فقط قاب نگاه‌تان را تغییر دهید

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

گاهی با وجود ساعت‌ها تلاش برای تغییر چیدمان منزل، نتیجه‌ای جز به‌هم‌ریختگی بیشتر نصیب‌تان نمی‌شود! در این شرایط شاید بهتر باشد به جای تعویض یا جا بجا کردن تمام وسایل اتاق پذیرایی، روی یک وسیله تمرکز کنید و با جابجایی همان یک وسیله،فضای خانه را متحول کنید. تلویزیون و میز آن یکی از شاخص‌های مهم و  تاثیر گذار در چیدمان خانه است. انتخاب درست  برای قرار دادن تلویزیون و میز آن ، باعث می شود زیبایی خانه شما دو چندان شود. به این پیشنهادها دقت کنید.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

یک ایده برای فضاهای کم جا  
در اتاق‌های نشیمن مربع بهتر است از مبل های طرح «ال» استفاده کنید. در این شرایط باید دیوار مقابل آن را به نصب ال سی دی با صفحه نمایش بزرگ اختصاص دهید . نصب تلویزیون های دیواری در اتاق نشیمن‌های مربع شکل می‌تواند به صرفه جویی در فضا کمک کند و جلوه زیباتری هم به اتاق نشمین بدهد. اگر قصد دارید از فضای اتاق نشیمن حداکثر استفاده را ببرید ، می توانید با نصب قفسه های شناور چند کاره روی دیواری که پشت به مبل ها قرار دارد از فضای  مخصوص تماشای تلویزیون به عنوان فضای مطالعه نیز استفاده کنید. برای این کار دو عدد آباژور را نزدیک به دیوار و در دو گوشه مبل ها قرار دهید  تا نور آن ها علاوه بر زیبا تر نشان دادن اتاق نشیمن ، مطالعه رانیز آسان تر کند . با این روش می توانید علاوه بر تماشای برنامه های تلویزیونی به مطالعه نیز فکر کنید.

مخفی کاری هم یک گزینه است
گاهی وقت ها بر حسب سلیقه یا کمبود جا ،  دلتان می خواهد تلویزیون را از اتاق نشیمن به مکان دیگری انتقال دهید، انگار این وسیله پر کاربرد، در اتاق نشیمن اضافی است. اما نمی‌توانید آن را در اتاق خواب یا مطالعه قرار دهید . در این مواقع بهترین راهکار، مخفی کردن تلویزیون با یک اثر هنری است. تلویزیون وسیله‌ای پر کاربرد در خانه هاست اما زیبا نیست! مگر این که خرید و جا سازی آن در خانه با خلاقیت و ذوق هنری صاحبخانه پیوند بخورد و بتوان از آن یک عنصر دکوراتیو زیبا ساخت. برای کسانی که نمی دانند با این وسیله در اتاق نشیمن چه کنند ، یک پیشنهاد مفید اختصاص دادن بخشی از دیوار به یک گالری هنری و تزئین آن با عناصر ساده تزئینی مانند گلدان یا کتاب است . برای نمونه فضای بالای شومینه یا دیوار خالی بالای کتابخانه‌های کم ارتفاع را می توانید با تلویزیون و قاب های عکس متنوع تزئین کنید . به طوری‌که تلویزیون را در گوشه ای از دیوار قرار داده و اطراف آن را به صورت ال با قاب عکس های متفاوت پر کنید . در این صورت تلویزیون در میان این آثار هنری مخفی خواهد شد و به آن توجه چندانی نمی‌شود . انتخاب میزهای در دار و کشویی که تلویزیون در آن ها مخفی شود برای کسانی که به دلیل کمبود جا ، در انتخاب فضایی مناسب مستاصل مانده اند پیشنهاد می شود.

حواستان به دیوارها باشد
در اکثر خانه ها و اتاق های نشیمن ، معمولا از قفسه ها ی خالی کنار شومینه یا سرویس مبلمان به عنوان فضایی برای قرار دادن وسایل دکوری استفاده می شود . در صورت مناسب بودن ابعاد، این فضاها می‌توانند جایگاه مناسبی برای تلویزیون باشند .  اگر هم در کنار شومینه دیوار خالی مشکی رنگ یا پوشیده شده با پنل‌های چوبی دارید که بدون استفاده مانده است حتما از آن برای نصب تلویزیون های دیواری استفاده کنید . حتی می توانید با نورپردازی های مناسب و قرار دادن المان های نوری زیبا بر دیوار پشت تلویزیون ، چشم اندازی زیبا برای اتاق نشیمن خود طراحی کرده و زیبایی را در فضای اتاق دو چندان کنید. تزیین دیوار پشت تلویزیون با استیکرهای طرح طبیعت ، یا قاب‌های چوبی نیز مناسب خواهد بود و برای خانه های کم نور و اتاق های نشیمن کم جا و کوچک ، گزینه پوشش دیوار با آینه یا پنل های شیشه ای می تواند مفید باشد .

