلی و هم برای بیرونی قابل استفاده هستند .

    جریان هوا : اگر می‌خواهید اتاق خود را بسته نگه دارید ، اما همچنان از فضای بیرونی کمی هوای تازه دریافت کنید ، درب های کرکره ای انتخاب مناسب شما هستند ! این درب ها همچنین به عنوان کانال اگزوز برای انتقال هوای بد به بیرون از خانه عمل می کنند تا هوای مناسب برای اتاق شما را حفظ کنند .

    نور طبیعی : چه برای کمد لباس یا اتاق خواب شما ، درب های کرکره ای می توانند نور خورشید را به فضا وارد کنند تا رطوبت داخل آن را از بین ببرد . شما با داشتن این نوع درب ها می توانید نگران بدبو شدن لباس هایتان یا تاریک شدن بیش از حد اتاقتان نباشید !

    نگاه مدرن : در کنار هدف اصلی یک درب ، درب های کرکره ای به زیبایی محیط نیز می افزایند . با کمی سفارشی سازی ، این درب ها می توانند خانه شما را مد روز جلوه دهند !

انواع درب های کرکره ای چیست ؟

انواع مختلفی از کرکره ها برای اهداف مختلف بر روی درب ها استفاده می شود . در اینجا برخی از طرح های محبوب درب کرکره ای آورده شده است :

    درب های چوبی کرکره ای : این درب ها با لنت های چوبی عرضه می شوند و اغلب برای کمدها و فضای داخلی استفاده می شوند .

    درب های آلومینیومی کرکره ای : این نوع درب ها با آلومینیوم ساخته شده اند تا سطح صافی داشته باشند . این درب ها همچنین ضد زنگ هستند و برای نمای بیرونی نیز کار می کنند .

    درب های آکوستیک کرکره ای : اگر به دنبال درب های کاهش صدا هستید ، کرکره ای آکوستیک را امتحان کنید . اندازه این نوع درب ها در مقایسه با درب های کرکره ای معمولی بزرگ تر است و تقریبا ورود نور را مسدود می کند .

    درب های سفارشی کرکره ای : می توانید اندازه روزنه ها را برای کنترل جریان هوا و نور به داخل اتاق تنظیم کنید .

راهنمای خرید درب کرکره ای برای خانه شما :

این مواردی است که باید قبل از خرید درب کرکره ای در نظر بگیرید :

    همیشه منطقه را به درستی اندازه گیری کنید تا از تناسب مناسب درب اطمینان حاصل کنید . طول، عرض و قطر درب را یادداشت کنید .

    اگر قصد دارید درب کرکره ای را برای نمای بیرونی نصب کنید ، برای عمر بیشتر به جای چوب به سراغ فلزاتی مانند آلومینیوم بروید .

    یک درب سفارشی کرکره ای برای درب های تقسیم کننده اتاق پیشنهاد می شود که جریان مورد نیاز نور و هوا را کنترل می کند .

    استفاده از درب های شیشه ای به جای چوب یا فلز می تواند ظاهری امروزی ایجاد کند و فضای شما را درخشان کند .

    درب های کشویی کرکره ای برای فضاهای داخلی یا کمدها برای صرفه جویی در فضا ترجیح داده می شوند .

بهترین طرح های درب کرکره ای در بازار :

در اینجا 10 مدل ساده و جدید درب کرکره ای برای خانه رویایی شما آورده شده است . بیایید نگاهی به آن ها بیندازیم .

1 . درب های چوبی کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

این یک درب چوبی ساده و در عین حال زیبا است . هر درب دارای دو بخش است ، یکی از بالا و یکی در پایین . این بخش با لنت های کوچک چوب پر شده است تا جلوه ای زاویه دار ایجاد شود . این درب برای کمدها و انباری بسیار مناسب است . همچنین می توان از آن برای فضای داخلی استفاده کرد تا جریان آزاد نور و هوا را فراهم کند .

نوع درب : طرح های درب چوبی کرکره ای .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای روشن .

2 . درب های کشویی کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

چه برای اتاق خواب شما باشد و چه برای فضای ذخیره سازی ، درب کشویی کرکره ای مدیریت بهتر فضا را امکان پذیر می کند . درب کشویی دو طرفه سفید را می توان به گونه ای اندازه گرفت که در هر مکانی که می خواهید قرار بگیرد . حتی می توانید بسته به حریم خصوصی و امنیتی که برای اتاق خود می خواهید ، به دنبال درب های داخلی کرکره ای قابل تنظیم برای باز یا بسته شدن بروید .

     نوع درب : درب کشویی کرکره ای سفید .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

3 . درب های تاشو کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

درب کرکره ای مملو از شگفتی است . می توان آن را در هر نوع دربی ، از جمله سبک های امروزی و درب تاشو قالب بندی کرد . درب چوبی سفید با چهار درب کوچک تر ساخته شده است که هر کدام به یک لولا متصل می شوند . این نوع درب برای گوشه های خصوصی شما یا حتی اتاق نشیمن شما به عنوان جدا کننده اتاق ایده آل است .

     نوع درب : طرح های درب کرکره ای بستۀ تاشو .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

4 . درب های کرکره ای  UPVC :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

در اینجا یک درب کرکره ای UPVC به سبک آمریکایی است که با تیغه های متحرک عرضه می شود . این درب سبک وزن برای فضای داخلی و خارجی شما مناسب است . همچنین می توان آن را در مناطقی که در معرض نور خورشید قرار دارد قرار داد تا میزان نور خورشید وارد شده به اتاق را کنترل کند . بهترین قسمت این درب ، دسترسی به منظره ای بی نظیر از اطراف است .

     نوع درب : درب کرکره ای یو پی وی سی .

     موقعیت : داخلی ، خارجی .

     جنس : یو پی وی سی .

     رنگ : سفید .

5 . درب های کرکره ای  خانگی :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

در اینجا یکی از درب های کرکره ای را مشاهده می کنید که برای فضاهای داخلی طراحی شده است . به گونه ای سفارشی شده است که فضای وسیعی را در خود جای دهد و از این رو با 4 درب متصل ساخته شده است . هوشمند به نظر نمی رسد ؟

     نوع درب : طرح های درب کرکره ای سفید .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

 6 . درب های شیشه ای کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

اگر استفاده کردن از شیشه برای شما راحت است ، می توانید این قطعه فوق العاده زیبا را امتحان کنید ! این درب شیشه ای کرکره ای شبیه هیچ طراحی دیگری نیست . برای درب از قاب چوبی اولیه استفاده شده و به جای چوب از تیغه های شیشه ای برای ایجاد این جلوه فوق العاده استفاده شده است . می توانید  از این نوع درب های خارجی کرکره ای را در مناطقی که احتمال برخورد یا آسیب کم است را امتحان کنید .

     نوع درب : درب شیشه ای کرکره ای .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب ، شیشه .

     رنگ : سفید .

 7 . طرح های درب کاج کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

چوب کاج یکی از مواد پرکاربرد برای ساخت درب های کرکره ای است . سبُک است و در برابر آب و هوا مقاوم است . این زیبایی را برای فضای داخلی خود بررسی کنید که جلوه چوبی بی نهایت زیبایی دارد . درب کرکره ای ارزان قیمت جذابیت زیبایی دارد تا اتاق شما را فوق العاده خاص کند . همچنین می توانید تعداد درب ها را سفارشی کنید .

     نوع درب : درب کمد کاج کرکره ای .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : چوب روشن .

8 . درب های فلزی کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

اگر به دنبال درب کرکره ای برای نمای بیرونی خود هستید ، درب فلزی ایده آل است ! نه تنها می تواند تغییرات آب و هوایی را تحمل کند ، بلکه خانه شما را نیز ایمن می کند . این درب آلومینیومی در یک طرح اولیه با مجموعه ای از تیغه های فلزی که روی آن چسبانده شده است عرضه می شود . درب همچنین دارای یک دسته فلزی و یک قفل ایمنی برای جلوگیری از نفوذ ناخواسته است !

     نوع درب : درب های کرکره ای باز آلومینیومی .

     موقعیت : بیرونی .

     جنس : آلومینیوم .

     رنگ : خاکستری .

9 . درب های پلاستیکی کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

پلاستیک سخت شده و سازگار با محیط زیست آخرین روند است . این درب نه تنها محکم است ، بلکه مقرون به صرفه است . این درب پلاستیکی کرکره ای را برای اتاق های داخلی خود ، به ویژه برای مکان های انبار ، اتاق های زیر پله ها و حتی زیرزمین های خود بررسی کنید . می توانید از این درب ها برای ایجاد تهویه و پنهان کردن اتاق خود از دید عموم استفاده کنید .

     نوع درب : درب پلاستیکی کرکره ای .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : پلاستیک .

     رنگ : سفید .

10 . طرح های درب بلوط کرکره ای :

درب کرکره ای چوبی
درب کرکره ای چوبی

در اینجا یک درب سفارشی کرکره ای است که با چوب بلوط ساخته شده است . بلوط یک ماده جامد است که کاملاً محکم و بادوام است . این درب کرکره ای دو تایی با ترکیبی از لنت های چوبی و شیشه های بافت ساخته شده است . می توانید از این درب برای فضای داخلی خود استفاده کنید تا ظاهری قدیمی برای کل فضای خود ایجاد کنید . این یکی از خلاقانه ترین طرح های درب کرکره ای است !

     نوع درب : درب کرکره ای چوب بلوط .

     موقعیت : فضای داخلی .

     جنس : چوب بلوط .

     رنگ : قهوه ای .

اینها برخی از جدیدترین و بهترین طراحی های درب کرکره ای هستند . این درب ها گزینه ای عالی برای زیباتر کردن فضای داخلی شما و ایجاد ترکیبی عالی از طرح های مدرن و قدیمی هستند . برای ایجاد جلوه های زیبایی خیره کننده بر روی درب ، می توانید از میان طیف گسترده ای از مواد خواسته های خود را انتخاب کنید . قبل از اینکه پول خود را روی این درب ها سرمایه گذاری کنید ، حتماً با یک متخصص داخلی صحبت کنید تا از تناسب و هماهنگی این درب ها با خانه خود مطلع شوید . امیدواریم این طرح های درب کرکره ای را دوست داشته باشید و از این اطلاعات برای خرید بهتر استفاده کنید !

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب کرکره ای چوبی ، انواع درب چوبی ، خرید درب چوبی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us