لوازم جانبی یا اکسسوری کابینت آشپزخانه که حتما باید داشته باشید

لوازم جانبی یا اکسسوری کابینت آشپزخانه به کاهش شلوغی و پاکسازی میز و ذهن شما کمک می کند .

 در رویای یک فضای سازمان یافته هستید ؟ پس بدانید که تنها نیستید . به گفته کلینیک مایو ، « زمانی که زوج‌ ها از خانه ‌های خود بازدید می ‌کردند ، زنانی که از کلمات بیشتری برای توصیف بی ‌نظمی استفاده می ‌کردند ، سطح هورمون استرس کورتیزول را نشان می ‌دادند که نشان دهنده استرس مزمن آنها است . »

به هم ریختگی می تواند تمرکز و انجام کارهایی را که در دست دارید – مانند پخت و پز یا تمیز کردن – را سخت کند . به هم ریختگی میز در آشپزخانه همچنین می تواند گرد و غبار و ذرات پخت و پز مانند چربی را جمع کند . سطح شفاف نه تنها به پاکسازی ذهن شما کمک می کند ، بلکه می تواند منجر به استرس کمتر ، خستگی کمتر و حالت روحی شادتر شود . برای از بین بردن شلوغی ها ، آشپزخانه خود را با چیزهایی که بیشتر استفاده می کنید طراحی کنید . دسترسی آسان به وسایل پرکاربرد ، از چاقو و تخته برش گرفته تا زباله و بازیافت ، تمیز کردن را آسان تر می کند . داشتن یک سازه سازمان یافته مشخص در آشپزخانه باعث می شود که اقلام مورد نیاز خود از ادویه تا نوشیدنی را سریع تر پیدا کنید . هنگام طراحی آشپزخانه خود ، این لوازم جانبی کابینت محبوب را در نظر بگیرید تا فضایی تمیز و بدون شلوغی ایجاد کنید .

ذخیره سازی خروجی :

اکسسوری کابینت
اکسسوری کابینت

قفسه بیرون ‌کش دسترسی بصری و فیزیکی به کالاها و لوازم آشپزخانه را فراهم می ‌کند که در غیر این صورت ممکن است در پشت کابینت پنهان شوند . در اندازه ها و سبک های مختلف موجود است ، از قفسه های بیرون کش برای کابینت های آشپزخانه می توان برای اقلام انباری ، جدا کننده سینی ، ذخیره سازی زیر سینک یا ظروف پخت و پز استفاده کرد .

قفسه ادویه یکپارچه :

اکسسوری کابینت
اکسسوری کابینت

نگهداری ادویه جات و ترشی جات می تواند مشکل ساز باشد – اندازه ظروف متفاوت است و به راحتی گم می شوند . گزینه ‌های ذخیره ‌سازی ادویه شامل قفسه ‌های ادویه ‌ای بیرون‌ک ش و قفسه ‌ها یا کشوهای ادویه زیر کابینت است . کشوهای تقسیم شده ، کشوهای چاشنی و کشوهای مخفی نیز می توانند برای حاوی ادویه ها ، روغن ها و سایر مواردی که اغلب در دسترس هستند استفاده شوند .

کابینت های متفاوت :

 مرتب بودن یک عنصر اصلی در بسیاری از آشپزخانه ها است که با یک قفسه روی یک پایه چرخان ایجاد می شود .  قفسه ها امکان دسترسی به هر چیزی را در داخل کمد با قفسه های صفحه گردان فراهم می کنند تا از مواردی که در اعماق گوشه ها پنهان شده اند جلوگیری شود . اکسسوری را می توان به کابینت های پایه یا بالایی در فضاهای گوشه اضافه کرد .

زباله و بازیافت :

زباله‌ های آشپزخانه و بازیافت خود را با یکی از سه گزینه بیرون‌ کشی که برای آسان‌ تر کردن دسترسی و پنهان کردن وسایل دور ریخته ‌شده از دید ، طراحی شده ‌اند ، پنهان کنید .

