چه پیراهنی تن مبل‌هایمان كنیم؟!

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

روكش‌كردن مبل‌های گران قیمت هم جزو سلایق بسیاری از خانم‌های ایرانی محسوب می‌شود.كاری كه شاید هم اصلا بد نباشد.پس چه‌بهتر كه آداب‌اش را هم بدانیم

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

اگر بچه کوچک یا حیوان خانگی ندارید، به هیچ وجه این کار را نکنید؛ چون در این صورت عمر یک مبل را از پنج سال به ده سال می رسانید، اما در عوض ده سال به جای دیدن مبل زیبایی که برای انتخاب و خرید آن کلی وقت و هزینه صرف کرده‌اید یک سری پیراهن مبل گل گلی را می‌بینید و تنها میهمانان شما از مبل های شما لذت می‌برند! مهم‌ترین اشخاص در یک خانه ساکنان آن هستند؛ پس روکش ها را بردارید و از تصویر زیباتری که خواهید دید، لذت برید…

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

چه مقدار پارچه نیاز داریم ؟

بهتر است با یک دوزنده پیراهن مبل مشورت کنید؛ اما اگر پایین پیراهن مبل چین دار یا پیله‌دار باشد، پارچه بیشتری نیاز دارد و البته به مدل مبل شما هم بستگی دارد. مبل‌های پارچه‌ای و بزرگ نسبت به مبلمان چوبی کلاسیک پارچه بیشتری نیاز دارند.

از چه نوع پارچه ای برای پیراهن مبل استفاده کنیم ؟

معمولا دلیل استفاده از پیراهن مبل این است که به‌راحتی از روی مبل برداشته شده و شسته می شود؛ پس پارچه‌ای را که انتخاب می‌کنید، باید قابلیت شسته شدن به دفعات زیاد را داشته باشد و تغییر رنگ و شکل ندهد. پارچه های کتان زبر و پارچه‌هایی که پلی‌استر داشته باشند، خوب هستند. از پارچه‌های رو مبلی استفاده نکنید، چون خیلی ضخیم هستند و ریزش خوبی ندارند و خیلی پف دار می ایستند. مهم‌ترین نکته در هنگام انتخاب پارچه این است که قیافه آن را در نظر داشته باشید و فرض کنید می‌خواهید پارچه اصلی رو مبلی را انتخاب کنید.می‌توانید از ترکیب دو طرح و رنگ مثل ساده ، تیره و راه راه روشن‌تر و هماهنگ با دیوارها و سایر وسایل استفاده کنید و به آن‌ها منگوله‌های تزئینی یا قیطان‌های تزئینی هم اضافه کنید.

اما من که بچه کوچک دارم چه کنم ؟
شما خانم عزیز بهتر است این را بدانید که هزینه روکش کردن مجدد مبل و دوختن یک پیراهن مبل خوب تقریبا یکی است. می‌توانید انتخاب کنید که الان مبل ها را بدون روکش استفاده کنید و بعد از چند سال پارچه مبل را عوض کنید، یا كه نه و از همین الان پیراهن مبل را تهیه کنید. در این صورت مراحل بعدی را مطالعه بفرمایید.

پارچه را قبل از دوخت حتما بشویید.
پارچه پیراهن مبل را قبل از دوختن حتما با آب گرم بشویید و خشک کنید. این‌کار از آب رفتن پیراهن مبل بعد از دوخته شدن جلوگیری می کند و هیچ چیز زشت تر از یک پیراهن مبل دم کوتاه نیست. اگر نمی خواهید همه پارچه را هم بشویید، می‌توانید یک متر از پارچه را بشویید و با یک متر پارچه شسته نشده مقایسه کنید؛ در این صورت می توانید مقدار آب رفتن را در نظر بگیرید.

چطور این روکش ها را طراحی کنیم؟

بهترین کار این است که تعدادی مجله و کتاب را نگاه کنید. ترجیح می دهید اتاق شما چه حال و هوایی داشته باشد؟ حتی اگر با رنگ اصلی مبلمان شما رنگ بندی اتاق طور دیگری است، می‌توانید با پیراهن مبل رنگ بندی جدیدی خلق کنید؛ مثلا اگر فرش و دیوار کرم دارید و مبلمان شما کرم و قهوه ای است، برای پیراهن مبل از پارچه زیتونی، زرد آهویی و رنگ های دیگری که با فرش کرم و دیوارهای کرم ست می‌شوند، استفاده کنید. به این ترتیب تنوعی هم در دکوراسیون خود خواهید داشت. اما لطفا هیچ گاه و هیچ وقت ملحفه های قدیمی اضافه و پارچه های غیرقابل استفاده راروی مبل ها نکشید. زندگی ارزش بهترزیستن و بهتر دیدن را دارد.

چه مدلی برای پیراهن مبل انتخاب کنیم؟

اگر کوســن کف مبل (نشیمن)را جدا روکش کرده و برای مابقی مبل هم یک روکش دوخته شود مدل جدیدتر و قشنگ تری خواهد داشت. اما اگر می‌خواهید وقتی مهمان پشت در است، بتوانید فورا روکشی ها را جمع کنید، این مدل مناسبی نیست و بهتر است از یک روکش یک‌تكه استفاده کنید. اضافه کردن کوســن های چرمی یا پارچه ای متناسب با رنگ روکش و دکوراسیون اتاق زیبایی خاصی به آن می‌دهد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

http://www.tebyan.net

WhatsApp us