آشپزخانه مدرن ایرانی

ایده های چیدمان آشپزخانه

۲۸ روش هوشمندانه برای پیکربندی کابینت و چیدمان فضا

این ایده های کاربردی چیدمان آشپزخانه و ترفندهای طراحی فوق العاده به شما کمک می کند تا از فضای کف خود به بهترین نحو استفاده کنید .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

غذاخوری آشپزخانه پلان باز

به دنبال بازسازی و نیاز به ایده های جدید چیدمان آشپزخانه برای خانه های ایرانی هستید ؟ این توصیه طراحی حرفه ای به شما کمک می کند تا از فضای کف آشپزخانه خود نهایت استفاده را ببرید .

آشپزخانه ‌ها در شکل‌ ها و اندازه‌ های مختلف هستند ، و هنگام شروع یک پروژه ، می ‌توانید با چیدمان آشپزخانه و گزینه ‌های شکل‌ گیری ، انتخابات مختلف و متنوعی داشته باشید . نکته کلیدی این است که کارها را به آرامی انجام دهید و به دقت در مورد نحوه استفاده و حرکت در فضا فکر کنید .

همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است خانواده‌ تان در آینده چگونه از آشپزخانه استفاده کنند . اکنون ممکن است همه چیز در مورد تهیه غذا باشد . اما در ادامه ، ممکن است نیاز باشد که به عنوان مکانی برای انجام دادن تکالیف ، یک « منطقه آموزشی » که بچه ‌های شما در آن شیرینی پزی را یاد می ‌گیرند ، یا یک مکان سرگرم ‌کننده برای خانواده باشد .

عملی بودن ، کلید ایده های آشپزخانه است ، و شکلی که انتخاب می کنید نه تنها باید بتواند سبک زندگی شما را تطبیق دهد ، بلکه آن را تقویت کند . ما ایده های زیادی برای فکر کردن داریم ، پس این مقاله را ادامه دهید و به گزینه های چیدمان ما سر بزنید .

ایده های چیدمان آشپزخانه

راهنمای ما تمام ایده‌ های کلیدی چیدمان آشپزخانه را بررسی می ‌کند ، اما ابتدا از شش چیدمان کلیدی آشپزخانه که احتمالاً پایه فضای شما را تشکیل می ‌دهند ، ایده بگیرید . .  .

شش نوع چیدمان آشپزخانه مدرن چیست ؟

شش چیدمان کلیدی آشپزخانه به قرار زیر است :

    چیدمان گالری

    طرح L شکل

    طرح U شکل

    طرح جزیره

    طرح شبه جزیره

    آشپزخانه یک دیواره

1 . اجازه دهید عادات شما چیدمان را دیکته کند :

چیدمان آشپزخانه ایرانی
چیدمان آشپزخانه ایرانی

« همه جنبه ‌های آشپزخانه ، نحوه کار و نحوه استفاده از آن بر اساس چیدمان است . هنگامی که شروع به برنامه ریزی آشپزخانه می کنید ، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است که چگونه از فضا استفاده می کنید ، زیرا این امر تعیین می کند که چه چیزی باید گنجانده شود . آیا آشپزخانه شما صرفاً برای پخت و پز است یا برای شما سرگرم کننده هم خواهد بود ؟

آیا از این فضا به ‌عنوان محل کار از خانه استفاده می ‌شود یا بچه ‌ها تکالیف خود را در آنجا انجام خواهند داد ؟ همچنین مهم است که به ویژگی های موجود اتاق نگاه کنید . در بسیاری از موارد ، درب ها ، معابر و پنجره ها پارامترهای چیدمان را تنظیم می کنند و گزینه های مناسب را راهنمایی می کنند . بسیاری از مردم دوست دارند آشپزخانه خود را طوری قرار دهند که از یک منظره دوست ‌داشتنی بیرون استفاده کنند یا در مرکز صحنه در یک فضای باز قرار بگیرند که می‌ تواند نقطه شروع مفیدی باشد .

