20 طرح مدرن آشپزخانه کوچک با تصاویر در سال 2022

چه کسی رویای یک آشپزخانه بزرگ با وسایل مدرن و سقف های بلند را نمی بیند ؟ در واقعیت ، اکثر ما به دلیل فضاهای بسته در آپارتمان ها یا خانه ها ، با آشپزخانه های کوچک سروکار داریم . اما آیا می ‌دانستید که با ایده ‌های طراحی مناسب می ‌توان از فضای محدود موجود به روش ‌های هوشمندانه بهترین استفاده را کرد ؟ بهترین طرح ‌های آشپزخانه ‌های کوچک را بخوانید که دیگر هرگز در آشپزخانه خود احساس تنگناهراسی نمی ‌کنید .

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

طرح های چیدمان طراحی آشپزخانه کوچک :

     اول از همه ، همه چیز را به صورت استراتژیک سازماندهی کنید تا از بهم ریختگی و بی نظمی جلوگیری کنید .

 • وقتی صحبت از آشپزخانه به میان می ‌آید ، فضای ذخیره ‌سازی زیادی در دست ندارید ، بنابراین حداکثر کابینت‌ های ذخیره ‌سازی را تا جایی که ممکن است انتخاب کنید .
 • آشپزخانه خود را با وسایل ضروری کم کنید ، و در واقع از مقدار فضای استفاده نشده ای که دارید شگفت زده خواهید شد .

     تمام سخت افزار خود را ساده کنید و برای صرفه جویی در فضا ،  از نگاهِ مینیمالتان استفاده کنید .

 • برای کلاسیک نگه داشتن آن ، آشپزخانه را با رنگ های متفاوت جسور کنید .
 • سعی از هر سطح موجود استفاده کنید ، اما آن را مرتب و شیک نگه دارید .
 • اجازه دهید نور طبیعی جریان یابد که در آن کوچک ترین فضاها تقویت شده به نظر برسد .

جدیدترین طراحی های آشپزخانه کوچک  :

کوچک ترین فضاهای آشپزخانه را می توان با ایده های طراحی مناسب دگرگون کرد . ما چندین ترفند داریم که برخی از بهترین ایده های طراحی آشپزخانه کوچک را که در زیر ذکر شده است را تضمین می کند .

1 . طراحی آشپزخانه مدولار کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه مدولار کوچک دارای طراحی فوق العاده مدرن است . وسایل آشپزخانه ، هوشمندانه پنهان شده اند و کابینت های ذخیره سازی تا سقف ، کارایی استفاده از فضا را به حداکثر می رساند . فضای محدود روی میز موجود به طور هوشمندانه سینک ، اجاق گاز و قسمت آماده سازی را بدون ایجاد درهم ریختگی در خود جای می دهد . همچنین دارای یک فضای ذخیره‌ سازی است و پنجره مجاور نور را برای روشن ‌تر کردن فضا به داخل می ‌دهد . رنگ خاکستری استیل فوق ‌العاده شیک و مدرن به نظر می ‌رسد که توسط آثار هنری خاکستری مطابق با سقف برجسته می ‌شود .

2 . طراحی آشپزخانه کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه کوچک ایده ‌ای مبتکرانه برای حفظ فضا است و در عین حال فضا را باز و مطبوع نشان می ‌دهد . هود کوچک ، کابینت‌ های ذخیره‌ سازی و قفسه‌ هایی برای قابلمه ‌ها و تابه ‌های آویزان ایده ‌ای عالی برای حفظ فضای پیشخوان هستند . کابینت ‌های خاکستری با جزیره مرکزی سبز در تضاد هستند و به این منطقه جلوه‌ ای جذاب می ‌دهند . این جزیره به عنوان یک مکان ذخیره سازی دو برابر می شود و در عین حال به عنوان منطقه غذاخوری نیز خدمت می کند . چراغ‌ های آویز ، روشنایی بیانی ایجاد می‌ کنند و کل منطقه را روشن می ‌کنند تا روشن شود .

3 . طراحی داخلی آشپزخانه کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

همان طور که در این طرح مشاهده می کنید ، قفسه بندی پلکانی راه بسیار خوبی برای حفظ فضا با چیدن قفسه ها روی هم است . وسایل آشپزخانه همگی به طرز هوشمندانه ای همراه با میز مخفی هستند که سینک و اجاق گاز را نیز در خود جای داده است . کانتر جزیره مرکزی دارای انفجارهای رنگی در دکوراسیون خود است که به جنبه عجیب و غریب آشپزخانه می افزاید . قفسه ‌های آویزان برای نگهداری ظروف هم کاربردی هستند و هم کمی کنتراست به چیدمان می ‌افزایند . کل فضا توسط نوری که از طریق پنجره های عظیم روی میز وارد می شود ، روشن می شود و منطقه را از نظر بصری تقویت می کند .

