15 طرح آشپزخانه مدرن L شکل برای خانه های ایرانی در سال 1401

اگر کار در یک آشپزخانه کوچک دست و پا گیر و وقت گیر است ، وقت آن است که چیدمان آشپزخانه خود را بازسازی کنید . طرح های آشپزخانه L شکل راه حل های هوشمند و عملی را برای کارآمدتر کردن آشپزخانه شما و بازتر کردن فضا ارائه می دهند . این مقاله مفصل ایده های هوشمندانه ای را به شما می دهد که برای آشپزخانه های کوچک و متوسط بهترین کار را دارند . این مقاله گسترده را بررسی کنید و بهترین ایده های آشپزخانه L شکل را همراه با تصاویر و ایده های چیدمان بشناسید .

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

ایده های چیدمان آشپزخانه L شکل :

مهم است که قبل از ساخت یک آشپزخانه L شکل ، چند نکته ضروری را به خاطر بسپارید :

     بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که طراحی به آشپزخانه اجازه می دهد تا به بقیه خانه متصل بماند .

     اشیاء را در فاصله درست از یکدیگر قرار دهید و از درهم و برهمی وسایل خودداری کنید .

     طول کابینت خود را تنظیم کنید .

     نور کافی هم برای محل کار و هم برای محل نشستن باید تامین شود .

     از آنجایی که این چیدمان مساحت کف را بیشتر نشان می دهد ، طرحی جسورانه انتخاب کنید که برجسته باشد .

     فضای ذخیره سازی حیاتی است ، و در صورت امکان بهتر است یک انباری در گوشه انتخاب کنید .

بهترین طراحی آشپزخانه L شکل در  ایران :

در این مقاله 15 طرح ساده و مدولار آشپزخانه L شکل با تصاویر آورده شده است . بیایید در ادامه نگاهی به آنها بیندازیم .

1 . طراحی داخلی آشپزخانه L شکل :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در این ایده آشپزخانه L شکل هوشمند ، کابینت آشپزخانه دو رنگ به رنگ آبی و خاکستری با خطوط تمیزی را می بینیم که به آشپزخانه ظاهر مدرن و منظمی می بخشد .  کابینت های سفید دیواری هرگز از مد نمی افتند و راه حل های ذخیره سازی مناسبی را ارائه می دهند . می بینیم که میز پیشخوان همه ابزارهای ضروری را در دسترس دارد . فضای باز در این آشپزخانه روشن به گزینه های بسیار زیادی اجازه می دهد تا یک منطقه غذاخوری را برای همه آن مکالمات سرگرم کننده آشپزخانه با خانواده خود برنامه ریزی کنید !

2 . آشپزخانه مدولار L شکل :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

این آشپزخانه مدرن باز L شکل یک طراحی آشپزخانه کارآمد با کابینت های دو رنگ مرکباتی است که جذابیت بصری با طراوت را ارائه می دهد . کابینت‌ های شیک با فضای ذخیره ‌سازی کافی شیک و در عین حال کاربردی هستند و با کمدهای خاکستری دیواری مطابقت دارند که می ‌توان اقلامی را که روزانه از آنها استفاده نمی ‌کنیم ، پنهان کنیم . طراحی راحت آشپزخانۀ باز ، نشان می دهد که چقدر می توانیم از فضای آشپزخانه به طور بهینه استفاده کنیم و چقدر فرصت کافی برای راه اندازی یک فضای ناهار خوری راحت می دهد .

3 . طرح های آشپزخانه L شکل برای آشپزخانه های کوچک :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در اینجا شاهد طراحی ساده آشپزخانه L شکل با کابینت های سفید و خاکستری هستیم که با رنگ بندی ساده اش به جذابیت بصری این آشپزخانه می افزاید . این یک چیدمان آشپزخانه کارآمد دارد که مناسب یک خانه مدرن است . دکور دارای پایه تمیزی است که باعث می شود آشپزخانه مرتب و ساده به نظر برسد . نور طبیعی مکمل سینک استیل ضد زنگ و لوازم جانبی آشپزخانه است که به کل محل کار ظاهری مطبوع با رنگ سبز ایجاد شده بر روی تاقچه پنجره می دهد .