2 . به عملی بودن طرح تان فکر کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

« مهم ترین چیزی که باید در طول فرآیند برنامه ‌ریزی چیدمان به خاطر داشت ، عملی بودن است . به دقت فکر کنید که قرار است از کدام قسمت ‌های آشپزخانه بیشتر از منظر آشپزی استفاده کنید و چقدر راحت می ‌توانید بین آنها حرکت کنید . از روش مثلث آشپزخانه به عنوان راهنما استفاده کنید و هنگام ترسیم فضای خود بر یخچال ، سینک و اجاق گاز به عنوان عناصر اصلی تمرکز کنید .

3 . از چیدمان گالی برای بهره وری فضا استفاده کنید :

نمونه ای از ایده چیدمان آشپزخانه گالری با کابینت های سفید براق ، یک دیوار استیشن زرد و صندلی های سبز رنگ .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه های گالری یکی از کم مصرف ترین چیدمان هایی هستند که می توانید انتخاب کنید . آنها برای آشپزهای مشتاق ایده آل هستند و برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی و سطح کار در آشپزخانه های کوچک تر عالی هستند . اگر به دنبال ایده های آشپزخانه کوچکی هستید که هر سانتی متر از فضا را به حداکثر می رساند ، این چیدمان بسیار کارآمد و ایده آل است .

« آشپزخانه گالری معمولاً فضای نسبتاً کوچکی را اشغال می ‌کند – این آشپزخانه اغلب یک راهرو بین دو اتاق است . طول ایده آل 3.5 تا 5 متر با فضایی در دو طرف باز شدن درب است تا حداقل یک میز با عمق استاندارد ایجاد شود . »

اگرچه این آشپزخانه ها معمولاً کوچک هستند ، اما فضاهای بسیار ارگونومیکی هستند که همه چیز را معمولاً در دسترس قرار می دهند – در حالت ایده آل ، سینک یک طرف و اجاق گاز در طرف دیگر قرار می گیرد .

قرار دادن این دو عنصر مهم به طور مرکزی در هر واحد از واحدها بهترین روش است ، با ماشین ظرفشویی در سمت سینک و یخچال در کنار اجاق گاز .

4 . فضای خود را با یک طرح U شکل به اشتراک بگذارید :

ایده های چیدمان آشپزخانه با چیدمان U شکل با کابینت سفید و جزیره چوبی در مرکز با رویه مرمر سفید

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه های U شکل یک گزینه فوق العاده کاربردی هستند . آنها از کانتر در سه طرف متصل تشکیل شده اند که فضای زیادی را برای پخت و پز فراهم می کند .

این نمونه یکی از کارآمدترین چیدمان ‌ها در خانه ‌های کوچک و باز است و ساده ‌ترین راه برای دستیابی به مثلث ارگونومیک است که اغلب در طراحی آشپزخانه درباره آن صحبت می‌ شود – جایی که یخچال ، اجاق گاز و سینک شما در دسترس هستند .

همچنین به راحتی به دو آشپز در آشپزخانه اجازه می دهد تا برای یک شام تیمی تلاش کنند .

« ایده‌ های آشپزخانه U شکل در فضاهایی از 3 تا 3.5 متر بهترین کار را دارند ، اما به یاد داشته باشید که هر چه فضا بزرگ ‌تر باشد ، باید بیشتر فضا برای رفت و آمد داشته باشید . »

آشپزخانه‌ های بزرگ ‌تر اغلب می ‌توانند یک جزیره مرکزی را نیز در خود جای دهند ،  این جزیره با فضای زیادی برای کابینت و لوازم داخلی در اطراف لبه ، یک قسمت نشیمن معمولی و فضای آماده سازی اضافی را فراهم می کند .

5 . گوشه های خود را با چیدمان L شکل دوست داشتنی کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه با آشپزخانه آبی L شکل و جزیره با پیشخوان صبحانه

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

رایج ترین چیدمان ، نوعی طرح L شکل است ، با حداقل یک اجرای مستقیم . طراحی کلاسیک از دو دیوار مجاور یک اتاق استفاده می کند تا جریان مداوم میز کار و کابینت را امکان پذیر کند .

منطقه مرکزی ، آزاد نگه داشته می شود ، بنابراین می توانید از فضای جادار لذت ببرید یا جزیره ای برای فضای اضافی روی میز کار و ذخیره سازی اضافه کنید .