4 . طراحی آشپزخانه آپارتمان کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

در آپارتمان ‌های کوچکی مانند این ، اگر جایی برای میز غذاخوری وجود ندارد ، یک پیشخوان ناهار خوری در مجاورت یکی از دیوارها نصب کنید تا فضا را حفظ کنید و صندلی ‌های بلند را برای زیبایی اضافه کنید . کابینت ‌های ذخیره‌ سازی به‌خوبی تا سقف چیده شده ‌اند ، در حالی که همه وسایل بدون بیرون زدن در میز قرار می‌ گیرند . میزهای کم رنگ ، با رنگ دیوار مطابقت دارند در حالی که صندلی های بلند کنتراست را به محیط اضافه می کنند . چراغ های سقفی منطقه را روشن می کنند و یک عنصر سرگرم کننده به مکان اضافه می کنند .

5 . طراحی آشپزخانه امروزی کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

با وجود اینکه مستاجر هستید ، می توانید رویکرد خود را وارد آشپزخانه کنید . این آشپزخانه فوق العاده کوچک از یک ناحیه کاربردی L شکل تشکیل شده است که به عنوان اجاق گاز و ناهارخوری نیز کاربرد دارد . کابینت های ذخیره سازی در دو طرف هود با برد کوچک از فضا به نحو احسن استفاده می کنند . نورپردازی آویز مدرن و دکور سفید حسی باز و تازه را به آشپزخانه حفظ می کند ، اگرچه در گوشه کوچکی از اتاق نگه داشته شده است . وسایل آشپزخانه به طور مرتب روی میز قرار گرفته اند و کل قسمت را شلوغ کرده و شیک و مرتب به نظر می رسد .

6 . طراحی آشپزخانه L شکل کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

برای صرفه جویی در فضا ، همان طور که در این منطقه آشپزخانه L شکل دیده می شود ، به حداقل مطلق می رسید . آشپزخانه کوچک دارای لوازم ضروری مانند اجاق گاز ، سینک ظرفشویی و کابینت های ذخیره سازی است که همگی به طور مرتب در پیشخوان قرار گرفته اند . کابینت های تا سقف از حداکثر فضا استفاده می کنند . پنجره بزرگ و دکور سفید خالص که نور را منعکس می کند تضمین شده است که فضای شما را بزرگ تر از حد معمول می کند . این رویکرد مینیمالیستی به شما کمک می‌ کند تا از شلوغی ‌های خود کم کنید و ناحیه را تمیز و بدون لکه نگه دارید .

7 . طراحی آشپزخانه کوچک U شکل :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این طرح کوچک U شکل به شما کمک می ‌کند تا با استفاده از فضا در تمام طرف ‌های اتاق ، فضای ذخیره ‌سازی اضافی را فشرده کنید . یخچال ، سینک ظرفشویی و سایر وسایل به طور مرتب در کنار آن قرار گرفته اند و ظاهری دنج به آن می دهند . تم سفید و خاکستری ، همان طور که در بالا مشاهده می شود ، با انفجارهای رنگ قرمز قطع می شود و چشم اندازی تازه به آن می بخشد . رایزرها و سیستم ‌های مرتب ‌سازی ادویه ‌ای که در بالا ارائه شده ‌اند ، به حداکثر رساندن ذخیره ‌سازی کمک می ‌کنند و ظاهر را ساده‌ تر می ‌کنند .

9 . طراحی آشپزخانه باز کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این شبه جزیره چند منظوره در آشپزخانه مکانی برای آماده کردن ، پختن و خوردن همه چیز روی میز است . کابینت های ذخیره سازی و هود در داخل دیوار قرار می گیرند و به بیرون نمی چسبند . سطح صیقلی نور را منعکس می کند و ظاهری تازه و مطبوع به فضای آشپزخانه می بخشد . مبلمان تیره با رنگ‌ های خنثی دکوراسیون تضاد دارد . چهارپایه های چوبی ، رنگی متفاوت به این فضا می بخشد و ظاهری شیک به آن می دهد .

10 . ایده آشپزخانه در مزرعه کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه خانه ‌ای براق ، سخت ‌افزار ، کابینت ‌های ذخیره ‌سازی و لوازم خانگی را در دیوارها ادغام می ‌کند . فضای کوچک آشپزخانه به جزیره مرکزی متصل می شود ، جایی که میز سفید همسان به عنوان یک منطقه غذاخوری و گزینه ذخیره سازی نیز عمل می کند . این دکور در برابر پس زمینه نور و کفپوش چوبی صیقلی متمایز است . این نوع طراحی آشپزخانه کوچک ، ضمن حفظ طراوت و باز بودن فضا ، فضای زیادی را حفظ می کند .

