طراحی آشپزخانه راهنمای تخصصی برای برنامه ریزی آشپزخانه

با راهنمای گام به گام ما درباره طراحی آشپزخانه حرفه ای باشید

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه چیزی شبیه به یک فرآیند یادگیری است که همیشه در حال تکامل است ، صرفاً به این دلیل که نحوه استفاده ما از آشپزخانه به طور مداوم در حال تغییر است . جایی که زمانی یکی از اعضای خانواده خود را به آشپزی محدود می ‌کرد ، آشپزخانه‌ ها اکنون فضاهایی خانوادگی هستند که برای پخت و پز استفاده می‌ شوند ، اما برای سرگرمی ، غذاخوری ، کار و حتی استراحت هم استفاده می شوند .

بنابراین ، برنامه ریزی یک آشپزخانه با جزئیات از همان ابتدا یک امر ضروری است – و ما از طراحان برتر آشپزخانه برای تعریف این فرآیند کمک خواسته ایم . در ادامه ما همراه با شما مرحله به مرحله طراحی را طی می کنیم تا بتوانید از تمام ایده های خلاقانه آشپزخانه خود استفاده کنید و آنها را با موارد عملی پیوند بزنید تا یک اتاق کاملا متعادل ایجاد کنید .

طراحی آشپزخانه – عناصر اساسی :

چگونه یک آشپزخانه طراحی کنیم …

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه به بهترین وجه توسط متخصصان با تجربه انجام می شود اما با توجه به خواسته های شما . این امر به این دلیل است که نحوه استفاده از آشپزخانه شما بر انتخاب های طراحی شما تأثیر عمیقی می گذارد .

گام به گام ما به شما کمک می کند تا دریابید که چگونه یک آشپزخانه را مانند یک حرفه ای طراحی کنید – اما همیشه باید این سوال را داشته باشید که آیا هر مرحله از نظر چیدمان و عملی بودن دقیقاً با آنچه از اتاق نهایی می خواهید مطابقت دارد یا خیر . به این ترتیب ، می توانید فهرست نهایی خود را با تمام تصاویر آشپزخانه هایی که جمع آوری کرده اید تطبیق دهید تا فضایی عالی ایجاد کنید .

1 . یک فهرست علاقه مندی ایجاد کنید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

اندی بریگز ، طراح داخلی ساکن و مدیر خلاقیت شرکت Optiplan Kitchens  می گوید : « با نقشه برداری ذهنی و نوشتن تمام ویژگی های آشپزخانه رویایی خود شروع کنید . »

شما مشتاق کدام سبک طراحی هستید ؟

هوس چه وسایل لوکسی دارید ؟ همه چیزهایی را که همیشه آرزویش را داشته اید ، بنویسید . شما همچنین باید در مورد آنچه در تنظیم فعلی آشپزخانه تان برای شما کار نمی کند فکر کنید .

می ‌توانید ایده ‌های نامشهود بیشتری را در این فهرست بگنجانید که طراح شما می ‌تواند از آنها کمک بگیرد – کابینت مواد مخلوط ، پوشش ‌های مختلف میز و غیره .

با بررسی سایت ها و پلتفرم های اجتماعی مانند پینترست و اینستاگرام برای الهام گرفتن از طراحی داخلی ، می توانید فهرست خواسته های خود را به خوبی تنظیم کنید . مجلات و بروشورها نیز منابع مفیدی هستند که شما را با آخرین روندهای آشپزخانه آشنا می کنند . هرچه بیشتر ببینید ، احساس بیشتری نسبت به سبک آشپزخانه ‌ای که ترجیح می ‌دهید داشته باشید ، پیدا می‌ کنید ، چه سبک کانتری کلاسیک یا مینیمالیسم مدرن و هر سبکی که ایده آلتان باشد .

 2 . بودجه طراحی آشپزخانه را تعیین کنید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

هزینه های آشپزخانه باید در ابتدای پروژه شما به وضوح تعریف شود …

« تا چه حد می ‌توانید با لیست علاقه ‌مندی ‌های خود پیش بروید ؟ این امر به بودجه شما بستگی دارد . شما باید مشخص کنید که چقدر می توانید به طور واقع بینانه برای پروژه هزینه کنید . در کنار خودِ آشپزخانه ، حتماً مواردی را برای لوله کشی ، سیم کشی ، روشنایی ، لوازم خانگی ، کفپوش ، تزئینات ، کار و هر نوع طراحی تکمیلی در نظر بگیرید . همچنین باید 10% دیگر را به عنوان یک احتمال برای هر گونه هزینه پیش بینی نشده اضافه کنید .