آشپزخانه های L شکل یک طراحی کلاسیک و جاودانه هستند . ” و فضای باز که ایجاد می شود به آشپزخانه اجازه می دهد از هر زاویه ای قابل دسترسی باشد . “

6 . مناطق مجزا با طرح جزیره ای ایجاد کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه با جزیره بزرگ مرمر سیاه و کابینت های مدرن

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه های بزرگ و خانواده های بزرگ واقعاً می توانند از ایده های جزیره آشپزخانه برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی و آماده سازی اضافی بهره ببرند .

فضاهای چند منظوره به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرند و می توان از یک جزیره برای تهیه شام ​​استفاده کرد و در عین حال مراقب بچه ها بود و همچنین به عنوان یک منطقه دورهمی ، فضای کار یا میز تکالیف ، به خوبی استفاده کرد .

« مزیت طرح جزیره این است که برای منطقه ‌بندی در مناطق با پلان باز عالی است ، چیزی که امروزه اکثر مردم آن را انتخاب می ‌کنند . این یک قطعه مبلمان اجتماعی خوب است و به طور موثر دو فضای مختلف را ایجاد می کند ، یکی برای پخت و پز و دیگری برای آماده سازی . »

یکی دیگر از مزایای بزرگ بودن در یک فضای پلان باز این است که می توان جزیره را بیشتر شبیه به یک مبلمان ساخت .

یک جزیره امکان حرکت آزاد را در تمام اطراف فراهم می کند و افراد می توانند از جهات مختلف وارد فضا شوند . این می تواند یکپارچگی کمتری را نشن دهد ، یک قطعه مبلمان بسیار سبک تر از یک شبه جزیره است ، و با استفاده هوشمندانه از نورپردازی از پایه می توان آن را به نظر شناور ساخت .

7 . از شبه جزیره برای ایجاد اختلال در یک گذرگاه استفاده کنید :

نمونه ای از ایده های چیدمان آشپزخانه شبه جزیره در طرح خاکستری تیره با صندلی های چوبی روستایی .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

جزیره آشپزخانه فوق العاده است ، اما اگر یک گذر طبیعی از فضای پخت و پز به یک منطقه دیگر ایجاد کند ، مانند راهرویی از آشپزخانه به یک باغ ، یک شبه جزیره ممکن است انتخاب بهتری برای فضای شما باشد .

« جایگزین‌ های جزیره آشپزخانه را در نظر بگیرید ، حتی اگر فضا دارید » .

” به عنوان مثال ، یک شبه جزیره می تواند بسیاری از مزایای یک جزیره را بدون وقفه در روند کار پخت و پز فراهم کند . “

8 . یک چیدمان L شکل برای آشپزخانه خود انتخاب کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه L شکل با کابینت های سفید و جزیره سیاه با پیشخوان صبحانه

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما زندگی و روح مهمانی است ، چیدمانی را انتخاب کنید که سرگرمی های فراوانی را در خود جای دهد . طبیعت باز آشپزخانه L شکل به معنای فضای زیادی برای جمع شدن مهمانان در سمت مخالف آشپزخانه و محل استقرار واحدها است . همانطور که در این خانه با طراحی داخلی نشان داده شده است .

همچنین یک انتخاب عالی برای ایده های غذاخوری آشپزخانه و فضاهای پلان باز است که در یک منطقه نشیمن ادغام می شوند . این آشپزخانه دارای یک منطقه ناهار خوری از یک طرف و یک اتاق نشیمن از طرف دیگر است – چیدمان L شکل آشپزخانه را به طور مرتب در یک گوشه نگه می دارد ، در حالی که جزیره اضافه شده اتصال به فضاهای دیگر را فراهم می کند .