11 . ایده آشپزخانه خاکستری کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

وقتی صحبت از طراحی یک فضای کوچک به میان می آید ، مینیمال انتخاب مناسبی است . دکور خاکستری در رنگ های مختلف به اندازه کافی بیانیه را ارائه می دهد در حالی که مینیمالیستی و کم رنگ باقی می ماند . این طراحی جمع و جور دارای یک منطقه کاربردی با اجاق گاز و کابینت های ذخیره سازی ، همراه با یک جزیره مرکزی با سینک و فضای غذاخوری است . چهارپایه های بلند با کف پوش مطابقت دارند و حس شیکی را به این ناحیه می بخشند . قاب تیره و گل ‌ها رنگی متفاوت به فضای آشپزخانه تک رنگ می ‌افزاید و یک فضای آشپزخانه بی ‌نظیر ایجاد می‌ کنند .

12 . طراحی آشپزخانه کوچک آمریکایی :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این طراحی جمع و جور دارای فضای ذخیره‌ سازی ، سطح پخت و پز و وسایلی است که همگی به طور مرتب در دیوارها تعبیه شده و سازماندهی شده ‌اند . قسمت مرکزی دارای مضمون چوب تیره است که ناهارخوری را از سطح آشپزی مشخص می ‌کند . صندلی ‌های سفید بلند ، ظرافت را به‌وجود می ‌آورند و چراغ‌ های آویز نارنجی رنگی به رنگ ‌های خنثی در دیوار و کف آشپزخانه می ‌افزایند .

13 . ایده آشپزخانه گوشه کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

فقط به این دلیل که شما یک آشپزخانه کوچک دارید ، به این معنی نیست که نمی تواند تمام امکاناتی را که برای آشپزخانه خود آرزو کرده اید داشته باشد ! این آشپزخانه مینیمالیستی دارای فضاهای ذخیره سازی و سطوح پخت و پز است . چیدمان تک رنگ به دلیل پس زمینه سفید دکور و طراحی ساده آن ، روشن و مطبوع به نظر می رسد . این گوشه دنج خود شما در گوشه ای از اتاق است که همچنان جادار و تمیز است .

14 . آشپزخانه مینیمالیستی کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

یک پالت رنگ کرمی ، نور را منعکس می کند و فضای آشپزخانه کوچک را بزرگ تر نشان می دهد . در این طرح ، چیدن کابینت های ذخیره سازی روی سینک و محل پخت و پز ، استفاده از فضا را به حداکثر می رساند . وسایل آشپزخانه و انباری اضافی به طور مرتب در یک طرف دیوار قرار گرفته اند . کانتر جزیره مرکزی دارای گزینه های ذخیره سازی نیز می باشد و به عنوان یک منطقه غذاخوری عمل می کند . صندلی های لوکس به آشپزخانه سفید رنگ و ظرافت می بخشد . پس زمینه فضای پخت و پز و فضای ذخیره سازی با پایه های چوب تیره انجام شده است و حسی لوکس به شما القا می کند .

15 . طراحی آشپزخانه ژاپنی برای فضای کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

پنجره بزرگ از کف تا سقف ، با نور صورتی آویزان از سقف ، حسی رویایی و اثیری به آشپزخانه می بخشد . دو طرف توسط پیشخوان ها و روی قفسه های سینک قرار گرفته اند تا گزینه های ذخیره سازی را به حداکثر برسانند . رنگ سفید روشن احساس باز بودن را افزایش می دهد و ظاهری زیبا و تازه به کل چیدمان می بخشد . میزهای مرمر سفید ، نور فلورسنت باعث می شود آشپزخانه بزرگ و مطبوع به نظر برسد .

16. طراحی آشپزخانه کوچک اروپایی :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

در این مدل آشپزخانه ژاپنی ، لوازم آشپزخانه و کابینت ‌های ذخیره ‌سازی برای استفاده بهینه از فضا ، همه در یک دیوار قرار می‌ گیرند . میز غذاخوری دارای صندلی های صورتی است و نقاشی صورتی روی دیوار رنگ و کنتراست را به فضای تک رنگ اضافه می کند .

17 . طراحی آشپزخانه کوچک ایتالیایی :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه مفهومی باز ، دارای کابینت های ذخیره سازی بلند تا سقف است . پنجره های بزرگ توهمی از فضای کافی ایجاد می کند در حالی که کل فضا را روشن می کنند . وسایل استیل ضد زنگ چشم را به خود جذب می کند ، در حالی که دکوراسیون آن به رنگ سفید انجام شده است تا شاداب و روشن بماند . کانتر دارای واحدهای ذخیره سازی ، سینک ظرفشویی و اجاق گاز نیز می باشد و از فضا به نحو احسن استفاده می کند . چراغ های سقفی توکار به فضای آشپزخانه جذابیت می بخشد .

