26 روش آسان برای زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

آشپزخانه ممکن است قلب هر خانه ای باشد ، اما بسیاری از ما آن طور که شایسته است به آن توجه نمی کنیم . مطمئناً ، ما کابینت ‌ها ، بک اسپلش ‌ها و پایان بندی های خود را با دقت انتخاب می‌ کنیم . اما وقتی صحبت از پایه های تزئینی و کارهای تکمیلی به میان می آید ، کمی سهل انگاری می کنیم . ما هرگز پنجره های اتاق نشیمن خود را بدون تزئین یا پنجره های اتاق خواب خود را بدون تزئین رها نمی کنیم . اما پنجره های آشپزخانه ما چطور ؟ خوب ، آنها اغلب کاملاً برهنه رها می شوند .

خوشبختانه ، این اشتباه کاملاً قابل درک دارای یک تغییر آسان است ، زیرا تزئین پنجره های آشپزخانه فوق العاده آسان است . با کمی تخیل ، می توانید پنجره آشپزخانه خود را به یک گوشه کتاب آشپزی ، یک مینی بار یا مکانی برای گیاهان مورد علاقه خود تبدیل کنید .

هنگامی که شروع به جستجو کردید ، متوجه خواهید شد که ایده های دکور پنجره آشپزخانه فراوان است و بسیاری از آنها به طرز باورنکردنی آسان هستند . برای اینکه به شما نشان دهیم چقدر راحت می ‌توانید پنجره آشپزخانه خود را بپوشانید ، ما 26 ایده برای دکوراسیون پنجره آشپزخانه را گردآوری کرده ‌ایم که ارزش افزودن به تابلوی دوست داشتنی شما را دارند .

01 از 26

گیاهان را در آستانه پنجره خود قرار دهید :

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

آشپزخانه ای شیک با پنجره ای که با یک ساکولنت کوچک و یک گلدان کوچک حاوی قلمه گیاه تکثیر شده تزئین شده است .

دوون گریس داخلی :

اگر همیشه به دنبال راه هایی برای گسترش مجموعه گیاهان خود هستید ، چند گیاه را در پنجره آشپزخانه خود قرار دهید . یک طاقچه استاندارد باید اندازه مناسبی برای یک سری گلدان های کوچک باشد و پنجره آشپزخانه شما باید تمام نور خورشیدی را که قلمه های شما برای رشد نیاز دارند دریافت کند .

02 از 26

زیباترین تخته های برش خود را روی صفحه نمایش قرار دهید :

آشپزخانه هلویی با پنجره ای تزئین شده با پرده های بژ بافته شده ، گلدان بژ و دو تخته برش چوبی روشن …

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

به جای افزودن دکور به آشپزخانه خود ، به دنبال راه هایی برای استفاده مجدد از آنچه در حال حاضر دارید باشید . اگر تخته های برش زیبایی تهیه کرده اید ، آنها را در پنجره آشپزخانه خود قرار دهید . این رویکرد تخته های برش شما را هر زمان که نیاز داشته باشید در دسترس نگه می دارد – و مقداری بافت به طرح دکوراسیون آشپزخانه شما اضافه می کند .

03 از 26

پنجره خود را با پرده های سفید ذوست داشتنی بپوشانید :

آشپزخانه ای که با کابینت های سرمه ای ، صندلی های چرمی نارنجی ، و پرده های سفید براق تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

پرده ها روشی کلاسیک برای آرایش هر پنجره ای ارائه می دهند ، و اگر می خواهید آشپزخانه خود را براق نگه دارید ، می توانید از مجموعه ای از پرده های سفید شفاف استفاده کنید که توجه زیادی را نمی طلبد .

