آیا آشپزخانه های قهوه ای هنوز هم مد هستند؟

بله، کابینت های آشپزخانه تیره شیک هستند . زمانی که با شخصیت شما و زیبایی آشپزخانه شما مطابقت داشته باشند، انتخابی عالی هستند. با این حال، وقتی به تعداد افرادی که رنگ های دیگر کابینت را در آشپزخانه نصب می کنند نگاه کنید، کابینت های آشپزخانه تیره محبوب ترین انتخاب طراحی برای کابینت آشپزخانه نیستند.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

هنگامی که در حال طراحی یا بازسازی آشپزخانه خود هستید، ممکن است تعجب کنید که “آیا کابینت های آشپزخانه تیره به روز هستند؟” با توجه به بسیاری از سبک های کابینت آشپزخانه که این روزها به طور گسترده در دسترس هستند، بسیاری از صاحبان خانه این سوال را مطرح می کنند.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

بله، کابینت های آشپزخانه تیره شیک هستند. زمانی که با شخصیت شما و زیبایی آشپزخانه شما مطابقت داشته باشند، انتخابی عالی هستند. با این حال، وقتی به تعداد افرادی که رنگ های دیگر کابینت را در آشپزخانه نصب می کنند نگاه کنید، کابینت های آشپزخانه تیره محبوب ترین انتخاب طراحی برای کابینت آشپزخانه نیستند.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

همانطور که می بینید، دو پاسخ ممکن برای این سوال وجود دارد که آیا کابینت های آشپزخانه تیره هنوز مد هستند یا خیر. برخی از این موارد به گرایش های کلی طراحی خلاصه می شود، اما یکی دیگر از قطعات به همان اندازه مهم این پازل به سبک شخصی و ترجیحات نیز مربوط می شود.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

چه چیزی بیشتر از همه اهمیت دارد؟ استایل یا شخصیت شما؟

برخی از سبک‌های طراحی کلان با گذشت سال‌ها – کم و بیش – که یک اتفاق کاملاً طبیعی است، مد می‌شوند و از بین می‌روند. استایل ها همیشه می آیند و می روند.

با این حال، با این حال، گاهی اوقات همه چیز فقط به حس سلیقه و شخصیت شخصی برمی گردد.

بسیار طبیعی است که احساس کنید مهم ترین تصمیم برای انتخاب طراحی به چیزی می رسد که در حال حاضر شیک است. اما، در برخی موارد می‌تواند گزینه بسیار بهتری باشد که به سادگی چیزی را انتخاب کنید که شما و خانواده‌تان را خوشحال‌تر می‌کند.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

به عبارت دیگر، طرح یا سبکی را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید که به بهترین شکل با شخصیت شما مطابقت دارد. شما کسی هستید که از آشپزخانه خانه خود استفاده می کنید، نه خانواده در خیابان یا ایده ای از خانواده معمولی آمریکایی.

پاکیزگی و گشاده رویی

دو ملاحظات دیگر شامل تمیزی و باز بودن است که هر دو می توانند نقش مهمی در فرآیند تصمیم گیری برای کابینت آشپزخانه ایفا کنند.

برخی از خانواده ها فرزندان کوچکی دارند که احتمال وقوع نشت را بیشتر می کند. در این موارد، رنگ سفید پیشخوان یا کابینت آشپزخانه ممکن است انتخاب خوبی نباشد.

از طرف دیگر، کابینت‌های تیره آشپزخانه فضای عمیق‌تر، غنی‌تر و «بسته‌تری» ایجاد می‌کنند. کابینت های سفید آشپزخانه اغلب به نظر می رسد که فضا را به روی چشم ها “باز” ​​می کنند، اگرچه می توانند علائم پیری را زودتر از کابینت های تیره نشان دهند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، اجازه دهید دوباره به این سوال نگاهی بیندازیم: “آیا کابینت های آشپزخانه تیره به سبک هستند؟”
ما با بررسی اعداد و ارقام، مشاوره با متخصصان در طراحی کابینت آشپزخانه و در نهایت در نظر گرفتن اینکه ترجیحات شخصی در واقع چقدر باید در تصمیم گیری برای نصب کابینت آشپزخانه تیره در خانه شما نقش داشته باشد، به این سوال پاسخ می دهیم.

محبوب ترین سبک کابینت آشپزخانه در حال حاضر چیست؟

یکی از راه‌های پاسخ به این سوال (آیا کابینت‌های آشپزخانه تیره هستند؟) نگاهی به اعداد است. سازمان‌های تجاری اغلب آمارهای سالانه یا فصلی را به منظور نشان دادن روندهای بزرگ، طراحی و اقتصادی در طیف گسترده‌ای از دسته‌های مختلف ارائه می‌کنند.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

یک گروه تجاری عمده خاص با نام انجمن ملی سازندگان خانه (NAHB) شناخته می شود. در بهار سال گذشته (2019)، NAHB مقاله بسیار جالب و آموزنده ای به نام « رنگ ها و تزئینات لوازم آشپزخانه، کابینت ها و پیشخوان ها» نوشت .

در آن پست، آن‌ها می‌نویسند: «هیچ اکثریت واضحی در مورد رنگ‌بندی کابینت‌های آشپزخانه به میان می‌آید.» اگر فکر می کردید که یک برنده آشکار در این دسته وجود دارد، ممکن است کمی تعجب آور باشد!

آنها در ادامه می گویند: «تقریباً همان سهم خریداران خانه به کابینت های سنتی و معاصر امتیاز مطلوبیت یکسانی می دهد.»

به عبارت دیگر، روکش واقعی و سبک کابینت آشپزخانه در خانه های مدرن به یک طرف یا آن طرف به شکلی فوق العاده واضح یا واضح نیست. بسیاری از صاحبان خانه ها آنچه را که برای آنها مناسب تر است انتخاب می کنند. این بدان معنی است که روند طراحی دقیقاً اکثریت بزرگی از مردم را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

طبق NAHB ، در اینجا به تفکیک اعداد برای ترجیحات رنگ کابینت آشپزخانه در آمریکا در سال گذشته آمده است :

سفید: 32%
قهوه ای متوسط: 26%
قهوه ای تیره: 13%
خاکستری: 10%
بژ: 8%
مشکی: 5%
سایر: 6%
بیایید فقط برای یک ثانیه نگاهی عمیق تر به این آمار بیندازیم. از یک طرف، ممکن است به نظر برسد که سفید با نزدیک به یک سوم سهم کلی، مورد علاقه آشکار است. با بررسی دقیق تر، می بینیم که واقعاً اینطور نیست.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه

اگر قهوه‌ای متوسط، قهوه‌ای تیره و مشکی (که همگی «کابینت‌های آشپزخانه تیره» هستند را با هم جمع کنیم، می‌بینیم که ۴۴ درصد از مردم در واقع کابینت آشپزخانه تیره را در خانه یا آپارتمان خود ترجیح می‌دهند!

بنابراین، اعداد نهایی تیره در مقابل سفید 44٪ و 32٪ است. این تقریباً برای اینکه هر یک از آنها به عنوان یک برنده مشخص در نظر گرفته شوند کافی نیست، اما به ما نشان می دهد که کابینت های تیره آشپزخانه هنوز هم بسیار شیک هستند.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
آیا باید از کابینت آشپزخانه تیره در آشپزخانه خود استفاده کنم؟

در اینجا، ما یک سوال اساسی داریم: آیا باید از کابینت آشپزخانه تیره در آشپزخانه خود استفاده کنید ؟

پاسخ به این امر از طریق دو ملاحظه است که در ابتدای این مقاله ذکر کردم: سبک و ترجیح شخصی.

اگر می‌خواهید با کابینت‌های آشپزخانه‌تان «روند» باشید، به نظر می‌رسد اعداد نشان می‌دهند که باید از کابینت‌های آشپزخانه تیره (44 درصد) استفاده کنید. اما، اگر می‌خواهید به آینده نگاه کنید، ممکن است برخی بگویند که کابینت‌های سفید به سرعت در کابینت‌های تیره (32 درصد) جای خود را به دست می‌آورند.

با این حال، این تنها یک طرف معادله کامل تر است. همچنین باید از خود بپرسید: “سبک شخصی من چیست و چه طرحی با زیبایی شناسی فعلی من مطابقت دارد؟”

جین لاکهارت ، متخصص طراحی آشپزخانه، می گوید: «هنگام طراحی آشپزخانه خود، هیچ شانسی نداشته باشید . «همه آرزوهای خود را، مهم نیست که چقدر بزرگ هستند، ثبت کنید. آشپزخانه باید به عنوان یک فضای سفارشی طراحی شود، مخصوصاً متناسب با نیازهای شما. طراحی آشپزخانه به خوبی طراحی شده، شخصی سازی شده با نیازهای شما، تفاوت در نحوه تعامل و لذت بردن از قلب خانه شما ایجاد می کند.

در این طرز فکر، هنگامی که به این سؤالات سبک شخصی تا حد امکان صادقانه به خودتان پاسخ دادید، می توانید تصمیم گیری را شروع کنید.

در واقع، هنگامی که به روندهای فعلی طراحی نگاه می کنید و به این سوال مهم پاسخ می دهید، احتمالاً یک پاسخ به سرعت برای شما آشکار می شود.

رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
رنگ تیره و قهوه ای در کابینت آشپزخانه
سبک طراحی داخلی شخصی من چیست؟

برای اینکه تصمیم بگیرید کدام رنگ کابینت را در آشپزخانه خود قرار دهید، دانستن سبک طراحی کلی خود بسیار مفید است. اگر زیبایی طراحی داخلی خود را بشناسید، می‌توانید فوراً رنگ کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید.

در اینجا دلیل…

وقتی صحبت از انتخاب های طراحی به میان می آید، چیزهای کمی نسبت به سبک شخصی به بالاترین درجه اهمیت می رسند. مهم نیست که به نظر می رسد در هر سال روی چه گرایش های طراحی بیشترین تمرکز را داشته باشد، اگر چیزی را انتخاب کنید که برخلاف زیبایی شناسی شما باشد، به احتمال زیاد باعث خوشحالی شما نخواهد شد.

