33281231 - 33281232 - 33281484 آدرس :تهران بازار چوب ایران شهرک صنعتی خاوران bestart2000@gmail.com
0 مورد
انتخاب صفحه
محیط زیست

محیط زیست

پلی اورتان چیست؟

پلی اورتان چیست؟ این مقاله و نکات پیرامون پلی یورتانها و مواد شیمیایی که در دکوراسیون داخلی منزل استفاده می شوند , به این دلیل گرداوری شده اند که به کیفیت ها و عوارض موادهایی مانند پلی یورتان , پلی استر ، اپوکسی و سیلیکون ها بپردازیم . منبع ویکی پدیا پلی اورتانها به...

محیط زیست و آموزش به کودکان

5 شیوه آشنایی کودکان با محیط زیست

درباره محیط زیست

درباره محیط زیست

خوب است که از سنین کودکی کودک خود را فردی دوستدار طبیعت و محیط زیست پرورش دهید.
غذا‌هایتان را با مواد طبیعی و موافق با محیط زیست درست کنید:

این ماه غذاهای محلی را گل سرسبد میز شامتان کنید. به کودکانتان اجازه بدهید به شما در پیدا کردن اقلام دارای برچسب خاص در فروشگاه و یا حتی بهتر از آن در رفتن به بازار کشاورزان کمک کند.

کود:

به سایت EPA. gov سر بزنید تا ببینید که چگونه ته مانده غذا‌ها و زباله‌های حیاط را به خاک سرشار از مواد مغذی برای باغچه گل و سبزیجاتتان تبدیل کنید.

فیلم ببینید:

از طریق فیلم‌، اطلاعاتی را درباره مسائل زیست محیطی یاد بگیرید. مثلاً Wall. E (این فیلم داستان وال ای، ربات هوشمند آشغال‌ جمع‌کنی است که ماموریت دائمش، فشرده سازی و جمع آوری پسماندها و آلودگی‌های صنعتی است) را تماشا کنید یا مستند حقیقت تلخ (An Inconvenient Truth) که درباره گرم شدن کره زمین بوده و کارگردان آن کاندید جایزه نوبل شده است، می تواند برای کودکان بزرگ‌تر مناسب باشد.

در اینترنت جستجو کنید:

با انجام بازی‌هایی مانند Barney and Friends Clean up (بارنی و دوستانش محیط زیست را تمیز می‌کنند)، به کودکتان نشان دهید که نجات محیط زیست می‌تواند لذت بخش باشد (Pbskids. org/games/environment. html). کودکان بزرگ‌تر هم می‌توانند از بازی‌هایی مانند Adventures With Bobby Bigfoot که در همین رابطه است، لذت ببرند (Kidsfootprint.org).

استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی:

به جای انداختن ظرف پلاستیکی در سطل بازیافت، آن را به ظرف غذای پرندگان تبدیل کنید. نواری از ضلع مقابل دسته ببرید، آن را پر از دانه پرنده کنید و روی سنگ تخت یا سایر نقاط مناسب قرار دهید.
آلودگی آبها
نویسنده: بیتا نظری – ۱۳٩۱/۱۱/۱٢

چطور آب آلوده می‌شود؟

درباره محیط زیست

درباره محیط زیست

مواد آلاینده‌ هنگامی که وارد منابع آبی مختلف می‌شوند، رقیق می‌شوند و همچنین در نتیجه تجزیه زیستی، فیلتر شدن و جذب شدن به خاک این رقیق‌شدن را بیشتر می‌کند.
برخی از مواد شیمیایی از جمله هیدروکربن‌های کلردار ساخت انسان، بسیار پایدار هستند و در محیط زیست باقی می‌مانند. برخی دیگر از این ترکیبات شیمیایی در بدن موجودات زنده تجمع پیدا می‌کنند و به سادگی تجزیه و دفع نمی‌شوند.

اثرات آلودگی بر منابع آبی محصور مانند دریاچه‌ها و حوضچه‌ها بسیار شدیدتر و مداوم‌تر از نهرها و رودخانه‌هاست، زیرا فرآیند طبیعی شسته شدن که در نتیجه جریان آب انجام می‌شود، در این آب‌های محصور وجود ندارد.

آلودگی آب در منابع آب زیرزمینی به علت نبود تجزیه زیستی حتی مداوم‌تر است. فعال‌ترین باکتری‌هایی که مواد شیمیایی را تجزیه می‌کنند، در خاک بالاتر از منابع آب زیرزمینی قرار دارند.

هنگامی که مواد آلاینده وارد آب‌های زیرزمینی می‌شوند، بر خلاف آب‌های سطحی چندان مخلوط ورقیق نمی‌شوند. هنگامی که یک ماده آلاینده وارد خاک می‌شود، بر اثر نیروی جاذبه به صورت عمودی حرکت می‌کند تا به منابع آب زیرزمینی برسد. در این نقطه ماده آلاینده عمدتا در جهت افقی حرکت می‌کند. بعد ماده آلاینده مانند دود خارج‌شده از یک دودکش به صورت سه‌بعدی در آب منتشر خواهد شد. آب زیرزمینی جریان‌های موجی مانند آنچه در آب‌های سطحی وجود دارد، از خود نشان نمی‌دهد. جریان آب در این منابع تابع نیروی جاذبه، فشار و اصطکاک است، بنابراین این آب‌ها بسیار ثابت‌تر از آب‌های سطحی هستند.