4 . طراحی مبلمان آشپزخانه L شکل :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

این یک طرح آشپزخانه L شکل است که اغلب در اکثر خانه ها دیده می شود . دارای طراحی استانداردی است که از کابینت های رویی و پایینی لمینت براق تشکیل شده است که فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهد . یک پنجره در یک طرف آشپزخانه وجود دارد که بیش از نور کافی ، هوای تازه و تهویه را فراهم می کند . محل کار دارای یک میز سفید است و با سینک و اتصالات استیل ضد زنگ که به راحتی نگهداری می شوند و تمیز و منظم به نظر می رسند کارآمد است .

5 . آشپزخانه L شکل با جزیره :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در اینجا آشپزخانه ای کاملا سفید با یک جزیره را می بینیم . این طرح یک طراحی یکپارچه دارد که درخشندگی دارد و چیدمان آشپزخانه L شکل را به خوبی ساده و مطبوع نشان می دهد . لوازم آشپزخانه مدرن و متفاوت ، آشپزخانه را شبیه فضای آشپزی رویاهای شما می کند . یخچال به گونه ای قرار داده شده است که باعث صرفه جویی در فضا می شود . کابینت های سفید ظریف با چهارپایه های ساده با ارتفاع پیشخوان در اطراف جزیره و چراغ های آونگی ظاهر این دکوراسیون مینیمالیستی را تکمیل می کند و آشپزخانه را با ظاهری تازه ، تمیز و جاودانه می سازد .

6 . آشپزخانه L شکل با شبه جزیره :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در این آشپزخانه L شکل ، شبه جزیره ای را می بینیم که با کفپوش طرح دار و زیبا تکمیل کننده کابینت ظریف و دوست داشتنی است . میز سنگ مرمر مشکی براق در تضاد با پایه ‌های ضد زنگ و قرارگیری فشرده وسایل آشپزخانه به خوبی با دکوراسیون مطابقت دارد . چهارپایه ‌های میله ‌ای گرد سیاه رنگ در اطراف شبه ‌جزیره در قسمت ناهارخوری دارای یک میز منطبق در این فضای آشپزی با تهویه مناسب زیر درخشش چراغ ‌های آویز دایره ‌ای هستند . برخی از قفسه ‌ها و کمدهای باز فضای ذخیره‌ سازی بسیار زیادی را ارائه می‌ کنند که این آشپزخانه را مرتب و پیچیده به نظر می‌ رساند .

7 . طرح های آشپزخانه 10×10 :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

اینجا در این آشپزخانه کوچک به شکل L با پنجره های بزرگ ، نور طبیعی فراوانی جریان دارد تا آشپزخانه تمیز و مطبوع به نظر برسد . قفسه ‌های این آشپزخانه با لوله‌ های مسی طراحی شده‌ اند و فضای کافی را برای چیدن کامل ظروف فراهم می‌ کنند . کابینت‌ های آبی پودری با کانتر مشکی براق ، با سینک جمع ‌و جور و ظروف برنجی روکش مسی ، فضای کاری بدون شلوغی را ایجاد می‌ کند که نگاهِ بصری فوق العاده ای را در این آشپزخانه مدرن ، ایجاد می‌ کند .

8 . طرح های آشپزخانه 8×10  :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

می بینیم که این آشپزخانه مینیمالیستی به شکل L عمق چشمگیری را با قفسه بندی هوشمندانه فراهم کرده است که فضای ذخیره سازی عمودی برای ذخیره کتاب ها و وسایل آشپزی افزایش یافته است . کشوهای چوبی براقی وجود دارد که با کابینت ‌های دیواری با پانل ‌های سفید مطابقت دارد و با میز آشپزخانه مرمری براق ترکیب می ‌شود تا فضایی شاد به آشپزخانه ببخشد . اجاق گاز و اجاق مشکی و خاکستری تضاد زیبایی را در این آشپزخانه سفید و کرم رنگ با فضای آشپزی و فضای ناهار خوری مناسب ایجاد می کند .

