ما زمان زیادی را در آشپزخانه مان می گذرانیم که طبیعی است که بخواهیم پربازدیدترین مکان گردهمایی ما منعکس کننده سلیقه و شخصیت ما باشد. در حالی که رنگ آمیزی دیوارها یک راه آسان برای تازه کردن آشپزخانه شما است، رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه یکی دیگر از گزینه های ساده و مقرون به صرفه برای تغییر سریع ظاهر و احساس آشپزخانه شما است.

اما بهترین رنگ برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه چیست؟

در حالی که می‌توانید کابینت‌ها را به هر رنگی که دوست دارید انتخاب کنید، ایده‌های رنگ کابینت آشپزخانه زیر برخی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در میان صاحبان خانه هستند.

رنگ های محبوب کابینت آشپزخانه

فقط به این دلیل که یک رنگ بسیار محبوب است، همیشه به این معنی نیست که برای فضای شما مناسب است یا با زیبایی شناسی شخصی شما مطابقت دارد. اگر به دنبال چیزی فراتر از رنگ بژ ساده برای کابینت آشپزخانه خود هستید، ممکن است یکی از این گزینه ها را در نظر بگیرید. آنها فضای شما را به طرز شگفت انگیزی جذاب متمایز می کنند.

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه به رنگ زرد

کابینت آشپزخانه چوبی رنگ زرد
کابینت آشپزخانه چوبی رنگ زرد

در حالی که انتخاب سایه مناسب زرد می تواند مشکل باشد، این رنگ اغلب در آشپزخانه مورد استقبال قرار می گیرد. رنگ زرد کم رنگ می تواند به عنوان یک جایگزین مناسب برای سفید روشن عمل کند، در حالی که زرد آفتابی می تواند رنگی دوستانه برای متعادل کردن عناصر خنثی شما ایجاد کند. فقط مطمئن شوید که بقیه طرح خود را نسبتاً مینیمال نگه دارید تا این رنگ واقعاً بدرخشد.

کابینت آشپزخانه چوبی رنگ زرد
کابینت آشپزخانه چوبی رنگ زرد

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه گریژ

کابینت رنگ گریژ
کابینت رنگ گریژ

اگر به دنبال رنگ کابینت همه کاره ای هستید که حس گرما را به شما اضافه کند، با ترکیبی از خاکستری و بژ یا خاکستری اشتباه نکنید. رنگ گریژ یک رنگ خنثی است که در اکثر آشپزخانه ها عالی به نظر می رسد، بنابراین در میان صاحبان خانه هایی که به دنبال رنگ آمیزی مجدد کابینت آشپزخانه خود هستند، بهترین انتخاب است.

اگر:
شما می خواهید یک رنگ گرم به اتاق اضافه کنید.
شما می خواهید ظاهری جذاب، آرام یا آرام بخش داشته باشید.
مبلمان یا وسایل دکوری دارید که به آشپزخانه شما رنگ می بخشد (مانند چهارپایه های زرد روشن، آثار هنری پر جنب و جوش و غیره)

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه مایل به قهوه ای

کابینت آشپزخانه چوبی قهوه ای
کابینت آشپزخانه چوبی قهوه ای

جایگزینی برای رنگ همیشه مطلوب “greige”، رنگ مایل به قرمز بدون رقابت با سایر ویژگی های طراحی آشپزخانه، غنای بصری را ارائه می دهد. این رنگ شنی ممکن است دارای ته رنگ های قهوه ای، سبز یا خاکستری باشد که می تواند آن را انتخابی همه کاره تر برای سبک موجود خانه شما کند. به علاوه، بسته به ترجیحات شما، می توان آن را به راحتی با رنگ های تند دیگر یا رنگ های خنثی اضافی جفت کرد.

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه آبی عمیق
کابینت آشپزخانه رنگ آبی عمیق
کابینت آشپزخانه رنگ آبی عمیق

اگر می خواهید رنگی را در آشپزخانه خود بگنجانید اما احساس شجاعت خاصی ندارید، آبی همیشه گزینه خوبی است. در واقع، تجزیه و تحلیل اخیر Zillow نشان داد که خانه هایی با آشپزخانه آبی به طور متوسط ​​1809 دلار بیشتر از حد انتظار فروخته می شود. آبی دریایی یا نیمه‌شب می‌تواند رنگ‌های اشباع‌شده را ارائه دهد در حالی که هنوز به اندازه کافی خنثی است تا با عناصر طراحی جسورانه‌تر جفت شود – و تقریباً به اندازه سیاه واقعی نخواهد بود.

