۴ نکته درباره نظافت مبلمان خانگی

نظافت مبلمان خانگی

نظافت مبلمان خانگی

قدیم‌ترها وجود مبل‌ و صندلی در خانه، نشانه ثروت صاحب‌خانه بود و از مبلمان بیشتر به عنوان یک وسیله تزیینی استفاده می‌شد اما این‌ روزها کمتر خانه‌ای را خالی از مبل و صندلی می‌بینید و مبلمان به جزو لاینفک اکثر خانه‌ها تبدیل شده.  نکاتی که در ادامه می‌خوانید، کمک‌تان می‌کند در نظافت، خرید و نگهداری از مبلمان منزل‌تان آگاهانه‌تر عمل کنید….

نظافت مبلمان خانگی

نظافت مبلمان خانگی

۱) درزهای چوب مبلمان‌تان را به وسیله یک مسواک که موهای آن با آب و کمی واکس مخصوص چوب مرطوب شده است تمیز کنید. این کار هم گرد و غبار چوب مبل‌‌تان را به طور کامل از بین می‌برد و هم باعث می‌شود که هنگام گردگیری، غباری روی مبل در هوا پخش نشده و به ایجاد آلرژی در شما منجر نشود. ضمنا اگر غذای چرب یا نوشیدنی‌ شیرین و چسبناکی مثل نوشابه یا شربت روی مبل‌‌تان ریخت، بلافاصله یک پارچه نخی سفید رنگ را به کمی آب و پودر ماشین ‌لباس‌شویی آغشته کنید و پارچه رومبلی را تمیز کنید. دلیل استفاده از پارچه سفید این است که دستمال نخی مرطوب به رومبلی‌تان رنگ پس ندهد.

۲) همیشه روی مبلمان‌تان را با یک پارچه نخی سفید به صورت کامل بپوشانید تا هرگونه کثیفی و لک را به سرعت ببینید. برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار اضافه و ابتلا به آلرژی هم باید پارچه‌ای که روی مبل‌تان کشیدید را هر ۲ هفته یک بار با آب گرم و یک ماده شوینده ملایم بشویید و آن را در آفتاب پهن کنید تا خشک شود.

۳) اگر به آلرژی فصلی مبتلا هستید، پارچه رومبلی‌تان را بیرون از منزل پهن نکنید. این کار باعث می‌شود که گرده گیاهان به پارچه خیس بچسبد و شدت آلرژی را افزایش دهد. خشک کردن ملحفه‌ها در داخل منزل و اتو کردن آنها می‌تواند بهترین راه برای ضدعفونی کردن این پارچه‌ها باشد.

۴) اگر فاصله بین کفی صندلی مبل‌تان تا زمین به اندازه مناسب نیست و دست‌تان برای تمیز کردن کنار زمین، زیر مبل نمی‌رود، هر ۲ هفته یک بار، میز و صندلی‌های‌تان را جا به جا کنید تا بتوانید زیر آنها را نظافت کنید تا باقی‌مانده احتمالی مواد غذایی یا گرد و خاک، محل پیدایش انواع حشرات مثل مورچه یا پشه در منزل‌تان نشود.

 

نظافت مبلمان خانگی

نظافت مبلمان خانگی

 

 

اگر تشک صندلی‌‌های مبل‌تان جدا می‌شوند، حتما برای آنها هم روکش جداگانه تهیه کنید و هر دو سه روز یک بار آن را بلند کنید و اگر پوست تخمه یا بقایای تنقلات‌تان زیر تشک ریخته، آنها را تمیز کنید.

http://www.aftabir.com

WhatsApp us