چوب کاج روسی و کاربرد آن در زندگی و محیط پیرامون ما 

چوب کاج٬ چوب کاج روسی٬ ویژگی ها و مزایای چوب کاج

نام لاتین کاج پینوس می باشد .نام انگلیسی pine

اخبار صنایع چوب , فن و هنر ایران زمین , تخته روسی , چهار تراش چوب کاج
اخبار صنایع چوب , فن و هنر ایران زمین , تخته روسی , چهار تراش چوب کاج

چوب روسی به چوبی گفته می شود که از روسیه وارد ایران شده است و می تواند شامل انواع چوب , الوار , تخته , ورق های سه لایی و غیره باشد ولی اکثر قدیمی ها چوب روسی را به نام کاج روسی می شناسند که در زمانی نه چندان دور تنها تخته های کاج روسی وارد ایران می شد .

با توجه به اینکه چوب روسی می تواند از گونه های مختلف چوب با ابعاد مختلف باشد ما در این بخش فقط می خواهیم کاربرد چوب کاج روسی را آنالیز و پردازش کنیم و ببینیم چوب کاج چه کاربردی دارد و در چه مکانهایی می تواند استفاده شود و در چه جایی نباید استفاده شود .

استفاده از چوب کاج 

کاربرد چوب٬ کاربرد چوب روسی

از چوب کاج به شکل بسیار گسترده ای استفاده می شود , مانند استفاده از چوب کاج در کارگاه های نجاری , در ساخت مبلمان , کفپوش و سقف کاذب , دیوارکوب و ساخت ویترین و بوفه های تمام چوب , در صنعت روکش و ساخت پانل های چوبی و غیره که در ادامه به آن می‌پردازیم .

دلیل این وسعت استفاده وجود جنگل های بسیار وسیع از درختان مخروطی و سوزنی برگ در نیمکره شمالی کره زمین است . مانند جنگل های سیبری . این درخت نسبتا سریع رشد سهم بسیار مهمی در تجارت و صادرات کشور هایی مانند روسیه , فنلاند و امریکا و کانادا دارد .

این کشورها بر روی کشت و برداشت این چوب سرمایه گذاری بلند مدت انجام داده اند و هر ساله در فصل هایی مانند اردیبهشت شروع به برداشت و آماده سازی زمین برای کاشت گونه های اصلاح شده می‌کنند .

چوب کاج یک چوب نسبتا نرم است که منبع رویش آن نیمکره شمالی است . بخصوص برای ایران که همسایه کشو روسیه است این چوب با قیمت مناسب در اختیار ما می‌باشد .

تفاوت قیمت یک چوب اروپایی با چوبی که از روسیه وارد ایران می‌شود حدود سه برابر است و این یکی از دلایل استفاده از چوب کاج روسی در ایران است .

چوب کاج روسی یکی از مقرون باصرفه ترین مصالح در دسترس , در جهان می‌باشد . امروز این چوب به تمامی کشور های منطقه صادر می شود  مانند چین , هند , ترکیه  ایران و غیره

اخبار صنایع چوب , فن و هنر ایران زمین , تخته روسی , چهار تراش چوب کاج
چوب کاج روسی  , تخته روسی , چهار تراش چوب کاج

در باغ گیاه شناسی سلطنتی انگلستان 126 گونه درخت از خانواده کاج  مجاز و ثبت شده و 35 گونه ثبت نشده گرداوری شده است .

با توجه به قیمت مناسب این چوب و وسعت کاربرد آن مانند تولید کاغذ، استفاده برای قالب سازی و چوب قالب بندی بتن ، چوب ساخت و ساز و ساختمانی مانند تخته بنایی , چهارچوب و درب چوب کاج، مبلمان، کف و کابینت ها، کاج می تواند یکی از محبوب ترین چوب های خانگی در بازار باشد.

قیمت چوب کاج روسی ( قیمت آنلاین چوب )

لیست قیمت و ابعاد انواع تخته کاج روسی
WhatsApp us