کابینت آشپزخانه رنگ آبی عمیق
کابینت آشپزخانه رنگ آبی عمیق

رنگ صورتی کابینت آشپزخانه

برای آن دسته از صاحبان خانه هایی که نمی ترسند کمی جسور باشند، کابینت های صورتی ممکن است راهی عالی برای قرار دادن یک مهر منحصر به فرد در آشپزخانه باشد. به خاطر داشته باشید که در اینجا به آدامس حبابی یا صورتی فلامینگو نیازی ندارید. رژگونه یا صورتی بالرین می‌تواند ظریف و پیچیده باشد، به‌ویژه زمانی که با رنگ‌های سفید، خاکستری و طلایی سبک , داشته باشد.

کابینت رنگ صورتی
کابینت رنگ صورتی

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه سفید

رنگ سفید به دلایل زیادی یکی از بهترین رنگ‌های رنگ کابینت آشپزخانه است. کابینت‌های آشپزخانه سفید نه تنها فضای شما را تمیز و جذاب نشان می‌دهند، بلکه می‌توانند هر آشپزخانه‌ای را روشن کنند – حتی اگر اتاق نور طبیعی کمی داشته باشد. کابینت های سفید آشپزخانه بی انتها هستند و می توان آنها را در سایه های مختلف رنگ آمیزی کرد تا مطابق با سلیقه شما و تکمیل کننده سایر وسایل باشد.

کابینت رنگ سفید
کابینت رنگ سفید

کابینت های خود را سفید رنگ کنید اگر:
آشپزخانه شما کوچک یا تاریک است.
شما می خواهید سایر عناصر طراحی اتاق نقطه کانونی باشند.
شما نمی توانید در مورد رنگ کابینت تصمیم بگیرید – کابینت های سفید همیشه گزینه خوبی هستند!

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه مشکی

یک راه حل ایده آل باشد. اگرچه ممکن است فکر نکنید که کابینت‌های مشکی فریاد «سنتی» می‌زنند، اما افزودن رنگ‌های دیگر و رنگ‌های گرم روی دیوارها، میزها یا دیگر سبک های چوبی می‌تواند ظاهری براق و صیقلی ایجاد کند که در آزمون زمان مقاومت می‌کند. کابینت‌های مشکی با دیوارهای سفید و پشتی تضاد ایجاد می‌کنند، به علاوه در آشپزخانه‌هایی با هر نوع و اندازه‌ای شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند.

کابینت آشپزخانه رنگ مشکی
کابینت آشپزخانه رنگ مشکی

نکته: جزیره آشپزخانه را فراموش نکنید!

اگر جزیره آشپزخانه دارید، رنگ آمیزی آن به رنگ مشکی و دراماتیک می تواند در ترکیب با کابینت های سفید، سبک پیچیده تری به آشپزخانه شما بدهد.

کابینت های خود را سیاه رنگ کنید اگر:
بقیه دکوراسیون آشپزخانه شما رنگ روشن تری دارد.
آشپزخانه شما نور طبیعی فراوانی دریافت می کند.
شما دارای پشتی کاشی های مترو سفید هستید – کابینت های مشکی این سبک را به خوبی تکمیل می کنند!

کرم رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه

آشپزخانه های تمام سفید هنوز هم محبوب هستند، اما گاهی اوقات ممکن است کمی عقیم شوند. انتخاب رنگ کرم ملایم تر به جای سفید واقعی، گرمای بسیار مورد نیاز را فراهم می کند. و از آنجایی که این یک رنگ خنثی است که می تواند به راحتی با رنگ های بی شمار دیگر هماهنگ شود، می توانید در تصمیم گیری در مورد بقیه وسایل خود کمی آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

آشپزخانه کلاسیک رنگ کرم
آشپزخانه کلاسیک رنگ کرم

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه خاکستری

اگر به دنبال یک سایه کلاسیک و در عین حال مدرن برای کابینت آشپزخانه خود هستید، رنگ خاکستری می تواند انتخاب خوبی باشد. خاکستری یک رنگ همه کاره است که به طور بی عیب و نقصی مکمل سبک آشپزخانه سنتی، معاصر، مدرن یا دنیای قدیمی است. این در دو رنگ گرم و سرد عرضه می شود، بنابراین به راحتی می توان خاکستری را با انواع طرح ها، لوازم خانگی و میزهای پشتی ترکیب کرد.