3 . نحوه استفاده از فضای خود را در نظر بگیرید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه فقط به دنبال چیدمان متناسب با فضا نیست – برنامه ریزی آشپزخانه باید در مورد نحوه استفاده شما از اتاق نیز باشد .

دامیان رایت ، طراح ارشد Smallbone توصیه می کند : « ابتدا ، به دقت در مورد نحوه استفاده از فضا و الزامات خود فکر کنید . »

آشپزخانه ‌های امروزی مرکز اصلی خانه هستند ، بنابراین ما با فکر کردن به چیدمان بر حسب لحظات ، با مکان ‌هایی برای آشپزی ، غذا خوردن ، سرگرمی و گاهی اوقات مکانی برای نشستن و کار ، به طراحی نزدیک می‌ شویم .

با این حال ، حتی در یک اتاق بزرگ ، سعی کنید قسمت های آماده سازی ، پخت و پز و شستشو را نزدیک به هم نگه دارید تا تا حد امکان کارآمد باشد .

4 . اندازه گیری کنید :

با توجه به اینکه آشپزخانه برای انجام انواع نقش های حیاتی مانند غذاخوری خانوادگی ، استراحت ، کار و سرگرمی تحت فشار فزاینده ای قرار می گیرد ، چیدمان خوب آشپزخانه و فضای ذخیره سازی کافی بیش از هر زمان دیگری در برنامه ریزی آشپزخانه اهمیت دارد ، اما اطمینان از اینکه می توانید در هر چیزی که می خواهید بگنجانید . خواسته به اندازه گیری دقیق بستگی دارد – کاری که باید قبل از مراجعه به یک متخصص طراحی انجام دهید ، اگرچه اگر طراحان به شما مراجعه کنند ، می توانید این مسئولیت را به آنها بسپارید .

« هنگام برنامه ‌ریزی آشپزخانه خود مراقب باشید که با عناصر مستقل بیش از حد جاه طلب نباشید » .

اطمینان حاصل کنید که کف آشپزخانه خود را دقیقاً اندازه بگیرید تا یک جزیره به راحتی در فضای شما قرار گیرد . هنگامی که در مرکز قرار می گیرد باید فضای کافی برای مانور دادن و دسترسی به بقیه آشپزخانه برای شما باقی بماند .

منطقه زیر میز آشپزخانه جزیره نیز ضروری است زیرا فضای کافی برای ذخیره سازی و لوازم ضروری آشپزخانه مانند یخچال های کم ارتفاع و کشوهای عمیق ارائه می دهد .

5 . چیدمان کامل را در نظر بگیرید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

به کنار انتخاب های زیبایی شناختی ، ایده های چیدمان آشپزخانه جایی است که باید سفر عملی طراحی آشپزخانه را شروع کنید .

برنامه ریزی موثر یک چیدمان ارگونومیک آشپزخانه ، و به حداکثر رساندن فضا ، می تواند زمان صرف شده در آشپزخانه را لذت بخش تر کند . در چیدمان خود سعی کنید سینک ، یخچال ، اجاق گاز را در دسترس همدیگر قرار دهید و سپس در نظر بگیرید که چه فضایی را در این قسمت قرار دهید .

« کابینت ‌ها و کشوهای بیرون ‌کش نزدیک اجاق معمولاً برای روغن ‌ها و ادویه های پخت و پز ، قابلمه و تابه‌ ها مناسب ‌تر هستند ، در حالی که فضای نزدیک سینک برای ظروف بهتر است استفاده شود . »

در برنامه ریزی چیدمان خود ، نور طبیعی و معابر را در نظر بگیرید – مکان های نشیمن بهترین مکان در نزدیکی پنجره ها هستند ، در حالی که برای مثال ، منطقه اصلی پخت و پز نباید گذرگاه اصلی بین راهرو و باغ از طریق آشپزخانه باشد .

6 . کابینت مناسب را انتخاب کنید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

جستجوی ایده های کابینت آشپزخانه ، بخش سرگرم کننده برنامه ریزی آشپزخانه است .

نقطه شروع این است که در نظر بگیرید که می خواهید آشپزخانه شما چگونه ظاهر و احساسی داشته باشد . به این فکر کنید که چگونه ممکن است نه تنها به قسمت نشیمن و ناهار خوری مربوط شود ، به خصوص اگر بخشی از یک فضای پلان باز باشد ، بلکه چگونه با نقشه کلی شما برای خانه همخوانی دارد .