04 از 26

فضای ذخیره سازی را با قفسه های آویزان اضافه کنید :

یک نوار آشپزخانه با یک پنجره چوبی که پشت یک سری قفسه های شیشه ای آویزان قرار گرفته است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

اگر در چیدمان ذخیره سازی آشپزخانه تان چیزی را به دلخواه قرار داده اید ، در انتخاب تان چند قفسه آویزان را روی پنجره آشپزخانه قرار دهید . این رویکرد ممکن است غیرعادی به نظر برسد ، اما زمانی که فضای کمی دارید ، خلاقیت سودمند است . و اگر قفسه ‌های شیشه ‌ای را انتخاب می‌ کنید که وسایل کمی درون انها است ، همچنان می ‌توانید مقدار زیادی از نور خورشید را که از پنجره‌ تان می ‌گذرد، ثبت کنید .

05 از 26

شیشه های سنتی برای انتخاب شیشه های پنجره یک انتخاب عالی است :

یک آشپزخانه با کابینت های سبز جنگلی و یک پنجره شیشه ای دوست داشتنی .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

دکور تنها راه برای آراستن پنجره آشپزخانه شما نیست . با تعویض پنجره‌ های سنتی با یک صفحه شیشه ‌ای ، می‌ توانید بدون اینکه فضای خود را به هم ریخته ، جلوه ‌ای چشم نواز به آشپزخانه خود اضافه کنید .

06 از 26

ملزومات آشپزخانه خود را با رنگ هماهنگ کنید :

آشپزخانه ای با کابینت های سفید ، رومیزی های سفید و مجموعه ای از لوازم ضروری آشپزخانه سفید که پنجره آشپزخانه را تزئین می کند .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

پوشاندن پنجره آشپزخانه با وسایل ضروری یک گزینه عملی است . اما اگر می‌ خواهید کانترهای خود را مرتب و منظم نگه دارید ، قطعاتی را که تصمیم دارید نمایش دهید ، با رنگ هماهنگ کنید . اطمینان حاصل کنید که کوزه ها ، تخته های برش و کتاب های آشپزی شما همگی با یکدیگر مطابقت دارند .

و برای داشتن ظاهری فوق ‌العاده براق ، مطمئن شوید که آن ‌ها با میز شما هم مطابقت دارند .

07 از 26

گیاهان را تازه نگه دارید :

پنجره آشپزخانه ای که روی آن یک گلدان کوچک حاوی شاخه‌ های سبز تازه است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

تقریباً هر وعده غذایی با گیاهان تازه بهتر و جذاب تر می شود . با قرار دادن برخی گیاهان در یک گلدان پر از آب – و قرار دادن آن گلدان در آستانه پنجره ، آشپزخانه خود را زیباتر و کاربردی تر کنید .

08 از 26

پنجره خود را به گوشه ای برای کتاب آشپزی تبدیل کنید :

آشپزخانه ‌ای با کابینت ‌های چوبی و مجموعه ‌ای کوچک از کتاب ‌های آشپزی که جلوی پنجره‌ ی بزرگ آشپزخانه قرار گرفته ‌اند .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

هنگام تزئین آشپزخانه ، ممکن است کتاب اولین چیزی نباشد که به آن دست می یابید . اما اگر مجموعه کتاب های آشپزی شما کاملاً پنهان شده اند ، پنجره آشپزخانه خود را با موارد دلخواه خود بچینید و از قفسه های کتاب زیبا استفاده کنید تا آنها را مرتب نگه دارید .

09 از 26

روی یک سایه رومی برجسته سرمایه گذاری کنید :

یک آشپزخانه کوچک با یک پنجره بزرگ که در بالای آن سایه رومی خاکستری و سفید قرار دارد .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

پرده ‌ها ممکن است کلاسیک ‌ترین روش‌ های درمان پنجره در اطراف باشند ، اما همیشه بهترین انتخاب برای فضای شما نیستند . اگر پنجره آشپزخانه شما درست بالای سینک شما نصب شده است ، پرده ها را با یک سایه رومی چشمگیر که می توانید در حین پخت و پز و تمیز کردن آن بچرخانید ، عوض کنید .

