نکات مهم قبل از رنگ کاری

لازم است به این نکته توجه کنید اگر درب مشکلی مانند بسته نشدن یا تاب و پیچ پانل درب را دارد ، قبل از رنگ آمیزی آن مشکلات را اصلاح کنید .

تعمیر و رنگ کاری درب چوبی
تعمیر و رنگ کاری درب چوبی

نکات مهم هنگام تعمیر درب چوبی و رنگ کاری درب

با درب چوبی خانه واقعی برای خود دارید. درب های چوبی همیشه باعث تفاوت از نظر زیبایی، دوام و چشم‌نوازی در خانه هستند. اما گرچه درب های چوبی از نظر جلوه زیبایی بی نظیری به بیرون می تابند، اما تعمیر این درب ها و یا رنگ کاری آن ها در دسترس نیست. لذا برای رنووسدن درب های خانه و چک کردن سالم بودن آن ها باید به چند نکته توجه کنید.

  1. بررسی سطح درب

قبل از هر چیزی باید سطح درب را بررسی کنید. آیا جایی دنبال شکستگی ها، شکاف ها و یا ساییدگی های محسوس هستید؟ این نواحی مورد توجه قرار گرفته ورفع نمی شوند؛ تنها قابل توجه هستند و باید پس از تعمیر های لازم، مجددا رنگ کاری شوند.

  1. تعمیر درب

هرگاه در جایی بخصوص در سطح درب حجمی و یا ترکی رخ دهد، علاوه بر توجه به آن باید در مورد روش تعمیر این قسمت بدنبال توضیحات مناسب باشید.

معمولا مردم برای تعمیر چوب در درها از مصالح ساده فلزی و یا چسب استفاده می کنند. این روش ها ممکن است برای تعمیر در کم حجم و یا گره خورده های کوچک هماهنگ باشند. در صورتی که شکاف ها و حفره ها بزرگ باشد لازم است از مصالح سنگین تر، همچون پیچ و مهره، خشاب و شیر آلات فلزی استفاده کنید. پنبه یا یونولیت در کنار اجزای محکم کننده ضدطرقوری جایگزین چسب و ماده تعمیر کننده می شوند.

  1. رنگ کاری درب

برای رنگ کاری درب، لازم است تا قبل از آغاز کار، سطح درب را پاک کنید. برای این منظور از مواد پاک کننده سمی استفاده نکنید بلکه از مواد آماده شده برای پاک کردن سطح چوب استفاده کنید. قبل از رنگ کاری همیشه باید از روغن و مواد شبیه به آب استفاده کنید.

تعمیر و رنگ کاری درب چوبی
تعمیر و رنگ کاری درب چوبی

در نهایت، لازم است پس از اجرای نکات موجود در این مقاله، بتوانید از درب های چوبی زیبا، شیک و دوام بیشتری برخوردار شوید. با رعایت نکات موجود در این مقاله می توانید با تعمیر درب چوبی و یا رنگ کاری آن، دوام و زیبایی آن را افزایش دهید


مطالب مرتبط با موضوع تعمیر درب چوبی :

WhatsApp us