” تصاویری از آشپزخانه هایی که به شما الهام می بخشد جمع آوری کنید و شروع به تقویت ایده های خود کنید ، به این فکر کنید که چگونه ممکن است با فضای شما ، نازک کاری جاهای دیگر خانه و دوره ملک شما مطابقت داشته باشند . “

اگر عاشق ایده های آشپزخانه سنتی هستید ، به جزئیات در مورد کابینت فکر کنید .

آشپزخانه‌ های رنگ ‌شده به‌خاطر جذابیت همیشگی ‌شان بسیار خوب عمل می ‌کنند و به این دلیل که رنگ ‌آمیزی هر از گاهی برای ایجاد ظاهر و احساس متفاوت بسیار مفید است . بسیاری می گویند : ما آشپزخانه های کلاسیک شیکر 20 ساله را دیده ایم که دوباره رنگ آمیزی شده اند و شگفت انگیز به نظر می رسند .

با یک آشپزخانه مدرن ( روی تخت و صاف ) ، به این فکر کنید که آیا در آینده آن را دوست دارید یا خیر . خیلی ها توصیه می کنند با توجه به سطح سرمایه گذاری ، کابینت تنها چیزی است که ممکن است نخواهید تغییر دهید ، اما همیشه می توانید دیوارها را رنگ آمیزی کنید و در آینده در صورت تمایل ، پشتی را جایگزین کنید .

7 . نسبت کابینت ، مقیاس و تقارن را در نظر بگیرید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه تعادل خوبی بین عملی بودن و زیبایی شناسی است – با تاثیر بخش عمده کابینت عنصر مهمی که باید در نظر گرفته شود . در کنار سبک کابینت ، نسبت ‌های آن را در نظر بگیرید و با قرار دادن ویژگی‌ های کلیدی ، مانند دودکشی که یک اجاق گاز را قاب می‌کند ، به عنوان یک قطعه مرکزی ، سعی کنید تا حدودی حس تقارن ایجاد کنید . جزئیات با توجه به اندازه و ارتفاع اتاق شما تعیین می شود .

یک کابینت آشپزخانه ” استاندارد ” معمولاً 600 میلی متر عرض دارد ( اگرچه گزینه های زیادی وجود دارد و البته سفارشی هر چیزی را که می خواهید امکان پذیر می کند ) . ما اغلب با ترسیم اتاق بر حسب بخش ‌هایی به عرض 600 میلی ‌متر شروع می ‌کنیم تا کمی مقیاس را درک کنیم .

« بهتر است واحدهای بلند را تا سقف یا درست زیر آن اجرا کنید ، اگر دارای روکش هستند » .

” واحدهای ناهموار با یک متر فضای خالی در بالا در اتاقی با سقف بلند نامتعادل به نظر می رسند و معمولاً بهتر است فضای خالی را با کمدهای بیشتری پر کنید که می توان از آنها برای نگهداری وسایل کم استفاده مانند گلدان ها استفاده کرد . “

8 . فکر کنید : به رنگ های آشپزخانه فکر کنید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

زمانی که استودیوی ما برای اولین بار افتتاح شد ، به نظر می‌ رسید همه آشپزخانه ‌ها رنگ‌ های خنثی دارند ، چه کلاسیک باشند و چه امروزی . اکنون ، مطابق با روندهای فعلی در سراسر خانه ، ما شاهد تقاضای بیشتری برای ایده های رنگ آشپزخانه ، آشپزخانه هایی با طرح و شخصیت هستیم ، که احتمالاً دلیل دیگری برای محبوبیت سبک شیکر است .

می توان آشپزخانه را به راحتی سفارشی کرد : فضای داخلی یک کابینت جلو شیشه ای را می توان به یک رنگ ، قاب درب ها را به رنگ دیگر ، یا دستگیره ها را به دلخواه تغییر داد . برای فردیت ، ما همچنین توصیه می ‌کنیم یک کمد یا بوفه‌ی چینی عتیقه به اتاق اضافه کنید ، تا کابینت نصب شده بیش از حد « یکسان » به نظر نرسد .

از آنجایی که آشپزخانه به جای فضایی آرام ، قلبِ شلوغ خانه است ، رنگ های روشن ، گرم و چشم نواز برای دیوارها می توانند به خوبی کار کنند .

