آیا می توان درب داخلی را با درب خارجی تعویض کرد ؟

درب چوبی اتاقی
درب چوبی اتاقی

درب های بیرونی اغلب دارای ویژگی های زیادی هستند ، به خصوص زمانی که صحبت از درب های آنتیک است . این ممکن است برخی از صاحبان خانه را به تعجب وادار کند که آیا نصب درب خارجی روی داخلی منطقی است یا خیر .

علاوه بر این ، درب های بیرونی همیشه از چوب هستند ( البته از یک تکه چوب خالص ساخته نمی شوند ) ، که باعث می شود عایق صوتی بهتری نسبت به درب های داخلی توخالی داشته باشند .

نحوه انتخاب رنگ عالی برای درب جلو

آیا قرار دادن درب خارجی روی چارچوب درب داخلی توصیه می شود ؟ اگر چنین است ، فرآیند اساسی پشت انجام این کار چیست و چقدر کار درگیر است ؟

نظرات مثبت

    درب تمام چوب ، نه نازک یا توخالی

    ظاهر منحصر به فرد

    محصولات ساختمانی را به جای دفن زباله بازیافت می کند

نظرات منفی

    اندازه با چارچوب درب داخلی مطابقت ندارد

    ممکن است نیاز به برش گسترده داشته باشد

    ممکن است با برش تقارن از بین برود

7 نکته برای استفاده از درب خارجی در داخل

امکان استفاده از درب خارجی در فضای داخلی وجود دارد ، اگرچه دلایل عملی کمی برای انجام این کار وجود دارد . همانطور که اشاره شد، درب های بیرونی همیشه جامد هستند – نه دقیقاً از یک تنه درخت محکم تراشیده شده اند ، بلکه حداقل محکم تر از درب های داخلی هستند .

درب های داخلی هسته جامد در دسترس هستند ، اگرچه به طور قابل توجهی گران تر از درب های توخالی هستند .

عوامل زیادی انتقال یک درب خارجی به چارچوب درب داخلی را دشوار و کار را فشرده می کند :

    چرخش به سمت داخل : درب های بیرونی همیشه به سمت داخل باز می شوند ، در حالی که درب داخلی فعلی شما ممکن است به سمت بیرون تاب بخورد و نیاز به لولاهای مختلف داشته باشد .

    اندازه : درب های بیرونی معمولاً 108 سانتی متر عرض دارند ، در حالی که درب های داخلی به ندرت به اندازه عرض ( حدود 90 سانتی متر ) هستند .

    تقارن : اگر درب پنل‌بندی شده باشد ، اگر یک طرف آن را برش دهید ، پانل‌ ها دیگر متقارن نخواهند بود . برای حفظ تقارن ، هر دو انتها باید بریده شوند .

    پیرایش : برش دقیق با اره رومیزی با کیفیت حرفه ای یا اره شعاعی برای قرار دادن کل در مورد نیاز است . اگر برش بیش از حد به داخل درب کشیده شود ، ممکن است به برخی از پانل های داخلی برخورد کند و باعث جدا شدن درب شود .

    وضعیت : درب بیرونی مورد نظر ممکن است بیش از آسیب سطحی باشد . ممکن است به دلیل هوازدگی تاب خورده یا کمانش یافته باشد که نصب آن را روی قاب درب داخلی دشوار می کند .

    اسلب : نصب درب های از پیش آویزان آسان تر است زیرا درب از قبل توسط لولاهایی به چارچوب در آویزان شده است . برای تازه کارها ، آویزان کردن درب دال بیرونی ممکن است حساس باشد و تاب آن به خطر بیفتد .

    ترکیب : بیشتر درب های دال یک دال نیستند بلکه مانند یک پازل با قطعات مختلف مانند ریل ، پایه ، پانل و مولیون هستند که با هم ترکیب می شوند و دال را تشکیل می دهند . اگر از طرفین خیلی دور برش دهید ، درب پایداری خود را از دست می دهد و ممکن است از هم بپاشد .

نکاتی برای آویزان کردن درب خارجی در داخل

با خیال راحت کار کنید

رنگ های خطرناک مبتنی بر سرب ممکن است در طول سال ها از داخل خانه حذف شده باشد . با این حال ممکن است قسمت بیرونی درب بیرونی مورد توجه قرار نگرفته باشد .

اگر درب دارای رنگ مبتنی بر سرب است ، مطمئن ‌ترین راه این است که رنگ را به طور کامل پاک کنید و دوباره درب را رنگ کنید . این اغلب شامل قطعات فلزی مانند لولاها می شود که با رنگ های مبتنی بر سرب پوشش داده شده اند .

همانطور که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ارائه شده است ، همیشه از روش های ایمن برای حذف رنگ های مبتنی بر سرب پیروی کنید .

برش عرض درب

از آنجایی که احتمالاً باید عرض درب را کوتاه کنید ، این کار را با برش دادن هر دو طرف به طور مساوی انجام دهید . بنابراین ، برای قرار دادن یک درب خارجی 108 سانتی متر در چارچوب درب داخلی 90 سانتی متر ، 9 سانتی متر  در سمت چپ و 9 سانتی متر در سمت راست را قطع کنید .

این باعث حفظ تقارن بصری درب می شود. در سمت لولا ، باید گیره های جدید را برای لولا برش دهید . در سمت دستگیره در ، تریم سوراخ های تنظیم دستگیره در و قفل در را جدا می کند و شما باید سوراخ های جدیدی ایجاد کنید .

کوتاه کردن ارتفاع درب

اگر می‌خواهید برای تنظیم ارتفاع در در قاب جدید، برش‌های افقی بسازید ، قسمت پایین آن را برش دهید .

درهای خارجی بیشتر هوازدگی خود را در لبه پایینی دریافت می کنند. قطع کردن حتی 8 سانتی متر معمولاً چوب تازه را در معرض دید قرار می دهد .

اگر فرش دیوار به دیوار دارید ، حتماً مقدار مناسبی را از پایین ببرید تا درب روی فرش تاب بخورد .

از لبه های برش محافظت کنید

حتی اگر درب از آب و هوا محافظت شود ، تمام لبه های بریده شده باید با رنگ یا پوشش های دیگر محافظت شود .

مطمئن شوید که ضخامت افزوده شده هر پوششی که روی لبه ها در هنگام پیرایش درب اعمال می شود را در نظر بگیرید : معمولاً 96 سانتی متر تا حداکثر 48 سانتی متر .

قبل از برش تمام نوارهای آب و هوایی را بردارید. هر گونه میخ یا پیچ را تمیز کرده و بردارید .

چارچوب درب داخلی را آماده کنید

پس از برداشتن درب داخلی قدیمی ، ممکن است لازم باشد چند تنظیمات را در چارچوب درب داخلی انجام دهید تا بتواند درب خارجی را در خود جای دهد .

متأسفانه نمی توانید درب بیرونی را به لولاهای موجود آویزان کنید . موقعیت لولا با درب جدید متفاوت خواهد بود .

سوراخ های قدیمی پیچ را با بتونه چوب ، سنباده وصله کنید و کل قاب در را دوباره رنگ کنید . همچنین ، از این به عنوان فرصتی برای تعمیر یا تعویض درب و تریم استفاده کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوبی ، روش انتخاب درب چوبی ، نکات محافظتی درب چوبی ، روش باز کردن درب چوبی ، تعویض درب چوبی داخلی با ورودی ، تعویض درب چوبی ورودی با داخلی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :