طراحی دکوراسیون آشپزخانه بهینه
یک آشپزخانه کم هزینه به ارزش خانه شما می افزاید، به ویژه در زندگی مدرن امروزی.

هر زمان که به آشپزخانه رویایی خود فکر می کنید، اولین تصویری که به ذهن شما خطور می کند، آشپزخانه ای زیبا و بزرگ است. اما، زیبایی هزینه دارد – همچنین باید به خاطر داشته باشیم که هر چه آشپزخانه جزئیات بیشتری داشته باشد، مراقبت از آن سخت‌تر می‌شود. بنابراین، چگونه یک آشپزخانه کم تعمیر را طراحی می کنید؟ یک استراتژی چیدمان آشپزخانه قوی در اینجا برای ایجاد تعادل کامل بین زیبایی شناسی و عملی بودن اهمیت دارد. مثلث کار بین یخچال، سینک و وسایل آشپزی خود را در نظر بگیرید تا جریانی ارگونومیک ایجاد کنید، زیرا حرکت در آشپزخانه را آسان‌تر می‌کند و تعداد ریختن مواد را کاهش می‌دهد. در اینجا نکات و ترفندهایی برای طراحی آشپزخانه آورده شده است که می توانید برای دستیابی به فضای آشپزخانه کاربردی تر و کارآمدتر از آنها استفاده کنید.

نکاتی که برای کابینت های آشپزخانه با تعمیر و نگهداری کم باید به خاطر بسپارید

اگر آدم عجیبی هستید، کابینت های بسته با درهای شیشه ای را انتخاب کنید تا بتوانید وسایل آشپزخانه را به راحتی مشاهده کرده و به آنها دسترسی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که درهای کابینت آشپزخانه تزئینات یا پانل های برجسته زیادی ندارند زیرا تمیز کردن آنها دشوار است. از قفسه‌های باز و/یا کابینت‌های آشپزخانه اوپن خودداری کنید زیرا گرد و غبار بیشتری جمع می‌کنند و شلوغی بیشتری را جذب می‌کنند. کابینت های مدرن به سبک شیکر و کابینت های سنتی جلوی دال راحت تر تمیز می شوند و با هر سبک طراحی ترکیب می شوند. همچنین اگر فضای کافی در آشپزخانه یا اتاق دیگری دارید، می‌توانید به یک انباری با اندازه کامل بروید.

بهترین رنگ ها برای کابینت های آشپزخانه کم تعمیر، سایه هایی مانند خاکستری، زرد پاستلی، قهوه ای، کرم و بژ است. با توجه به سبک کاری خود در آشپزخانه، تصمیم بگیرید که درهای کابینت را چگونه رنگ کنید. یک لاک ماندگاری بیشتری دارد در حالی که رنگ به راحتی خراشیده می شود و تراشه می کند. روکش براق را به جای مات برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنید زیرا کار آشپزخانه شامل مقدار زیادی چربی، روغن و ادویه است. هنگامی که صحبت از مواد کابینت آشپزخانه می شود، PVC و تخته سه لا / ام دی اف رایج ترین تخته های مورد استفاده هستند. تعجب می کنم که چرا کابینت آشپزخانه پی وی سی؟ تعمیر و نگهداری پایینی دارند و به کابینت های آشپزخانه تخته سه لا ترجیح داده می شوند؟ کابینت های پی وی سی آشپزخانه راحت تر و سریعتر نصب می شوند، سبک وزن، مقرون به صرفه تر، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر موریانه، مقاوم در برابر رطوبت، ضد پوسیدگی، تمیز کردن آسان و همچنین عمر طولانی تری هستند. همچنین در رنگ های متنوع موجود است.

طراحی یک آشپزخانه کم تعمیر و بهینه
تمیز کردن تزئینات روی کابینت آشپزخانه دشوار است

آنچه برای کفپوش آشپزخانه با تعمیر و نگهداری کم باید بدانید

از آنجایی که کف آشپزخانه در معرض حداکثر سایش و پارگی است، لمینت بهترین مواد برای کفپوش هستند. آنها مقاوم در برابر لکه، ضد آب، آسان برای تمیز کردن و ضد خش هستند. کفپوش چوبی را نیز می توان در نظر گرفت، اما هنگام تمیز کردن آن باید مراقب باشید زیرا در مقایسه با سایر مواد کفپوش متخلخل تر است و به راحتی لکه می شود. رنگی را برای کفپوش آشپزخانه انتخاب کنید که «درست» باشد – نه خیلی تیره و نه خیلی روشن – برای نگهداری آسان. به دنبال بافت صیقلی برای کفپوش آشپزخانه باشید زیرا در غیر این صورت تمیز کردن آن دشوار خواهد بود.

طراحی یک آشپزخانه کم تعمیر و بهینه
برای حداقل اتصالات، کاشی های بزرگتر را در آشپزخانه انتخاب کنید

نحوه انتخاب هود آشپزخانه با تعمیر و نگهداری کم

روی یک هود آشپزخانه مدرن آرام و قدرتمند سرمایه گذاری کنید، زیرا این یک راه حل یک مرحله ای برای کمک به جذب باقی مانده های چربی، دود و روغن حاصل از پخت و پز است. چند فاکتوری که در انتخاب دودکش آشپزخانه مناسب برای فضای آشپزی خود باید در نظر داشته باشید عبارتند از قدرت مکش، اندازه آشپزخانه، انواع فیلتر دودکش، روش تمیز کردن، بودجه، خدمات پس از فروش و گارانتی.

طراحی یک آشپزخانه کم تعمیر و بهینه
یک هود آشپزخانه درست بین کابینت ها قرار دارد

یک میز آشپزخانه با تعمیر و نگهداری کم نصب کنید

کاشی‌ها یا دال‌های بزرگ‌تر را انتخاب کنید تا خطوط دوغاب را به حداقل برسانید و سپس فرآیند تمیز کردن را آسان‌تر کنید. مواد محبوب میز آشپزخانه که نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند عبارتند از: لمینت، کوارتز، سنگ غیر متخلخل، مرمر و گرانیت. برخی از این مواد میز کار آشپزخانه نیاز به آب بندی دوره ای (6 ماه تا 1 سال) دارند، اما نه آنقدرها.

طراحی یک آشپزخانه کم تعمیر و بهینه
میز کار آشپزخانه خود را از اجسام حجیم دور نگه دارید

چه چیزی باعث تعمیر و نگهداری بین کابینتی آشپزخانه می شود

مواد دیوار بین کابینت آشپزخانه که نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند عبارتند از: آینه، کوارتز، سنگ مرمر، لمینت و شیشه های پشت رنگ. نگهداری آنها کم است زیرا می توانید به سادگی با یک اسفنج یا پارچه نرم آثار روغن، لکه های چربی و ریخته شده را پاک کنید. برای صرفه جویی در هزینه و تلاش در آینده، یک رنگ آشپزخانه با دوام با کیفیت بالا انتخاب کنید. از کاشی های موزائیک برای پس انداز آشپزخانه اجتناب کنید زیرا تمیز کردن آنها به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

طراحی یک آشپزخانه کم تعمیر و بهینه
کاشی های بزرگ را با حداقل خطوط دوغاب انتخاب کنید

سینک آشپزخانه با تعمیر و نگهداری کم تهیه کنید

شما می توانید یک سینک یکپارچه را انتخاب کنید که جایگزین مناسبی برای سینک های زیر سوار با همان ویژگی ها باشد. دو طرح سینک آشپزخانه نیز از نظر نظافت فضای آشپزخانه گزینه مناسبی برای صاحبان خانه است. می توانید از یک سینک برای تهیه و پخت غذا و از سینک دیگر برای نظافت استفاده کنید. یک سینک آشپزخانه زیر نصب شده با یا بدون تخته آبکش در طرفین انتخاب کنید که به شما یک صفحه بدون درز بین میز آشپزخانه و سینک آشپزخانه می دهد. این به شما امکان می‌دهد خرده‌ها/آشفتگی‌ها/ کثیفی‌ها را مستقیماً در سینک پاک کنید بدون اینکه اجازه دهید روی لبه‌ای که حتماً در سینک ظرفشویی دارید گیر کند. مثل سینک کورین ..

طراحی یک آشپزخانه کم تعمیر و بهینه
سطل های بازیافت کششی را در کنار/ زیر سینک ظرفشویی نصب کنید

تمام چیزی که وجود دارد همین است! امیدواریم این وبلاگ نکات و ترفندهای زیادی را در مورد نحوه طراحی آشپزخانه ای کم تعمیر که در درازمدت در هزینه، زمان و تلاش شما صرفه جویی می کند به شما ارائه کرده باشد. اگر شما یک طراحی آشپزخانه کم تعمیرات مورد علاقه از لیست بالا دارید یا نیاز به راهنمایی در مورد پروژه تغییر آشپزخانه خود دارید، برای مشاوره با تیم طراحان داخلی ما در ” فن و هنر ” تماس بگیرید .


مطالب مرتبط با موضوع طراحی دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us