از طرف دیگر ، سایه‌ های روشن ‌تر و کوچک ‌تر نیز به فضای آشپزخانه خنثی عمق و شخصیت می ‌بخشد . استفاده از رنگ برای اضافه کردن رنگ به جلوی کابینت ، صندلی بار یا واحد قفسه بندی نه تنها مقرون به صرفه است ، بلکه اجازه می دهد تا یک انفجار منحصر به فرد از شخصیت به راحتی تزریق شود .

آشپزخانه ‌ها مملو از فرصت‌ های رنگی هستند ، از لوازم خانگی و کف ‌پوش گرفته تا پنجره ‌ها و کابینت‌ ها . با تصمیم گیری در مورد میزان تعهد دائمی که مایل به انجام آن هستید شروع کنید . یکی از ساده‌ ترین و کم‌ هزینه ‌ترین گزینه‌ ها ، رنگ ‌آمیزی دیواری است که اگر از آن خسته شدید ، به ‌راحتی به ‌روز می شود .

9 . فاکتور در لوازم خانگی :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
آموزش بهترین طراحی آشپزخانه

در حالی که اجاق ‌ها ، یخچال‌ ها و ماشین‌ های ظرفشویی توکار استاندارد 60 سانتی ‌متر عرض دارند ، لوازم عریض‌ تری نیز وجود دارد که ممکن است در طراحی آشپزخانه لازم باشد از جمله اجاق‌ های با عرض 76 سانتی ‌متر ، یخچال ‌فریزرهایی با عرض 90 سانتی ‌متر ( عرض برنامه ریزی برای ایجاد یک دیوار خنک کننده با یخچال ، فریزر و کابینت نوشیدنی کنار هم ) و اجاق های پخت و پز با عرض حداکثر 1.5 متر .

همچنین ممکن است بخواهید یک کشو گرم کننده که می تواند برای پخت آهسته استفاده شود ، یک اجاق بخار ، مایکروویو ترکیبی ، کشو جاروبرقی برای آماده کردن آشپزخانه برای پخت و پز ، کشوهای یخچال به جای یا علاوه بر یخچال ایستاده ، کشوهای ماشین ظرفشویی ، یک خنک کننده نوشیدنی و یک سری کباب پز با عرض 40 سانتی متر ، اجاق گاز های متفاوت ، گاز و دومینوی القایی به جای یک اجاق گاز استاندارد به عرض 60 یا 90 سانتی متر داشته باشید .

فناوری در سیستم‌ های استخراج نیز پیشرفت قابل ‌توجهی داشته است ، بنابراین می ‌توانید بین هودهای دیواری و سقفی ، طرح‌ های سقف هموار ، هودهای مخفی در کابینت یا سینه دودکش ، استخراج ‌کننده‌ های رو به ‌روی ساخته شده در پشت اجاق گاز ، و اجاق با استخراج‌کننده ‌های یکپارچه یکی را انتخاب کنید  .

10 . یک شیر آب جوش را در نظر بگیرید :

شیرهای آب جوش همه کاره اکنون اغلب جایگزین مخلوط کن استاندارد می شوند . اندازه مخازن متفاوت است ، اما مدل محبوب Quooker PRO3 به ارتفاع 480 میلی متر و قطر 150 میلی متر نیاز دارد که باید زیر سینک قرار گیرد .

11 . فضای کافی روی میز را اندازه بگیرید :

آموزش بهترین طراحی آشپزخانه
مقاله در مورد طراحی آشپزخانه

مقدار فضای کانتر به نیازهای فردی بستگی دارد ، اما زمانی که شما در حال طراحی آشپزخانه هستید ، همیشه داشتن فضایی حداقل 600 میلی متر در دو طرف سینک و اجاق گاز برای شستن و تهیه غذا مهم است . همچنین در نظر گرفتن فضایی نزدیک به فر برای غذاهای گرم ضروری است .

ملیسا کلینک ، رئیس طراحی هاروی جونز ، نحوه انتخاب سطحی را که زیبایی و عملی را متعادل می کند ، پیشنهاد می کند . در حالی که هر جنبه ای از طراحی آشپزخانه مهم است ، انتخاب متریال روی میز به ویژه اهمیت دارد ، زیرا تأثیر بصری زیادی دارد . شما همچنین می خواهید ویژگی های مختلف هر نوع ماده را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را برای سبک زندگی خود داشته باشید .