کابینت های خود را خاکستری رنگ کنید اگر:

کابینت آشپزخانه چوبی رنگ خاکستری
کابینت آشپزخانه چوبی رنگ خاکستری

آشپزخانه شما در سمت کوچکتر قرار دارد یا نور کمی دارد. در این مورد، از رنگ خاکستری کم رنگ یا روشن استفاده کنید تا فضای خود را باز کنید.
شما می خواهید به آشپزخانه خود عمق و کنتراست اضافه کنید. در این مورد، از خاکستری اشباع بیشتر در سایه تیره تر استفاده کنید.
شما می خواهید که دانه های چوب طبیعی شما نمایان شود. رنگ آمیزی کابینت های چوبی آشپزخانه به رنگ خاکستری ملایم می تواند به دانه های چوب اجازه دهد تا ظاهری روستایی و طبیعی تر داشته باشند.

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه با رنگ های روشن یا پررنگ

اگر می خواهید آشپزخانه خود را کاملاً پر انرژی کنید، رنگ های روشن یا جسورانه مانند آبی تیره، زرد طلایی و حتی سبزهای پر جنب و جوش می توانند به خوبی روی کابینت آشپزخانه کار کنند. فقط مراقب باشید که رنگ روشن چگونه با رنگ دیوار و وسایل آشپزخانه شما هماهنگ می شود. شما نمی خواهید فضای شما خیلی شلوغ به نظر برسد!

اگر:
شما رنگ دیوارهای روشن یا خنثی دارید.
شما می خواهید آشپزخانه شما بیانیه بزرگی داشته باشد.
شما می خواهید به وسایل آشپزخانه خود علاقه یا عمق بیشتری بدهید.

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه در رنگ های پاستلی

رنگ پاستلی در آشپزخانه
رنگ پاستلی در آشپزخانه

اگر می‌خواهید رنگ‌های لطیفی در آشپزخانه‌تان ایجاد کنید، از رنگ‌های پاستلی روی کابینت‌هایتان استفاده کنید. رنگ‌های آبی، سبز و زرد پاستلی همچنان می‌توانند بدون اینکه آشپزخانه شما خیلی تاریک به نظر برسند، ظاهری ایجاد کنند. پاستیل‌های نرم روی کابینت‌های آشپزخانه زیبایی جذاب و شیرینی را در هر سبکی از آشپزخانه به نمایش می‌گذارند. چه فضای شما حالتی کشوری داشته باشد، مدرن یا امروزی.

اگر:
شما می خواهید آشپزخانه خود را روشن کنید اما معمولا از رنگ های پررنگ دوری می کنید.
دیوارها و کانترها به رنگ سفید یا خنثی هستند.
شما می خواهید یک محیط آرام و آرام در آشپزخانه خود داشته باشید.

کابینت آشپزخانه دو رنگ

کابینت آشپزخانه دو رنگ
کابینت آشپزخانه دو رنگ

یکی دیگر از ظاهر محبوب کابینت های آشپزخانه دو رنگ یا دو رنگ است زیرا این روش طراحی می تواند تأثیر بصری خیره کننده ای در هر آشپزخانه ای ایجاد کند. ظاهر دو رنگ با رنگ آمیزی کابینت های بالایی با رنگ متفاوت از کابینت های پایین به دست می آید. شما همچنین می توانید با رنگ آمیزی جزیره آشپزخانه خود به رنگ متضادی که مکمل کابینت های دیواری شما باشد، این ظاهر را به دست آورید. ترکیب های رنگی مختلفی وجود دارد که به خوبی با هم کار می کنند، بنابراین هر سبک آشپزخانه ای می تواند از این تکنیک رنگ آمیزی کابینت بهره مند شود.

کابینت های خود را دو رنگ کنید اگر:
شما می خواهید ظاهری منحصر به فرد و متضاد در آشپزخانه خود داشته باشید.
شما می خواهید کابینت های پایین خود را سیاه و کابینت های بالایی خود را سفید رنگ کنید.
شما می خواهید رنگی پررنگ به کابینت های پایینی خود اضافه کنید و رنگ کابینت های بالایی خود را خنثی نگه دارید.
شما زمان بیشتری برای حضور نقاشان در خانه خود دارید. رنگ آمیزی کابینت دو رنگ زمان بیشتری نسبت به استفاده از یک رنگ می برد.

