خانه ای رویایی , خانه ای چوبی

در طول زندگی خود ، همه ما خانه ای کاملاً رویایی را تصور کرده ایم که بتوانیم در آن راحت باشیم و در عین حال سبک زندگی راحتی را ایجاد کنیم. اگرچه توصیف خانه رویایی ما هیجان انگیز است و البته آسان ، اما به واقعیت تبدیل شدن آن می تواند فرایند پیچیده ای باشد – خصوصاً اگر صاحب خانه اولی هستید.

برترین شله و ساختمان های چوبی امریکا , کلبه چوبی a frame
برترین شله و ساختمان های چوبی امریکا , کلبه چوبی a frame

ساخت خانه فرایندی ساده نیست و نیاز به وقت و حوصله برای انتخاب رنگ ها و طرح دارد . واقعیت این است که عوامل بسیاری وجود دارد که باید بررسی و مشخص شوند .

از برنامه طراحی و روند ساخت تا نتیجه ، همه چیز باید خوب فکر شود. بنابراین برای کمک به شما در جلوگیری از دردسر تاخیرها ، درگیری ها و اصلاحات هزینه برانگیز ، موارد مهمی را ذکر کرده ایم که هر صاحب خانه قبل از ساخت خانه رویایی خود باید به آنها توجه کند:

1 – بودجه بندی هزینه پیش بینی شده

هنگامی که می فهمید چارچوب بندی هزینه ها چگونه می تواند برای شما هزینه ای بیش از آنچه تصور می کردید را ایجاد کند ، در آغاز خانه رویایی شما خرد شود. بنابراین قبل از شروع به برنامه واقعی ، نشستن و درک و تفکیک هزینه ها مهم است. هزینه معمولاً به محل ، اندازه ، طراحی ، مسیر تهیه و مدیریت پروژه ، نوع ساخت و کیفیت بستگی دارد.

با این حال ، مواردی وجود خواهد داشت که هزینه بیش از برآورد است. و فارغ از عوامل ذکر شده ، موارد یا موادی که حتی در برنامه بودجه اصلی لحاظ نشده اند ، ممکن است به دلیل شرایط یا شرایط پیش بینی نشده رخ دهند.

2 – گرفتن مکان مناسب

هنگام ساخت خانه رویایی خود ، نکته بعدی که احتمالاً به آن فکر می کنید مکان است. اگرچه “مکان ، مکان !” به عنوان یک عبارت رایج در بین کارشناسان املاک استفاده شده است ، انتخاب مطلوب ترین مکان واقعاً می تواند بر ارزش و سبک زندگی خانه شما تأثیر بگذارد.

زندگی در یک خانه در کنار بزرگراه به دلیل همه صدای زیاد باعث تحریک زیادی می شود. جدا از آن ، باید محله و فاصله از مدرسه یا محل کار را نیز در نظر بگیرید تا در ترافیک گیر نکنید. ایمن سازی یک مکان ایده آل قبل از انجام بیش از حد ساخت و ساز واقعی در خانه ممکن است هزینه بیشتری برای برنامه ریزی داشته باشد اما ارزش وقت شما را خواهد داشت.

3. طراحی و ساخت خانه رویایی خود

برخی از افراد تصور می کنند که هنگام ساخت خانه ، تمام آنچه که نیاز دارند یک سازنده و مواد مناسب برای انجام آن است. اما ، خانه های مستحکم و زیبا از نظر زیبایی چشم به هم زدنی ساخته نشده اند. صاحبان خانه های اولی ، خواه ناخواه ، باید یک معمار را برای نظارت بر کل مراحل استخدام کنند.

معماران نه تنها طراحی را ایجاد می کنند ، و پیش نویس را تهیه می کنند و مواد را برای شما انتخاب می کنند ، بلکه می توانند خانه ای را متناسب با نیازهای سبک زندگی خود تضمین کنند ، قطعاً پول شما را به خوبی استفاده می کنند.

4. انتخاب پیمانکار یا خانه ساز با کیفیت

بعد از اینکه معمار پرداخت طرح و نقشه ها را به پایان رساند ، اکنون نوبت به انتخاب پیمانکار مناسب است که به شما در کل مراحل ساخت کمک خواهد کرد.

در حالی که بسیاری از سازندگان در آنجا وجود دارند ، یافتن یک پیمانکار قابل اعتماد و حرفه ای می تواند دنیایی از تفاوت را ایجاد کند – هم در اطمینان از اینکه بودجه خود را بیش از حد صرف نمی کنید و هم اینکه خانه رویایی شما واقعاً به نظر می رسد. علاوه بر این ، یک سازنده حرفه ای بر روند ساخت و ساز نظارت می کند ، اطمینان حاصل کند که سقف نشت نمی کند و دیوارها فرو نمی ریزند.

5 . چیدن مواد مناسب

اکنون که آماده ساخت خانه رویایی خود هستید ، انتخاب مواد مناسب ضروری است. اگرچه در مراحل ساخت مرحله ای که اغلب نادیده گرفته می شود ، مطمئناً انتخاب ابزار مناسب و مواد بادوام شما را از هزینه های احتمالی ، ناامیدی های آینده و دلشکستگی نجات می دهد.

روند ساخت خانه فقط با ساختار بندی پایان نمی یابد. نتیجه کلی نیز به کار اتمام که شامل روکش ، گچ کاری ، کف سازی ، رنگ آمیزی ، کاغذ دیواری و لعابکاری بستگی دارد

مطالب مرتبط با خانه چوبی :

WhatsApp chat