9 . لوازم خانگی را در طرح های چیدمان خود در نظر بگیرید :

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

« یکی دیگر از عواملی که بر چیدمان آشپزخانه شما تأثیر می ‌گذارد ، نوع لوازم و کابینت ‌های بلندی است که می ‌خواهید از آن استفاده کنید . وسایل و لوازم خانگی به تنهایی یا در انتهای کابینت محکم‌ تر و جذاب تر به نظر می ‌رسند ، بنابراین این امر می ‌تواند چیدمان ‌های بالقوه را در مرحله اولیه خاص کند . »

10 . از یک فضای کوچک نهایت استفاده را ببرید :

آشپزخانه سفید با فر مشکی

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

« هنگام طراحی چیدمان آشپزخانه ‌های کوچک ، لوازم خود را هوشمندانه انتخاب کنید . هر وسیله بزرگ مانند ماشین لباسشویی که می تواند چند کار را انجام دهد ارزش بررسی دارد . علاوه بر این ، ادغام لوازم خانگی در هر کجا که ممکن است ، فضا را از نظر بصری باز می کند و خطوط تمیزتری ایجاد می کند . وسایل کوچک ‌تر مانند قهوه‌ ساز و مایکروویو را می ‌توان در کابینت‌ ها قرار داد تا فضای ارزشمند روی میز را آزاد کند ، سطوح را از دستگاه‌ های حجیم پاک نگه دارد و زیبایی بیشتری ایجاد کند . »

11 . از نور طبیعی در آشپزخانه های کوچک نهایت استفاده را ببرید

ایده های چیدمان آشپزخانه با آشپزخانه گالری و پنجره های کف تا سقف

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

سبک‌ های آشپزخانه گالری ممکن است برای فضاهای کوچک عالی باشند و از نظر ارگونومی برای آشپزهای مشتاق مناسب باشند ، اما می ‌توانند به داشتن کمی تیرگی و شلختگی شهرت داشته باشند . برای مقابله با این مخمصه ، هنگام برنامه ریزی آشپزخانه ، مطمئن شوید که از نور طبیعی وارد شده به فضا نهایت استفاده را ببرید .

در این مثال با طراحی داخلی ، یک پنجره در انتهای کوتاه گالری گسترش یافته است تا از کف تا سقف کشیده شود . پنجره سمت راست عاری از محدودیت های کمدهای سطح بالایی است ، به این معنی که نور می تواند آزادانه به بقیه آشپزخانه منتقل شود .

12 . یک تجربه « میز سرآشپز » با یک جزیره طولانی ایجاد کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

برای غذاهای مهم ، پخت و پز و سرو شام رویداد اصلی است ، به خصوص هنگامی که از مهمانانی مهم پذیرایی می کنید . با انتخاب جزیره ‌ای بزرگ ‌تر که می ‌تواند میزبان یک مهمانی شام باشد ، منطقه نشیمن جزیره خود را از یک بار صبحانه معمولی به یک منطقه غذاخوری کامل ارتقا دهید .

آوردن مهمانان به فضای آشپزخانه می تواند به ایجاد یک تجربه منحصر به فرد « میز سرآشپز » کمک کند ، همانطور که در این آشپزخانه خیره کننده در تبدیل بار نشان داده شده است . یک آشپزخانه بزرگ برای سرگرمی ، همچنین میزبان دو میز ناهار خوری برای زمانی است که می خواهید احساس صمیمی تری به یک جمع بدهید .

13 . شخصیت را به یک فضای باز بیاورید :

آشپزخانه اوپن با کمد دیواری بلوط و واحدهای پایه مشکی و کف کاشی

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

« آشپزخانه ‌های با پلان باز می ‌توانند به راحتی احساس گسستگی کنند ، اگر قسمت‌ های مختلف به دقت به هم مرتبط نباشند » . جزایر و شبه جزیره‌ های آشپزخانه انتخاب خوبی برای بیرون آوردن آشپزخانه به داخل اتاق هستند ، در حالی که قرار دادن قسمت ‌های نشیمن در یک جزیره راهی عالی برای گره زدن فضاهای غذاخوری و آشپزخانه به یکدیگر است .

14 . چیدمان آشپزخانه را برای افزایش فضا ساده نگه دارید :

ایده های چیدمان آشپزخانه با جزیره مدرن بلوط سفید و بک اسپلش به سبک مشکی

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

« استفاده از ایده ‌های رنگ روشن آشپزخانه و آینه‌ های پشتی ، فضاها را باز می‌کند . همه چیز را ساده نگه دارید . مخصوصاً در آشپزخانه های گالری ، کمدهای بلند را برای نگهداری مواد غذایی خشک و یخچال را در انتهای اشپزخانه نگه دارید .