« دیگر هیچ قانونی وجود ندارد : آنچه که شخصاً با شما ارتباط دارد را انتخاب کنید . با این حال ، شایان ذکر است که تعادل در طراحی شما مهم است . برخی از مواد افکت سنگ مرمر با رگه های شدید بسیار جذاب هستند ، اما همچنین قوی هستند ، بنابراین از ظاهرهای بیش از حد جسورانه خودداری کنید . به عنوان مثال ، اگر گرانیت سبز Verde شدید را برای سطح جزیره انتخاب می‌کنید ، ممکن است بهتر باشد آن را با مواد کم ‌رنگ‌ تری برای میزهای دیگر جفت کنید .

هنگامی که به دنبال ایده های میز آشپزخانه هستید ، انتخاب مواد امری کلیدی است .

کوارتز –کوارتز حاوی مخلوطی از رنگدانه ها و پلیمرها ، سطوح کوارتز نسبت به اکثر سنگ های طبیعی بادوام تر است و در برابر لکه ها و خراش ها نفوذ ناپذیر است ، در برابر حرارت مقاوم است و نگهداری آن آسان است .

یکی از مزایای کوارتز این است که جلوه ‌های سنگ مرمر بسیار خوب است . کوارتز از نظر ظاهری نیز ثابت است : آنچه در نمونه می بینید تقریباً همان چیزی است که قرار است در خانه خود به دست آورید ، که مخصوصاً اگر آشپزخانه بزرگی دارید و می خواهید سطحی یکنواخت داشته باشید مفید است . همچنین شایان ذکر است که برخی از محدوده های جدیدتر با استفاده از مقدار قابل توجهی از مواد بازیافتی ساخته شده اند .

سنگ مرمر واقعی متراکم است و رنگ می ‌شود ، بنابراین ما آن را برای استفاده برای میز پیشنهاد نمی ‌کنیم .

چینی یکی دیگر از گزینه های ساخت بشر است ، یک ماده سرامیکی که در دمای بسیار بالا پخته می شود تا سطحی بادوام و غیر متخلخل با مقاومت بالا در برابر حرارت و رنگ ایجاد کند . همچنین برای تاثیر بیشتر در قالب‌ های همسان کتاب و رگه و در قالب ‌های نازک ‌تر ، از 12 میلی ‌متر ، برخلاف کوارتز که ضخامت 20/30 میلی ‌متر دارد ، موجود است .

گرانیت – به عنوان یک ماده طبیعی ، هر تخته گرانیت منحصر به فرد خواهد بود ، اگر می خواهید ظاهری فردی با حس زیبایی جاودانه داشته باشید . همچنین پس از مهر و موم شدن توسط تامین کننده شما بادوام و نگهداری نسبتاً کم است .

سطح جامد – ساخته شده از رزین اکریلیک و مواد معدنی ، سطح جامد ، مانند Corian ، غیر متراکم ، بادوام ، صاف و گرم در لمس است . همچنین آزادی طراحی زیادی را ارائه می‌ کند ، زیرا می ‌توان آن را به شکل‌ های منحنی ارگانیک با روکش بدون درز قالب‌ گیری کرد ، برخلاف کوارتز ، گرانیت و چینی ، که برای اندازه ‌های بزرگ‌ تر از حداکثر ابعاد دال خود ، مانند 1200/1400×3020 میلی ‌متر به اتصالات نیاز دارند .

چوب – بسیاری از آشپزخانه های ما ترکیبی از مواد روی میز کار ، اغلب از جمله چوب دارند . به عنوان یک ماده طبیعی ، نیاز به نگهداری دارد ، اما گرما ، میزبانی از گزینه‌ های موجود در گونه‌ های چوبی و طیف وسیعی از جلوه‌ های شسته ، روغن‌ کاری شده و رنگ ‌آمیزی آن را همیشه محبوب کرده است .

12 . روی جزیره آشپزخانه برنامه ریزی کنید :

جزیره آشپزخانه با لوستر بیانیه …

مقاله در مورد طراحی آشپزخانه
مقاله در مورد طراحی آشپزخانه

اگر فضای کافی وجود داشته باشد ، ایده های جزیره آشپزخانه می تواند افزودنی ایده آل برای هر آشپزخانه ای باشد . آنها کاربردهای زیادی دارند ، از سطح آماده سازی اضافی ، مکانی برای سینک ، مکانی برای اجاق گاز ، جایی برای نوشیدنی و مکانی برای پخت و پز در مقابل مهمانان .

