شش نکته برای خرید مبلمان که باید بدانید

خرید مبلمان

خرید مبلمان

وسایل و مبلمانی که دکوراسیون داخلی منزل را شکل می‌دهند، این‌قدر متنوع شده‌اند که هر کسی را در انتخاب سردرگم می‌کنند. کاناپه‌ها و مبل‌های راحتی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. شما ممکن است تصور کنید دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید اما به محض اینکه وارد فروشگاه مبل‌فروشی می‌شوید یا تصاویر اینترنتی را می‌بینید، سبک‌ها، شکل‌ها و گزینه‌های سفارشی فراتر از حد انتظار هستند. در این مطلب نکاتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم که با کمک آنها می‌توانید تصمیم بگیرید دقیقا چه می‌خواهید.

1. تعیین ابعاد و اندازه نشیمن قبل از خرید مبل راحتی
اگر نشیمن بزرگی دارید، باید تصمیم بگیرید می‌خواهید دقیقا چه اندازه از آن را با مبل پر کنید. اگر می‌خواهید مبل‌تان نقطه کانونی نشیمن‌تان باشد، مبل‌هایی انتخاب کنید که دورتادور فضا چیده می‌شوند، فضای زیادی اشغال کرده و جای زیادی برای نشستن فراهم می‌کنند و اگر نشیمن‌تان کوچک است، یک مبل راحتی ساده یا یک کاناپه ال‌شکل شاید بهترین گزینه باشد.

2. مشخص کردن جهت قرارگیری مبل و کاناپه
نظم‌بخشی موفق یک نشیمن با تعیین سبک زندگی شما شروع می‌شود. اینکه بیشترین استفاده شما از آن فضا چیست؟ آیا دوست دارید در مقابل تلویزیون لم دهید؟ جهت مبل‌تان را متناسب با آنچه می‌خواهید تنظیم کنید. اگر اهل بازی کردن و دورهمی هستید، مبلمان‌تان را به صورت نیم‌دایره یا دایره حول یک میز مرکزی بچینید.

3. مناسب‌ترین شکل مبلمان
حال که کاربرد مبل‌تان مشخص شد، زمان آن است که تعیین کنید چه شکلی از آن برای فضای شما مناسب است. برای مثال یک مبل ال‌شکل گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای پلان باز است که نیاز به تفکیک دارند؛ مانند تفکیک نشیمن از غذاخوری.

4. انتخاب روکش مناسب
هنگام انتخاب روکش مبل زیبایی مهم است اما کارآیی در اولویت قرار دارد. بسیاری از ما علاقه‌مندیم در یک مبل راحتی چرم مخملی سفید رها شویم. این مبل‌ها بسیار باشکوه اما خطرناک هستند. در صورتی که حیوان خانگی یا فرزند کوچکی دارید، چرم مخملی به دلیل آسیب‌پذیری زیاد، گزینه مناسبی نیست.

5. انتخاب سبک مبل متناسب با سبک دکوراسیون منزل
همیشه مبلمانی انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل‌تان همخوانی داشته باشد. اگر سبک منزل شما مدرن و براق است، مبلی با خطوط صاف و رنگ‌های متناسب انتخاب کنید.

6. انتخاب رنگ مبلمان
نکته دیگری که هنگام خرید مبل باید در نظر داشته باشید، انتخاب رنگ آن است. از انتخاب رنگ و طرح‌های منحصر به فرد نترسید. این مبل‌ها فضای شما را خاص خودتان می‌کنند. اما اگر اهل ریسک کردن نیستید، سراغ رنگ‌های خنثی بروید؛ چنین رنگ‌هایی در هر فضایی جای دارند.

خرید مبلمان

خرید مبلمان

http://akharinkhabar.com

 

WhatsApp us