جزئیات بیش از حد ، فضا را شلوغ می کند – خطوط ساده را تمیز نگه دارید و شلوغی را کم کنید .

15 . فضای ذخیره سازی را انتخاب کنید که واقعاً ارگونومیک باشد :

اتاقک سبز رنگ روی کف آشپزخانه سنگی سفید .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

هرگز اهمیت ایده های خوب ذخیره سازی آشپزخانه را دست کم نگیرید . ذخیره سازی موثر یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک آشپزخانه شاد و خانگی است .

با گنجاندن یک تکه مبلمان ، مانند اتاقک سافولک ( عکس بالا ) ، یک کابینت دو تایی ، یا حتی یک جزیره ، می‌ توانید آشپزخانه خود را کاملاً متحول کنید ، با ایجاد فضای بیشتر در سطح و دور نگه داشتن آشغال ‌ها از نقطه دید می توانید فضای جذاب تری داشته باشید .

« مطمئن شوید که واحدهای پایینی شما به جای کابینت ، کشو هستند . کشوهای عمیق استفاده کارآمدتری از فضا می دهند و دسترسی راحت تری به اقلام پشتی دارند . »

16 . مثلث کار دوم را نیز در نظر بگیرید :

کابینت آشپزخانه خاکستری کم رنگ با سینک روستیک در زیر ردیفی از پنجره ها .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

«  یک مثلث دوم کار ، در آشپزخانه وجود دارد که هیچ‌کس آشکارا درباره آن صحبت نمی ‌کند – اما واقعاً مهم است .

مثلث دوم کار در آشپزخانه بین سینک آشپزخانه ، سطل ( ها ) و ماشین ظرفشویی است . این سه عنصر باید تا حد امکان به یکدیگر نزدیک باشند تا تمیز کردن بعد از شام تا حد ممکن آسان شود . می‌ خواهید بشقاب ‌ها را بشویید و همه را با یک حرکت آسان ، بدون بالا و پایین رفتن طول آشپزخانه روی هم قرار دهید . »

اگر بتوانید هنگام برنامه ‌ریزی چیدمان آشپزخانه اطمینان حاصل کنید که ناهارخوری به سمت آن انتهای آشپزخانه قرار دارد ، متوجه خواهید شد که زندگی را آسان‌ تر می ‌کند .

17 . مناطق ذخیره سازی را درست کنید :

ایده های چیدمان در یک آشپزخانه سنتی بزرگ با کابینت کم رنگ ، یک پیشخوان صبحانه آبی و میز ناهار خوری چوبی .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

هنگام برنامه ریزی چیدمان آشپزخانه خود ، یکی از جنبه های کلیدی این است که نحوه استفاده از آشپزخانه و محل نگهداری وسایل را در نظر بگیرید .

به طور طبیعی ، قابلمه‌ ها و تابه ‌های سنگین را باید در کابینت ‌های پایین ‌تر و در دسترس آسان فر و اجاق گاز قرار دهید .

به همین ترتیب ، لیوان ها هرگز نباید از کتری شما خیلی دور باشند . در این آشپزخانه اوپن ، میز ناهار خوری در همان فضای آشپزخانه قرار دارد ، بنابراین اضافه کردن یک کمد بلند ، فضای ذخیره سازی ظروف و کارد و چنگال را فراهم می کند تا میز را سریع و آسان بچینید .

18 . در شربت خانه قرار دهید :

شربت خانه آبی تیره در گوشه ای از ایده چیدمان آشپزخانه با کفپوش تراورتن .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

ایده‌ های بزرگ ‌تر یا انباری که از بقیه آشپزخانه شما جدا شده‌ اند می ‌توانند به تمیز و مرتب نگه داشتن همه چیز کمک کنند ، زیرا فضایی ایده‌ آل برای نگه ‌داشتن لوازم اصلی کمد و تجهیزات پخت هستند .

در این پروژه تبدیل انبار ، سقف ها کم و نور طبیعی محدود بود ، بنابراین یک انباری توالتی طراحی شد  . فقط دارای پنجره های داخلی و کابینت های زیر پیشخوان است تا احساس روشنی و اتصال به بقیه آشپزخانه داشته باشد . روشنایی خودکار باعث روشنایی بیشتر داخل آن می شود .