9 . آشپزخانه L شکل با انباری گوشه ای :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در اینجا یک ایده طراحی آشپزخانه L شکل تمیز و ساده با کابینت های شیکر سفید با کشش های برنجی و سبک محبوب درب های کابینت را می بینیم . پیشخوان های مرمری با پشتی کاشی کاری شده جذابیت تازه و منظمی به آشپزخانه می بخشد . قفسه نوشیدنی به سبک گوشه ای کمک می کند تا به طور هوشمندانه چیزهایی را که روزانه استفاده نمی کنید پنهان کنید و ظاهری مرتب به آشپزخانه می دهد . چیزی که این آشپزخانه را منحصر به فرد می کند ، دیوار آجری در یک طرف اتاق است که آشپزخانه را گرم و دلنشین جلوه می دهد .

10 . آشپزخانه L شکل سفید :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

این آشپزخانه به شکل L یک آشپزخانه ایده آل برای یک خانه کوچک سفید و روشن با طراحی مدرن و شیک است که به خوبی با پلان طبقه باز کار می کند و یک منطقه غذاخوری کوچک در یک طرف دارد . کابینت‌ های بزرگ با کشوهای عمیق فضای ذخیره ‌سازی کافی را تضمین می‌ کنند و میز پیشخوان از سنگ مرمر با سینک در وسط ساخته شده است . در یک انتهای اتاق یک اجاق وجود دارد . طراحی به گونه ای است که فضای کاری مناسبی را در قسمت آشپزی فراهم می کند و می توان با این آشپزخانه زیبا نگاه و دیدگاه تان را به رخ بکشید .

11 . آشپزخانه باز L شکل :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در این نمونه می ‌توانیم یک آشپزخانه L شکل زیبا با کمدها و کشوهای لاکی خاکستری همراه با یک میز سفید جذاب را ببینیم . این در تضاد با کاشی های سفالی شش ضلعی طرح دار زیباست که حال و هوای گرمی به آشپزخانه می بخشد . آجرکاری اجازه داده شده است که در بالای محوطه کار آشپزخانه باقی بماند و جذابیت قدیمی به دکوراسیون ببخشد . قفسه ‌های باز برای قرار دادن کتاب‌ های آشپزی و یک فضای ناهارخوری مناسب متشکل از یک میز گرد با صندلی ‌ها وجود دارد که ظاهر این آشپزخانه دنج و کلاسیک را کامل می ‌کند .

12 . آشپزخانه L شکل بزرگ :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

چیدمان این طراحی داخلی آشپزخانه L شکل که با کاشی های سفید ترکیب شده است ، از نظر بصری این تصور را ایجاد می کند که فضای بیشتری دارد . کابینت‌ هایی با رنگ چوب گرم در اطراف جزیره سفید قرار دارند و قسمت غذاخوری دارای چهارپایه ‌های بلندی است که با دکور مطابقت دارد . یک سبد گل مستطیل شکل در نزدیکی محل کار آشپزخانه وجود دارد که رنگی مورد نیاز در این دکوراسیون را در این قسمت آشپزخانه سفید و چوبی ایجاد می کند . در کل این آشپزخانه دارای چیدمانی کاربردی است که کار و ناهارخوری را با نور و هوای طبیعی مناسب بسیار راحت و ساده می کند .