مهمترین راه کاهش آلودگی آب آشامیدنی کنترل کردن منابع آلوده‌کننده است. اقدامات پیشگیری‌کننده‌ای مانند تغییردادن شیوه  آبیاری و زهکشی در کشاورزی، استفاده از حوضچه‌های دیواره‌دار برای نگهداری فاضلاب‌هایی که قرار است فراوری شوند، استفاده از محفظه‌های ذخیره فاضلاب زیرزمینی (سپتیک تانک) دوجداره می‌توانند آلودگی منابع آب آشامیدنی را کاهش دهند.

نقل از:سلامت > آموزش- همشهری آنلاین
نظرات (3)

بحران های زیست محیطی
نویسنده: بیتا نظری – ۱۳٩۱/۱۱/٧
طبیعت بزرگترین دایره بسته زندگی است. همه اجزای طبیعت باهم در تعامل هستند و انسان هم جزیی از این نظام است، اما تنها جزیی است که با دگر اجزاى طبیعت، اغلب تقابل دارد.

 

دنیاى امروز، بحرانی ترین روزهاى خود را از نظر تخریب منابع طبیعى، افزایش آلاینده هاى محیطى، تغییرات آب و هوایى، اتمام ذخایر فسیلى، تولید انبوه زباله، و… می گذراند. خاطرم است در جایى خواندم که اگر زندگى زمین را از آغاز تا کنون به صورت عمر یک انسان 46 ساله در نظر بگیریم، دایناسورها در 45 سالگى آن می زیسته اند و ما در حال حاضر در سه دقیقه آخر. ولى تاثیر منفى این سه دقیقه پایانى بر روى کره زمین، از تمام عمرش گسترده تر بوده است.

 

صنعتى شدن در کنار تاثیرات مثبتى که از لحاظ تامین رفاه و آسایش براى بشر داشت، عادت به مصرف گرایى را نیز در او تشدید کرد. مصرف بیشتر توام شد با تخریب بیشتر طبیعت به صورت: نابودى منابع طبیعى، استفاده فزاینده از سوختهاى فسیلى، تولید بیشتر پسماند، فاضلاب، گازهاى گلخانه اى، و به تبع عوامل ذکر شده، تولید انواع و اقسام عوامل آلاینده آب، خاک، و هوا. علاوه بر تاثیرات نامطلوب ذکرشده، در مقیاسى بزر گتر شاهد گرم شدن کره زمین و تعییرات آب و هوایى آن هستیم.

 

تغییرات اقلیمی ناشی از گرمایش زمین همه جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، ولی کشورهای در حال توسعه بیش از همه در معرض خطرات این دگرگونی قرار دارند. البته همه تغییرات آب و هوایی قابل پیش بینی نیستند اما، آنچه مسلم است روی میلیو نها انسان تاثیر خواهد داشت. طبق پیش بینى دانشمندان تا سال 2080 ، گرمایش زمین باعث کم آبى دویست میلیون نفر و دچار قحطى شدن 600 میلییون نفراز جمعیت کره زمین خواهد شد. همچنین، به دلیل گرم شدن زمین تا سال 2050 ، بیش از یک میلیون گونه گیاهى و جانورى در معرض خطر انقراض قرار خواهند گرفت.
مهمترین وظیفه همه کشورها در حال حاضر این است که با تلاش همگانی فرایند گرمایش زمین را کاهش دهند و وقت بیشتری را برای پیش بینی و پیشگیرى مخاطرات آن صرف کنند. حفظ منابع طبیعى موجود، توسعه فضاهاى سبز، .کاهش مصرف انرژى حاصل از سوختهاى فسیلى، استفاده از منابع انرژى تجدید پذیر، صرفه جویى در مصرف، بازیافت، و کاهش پسماند، تصفیه فاضلاب، و…از جمله اقداماتى هستند که در شرایط کنونی قابل انجام است. حفاظت از محیط زیست امرى نیست که بتوان در آن تعلل ورزید زیرا که برجان و سلامت ما، فرزندان ما، و دیگر موجودات این کره خاکى تاثیر گذار است. توسعه ى پایدار با مد نظر قرار دادن ملاحظات زیست محیطى باید در راس همه ى برنامه ریزی ها و سیاست گذاری هاى کلان در « محیط زیست در مقابل توسعه » مملکت لحاظ شود و از داشتن دیدگاه طر ح ریزى و اجراى برنام ههاى توسعه پرهیز گردد.