10 از 26

پنجره را با گل های خشک ساده تزئین کنید :

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

گل های تازه در هر فضایی سنگ تمام می گذارند ، اما تعویض آنها هر چند هفته یکبار ممکن است خسته کننده باشد . پس با دسته گل های خود خداحافظی کنید و مجموعه ای از گل های خشک را که سال ها و سال ها ماندگاری دارند ، گیر بیاورید .

11 از 26

یک قفسه را زیر پنجره خود قرار دهید :

یک پنجره آشپزخانه کوچک با یک قفسه چوبی با پوشش سرامیکی که درست زیر آن قرار گرفته است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

اگر پنجره آشپزخانه شما در بالای دیوار نصب شده است ، یک قفسه درست زیر آن بسازید . این به شما فضایی را برای دکور ، لوازم ضروری آشپزخانه و هر چیز دیگری که دوست دارید نمایش دهید ، می دهد . و از آنجایی که این موارد احتمالاً با پنجره شما همپوشانی دارند ، بدون اینکه نور زیاد را مسدود کنند ، آن را زیباتر می کنند .

12 از 26

گلدان بزرگ پر از شاخه در حیاط خلوت خودتان :

یک پنجره آشپزخانه بزرگ که با یک گلدان شیشه ای پر از شاخه های پراکنده تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

با جستجوی دکور در حیاط خلوت خود ، آشپزخانه خود را دوست ‌داشتنی ‌تر کنید . تعدادی حلقه گل همیشه سبز یا شاخه های گلدار را ببندید و آنها را داخل گلدان مورد علاقه خود قرار دهید . این گلدان را جلوی پنجره خود بگذارند تا همه آن را ببینند ، یا آن را روی آستانه پنجره خود قرار دهید تا مقداری فضای لازم برای پیشخوان آزاد شود .

13 از 26

پنجره خود را طوری رنگ کنید که با کابینت شما مطابقت داشته باشد :

آشپزخانه‌ ای با کابینت ‌های سبز روشن ، پنجره‌ های سبز روشن و سبز جنگلی با پوشش کاشی‌ های سبز .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

آیا تمایلی به تهیه دکور جدید ندارید ؟ به سادگی با رنگ آمیزی پنجره خود را بپوشانید . پنجره‌ تان را با کابینت ‌هایتان تطبیق دهید ، یا نشانه‌ هایی از پشت سرتان بگیرید . و برای افزودن انسجام – یا کنتراست – که آشپزخانه شما واقعاً به آن نیاز دارد ، از رنگ ‌های متفاوت استفاده کنید .

14 از 26

سینی بار خود را به دکور تبدیل کنید :

یک پنجره آشپزخانه بزرگ که با یک سینی سرو کوچک تزئین شده است که روی آن وسایل بار قرار دارد .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

ملزومات آشپزی تنها چیزی نیست که می توانید در پنجره آشپزخانه خود به نمایش بگذارید . اگر کوکتل ‌سازی نقش مهمی در خانه شما بازی می‌ کند ، برخی از وسایل ضروری برای بارتن را در یک سینی سرو زیبا نگه دارید و پنجره خود را به یک مینی بار تبدیل کنید .

15 از 26

طاقچه پنجره خود را با گیاهان بچینید :

آشپزخانه ای سفید با یک پنجره بزرگ که با یک سری گیاهان گلدانی تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

یک راه آسان برای روشن کردن آشپزخانه چیست ؟ آستانه پنجره خود را با گیاهان بپوشانید . گیاهان به تمام نوری که می توانند دریافت کنند نیاز دارند ، بنابراین پنجره ها خانه های واضحی برای آنها می سازند . و در حالی که گیاهان شما می توانند در بسیاری از اتاق های دیگر هم باشند ، آشپزخانه شیک شما احتمالاً می تواند از فضای سرسبز این گیاهان بهره مند شود .