18 . طراحی آشپزخانه مستطیلی کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این طراحی آشپزخانه کوچک کاملا هنرمندانه و تاثیرگذار است ، زیرا عناصر مختلفی را برای ایجاد یک بیانیه زیبا در خود گنجانده است . میز و لوازم خانگی در تاریکی انجام می شوند ، در حالی که بقیه دکورها به رنگ سفید برای تضاد هستند . میز شیک در قسمت ناهار خوری یک گوشه دنج برای گفتگو در حین غذا خوردن ایجاد می کند . کاغذ دیواری به ظرافت آشپزخانه می افزاید ، در حالی که نور چراغ های سقفی منحصر به فرد ، روشنایی فضا را بهبود می بخشد . این آشپزخانه چشم انداز جذابیت و خاصی را بدون اینکه خیلی زیاد و براق باشد در بر می گیرد .

 19 . آشپزخانه کوچک اسکاندیناویایی :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه مدرن اسکاندیناوی نمونه ای کلاسیک از یک آشپزخانه کاربردی کوچک است . دارای یک فضای پخت و پز در سمت راست ، با یک میز کوچک در مرکز برای صرف غذا است . دکور این آشپزخانه در رنگ های مختلف چوب انجام شده است و به آشپزخانه جذابیتی کلاسیک و جاودانه می بخشد . پاپ های رنگی جذابیت و فضای بصری را به فضای کوچک اضافه می کنند .

20 . دکوراسیون آشپزخانه کوچک :

طرح مدرن آشپزخانه کوچک
طرح مدرن آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه زیبا دارای کابینت ها و کانترهایی است که با رنگ آبی زیبا لاکی شده اند . کاغذ دیواری با طرحی هندسی از همان سایه آبی یخی طراحی شده و به جذابیت اتاق می افزاید . پرده های روی پنجره و آثار هنری مسی آویزان شده از سقف ، حال و هوای تازگی را به کل اتاق می بخشد ، و نور خورشید که به داخل وارد می شود ، به آشپزخانه روشنایی می بخشد . ترکیب کاغذ دیواری هنری زیبا با بک اسپلش سبک ، همراه با کانترهای سفید و لوازم استیل ، فضا را باز می کند .

ایده های بازسازی آشپزخانه کوچک :

 • همیشه می‌ توانید با اضافه کردن رنگ ‌ها ، چه از طریق تزیینات یا با تغییر رنگ کاشی ‌ها یا دیوار ، آشپزخانه قدیمی را زیبا کنید .
 • فضای نیمکت را به حداکثر برسانید و سخت افزار را برای علاقه بصری ساده کنید .
 • برای افزودن پیچیدگی ، روکش های لوکس اضافه کنید .
 • یک قطعه مرکزی چشم نواز را نصب کنید تا از فضای محدود خود حداکثر استفاده را ببرید .
 • نور کافی می تواند برای جذابیت بصری آشپزخانه کوچک شما معجزه کند .
 • با چیدمان صندلی ‌ها خلاقیت به خرج دهید ، که می ‌توان آن را به طور موثر زیر میز برای استفاده از فضا قرار داد .
 • چند اضافات گران ‌قیمت مانند چراغ ‌های سقفی توکار یا گلدان ‌های آویز رنگارنگ ، می ‌توانند حسی شیک را به آشپزخانه کوچک شما اضافه کنند .
 • وسایل کوچکی را انتخاب کنید که می توانند روی دیوار نصب شوند .
 • از الگوهای ظریف و زیبا روی کفپوش یا دیوار خود استفاده کنید تا ظرافت فضای آشپزخانه را افزایش دهید .
 • از هر گوشه و کناری استفاده کنید ، لیوان های خود را آویزان کنید ، قفسه های قابلمه اضافه کنید و از هر سانتی متر از کابینت خود استفاده کنید .

آیا قصد دارید آشپزخانه را از ابتدا بازسازی کنید یا بسازید و از کمبود فضا جلوگیری کنید ؟ دیگر منتظر نباشید و فضای آشپزخانه کوچک موجود را به فضای آشپزی رویاهای خود تبدیل کنید . استعداد و سبک هنری خود را با طراحی یک فضای محدود به یک فضای زیبا و کاربردی با زیبایی شناسی ذهنی شگفت انگیز نشان دهید . آیا هک های هوشمندانه طراحی آشپزخانه کوچک ما را دوست داشتید ؟ در نظرات به ما اطلاع دهید که کدامیک بیشتر به شما کمک کرده است !

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#چوب #آشپزخانه #کابینت #زیبا


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us