 

منبع:برگرفته از نشریه تحقیقات پیشرفته زیست محیطی

آموزش نجاری

آموزش نجاری

تعمیرات مبل تهران بازارچوب

تعمیرات مبلمان و رنگ مبل و پارچه

ساخت بشکه چوب کاج ارزان

بشکه چوب کاج همانطور که احتمالا میدانید بشکه چوب کاج، آبندی نمی شود، بشکه چوب بلوط بسیار زیبا و خاص برای مصارفی مانند نگهداری مواد غذایی، ساخت سس، نگهداری سرکه و.. استفاده دارد. از قدیم برای نگهداری ماءالشعیر و آب جو از بشکه های بلوط استفاده می شد. گالری تصاویر بشکه...
آموزش

آموزش

آموزش هنر های چوبی

گره سازی و گره چینی

معرق و منبت

درودگری

چلنگری

گروه فن و هنر ایران زمین طراح و مجری هنر سنتی ایران زمین .

آموزش گره چینی

آموزش درودگری 

آموزش طراحی و نقاشی 

در کارگاه سایت درودگران واقع در شهرک صنعتی خاوران ، سایت درودگران و مبلسازان تهران ، خیابان بلوط ، خیابان بلوط ششم واحد 517

تلفن 02177308232

هنر سنتی ، آموزش

رنده کاری و پرداخت چوب

درباره دکوراسیون و صنایع چوب ، هنر ایران زمین

ساخت و رسم اتصالات چوبی ، کام و زبانه ، نیم و نیم ، اتصالات مخفی ، دم چلچله و..

درباره دکوراسیون و صنایع چوب ، هنر ایران زمین

ساخت پنجره اروسی

فروشگاه مد روز دولچه & گابانا - دکوراسیون جالب

ظریف کاری

درباره دکوراسیون و صنایع چوب ، هنر ایران زمین

گره چینی

قفل چفت کلون گل میخ دستگیره یراق الات قدیمی ، ساخت درب و پنجره قدیمی گره چینی ارسی سازی

ساخت یراق الات قدیمی بوسیله آهن و کوره به روش چلنگری

طراحی و ساخت گره چینی

گره سازی ، رسم گره چینی

گره چینی

لوگو دکوراسیون چوبی

فن و هنر ایران زمین

کار با روکش ، معرق چوب و روکش

روکش ریشه

انواع چوب و تخته معرق

، آموزش طراحی و ساخت انواع دکوراسیون خارجی – آلاچیق های چوب و فلز

روش های ساخت نرده ، حفاظ ، پرگولا و ..

معماری سنتی ایران زمین

هنر سنتی ایران ، دکوراسیون گره چینی ، صنایع دستی

دکوراسیون سنتی و هنر چوب ایران زمین

ادامه مطالب در لینک زیر مشاهده شود :

بخش آموزش  

آموزش گره چینی، دانلود کتاب گره چینی

گره چینی و ارسی سازی درود بر شما آموزش گره چینی و ارسی سازی برخی از موضوعات که در مکاتبات به آن رسیدیم و زیبا و کار آمد است. کتاب احیای هنرهای از یاد رفته استاد لرزاده شاهگره با موج و تند قمي يا ترقه جفتي!! عاليه استاد. با سلام بنده هم کتاب ایشونو خوندهام ولی ما بین...

ابزار دست نجاران قدیمی

درود بر شما ابزار قدیمی درودگران و نجاران شایسته است به نجاران قدیمی همچون استاد علی حیدری، پهلوانان قدیم بگوییم، چونکه با یک اره دست، یک رنده پرداخت و یک تنه مته و مغار و اسکنه دربها و عمارت هایی ساخته اند که نجاران امروزی با تجهیزات سی ان سی و.. عمرا نتوانند بسازند....

ایده های خلاقانه ابزار دست ساز نجاری

درود بر شما ایده های جدید ساخت ابزار صنعتی نیاز به خودکفایی در تمام اقشار جامعه لازم و ضروری است بخصوص در این برهه که واردات به ایران بصرفه نیست و ایرانیان باید خود نیازهای اصلی خود را تامین کنند. گیره نجاری و آهنگری ابزار هایی مانند گیره بجای استفاده از پیچ های ساخته...

امتحانات بچه های , آموزش کودک

در برابر درس نخواندن کودکان چه واکنشی نشان می دهید . درمان درس نخواندن کودکان چیست؟     چگونه واکنش نشان می دهند اگر کودک علائم بدی را به ارمغان می آورد؟ آیا نقطه ای برای ترساندن وجود دارد؟ مجازات می شود؟ بیشتر برای انجام دادن؟ چگونه می شود؟ مدیر مدرسه سنگاپور این...

کلوپ مشتریان

کلوپ مشتریان

نظرات شما درباره صنایع چوب و هنر ایران زمین

منتظر درج نظرات شما درباره نحوه برخورد ، رفتار و کار این گروه هستیم .

صنایع چوب و هنر ایران زمین

10 + 6 =

گروه فن و هنر ایران زمین تاسیس 1340 تهران محله قلهک است . ما تولید کننده دکوراسیون لوکس منزل بصورت سفارشی ساز هستیم . رد کردن