روانشناسی رنگ آشپزخانه: چرا انتخاب رنگ اهمیت دارد؟

رنگ قرمز در آشپزخانه
رنگ قرمز در آشپزخانه

اگر خود را فردی بصری خاص نمی‌دانید، شاید به رنگ‌هایی که در دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنید فکر نکرده باشید. اما به گفته کارشناسان، روانشناسی رنگ ها احتمالاً تأثیر بیشتری از آنچه تصور می کنید دارد. و حتی اگر فکر نمی کنید که به زیبایی شناسی اهمیت زیادی می دهید، مغز شما ممکن است.

به طور خلاصه، رنگ‌هایی که برای تزئین استفاده می‌کنید می‌توانند تأثیرات عمده‌ای بر احساس شما داشته باشند. رنگ های مختلف می تواند باعث شود ما احساس افسردگی، شادی، انرژی یا حتی گرسنگی کنیم. شما باید هدف اتاقی را که می خواهید رنگ آمیزی کنید مشخص کنید تا بهترین رنگ ها را برای آنچه می خواهید به دست آورید، به صفر برسانید. اگر می خواهید اجتماعی شدن را تحریک کنید، یک رنگ رنگ گرم و خاکی بهترین کار را خواهد داشت. اگر هدفتان ترویج آرامش و آرامش است، رنگ سردتر می تواند حس آرامش را ایجاد کند.

ایده های رنگ کابینت آشپزخانه

ایده های رنگ کابینت آشپزخانه چوبی
ایده های رنگ کابینت آشپزخانه چوبی

بنابراین روانشناسی رنگ در مورد انتخاب رنگ در آشپزخانه به ما چه می گوید؟ ممکن است به عوامل خاصی بستگی داشته باشد. برخی از صاحبان خانه ممکن است انتخاب کنند که طرح رنگی را از آشپزخانه هایی که از دوران کودکی خود به یاد می آورند ترکیب کنند، زیرا این خاطرات مثبت می توانند احساس راحتی، آشنایی و شادی را با این فضای جدید مرتبط کنند. برخی دیگر ممکن است از رنگ های قرمز در آشپزخانه و ناهارخوری خود استفاده کنند، زیرا این می تواند اشتها را تحریک کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ قرمز در واقع می تواند باعث شود که شما بیشتر غذا بخورید – بنابراین اگر قصد دارید به یک رژیم غذایی سخت پایبند باشید، ممکن است قبل از شروع نقاشی دو بار فکر کنید.

البته، هیچ چیز نمی گوید که باید به رنگ های گرم در آشپزخانه پایبند باشید. بسیاری از صاحبان خانه ها می خواهند روی تمیزی و روشنایی تمرکز کنند، زیرا این امر باعث می شود وقتی وارد آشپزخانه می شوند احساس شادابی کنند. در آن صورت، چسبیدن به رنگ‌های خنثی مجاور سفید با یک یا دو رنگ پاپ ممکن است ایده‌آل باشد. از آنجایی که رنگ‌های آبی، سبز و فیروزه‌ای می‌توانند به ما احساس روشنی، شادابی و آرامش بدهند، ممکن است منطقی باشد که از آن‌ها در آشپزخانه‌تان استفاده کنید.

رنگ گرم در آشپزخانه
رنگ گرم در آشپزخانه
رنگ سرد در آشپزخانه چوبی
رنگ سرد در آشپزخانه چوبی

مهم نیست که در نهایت در مورد کدام رنگ در آشپزخانه خود تصمیم می گیرید، باید کمی دقت کنید – و متخصصان نقاشی را استخدام کنید – تا از یک نتیجه واقعاً فوق العاده مطمئن شوید.

برای کابینت های آشپزخانه خود ,به نقاشان داخلی حرفه ای اعتماد کنید
در حالی که رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه ممکن است کار ساده ای به نظر برسد، باید پروژه نقاشی خود را به نقاشان با تجربه دکوراسیون داخلی اعتماد کنید . یک شرکت حرفه ای رنگ آمیزی دقیقاً می داند که چگونه کابینت آشپزخانه شما را آماده کند تا به کاربرد رنگ عالی برسد و کدام رنگ ها و پرداخت ها بهترین و ماندگارتر به نظر می رسند. اگر آماده هستید کابینت آشپزخانه خود را با رنگ جدید تازه کنید، امروز یک پیشنهاد رایگان برای نقاشی داخلی درخواست کنید!

مطالب مرتبط با موضوع رنگ آشپزخانه چوبی :

WhatsApp us