19 . ذخیره سازی و فضای کاری را به حداکثر برسانید :

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

اکثر آشپزخانه های L شکل بر روی دیوارهای مجاور یک اتاق نصب می شوند و طراحی گوشه ای کاربردی ایجاد می کنند . آن ‌ها سطح کار و همچنین فضای ذخیره ‌سازی زیادی را فراهم می ‌کنند ، هرچند مراقب باشید که این دو کابینت در کجا به هم می ‌رسند – اضافه کردن کشوهای بیرون‌ کش یا چرخ فلک داخلی به جلوگیری از هدر رفتن فضای ذخیره ‌سازی مفید کمک می ‌کند .

کمدهای دیواری را در یک طرف طرح L شکل نگه دارید و از طرف دیگر قفسه های باز را انتخاب کنید تا اتاق بیش از حد شلوغ نباشد . اگر فضا اجازه می دهد ، می توانید یک میز ناهار خوری اضافه کنید .

20 . از طاقچه های خود استفاده کنید :

کابینت خاکستری قارچی در ایده چیدمان آشپزخانه جزیره ای با دیوارهای سفید و کفپوش تراورتن .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

شما احتمالاً زوایای غیرمعمولی را در املاک قدیمی‌ تان به ارث می ‌برید ، بنابراین اتخاذ رویکردی انعطاف‌ پذیر برای طراحی آشپزخانه ‌تان ممکن است ضروری باشد .

به دنبال طاقچه ها و فرورفتگی هایی باشید که بتوانید در آنها فضای ذخیره سازی ایجاد کنید و ایده یک چیدمان ثابت معمولی را از بین ببرید . کابینت ‌ها را در هر جایی که به بهترین وجه در فضایی که باید با آن کار کنید جا می ‌شوند ، اضافه کنید ، و لوازم خود را در بین آن‌ ها بگنجانید .

برای افزودن به این رویکرد انعطاف‌ پذیر ، به سراغ یک جزیره آشپزخانه قابل حمل یا طراحی جزیره مستقل بروید – واحدهای روی پایه ‌ها مقدار فضای کف نمایش را باز می ‌کنند و در صورت نیاز نیز می‌ توان آن ‌ها را جا به‌ جا کرد .

21 . کاناپه راحتی بسازید :

نشیمن راحتی آشپزخانه زرد

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

ایده‌ های کاناپه به این معنی است که می ‌توانید صندلی ‌های بیشتری را در فضایی که در طراحی آشپزخانه ‌تان تعبیه شده است ، قرار دهید .

نیمکت های نصب شده و روکش شده نه تنها ذخیره سازی قسمت زیرین را فراهم می کنند ، بلکه روشی هوشمندانه برای پنهان کردن سیم ها یا لوله های ناخوشایند هستند . « اینها یک شلوغی ضروری هستند که ممکن است برای پنهان شدن نیاز به کابینت داشته باشند . » ببینید آیا می‌ توان سرویس ‌ها را در داخل دیوارها ، فضاهای خالی یا زیر پایه آشپزخانه تغییر داد یا خیر .

22 . از انعطاف پذیری چیدمان با مبلمان مستقل لذت ببرید :

ایده های چیدمان آشپزخانه مستقل در طرح چوبی روستایی و آبی تیره .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

مبلمان ایستا که اغلب در خانه های سبک روستیک یافت می شود ، رویکرد انعطاف پذیرتری را برای طراحی آشپزخانه ارائه می دهد . ظاهری آرام دارد و به شما امکان می ‌دهد کابینت ‌های تکی را در اطراف آشپزخانه اضافه کنید تا چیدمان ایده ‌آل خود را ایجاد کنید و لوازم خود را در بین آن‌ ها بگنجانید .

این روش اختلاط و تطبیق به ‌ویژه در مکان ‌های قدیمی ‌تر و به سبک روستایی که اتاق ممکن است شکل غیرعادی داشته باشد ، به خوبی کار می‌ کند . همراه با کابینت های دیواری مکمل ، مجموعه ای از کابینت های چوبی که به صورت آزاد ایستاده اند ، فضای کافی را برای آشپزخانه های کوچک فراهم می کند ، همانطور که در این مثال مشاهده می شود  .