16 از 26

سرامیک های خود را با هم ترکیب و مطابقت دهید :

یک پنجره آشپزخانه که با یک گلدان سیاه پر از شاخه های سبز و یک گلدان سفید پر از شاخه های قهوه ای تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

تزئین پنجره آشپزخانه می تواند به سادگی قرار دادن چند گل در داخل گلدان و کشیدن آن در کنار طاقچه باشد . اما اگر میل به چیزی پویاتر دارید ، دو گلدان مختلف را با هم ترکیب کرده و گیاهان مختلف را داخل آنها بچسبانید .

با جفت کردن یک گلدان کوتاه ‌تر با یک گلدان بلندتر و قرار دادن قطعات نزدیک به هم ، چیدمان خود را تمیز نگه دارید ، بنابراین واضح است که آنها یک جفت مناسب  برای یکدیگر خواهند بود .

17 از 26

اضافه کردن بافت با پرده های بافته شده :

یک گوشه ناهار خوری آشپزخانه که با پنجره هایی احاطه شده است که با پرده های بافته شده مطابقت دارند .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

وقتی صحبت از پنجره ‌ها می ‌شود ، رنگ و چاپ تنها چیزهایی نیستند که می ‌توانید با آنها بازی کنید . بافت نیز می تواند بسیار متفاوت باشد . بنابراین اگر آشپزخانه شما پر از وسایل و مبلمان شیک است ، آن را با مجموعه ای از پرده های بافته شده خاص کنید . و از آویزان کردن پرده‌ ها به پنجره ها نترسید – اگر تعداد انگشت شماری از پنجره ‌ها در کنار هم قرار گیرند ، منطقی است که آنها با هم مطابقت داشته باشند .

18 از 26

پنجره خود را با قفسه های مجهز قاب کنید :

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

گاهی اوقات آراستن پنجره فقط به معنای تزئین پنجره شما نیست ، بلکه در مورد تزئین فضای اطراف پنجره است . بنابراین پنجره آشپزخانه خود را با مجموعه ‌ای از قفسه ‌هایی که مدبرانه قرار داده شده ‌اند قاب کنید و آن قفسه ‌ها را با زیباترین لوازم ضروری آشپزخانه که می ‌توانید پیدا کنید ، بچینید .

19 از 26

روی یک کاکتوس در آشپزخانه سرمایه گذاری کنید :

یک پنجره آشپزخانه که با یک کاکتوس گلدانی کوچک تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

اگر هنوز گیاهی را که همیشه آرزویش را داشتید پرورش نداده اید ، متعهد به یک گیاه منحصر به فرد باشید . چیزی که به راحتی از آن مراقبت می شود – مانند کاکتوس – بچسبانید و آن را بین سینک و پنجره آشپزخانه خود قرار دهید . به این ترتیب ، تمام نوری را که به شدت به آن نیاز دارد ، دریافت می ‌کند ، و احتمالاً یادتان نمی ‌رود که هر زمان که نیاز داشتید به آن آبیاری کنید .

20 از 26

گلدانی را که با پنجره شما مطابقت دارد نگه دارید :

آشپزخانه ای با یک پنجره سفید ، یک گلدان تزئینی سفید ، و یک پشتی مایل به سفید :

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

پایه های هماهنگ کننده رنگ راه مطمئنی برای بیان یک مضمون هستند ، بنابراین پنجره آشپزخانه خود را با گلدانی که کاملاً مطابقت دارد تزئین کنید . این رویکرد در صورتی بهترین کار را دارد که بقیه آشپزخانه شما – مانند دیوارها یا پشتی شما – رنگ دیگری باشد . اما این امکان وجود دارد ، حتی اگر همه چیز مطابقت داشته باشد باز هم زیبا به نظر برسد .