یک جزیره با اندازه خوب می تواند از حدود 2 تا 3 متر طول و 1.1 متر تا 1.4 متر عرض داشته باشد ( هر چه عریض تر باعث ایجاد فضای هدر رفته در مرکز می شود ) . حداقل 1 متر فضای اطراف جزیره را در نظر بگیرید ، اگر قرار است از مسیر به عنوان گذرگاه استفاده شود ، فضای بیشتری را در نظر بگیرید ، و اگر کنار جزیره می‌ نشینید ، به یاد داشته باشید که ممکن است همه چهارپایه‌ های بار درست داخل نشوند ، بنابراین هنگام اندازه‌ گیری از مسیر ، این را در نظر بگیرید . پشت جزیره به نزدیک ترین دیوار یا کابینت را انتخاب کنید .

13 . بررسی کنید که به چه فضایی برای آشپزخانه نیاز دارید :

مقاله در مورد طراحی آشپزخانه
مقاله در مورد طراحی آشپزخانه

طراح داخلی Emma Sims-Hilditch در Sims Hilditch توضیح می دهد که چگونه برنامه ریزی دقیق و ایده های عالی برای ذخیره سازی آشپزخانه می تواند منجر به فضایی شود که به همان اندازه آرام و کاربردی باشد .

برای لذت بردن از آشپزخانه خود به حداکثر پتانسیل خود ، ارزش آن را دارد که در ابتدای پروژه به مقدار و نوع فضای ذخیره سازی مورد نیاز خود فکر کنید . به هر حال ، این مکانی در خانه است که احتمالاً بیشتر وقت خود را در آن سپری خواهید کرد ، بنابراین پیدا کردن سریع و آسان آنچه نیاز دارید ، آشپزی را لذت بخش تر می کند . ما واقعاً معتقدیم که یک فضای خوب سازماندهی شده باعث می شود احساس آرامش و شادی بیشتری داشته باشید .

” فضای خود را به عنوان تقسیم به مناطق برای عملکردهای خاص در نظر بگیرید ، برای هر منطقه فضای مناسبی را برنامه ریزی کنید و احساس راحتی در اطراف اتاق ایجاد کنید . به عنوان مثال ، در فضاهای بزرگ‌ تر ، ممکن است یک کمد روی دیواری بین آشپزخانه و ناهارخوری طراحی کنید ، که این دو منطقه را به هم مرتبط می ‌کند و محل نگهداری ظروف و کارد و چنگال را در نزدیکی میز ناهارخوری و ماشین ظرفشویی قرار می ‌دهد ، شاید جزیره‌ ای در نزدیکی ساخته شده باشد .

یک کشوی با عرض 1290 میلی ‌متر به احتمال زیاد به شما این امکان را می‌ دهد که همه تابه ‌های خود را در یک فضای قابل دسترس ذخیره کنید .

ایده ‌های شربت خانه – یک انباری یا کمد انباری برای نگهداری اجناس خشک و کنسرو شده ، به شکلی که شما چیده اید ، ارزش خود را دارد . به عنوان مثال ، در خانه ، از قفسه های درب کمد برای جعبه های مختلف چای گیاهی و قفسه ها برای حبوبات ، آجیل و دانه ها در شیشه های شیشه ای بازیافتی استفاده می کنیم .

یک کمد صبحانه یا ایستگاه قهوه نیز مفید است ، زیرا می توان از آن برای نگهداری همه چیزهایی که نیاز دارید در یک مکان استفاده کرد ، از جمله فنجان ، دستگاه قهوه ساز و بیسکویت . درب های دوتایی دسترسی به محتویات کمد را آسان می‌ کنند ، در حالی که فضای زیر را می ‌توان برای گنجاندن یک کشوی یخچال یکپارچه برای نگهداری وسایل استفاده کرد .

از هر سانتی متر فضا استفاده کنید ، به خصوص در یک اتاق کوچک تر . در حالی که کمدهای واحد پایه معمولاً 540 میلی‌متر عمق دارند ، می ‌توانید کمدهای کم‌ عمق ‌تری با عمق 380 میلی ‌متر اضافه کنید تا از فضای موجود در سمت « غیرکار » جزیره ، پشت صندلی ‌های بار ، برای نگهداری اقلامی که فقط گاهی استفاده می ‌شوند ، استفاده کنید .

سایر ایده ‌های ذخیره ‌سازی آشپزخانه کوچک شامل یک کشو با سوکت ‌های یکپارچه برای شارژ مجدد تلفن ‌ها و تبلت‌ ها ( بدون سیم ‌های ناخوشایند روی میز کار ) و مناطق دور از دید اختصاصی برای سبدها یا سطل ‌ها برای مرتب ‌سازی بازیافت است .