23 . دور یک میز طراحی کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه و غذاخوری برای خانواده های پرمشغله ، جایی که هر دو منطقه آشپزی و غذاخوری در یک طرح قرار دارند ، ایده آل است .

« هنگام برنامه ‌ریزی آشپزخانه ، از ویژگی‌ های موجود در اتاق مانند درب ها ، معابر و پنجره ‌ها الهام بگیرید . » « نگاه به این عناصر به شما کمک می کند تا جدول را در بهترین موقعیت ممکن قرار دهید . “

24 . با مسیر حرکت کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه در طرحی سبز رنگ با پشتی سنگ مرمر و قفسه بندی باز .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

” همیشه برنامه را در ذهن خود دنبال کنید تا مطمئن شوید که به خوبی جریان می یابد و به طور موثر کار می کند ، مطمئن شوید که می توانید به راحتی و به طور کامل به وسایل برقی دسترسی داشته باشید تا هیچ نقطه گیرایی نداشته باشید .”

« اگر جزیره ای را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف آن برای عبور و باز کردن کابینت‌ ها وجود داشته باشد » . این جریان بدون درز و برنامه ریزی شده در اطراف طرح U شکل و جزیره دو طرفه است که باعث می شود این طراحی آشپزخانه به خوبی کار کند .

25 . از یک آشپزخانه بزرگ نهایت استفاده را ببرید :

ایده چیدمان آشپزخانه بزرگ با واحدهای خاکستری تیره ، دیوارهای سفید و یک پیشخوان صبحانه .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

هنگام در نظر گرفتن ایده های چیدمان آشپزخانه برای یک منطقه بزرگ ، به راحتی می توانید یک طرح مناسب را انتخاب کنید ، اما یکی از محبوب ترین چیدمان ها ، U شکل را نادیده نگیرید ، که این طرح می تواند برای یک آشپزخانه سخاوتمندانه مطابقت کامل داشته باشد .

برای تناسب با فضای باز ، این چیدمان خاص از میزهای کار در سه طرف متصل تشکیل شده است تا فضای کافی برای پخت و پز وجود داشته باشد . این طرح – برای پخت و پز با راندمان بالا ایجاد شده است و ” مثلث کاری ” را کاملاً در خود جای می دهد ، به این معنی که می توانید به راحتی بین سه جزء اصلی پخت و پز ، سینک ، فر و یخچال حرکت کنید .

این چیدمان آشپزخانه ، آماده‌ سازی غذای روان ، فضای ذخیره ‌سازی عملی فراوان را در دتسرس قرار می دهد و به دو سرآشپز اجازه می ‌دهد همزمان کار کنند و زمان صرف غذا را به یک تلاش تیمی واقعی تبدیل می‌ کند . همچنین ایده پیشخوان صبحانه شبه جزیره ای را در خود جای داده است .

26 . یک جزیره به رنگ متفاوت بگنجانید :

ایده ‌های چیدمان آشپزخانه بار صبحانه در طرحی سنتی با واحدهای سفید و قهوه ‌ای و روشنایی آویز سیاه ، نشان داده شده است .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

با توجه به محبوبیت روزافزون زندگی با طرح باز ، امروزه جزایر در طیف وسیعی از سبک ها ، عملکردها و اندازه ها متناسب با فضای شما هستند . با ارائه امکان فضای اضافی هم برای آشپزی و هم برای نشستن ، می توانند به تبدیل آشپزخانه به مرکز خانه کمک کنند .

برای اینکه یک جزیره به نقطه کانونی تبدیل شود ، همانطور که در این طراحی سنتی آشپزخانه نشان داده شده است ، یکی را با رنگی متفاوت از بقیه کابینت های خود انتخاب کنید که ترکیبی از قهوه ای خاکی و سفید مایل به زرد است .

طول این جزیره امکان گنجاندن عناصر مختلف از جمله سینک و فضای ذخیره سازی فراوان را فراهم می کند .

