حرف، حرف هزار تومان یا دو هزار تومان نیست که دلتان نسوزد و بدون دقت خاصی خرید کنید. باید رقم بالایی هزینه کنید تا صاحب یک دست مبلمان نو بشوید. برای اینکه مو لای درز این کار شما نرود، نکات زیر را رعایت کنید تا مبلی برای یک عمر داشته باشید:

– برای چه منظور می‌خواهید از مبل استفاده کنید؟ هدف شما دیدن تلویزیون، استراحت و خواندن کتاب است یا دوست دارید مبل رسمی باشد و بیشتر برای پذیرایی از میهمان استفاده شود؟

– مبل باید دارای بهترین کیفیت باشد. با توجه به‌گران بودن، باید دوام داشته باشد. به یاد داشته باشید که یک مبل معمولی حداقل ۱۰ سال و یک مبل محکم تا ۲۵ سال عمر می‌کند.

– فراموش نکنید قبل از خرید، پشت مبل را امتحان کنید. اگر فضای خالی داشته باشد، خوب ساخته نشده است و باید پشت آن پر شود.

– قبل از خرید، با نشستن روی مبل، انداختن یک پا روی پای دیگر آن را امتحان کنید، قبل از امتحان فروشگاه را ترک نکنید.

قوانین خرید مبلمان

قوانین خرید مبلمان

– اندازه‌ها را فراموش نکنید. یادداشتی بردارید و در آن طول، عرض، عمق، ارتفاع و طول دسته‌ها را یادداشت کنید. باید مطمئن شوید که مبل از در ورودی، راه‌پله‌ها و گوشه‌ها رد می‌شود.

– قبل از انتخاب با انواع مبل آشنا شوید. می‌خواهید مبل دسته‌های بلند، متوسط یا کوتاه داشته یا اصلا دسته‌ای نداشته باشد؟ برای استراحت بوده یا جنبه رسمی داشته باشد؟ داشتن یک کوسن بزرگ کافی است یا دوست دارید چند کوسن روی آن‌جا شود؟

– سعی کنید در انتخاب رنگ پارچه مبلمان نهایت سلیقه را به خرج دهید و از خرید رنگ‌ها و طرح‌هایی که شلوغ بوده یا به دلیل مد شدن در مغازه‌ها موجود است، اجتناب کنید زیرا اگر به صرف مد، مبلی را خریداری کنید، در طول زمان خسته‌کننده می‌شود.

قوانین خرید مبلمان

قوانین خرید مبلمان

 

http://www.aftabir.com