13 . آشپزخانه فارم خانه L شکل :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در اینجا در این طرح آشپزخانه L شکل ، یک آشپزخانه خانگی را می بینیم که به زیبایی کابینت ظریف را تکمیل می کند . قفسه های باز و کابینت های سفید امکانات ذخیره سازی فراوانی را فراهم می کنند . یک پنجره بزرگ وجود دارد که اجازه می دهد نور طبیعی به داخل جریان پیدا کند . این جزیره دارای چهارپایه های بالشتکی و چراغ های آویز شیک در بالا است که به زیبایی دکوراسیون می افزاید و تعادل عامل اصلی در این آشپزخانه است که در آن رنگ ‌بندی مبلمان ، لوازم خانگی و فضای سبز گلدانی کاملاً با یکدیگر هماهنگی دارند .

14 . آشپزخانه L شکل خاکستری :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در این طرح ‌های آشپزخانه L شکل ، ایده ‌ای را می ‌بینیم که با موفقیت اجرا شده است که در آن کابینت ‌های خاکستری گرم مکمل کاشی ‌های پشتی و مترو هستند و جذاب و شیک به نظر می ‌رسند . دکوراسیون مینیمالیستی فضا با اتصالات فولادی براق و قاشق های نگهدارنده قفسه ای ظاهری جاودانه ایجاد می کند . ما می توانیم سایه های خاکستری را در این چیدمان ببینیم ، جایی که خاکستری های زرق و برق دار ، پیچیدگی تیره ای را به کل چیدمان آشپزخانه می بخشد .

15 . آشپزخانه L شکل  امروزی :

دکوراسیون آشپزخانه L شکل
دکوراسیون آشپزخانه L شکل

در این طرح یکی از بهترین طراحی آشپزخانه L شکل را با کابینت های آبی سرمه ای می بینیم که کاملا مکمل کانترهای خاکستری و کف طرح دار است و فضای سبز رنگی به این آشپزخانه دو رنگ اضافه می کند . همچنین می‌ توانیم قفسه ‌های هوشمندانه ‌ای را ببینیم که در آن قفسه ‌ها برای ایجاد فضای ذخیره‌ سازی بیشتر برای نمایشگاه کتاب‌ ها ، ظروف مسی که درخشش خاص و زیبایی این آشپزخانه مدرن را به نمایش می ‌گذارد ، پارتیشن بندی و بریده شده ‌اند .

ایده های بازسازی آشپزخانه L شکل :

  • قبل از شروع بازسازی یا نوسازی ، یک برنامه واضح در مورد جایی که می خواهید لوازم خود را قرار دهید ، داشته باشید .
  • فضا را برای ایجاد جزیره ای اختصاص دهید که می تواند به تهیه غذا کمک کند .
  • اگر متوجه شدید که تعداد زیادی کابینت و کمد بسته وجود دارد ، از قفسه های باز استفاده کنید .

    اجازه دهید کابینت های دیواری تا سقف کشیده شوند .

  • هنگام انتخاب نوع کانتر مورد نیاز ، جدای از ارزش زیبایی شناختی و بودجه ، به فاکتور کاربردی بودن نیز توجه کنید .
  • به نوع سینک ، شیرآلات و وسایل مورد نیاز خود نگاه کنید .
  • همیشه به خاطر داشته باشید که نیازی به بازسازی کامل آشپزخانه شما نیست .

اگر به دنبال راه هایی برای بازسازی آشپزخانه کوچک خود و ارتقای جذاب آن هستید ، نگران نباشید . این مقاله گسترده به شما نشان می دهد که چگونه این کار را با طرح های آشپزخانه L شکل برای آشپزخانه های کوچک انجام دهید . این ایده های خلاقانه شما را با مجموعه ای کامل از طرح های آشپزخانه و نکات سبک سفارشی آشنا می کند . لطفاً به ما اطلاع دهید که کدام طرح بیشتر شما را تحت تأثیر قرار داده است و به تبدیل مکان مورد علاقه شما از ساده به شیک کمک کرده است ! 

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#کابینت #آشپزخانه #چوب #مدولار #چوبی #الوار # مینیمال #مدرن #روستیک #خلاقیت

منبع :


https://stylesatlife.com/articles/l-shaped-kitchen-designs/


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us