وقتی خانه گالری می شود
برای نصب ال سی دی و صفحه نمایش خانگی ، انتخاب دیوار بسیار مهم است . به همین دلیل باید در انتخاب لوازم صوتی و تصویری مناسب دقت کنید . ابتدا ابعاد و اندازه های محیط را در نظر بگیرید و متناسب با فضای خود خرید کنید. در یک نشمین کوچک بهتر است به جای استفاده از سیستم‌های صوتی تصویری بزرگ به چیدمان صحیح مبلمان توجه کنید چرا که در غیر این صورت از گرم و صمیمی نشان دادن محیط غافل خواهید شد . از سوی دیگر باید علاوه بر دقت به اندازه و ابعاد تلویزیون به انطباق خط مرکزی صفحه با امتداد نگاه تان نیز دقت کنید ، چرا که نصب نامناسب تلویزیون و بی‌توجهی به ارتفاع قرار گرفتن آن می تواند مشکلات زیاد جسمانی نظیر دردهای شانه یا سردرد  را به وجود بیاورد . باید گفت ، پشت به پنجره قرار دادن تلویزیون نیز که در اکثر خانه ها به دلیل کمبود جا رایج شده است ، در کوچک به نظر رسیدن خانه  تاثیر داشته و باعث می‌شود نمایش تصویرهای تلویزیون نیز به درستی انجام نشود . بنابراین باید حواس تان باشد بهترین فضا را برای قرار دادن تلویزیون در نظر بگیرید.یک ایده جالب برای متفاوت نشان دادن فضای نشیمن ، استفاده از قاب با رنگ‌های الهام‌ گرفته از طبیعت  برای جا دادن تلویزیون‌های مدرن امروزی است‌.  قاب های بزرگ که معمولا برای زیبا نشان دادن عکس ها استفاده می شوند می توانند اطراف تلویزیون را پوشش داده و منظره ای متفاوت ایجاد کنند. در کنار آن حتما از گلدان های سفالی پر شده با گل‌های خشک استفاده کنید تا خانه تان تبدیل به یک گالری هنری شود . این تکنیک برای افرادی که نمی خواهند  لوازم صوتی  و تصویری خانه ، به عنوان اکسسوری های اصلی تزئین در نقطه کانونی خانه به نظر برسد مناسب خواهد بود . تک قفسه های ساده نیز برای پر کردن فضای اطراف تلویزیون های دیواری مناسب هستند به شرطی که یک سمت از آن را پوشش داده و با عناصر تزئینی ، چیدمان شوند .

کوتاه قد ها مهم تر هستند!
تزئین فضای اطراف تلویزیون همیشه هم آسان نیست. اما استفاده از وسایل دکوری در ابعاد کوچک، جا شمعی‌های پایه کوتاه ، قاب های هنری ، قفسه های باز باعث زیبا شدن دکوراسیون داخلی منزل می‌شوند . اگر تا همین لحظه به دلیل پیدا نکردن  یک میز تلویزیون مناسب ، بلا تکلیف مانده اید ، می توانید از روش‌های ساده چیدمان میز تلویزیون استفاده کنید . در این شیوه حتی از قفسه های چوبی قدیمی ، میزهای ساده و بوفه های چوبی هم می توانند به جای میز تلویزیون به‌کار برده شوند. فقط کافی است در تزئین و چیدمان  دقت به خرج دهید و خلاق باشید . گلدان های کوچک ، سبدهای تزئینی ، المان های سفالی ، قاب عکس های خانوادگی بهتر است به صورت متقارن چیده شوند . اگر هم قصد خرید میز تلویزیون دارید ، پیشنهاد می شود میزهایی را که به صورت چندین  قفسه با ابعاد مختلف طراحی شده اند، بخرید .
این طرح از میزها باعث می شود تا به این زودی‌ها یکنواخت نشده و تا مدت ها تمایز را احساس خواهید کرد . برای دگرگون کردن  فضای قرار گرفتن میز تلویزیون  یک پیشنهاد دیگر استفاده از استیکرهای مناسب یا کاغذ دیواری های متضاد با رنگ میز تلویزیون است . برای نمونه اگر میز تلویزیون شما قهوه ای رنگ است می توانید از کاغذ دیواری هایی با رنگ های زرد ، کرم یا سبز رنگ برای تزئین دیوار پشت میز و تلویزیون کمک بگیرید . وسایل تزئینی کوتاه قد و ساده مانند جاشمعی هایی در اندازه متوسط به فضای اطراف تلویزیون جلوه خاصی می بخشد . اگر می خواهید از عناصر دکوراتیو مختلف و غیر قرینه برای چیدمان اطراف تلویزیون خود استفاده کنید می توانید یک طرف را با المان های طبیعی مانند گل های تک رنگ ، ظروف سفالی پر شده از آب و گل  ، تراریوم و گلدان های آپارتمانی تزئین کرده و طرف دیگر را با جاشمعی و میوه های خشک  و قاب های عکس خانوادگی بیارایید . فراموش نکنید با رنگ آمیزی میزهای قدیمی و کهنه می توانید جلوه تازه ای به فضای اتاق بدهید . با كمك رنگ‌هایی مانند قهوه ای سوخته یا قهوه‌ای رو‌شن می توان  اتاق نشیمن و فضای قرار گرفتن تلویزیون را به سبک کلاسیک در آورده و حضور طبیعت را نیز بیشتر حس کرد.

http://6o7.hamshahrilinks.org

WhatsApp us