آشپزخانه به سبك غربي

 

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

به جرات مي‌توان گفت آشپزخانه مهم‌ترين بخش هر خانه به حساب مي‌آيد. نه تنها خانم خانه بلكه تمام اعضاي خانواده در طول روز، چند باري به آشپزخانه سر مي‌زنند. در آشپزخانه علاوه بر پخت و پز وشستن ظروف، فعاليت‌هاي متعدد ديگري نيز انجام مي‌شود. براي مثال در اكثر خانه‌ها آشپزخانه‌ به عنوان اتاق غذاخوري نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. كودكان نيز علاقه دارند تكاليف مدرسه خود را پشت ميز آشپزخانه و جايي كه مادر مشغول كار است انجام دهند؛‌ بنابراين آشپزخانه در حقيقت يك مكان چندمنظوره و بسيار مهم در خانه است و بايد از آرامش و راحتي زيادي برخوردار باشد.

علاوه بر جنبه راحتي و آرامش، يك آشپزخانه از جهت امكانات و لوازم نيز بايد بسيار مجهز و كامل باشد، درست مانند يك سوپر ماركت. طبقه‌بندي و سازماندهي وسايل و لوازم در آشپزخانه نيز از اهميت زيادي برخورداراست زيرا كار در يك آشپزخانه منظم و مرتب بسيار ساده و لذت‌بخش است

دكوراسيون ساده و بي‌آلايش

سادگي هميشه زيباست؛ به‌خصوص در زمينه دكوراسيون داخلي. علاوه بر اين‌، هر چه چيدمان ساده‌تر و بي‌تكلف‌تر باشد، فرد احساس راحتي و آرامش بيشتري مي‌كند. البته ناگفته نماند كه سادگي به معني كامل نبودن تجهيزات نيست بلكه يك آشپزخانه مي‌تواند در عين سادگي و بي‌آلايشي، كاملا به تجهيزات روز مجهز بوده و هيچ كم و كاستي نداشته باشد.

چيدماني شيك و حرفه‌اي

وجود گاز و فر كاملا مجهز گواه اين نكته است كه افراد اين خانه به پخت و پز اهميت زيادي مي‌دهند. وجود هود با قدرت مكش بالا، يك رديف از قوطي‌هاي ادويه‌جات و رديفي از ابزار آشپزي به صورت ديواركوب در قسمت بالاي گاز، همه نشان‌دهنده اهميت آشپزخانه است. هم‌چنين در آشپزخانه‌اي با پخت و پز زياد، به سطح روي كابينت وسيعي نياز است كه اين نكته نيز در اين آشپزخانه به چشم مي‌خورد. به طور كلي اين تصوير نمونه‌اي از يك آشپزخانه كامل است.

زرق و برق‌هاي آشپزخانه!

ميوه‌ها به طور ذاتي از زيبايي چشم‌گيري برخوردارند و مي‌توان از آن‌ها چه به صورت طبيعي و چه مصنوعي براي زيباسازي فضاي اشپزخانه استفاده كرد.

نظم و خلاقيت

شايد اين نكته به ظاهر ارتباطي با دكوراسيون و چيدمان نداشته باشد، اما در اصل يكي از نكات مهم در مبحث دكوراسيون است. اگر يك دكوراسيون بسيار شيك و حرفه‌اي اجرا شود اما نظم و خلاقيت در آن نباشد، زيبايي‌اش به چشم نخواهد آمد. يكي ديگر از اصول دكوراسيون در آشپزخانه اين است كه جاي اشياء و لوازم مختلف را طوري در نظر بگيريم كه دسترسي به آن‌ها آسان و بدون دردسر باشد. مي‌توانيد در آشپزخانه برخي از اشياء تزئيني مانند بطري‌هاي زيبا، ظروف ميوه‌خوري و ليوان‌ها را روي كابينت‌ها و اپن قرار دهيد. اما تا زماني مجاز به اين كار هستيد كه باعث به هم ريختگي و شلوغي فضاي آشپزخانه نشود.

توصيه ديگر ما اين است كه هميشه ظرفي پر از ميوه‌هاي تازه و تميز روي ميز آشپزخانه يا اپن قرار دهيد، زيرا ميوه‌هاي هر فصل به دليل رنگ‌آميزي زيبا و متنوع، باعث زيبايي و طراوت بيشتر فضاي آشپزخانه مي‌شود و اعضاي خانواده نيز مي‌توانند راحت‌تر و بيشتر از ميوه‌ها استفاده كنند.

 

http://www.persianv.com

WhatsApp us