به قول اندرو زیمرن ، متخصص آشپزی ، “همه چیز در آشپزخانه اتفاق می افتد. زندگی در آشپزخانه اتفاق می افتد.»

و دانیل بولود ، سرآشپز و رستوران‌دار مشهور جهان، می‌گوید: «آشپزخانه‌ها باید بر اساس آنچه واقعاً مهم است طراحی شوند – تفریح، غذا و زندگی.»

برای برداشتن این یک قدم بیشتر: اگر نمی‌خواهید از انتخاب طراحی آشپزخانه خود راضی باشید، احتمالاً در وهله اول نباید این انتخاب را انجام دهید.

این ممکن است کمی سخت به نظر برسد، اما به خاطر داشته باشید که مگر اینکه فردا خانه خود را بفروشید، دیگر نیازی به نگرانی در مورد ارزش فروش مجدد نخواهید داشت.

در همین راستا، اگر فکر می کنید که رنگ خاصی شانس فروش خانه شما را در بازار مسکن خاصی افزایش می دهد، همیشه می توانید کابینت آشپزخانه خود را دوباره رنگ کنید. با این حال، همه چیز را می توان در آینده فهمید و امروز ما فقط باید در حال حاضر روی سبک طراحی شخصی شما تمرکز کنیم.

برای این کار کافی است نگاهی به اطراف خانه خود بیندازید. اگر خودتان آن را طراحی کرده‌اید یا انتخاب‌های بزرگ زیادی انجام داده‌اید، کافی است نگاهی سریع به هر اتاق – به‌ویژه آشپزخانه – بیندازید تا ببینید سبک شخصی شما در این زمان چگونه است.

آنچه را که می بینید بنویسید. یادداشت برداری کنید و هر ایده ای را که در مورد آنچه ممکن است با دکوراسیون داخلی موجود شما خوب به نظر برسد، یادداشت کنید.

پس از انجام این کار، احتمالاً می توانید تصور کنید که کابینت آشپزخانه در حال حاضر دقیقاً چه رنگ و چه رنگی در آشپزخانه شما به نظر می رسد.

آیا کابینت آشپزخانه تیره را در تصور خود می بینید یا کابینت های سفید را؟ به چه رنگ خاصی توجه می کنید؟ ماهاگونی، گردو، گیلاس؟ گزینه‌های بی‌پایانی وجود دارند، و زمانی که تنظیمات موجود خود را در نظر گرفتید، گزینه‌ای که برای شما مناسب‌تر است احتمالاً به سرعت به ذهن شما خطور می‌کند.

آیا کابینت های آشپزخانه تاریک در سال 2022 شیک هستند؟
در پایان روز، نباید نگران این موضوع باشید یا بیش از حد به آن فکر کنید. آشپزخانه شما، خوب، مال شماست، و باید بیش از هر چیز شما را خوشحال کند.

همانطور که گفته شد، برخی از گرایش‌های طراحی با گذشت سال‌ها در مد از بین می‌روند. در حال حاضر کابینت آشپزخانه سفید در بسیاری از آشپزخانه ها و خانه ها محبوبیت خاصی به خود دیده است.

با این حال، همانطور که قبلاً دیدیم، در حال حاضر افراد بیشتری نسبت به رنگ های سفید یا خاکستری یا بژ یا هر رنگ دیگری خواهان کابینت آشپزخانه تیره در آشپزخانه خانه خود هستند. بنابراین، اگر شیک بودن برای شما مهم است، می توانید مطمئن باشید که کابینت های تیره آشپزخانه در واقع در حال حاضر مد هستند.

به گفته طراح داخلی جسیکا لاگرانژ ، کابینت‌ها اغلب گران‌ترین بخش آشپزخانه هستند، بنابراین معمولاً بهترین گزینه است که طراحی انعطاف‌پذیری را انتخاب کنید که کار سنگینی داشته باشد و در عین حال تمیز نگه داشتن و قابل استفاده بودن آن در طول زمان چندان دشوار نباشد.

در نهایت، مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می‌کنید، هیچ چیز مهم‌تر از شادی خودتان در فضا نیست، که ممکن است فقط تطبیق پذیری کلی تصمیم نهایی شما باشد.

رنگ و رنگ کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید که آشپزخانه ای را ایجاد کند که دوست دارید در آن باشید و در آن آشپزی کنید و روزانه وقت خود را در آن بگذرانید. این مهمترین چیز است.

مثل همیشه، لطفا به ما اطلاع دهید که چه چیزی را انتخاب می کنید و تصاویر را برای ما ارسال کنید!

ما دوست داریم بدانیم خانه و آشپزخانه شما چگونه است. و من مطمئن هستم که شما چیزی کاملاً خیره کننده را انتخاب خواهید کرد.

مطالب مرتبط با موضوع رنگ کابینت آشپزخانه :