21 از 26

صرفه جویی در فضای پیشخوان با یک گیاه آویزان :

یک پنجره آشپزخانه با یک گیاه آویزان گلدانی در کنار آن نمایش داده شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

به جای اینکه گیاهی را زیر پنجره آشپزخانه خود قرار دهید ، یکی را درست در کنار آن آویزان کنید . با معلق کردن گیاه در هوا ، می توانید فضای پیشخوان خود را برای وسایل ضروری آشپزی باز نگه دارید . و شما می توانید به پنجره آشپزخانه خود توجه تزئینی که شایسته آن است بدهید .

22 از 26

پنجره خود را با قفسه تقسیم کنید :

یک پنجره آشپزخانه که توسط یک قفسه شیشه ای تقسیم شده است که بالای آن دو کاکتوس کوچک قرار دارد .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

با تقسیم بندی پنجره خود با یک قفسه داخلی ، عملکرد و فرم را به آشپزخانه خود اضافه کنید . این قفسه می تواند به هر کجا که بخواهید برود ، اگرچه قرار دادن آن در مرکز پنجره یک گزینه واضح است . و اگر قفسه ای از شیشه انتخاب کنید ، می توانید حس و حال پنجره خود را مانند همیشه براق و آفتابی نگه دارید .

23 از 26

وسایل مورد نیاز خود را در شیرینی خوری های شیشه ای ذخیره کنید :

یک پنجره باریک آشپزخانه که با دو شیرینی خوری شیشه ای تزئین شده است که چندین پیاز کوچک را در خود جای داده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

دکور جلوی پنجره خود را با قرار دادن آن در داخل شیرینی خوری شیشه ای خاص جلوه دهید . این شیرینی خوری های زنگوله شکل برای نگهداری گیاهان ، محصولات و غیره عالی هستند . و آن‌ ها هر چیزی را در داخل خود نگه داری می کند – حتی چند پیاز را که شما بخواهید برای زیبایی در آن جای دهید – به طرز شگفت ‌آوری زیبا به نظر برسد .

24 از 26

یک نقاشی در مقابل پنجره خود نصب کنید :

یک پنجره آشپزخانه که با یک نقاشی قاب کوچک ، دو گلدان کوچک و یک گلدان شیشه ای بزرگ پر از شاخه تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

هنر اغلب وارد آشپزخانه نمی شود ، اما زمانی که این کار را می کند کاملاً چشمگیر به نظر می رسد . بنابراین ، پنجره آشپزخانه خود را با یک نقاشی خاص زیبا کنید ، یا چند طرح کوچک را در گوشه پنجره خود قرار دهید .

25 از 26

چند کوزه و گلدان را دسته بندی کنید :

یک پنجره آشپزخانه که با مجموعه ای از گلدان ها و شیشه تزئین شده است :

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

دکوراسیون پنجره آشپزخانه شما نباید رسمی باشد . بنابراین چند قطعه تزئینی را که دوست دارید جلوی چشم تان باشد را در کنار هم قرار دهید تا یک نمایشگر زیبا ایجاد کنند . با متعهد شدن به یک پالت کاملاً مشخص – یا چسبیدن به یک رنگ واحد ، کارها را ساده کنید .

26 از 26

پنجره خود را با یک گیاه کوچک تزئین کنید :

یک پنجره آشپزخانه بزرگ که با یک گلدان کوچک تزئین شده است .

زیباتر کردن پنجره آشپزخانه
زیباتر کردن پنجره آشپزخانه

پایه های بزرگ ممکن است چشم نوازترین باشند . اما گاهی اوقات ، این کوچک ترین قطعات هستند که بزرگ ترین نتایج را نشان می دهند . بنابراین ، پنجره بزرگ آشپزخانه خود را با یک گیاه کوچک دوست داشتنی جفت کنید – انتخاب بازیگوش شما مطمئناً لبخند را بر روی چهره هر کسی که آن را می بیند ، می نشاند .

#آشپزخانه #دکور #گیاه #سنتی #مدرن #روشن #سفید #پایه #کابینت #سینک

منبع :

https://www.mydomaine.com/kitchen-window-ideas-5215831


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه چوبی :

WhatsApp us