طراحی خوب آشپزخانه همیشه ترکیبی از عملی بودن و زیبایی شناسی است . ما دوست داریم به این فکر کنیم که چگونه می توانیم یک قفسه دیواری با عمق 250 میلی متر را زیبا و همچنین کاربردی کنیم ، با تعدادی کتاب آشپزی روی هم ، در رنگ هایی که احتمالاً با پرده ها انتخاب شده اند ، و برخی لوازم جانبی جذاب .

14 . در نورپردازی آشپزخانه برنامه ریزی کنید :

مقاله در مورد طراحی آشپزخانه
مقاله در مورد طراحی آشپزخانه

ایده های نورپردازی آشپزخانه ، از نور کم برای یک مهمانی شام گرفته تا نور روشن برای تمیز کردن و کار کردن ، حال و هوایی را ایجاد می کند و صحنه را تنظیم می کند . جیمی بلیک ، مدیر خلاق Blakes London می گوید : آشپزخانه به فضایی زیبا و همچنین کاربردی تبدیل شده است و نورپردازی خوب می تواند در موفقیت یک طراحی تفاوت ایجاد کند .

همانطور که چیدمان توسعه می یابد ، به فکر نورپردازی باشید ، نه تنها برای اهداف سیم کشی ، بلکه برای اینکه بتوانید در حین باز شدن برنامه ها مشکل را حل کنید . به عنوان مثال ، من معمولا از LED های زیر کمدهای دیواری برای روشن کردن میز کار استفاده می کنیم . بدون آنها ، راه حل روشنایی دیگری مورد نیاز است ، بنابراین به جای آن ممکن است چراغ های دیواری را روی بازوهای چرخشی قرار دهیم که می توانند به تناسب زاویه داشته باشند .

نورپردازی فضاهای کاری کلیدی است ، بنابراین نورپردازی کاربردی برای هر منطقه و کاربرد آن را انتخاب کنید . می‌ توانید یک سایه آویز بیانی را با نورپردازی ملایم ‌تر و کم ‌نورها تکمیل کنید تا هنگام سرگرمی در مهمانی‌ های شام ، فضایی جذاب ایجاد کنید . خلاق باشید و نورها ، رنگ‌ ها و مواد را با هم ترکیب کنید تا ظاهر نورپردازی منحصر به فردی داشته باشید .

به یاد داشته باشید که در نظر گرفتن نحوه برنامه ریزی روشنایی آشپزخانه باید از قبل و در کنار برنامه ریزی چیدمان انجام شود . کارشناسان توافق دارند که بهترین زمان برای نصب یک طرح روشنایی جدید قبل از شروع به دکوراسیون یا در طول مراحل اولیه طراحی آشپزخانه جدید است . خیلی اوقات به عنوان یک فکر بعدی رها می شود و امکانات نور محدود است ، در این صورت تاثیرات مثبتی که می خواهید کاهش می یابد و اشتباهات می توانند پرهزینه و مختل کننده باشند .

15. کفپوش آشپزخانه را انتخاب کنید :

کاشی کف آشپزخانه

مقاله در مورد طراحی آشپزخانه
مقاله در مورد طراحی آشپزخانه

ایده های کفپوش آشپزخانه یکی دیگر از عناصر طراحی آشپزخانه است که باید در مرحله برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد .

جول آرچارد ، مدیر نمایشگاه های Domus در مورد انتخاب بهترین مواد برای پروژه خود توصیه می کند .

در حالی که کف آشپزخانه باید بادوام باشد و ترجیحاً نگهداری آن آسان باشد ، اما می ‌تواند ویژگی ‌ای باشد که سبک و موفقیت اتاق شما را افزایش می ‌دهد . انتخاب مواد بستگی به بودجه و نگرش شما نسبت به شخصیت ، زیبایی و کاربردی دارد .

چه به ظاهر کاشی آشپزخانه علاقه داشته باشید و چه از چوب واقعی ، اینها موارد کاربردی هستند .

کاشی ‌های چینی از محبوب ‌ترین مواد این روزها هستند ، زیرا مستحکم ، غیر  متراکم ، بسیار مقاوم در برابر لک و خش هستند و با گرمایش از کف به خوبی کار می ‌کنند ، و به این دلیل است که در طرح ‌ها و رنگ‌ ها بسیار متنوع هستند . فرمت کاشی های چینی با اثر سنگ ، چوب ، بتن و ترازو امتیاز بالایی دارند .