27 . یک آشپزخانه خانوادگی را ایجاد کنید :

ایده های چیدمان آشپزخانه خاکستری با یک جزیره و پیشخوان صبحانه

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

برای کامل کردن یک آشپزخانه خانوادگی به هم ، افزودن یک جزیره می تواند آخرین قطعه پازل باشد . این طرح معمولاً برای ایده‌ های چیدمان آشپزخانه با اندازه متوسط ​​تا بزرگ مناسب است ، یک جزیره می ‌تواند فضای ذخیره ‌سازی و میز کار اضافی ارزشمندی را ایجاد کند که مورد توجه خانواده‌ های پرجمعیت است .

هنگام تهیه وعده های غذایی در جزیره ، والدین می توانند یک چشم به شام ​​و یکی به بچه ها نیز داشته باشند . سپس عصرها می تواند به یک میز ناهار خوری یا حتی یک دفتر و کلوپ تکالیف تبدیل شود و به خانواده مکانی برای جمع شدن ، مانند جزیره چند منظوره در این آشپزخانه خاکستری شیک ، ارائه دهد .

28 . محل کار خود را برای معاشرت قرار دهید :

ایده های چیدمان آشپزخانه در طرح خاکستری مدرن با جزیره مرکزی و پیشخوان صبحانه .

ایده های چیدمان آشپزخانه
ایده های چیدمان آشپزخانه

اگر طرح U شکل شما سخاوتمندانه تر است ، ارزش آن را دارد که تا حد امکان به اصل مثلث کار پایبند باشید ، اما اطمینان حاصل کنید که سه عنصر مهم فقط در دو طرف آشپزخانه گروه بندی شده اند و ضلع سوم به انبار آشپزخانه داده می شود .

« اگر ضلع سوم آشپزخانه شما یک جزیره است ، مانند مورد بالا ، نگهداری کارد و چنگال ، بشقاب ، چینی – در واقع هر اقلامی که برای غذاخوری استفاده می‌ شود – بهترین گزینه است . »

” اگر آشپزهای مشتاق و غیرقابل انعطافی هستید که دوست دارید مرتب سرگرم شوید ، داشتن اجاق گاز روی آن واحد با ظروف آشپزی مورد نیاز در قسمت زیرین نیز عالی کار می کند . “

چگونه چیدمان آشپزخانه را طراحی کنم ؟

برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه طراحی آشپزخانه ، اولین قدم این است که به دقت فکر کنید که چگونه می توانید در محیط حرکت کنید و چگونه خانواده شما از این فضا در آینده استفاده می کنند – و اینجاست که مثلث معروف کار آشپزخانه وارد عمل می شود .

« مثلث کار » اصل عقل سلیم است که یک طرح آشپزخانه حول محل سینک ، اجاق گاز و یخچال می چرخد ​​و طرح آشپزخانه باید بر اساس کارآمدترین گردش کار با استفاده از این عناصر باشد . به خصوص در آشپزخانه های شلوغ ، اما می تواند ملاحظات دیگری مانند زیبایی شناسی و احترام به معماری یک اتاق وجود داشته باشد ، بنابراین مواردی وجود دارد که ممکن است قوانین چیدمان را گسترش دهیم تا به نتیجه ای برسیم که خوشحال کننده باشد . چشم و همچنین مغز را راضی کند .

« معمولاً ، اندازه و شکل اتاق بهترین ایده های چیدمان آشپزخانه را نشان می دهد ، اما اغلب یک انتخاب وجود دارد و هر کدام مزایا و معایبی دارند . برای مثال ، یک راهروی طولانی به عنوان آشپزخانه می تواند هوشمندانه به نظر برسد ، اما به معنای راه رفتن زیاد بین عناصر است و این واقعیت وجود دارد که مهمانان در حین آشپزی به پشت سر آشپز نگاه می کنند .

” ما دریافته ایم که بهترین رویکرد این است که ایده ‌های چیدمان آشپزخانه را در فضای واقعی با استفاده از چوب‌ ها و پایه ‌ها یا با تکه ‌های کاغذ روی زمین برای نمایش کمدها و وسایل مورد استفاده قرار داده و آزمایش کنیم . “

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : آشپزخانه مدرن ، آشپزخانه ایرانی ، آشپزخانه چوبی , چیدمان آشپزخانه ایرانی ساده , چیدمان آشپزخانه ساده , چیدمان آشپزخانه شیک , نحوه چیدمان آشپزخانه مدرن

منبع :homesandgardens.com


مطالب مرتبط با موضع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us