نرده یا همان صراحی پله در ایمنی و زیبا سازی پله و محیط خانه نقش بسیاری دارند ، برای انتخاب نرده مناسب باید به نکات زیادی توجه داشته باشید . ابتدا ایمنی ، زیبایی ، و نگهداری از نرده ها . مسلما برای بحث ایمنی و نگهداری نرده های فلزی هم محکمتر هستند و هم نگهداری کمتری میخواهند . ولی وقتی بحث زیبایی وسط میاد نرده های چوبی حرف اول را میزنند ولی هم از نظر قیمت و هم از نظر نگهداری آنها هزینه بالاتری دارند .

ایستگاه نرده پله شیر چوبی
ایستگاه نرده پله شیر چوبی

در این مطلب میخواهیم به مقایسه بیشتر درباره نرده های چوبی پله و نرده های فلزی بپردازیم که امیدواریم برای شما مفید باشد .

نرده های چوبی

مزایای استفاده از چوب برای نرده چوبی

از زمان های بسیار دور از نرده های چوبی استفاده می شد . چوب برای نرده یک متریال سنتی و دارای جایگاه ویژه ای در ساختمان های لوکس می باشد . چوب یک ماده طبیعی و بسیار زیبا است و بدلیل انعطاف برای پله بسیار عالی و مفید است و اگر صحیح نصب شود بسیار محکم و ایمن است . چوب طبیعی بدلیل نقوش و دانه بندی طبیعی چوب دارای جذابیت بالایی است در ایران چوب هایی مانند کاج روسی ، راش ، چنار و توسکا برای نرده استفاده می شوند .

انواع نرده چوبی ، فروش و قیمت و تولید تهران خاوران
انواع نرده چوبی ، فروش و قیمت و تولید تهران خاوران

معایب چوب برای نرده

دو نوع چوب در کل برای استفاده در ساختمان طبقه بندی شده اند : چوب نرم و چوب سخت

چوب نرم مثل کاج و چوب سخت مثل راش و گردو .

از معایب چوب های نرم این است که نرده ، هندریل و کف پله چوب نرم بدلیل رفت و آمد و در تماس بودن خیلی سریع دچار سایش و صدمه می شوند .

از معایب دیگر چوب احتمال خورده شدن توسط موریانه و دیگر حشرات است که این باعث میشود در نقاط تخریب شده چوب سست و مقاومت آن کم شود . البته در ساختمان های بتنی دیگر مثل قدیم نمی توانند موجودات زندگی کنند و بازهم احتمال ورود موریانه به خانه وجود دارد .

از معایب دیگر چوب پوسیدگی در اثر تماس با رطوبت میباشد . چوب هایی مثل بلوط بسیار در برابر رطوبت مقاوم هستند و برای فضا های باز میتوان از چوب ترمووود برای نرده و هندریل استفاده کرد .

نرده فلزی

اما نرده های فلزی مشکلات چوب را ندارند . نرده و هندریل فلزی را میتوان نبرد و خمکاری کنیم و با اتصال جوشکاری محکم و ایمن شوند . نرده های فلزی در برابر عوامل جوی بسیار مقاوم هستند و برای پله های داخلی مثل راه پله مشاع ، و پله های خارجی ساختمان عالی هستند . نرده های فلزی در سبک های مختلفی در بازار موجود است . مثل نرده های منحنی ، نرده های متقارن و نامتقارن ، نرده های سنتی و دست ساز که در کوره و چکش کاری شده هستند .

از نظر مقاومت و انعطاف نرده های فلزی بسیار محکم تر هستند ( نرده هایی که جوشکاری می شوند )

از نظر نگهداری هزینه نگهداری نرده های فلزی بسیار پایین است .

قیمت نرده

قیمت یک نرده چوبی صاف با صراحی خراطی شده و هندریل چوبی از یک پله فلزی بیشتر است و لازم است برای حفظ کیفیت هر سال روغن کاری و واکس بشوند . نرده های فلزی ارزانتر و نگهداری ندارند و دوام بیشتری دارند .

ایستگاه نرده پله شیر چوبی
ایستگاه نرده پله شیر چوبی

مطالب مرتبط با موضوع نرده چوبی :

 • مزایای نرده چوبی پله
  نرده چوبی پله نقش مهمی در زیبایی و طراحی داخلی خانه دارد. بدون شک، نصب نرده چوبی پله به فضا احساس گرما و دلپذیری می دهد و به آن طعم خاصی می بخشد
 • تاریخچه نرده چوبی
  تاریخچه نرده چوبی راه پله به دوران باستان باز می‌گردد. استفاده از نرده چوبی در راه پله ها و سطوح بالا برای دفاع، حمل و نقل، و دسترسی به مناطق مرتفع بسیار قدیمی است.
 • نرده های چوبی باریک و ظریف برای پله
  نرده های باریک چوبی بسیار زیبا و ظریف هستند، از این مدل نرده برای ایجاد سبک مدرن در ساخت نرده و هندریل پله استفاده می شود، خرید نرده چوبی
 • خواص چوب راش برای استفاده در نرده چوبی پله
  خواص چوب راش برای نرده چوبی راه پله و ساخت و نصب کف پله ، استفاده از چوب راش در دکوراسیون داخلی منزل، نکات مهم در اجرای نرده چوبی پله
 • خرید مستقیم نرده چوبی پله از کارخانه
  قیمت نرده چوبی، انواع پایه نرده ، نرده پله دوبلکس، بازار نرده‌های طرح چوبی در سال‌های اخیر به شدت رونق گرفته است. این نرده‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری، ایمنی لازم برای استفاده در پله‌ها و تراس‌ها را نیز فراهم می‌کنند
 • نصاب نرده چوبی پله در تهران + نصب نرده و دست انداز پله چوب راش
  نصاب نرده چوبی پله ، نرده‌های چوبی پله با شکل ظاهری زیبا و خاص خود، یکی از عناصر مهم در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها محسوب می‌شوند. در شهر تهران

WhatsApp us