« کاشی ‌های سنگی – ما شاهد حرکتی به سمت کف آشپزخانه هستیم که حسی بسیار آرام با گرمای اطمینان‌ بخش ایجاد می ‌کند ، و کاشی ‌های چینی نرم و مات با جلوه سنگ آهک ، به خوبی متناسب با آن هستند . تمیز نگه داشتن این روکش نیز راحت تر از کاشی های صیقلی یا بسیار بافت دار است . اگر می‌ خواهید حسی از مقیاس و درام ایجاد کنید ، حتی با کاشی‌ های خنثی ، کاشی‌ هایی با فرمت بزرگ مانند 1.2 x 2.4 متر را در نظر بگیرید .

کاشی ‌های چوبی – کاشی‌ های چینی تخته ‌شکل با جلوه‌ های چوبی نیز محبوب هستند ، به ویژه به این دلیل که حس زیبایی و حرکت را ایجاد می ‌کنند . قبلاً سطح چاپی کاملاً مسطح آنها این واقعیت را نشان می داد که تخته ها از چوب واقعی ساخته نشده بودند ، اما اکنون قبل از چاپ روی سطح کاشی یک دانه چوب فشرده می شود ، بنابراین بافت آنها نیز واقعی است .

کاشی ‌هایی با ظاهر انکوستیک – اگر می ‌خواهید رنگ ‌های پودری ملایم و الگوی کاشی ‌های انکوستیک ( بتنی ) را بدون نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشید ، یک ظروف چینی مانند پازل را در نظر بگیرید . یا با ترکیب اشکال ، یک طبقه سفارشی ایجاد کنید : شگفت ‌انگیز است که چگونه می ‌توانید طرح ‌های مختلفی را با یک قالب مثلثی در طیف وسیعی از رنگ ‌ها ایجاد کنید .

سنگ واقعی – اگر ترجیح می دهید از یک سنگ واقعی مانند سنگ آهک برای زیبایی طبیعی خود استفاده کنید ، باید این حقیقت را بدانید که متراکم است و ممکن است در طول زمان رنگ آمیزی شود و برای حفظ بهترین ظاهر آن نیاز به نگهداری منظم دارد .

چوب واقعی – همین امر در مورد چوب نیز صدق می کند ، به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و گرمای آن جذاب است .

چوب های مهندسی معمولاً پایدارتر از چوب خالص هستند ، اما هر دو باید از آب محافظت شوند .

لمینت ( تخته خرده چوب با کاغذ چاپی مهر و موم شده و محافظت شده در بالا ) ارزان تر و همچنین بادوام و پایدار است ، ممکن است برای کسانی که می خواهند ظاهری طبیعی داشته باشند جذابیت کمتری داشته باشد .

LVT ( کاشی ‌های وینیل لوکس ) نیز ارزش بررسی دارند ، زیرا ضد آب ، بادوام ، مقرون به صرفه ‌تر و نازک ‌تر در 4 میلی‌ متر می ‌باشند و در هنگام ساختن نیز مفید هستند .

” به طور کلی ، همه این مواد را می توان با گرمایش برای کف استفاده کرد ، اما همیشه قبل از خرید با تامین کننده خود مشورت کنید . “

سهولت تمیز کردن یکی از مواردی است که هنگام طراحی آشپزخانه باید در نظر گرفته شود – و این به ویژه برای کفپوش بسیار مهم است .

یک سازنده کفپوش سخت توضیح می دهد : « در مورد انتخاب کفپوش برای آشپزخانه ، علاوه بر سبک و طراحی ، سه نکته اصلی وجود دارد : ایمنی ، دوام و سادگی تمیز کردن . .

به احتمال زیاد از مواد غذایی و نوشیدنی ها ریخته و پاشیده می شود ، بنابراین انتخاب ماده ای که به راحتی تمیز شود ، به ویژه برای خانه های پرمشغله ضروری است . کفپوش وینیل یک راه عالی و ارزان برای افزودن رنگ ، طرح و شخصیت به آشپزخانه ، بدون به خطر انداختن ایمنی یا کیفیت است .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی آشپزخانه ، طراحی دکوراسیون چوبی آشپزخانه

منبع : homesandgardens.com


مطالب مرتبط با موضوع طراحی آشپزخانه :


گالری ایده کابینت آشپزخانه :

ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های جدید کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های خلاقانه برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه
ایده های جدید برای کابینت آشپزخانه

WhatsApp us