اکسسوری کابینت
جای سطل زباله کابینت

یک کشوی تخته برش را در بالای مرکز زباله خود اضافه کنید تا پوست و هسته میوه و سبزیجات را به راحتی دور بریزید . ادغام زباله و بازیافت مزایای متعددی دارد ، هم از نظر زیبایی و هم کاربردی . بستن سطل زباله می تواند به کاهش بوی نامطبوع ، پنهان کردن وسایل ناخواسته از دید و حذف درهم و برهمی کمک کند .

درج کابینت قفسه نوشیدنی :

اکسسوری کابینت
اکسسوری کابینت

نوشیدنی  در آشپزخانه می تواند برای پخت و پز یا سرگرمی استفاده شود . نمایش نوشیدنی ها در داخل کابینت به شما این امکان را می دهد که به راحتی به غنای مختلف دسترسی داشته باشید و از نوشیدنی در دکوراسیون خود استفاده کنید . درج های قفسه نوشیدنی برای کابینت آشپزخانه در گزینه های مختلفی وجود دارد . سبک X ( نشان داده شده در بالا ) ظاهری مدرن به کابینت شما می دهد و انعطاف پذیری با اندازه بطری ها را فراهم می کند . ترکیب سنتی دیوار نوشیدنی به سبک مشبک الهام گرفته از تاکستان است و برای دوستداران نوشیدنی  سنتی عالی است – اما برای بطری های بزرگ تر انعطاف پذیری کمتری را ارائه می دهد .

لوازم جانبی ذخیره سازی سفارشی :

هنگام طراحی یک آشپزخانه جدید یا بازسازی شده ، زمانی را به این فکر کنید که از چه اقلامی بیشتر استفاده می کنید و همچنین اینکه کدام اقلام روی پیشخوان آشپزخانه شما باید حذف شوند . اگر می خواهید از شر بلوک چاقوی میز خود خلاص شوید ، یک جعبه چاقو یا کشوی مخفی با سینی کارد و چنگال را در نظر بگیرید . از اینکه اعضای خانواده دستگاه های خود را روی پیشخوان آشپزخانه شارژ می کنند خسته شده اید ؟ یک کشوی شارژ را یکپارچه کنید . ظروف ناهارخوری زیبا را با یک کابینت بشقاب خوری نمایش دهید یا ظروف روزمره را در یک کشوی مخفی با سازماندهی عالی پنهان کنید .

سازماندهی و فرصت های ذخیره سازی در هنگام بازسازی یا ساخت آشپزخانه واقعا بی پایان است . اگر احساس می‌ کنید خسته هستید یا می ‌خواهید برای برنامه ‌ریزی کمک کنید ، به یک فروشنده  مراجعه کنید تا لوازم جانبی موجود را مرور کنید و درباره گزینه ‌ها و ادغام‌ های محبوب با یکی از طراحان با تجربه ما صحبت کنید .

یراق آلات داخلی :

سازمان دهندگان انبارهای آشپزخانه ، هرج و مرج را به چیزهایی زیبا و کارآمد تبدیل می کنند . چه چیزی می تواند زیباتر از این باشد که دستگاه پوست کن سیب زمینی را به راحتی از قفسه ها یا کشوها پیدا کنید ؟ از سازماندهی تمیز گرفته تا سینی کارد و چنگال ، این کابینت‌ ها و لوازم آشپزخانه باعث می ‌شود که آشپزی روزمره شما حسی مملو از آرامش برای شما باشد .

سازمان دهندگان انبارهای آشپزخانه ، هرج و مرج را به چیزهایی زیبا و کارآمد تبدیل می کنند . از سازمان ‌دهی کمد گرفته تا سینی ‌های قاشق و چنگال ، این قهرمانان گمنام به شما کمک می ‌کنند تا کارهای روزمره ‌تان را شلوغ کنید و روال آشپزی ‌تان را در نهایت آرامش طی کنید .

کشوی آشپزخانه با کارد و چنگال ، چای و ادویه جات قرار داده شده در ظرف ادویه جات VARIERA و سینی کارد و چنگال و ظروف  STÖDJA .

اکسسوری کابینت
اکسسوری کابینت

             نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#چوب #کابینت # آشپزخانه


مطالب مرتبط با موضوع اکسسوری کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us