چوب درخت آلو

نام مشترک: آلو

نام علمی: Prunus domestica

توزیع: به طور گسترده در مناطق معتدل در سراسر جهان کشت می شود

اندازه درخت: طول  20-40 فوت (6-12 متر) ، 1-1.5 فوت (.3-.4 متر) قطر تنه

میانگین وزن خشک: 50 پوند / فوت 3 (795 کیلوگرم / متر 3 )

وزن مخصوص (پایه ، MC 12٪): .61 ، .79

سختی Janka: 1،550 lb f (6،900 N) *

* سختی برآورد شده براساس وزن مخصوص

مدول پارگی: 12،810 lb f / in 2 (88.4 MPa)

مدول الاستیک:  1،478،000 پوند f / in 2 (10.19 GPa)

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

رنگ / شکل ظاهری: چوب آلو می تواند گوشه ای از رنگ خود را نشان دهد ، به طور معمول قهوه ای مایل به زرد ، دارای رگه هایی از صورتی ، نارنجی ، قرمز ، بنفش ، زیتون یا خاکستری مخلوط شده است . به دلیل کوچک بودن درختان آلو ، دانه های چرخانده یا نامنظم در بافت دیده می شود  ، همچنین گره ها و نقایص دیگر نیز متداول هستند.
دانه / بافت: دارای بافت نازک و دانه ای نزدیک به هم و کمی درخشش طبیعی است.
Endgrain:  نیمه حلقه متخلخل تا متخلخل ؛ منافذ کوچک ، که گاه به صورت مورب مرتب شده اند ، این منافذ بسیار زیاد هستند. چند برابر انفرادی و شعاعی 2-3؛ رسوبات معدنی / صمغ گاهی اوقات وجود دارد ، اگرچه به راحتی با لنز دیده نمی شود. حلقه های رشد معمولاً به دلیل غلظت منافذ چوب زودرس متمایز می شوند. پارانشیم حاشیه ای؛ پرتوهای متوسط ​​تا پهن ، فاصله طبیعی.
مقاومت در برابر پوسیدگی: داده ای در دسترس نیست.
قابلیت کار:  کار با چوب آلو آسان است
بو: آلو در حالی که کار می کند رایحه خاصی دارد که یادآور کدو تنبل یا کدو می باشد.
آلرژی / مسمومیت: اگرچه هیچ گونه عارضه ای در سلامتی برای کار با چوب آلو گزارش نشده است ، اما گیلاس سیاه نزدیک به آن گزارش شده است که باعث ایجاد اثرات تنفسی می شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله های آلرژی چوب و سمیت و ایمنی از گرد و غبار چوب مراجعه کنید.
قیمت گذاری / در دسترس بودن: به دلیل اندازه درختان بسیار کوچک از نظر تجاری در دسترس نیست ، آلو بیشتر در بین علاقه مندان و سایر نجاران کوچک خرده فروشی و خرده فروشان مرتبط مشاهده می شود. بیشتر آنها در بسته های چرخشی یا سایر بخش های کوچک فروخته می شوند. احتمالاً قیمت برای چوب خانگی بسیار بالا است.
پایداری: این گونه چوب در ضمائم CITES یا در لیست قرمز IUCN گونه های تهدید شده ذکر نشده است.
موارد متداول: اشیاء تبدیل شده ، آلات موسیقی ،   دسته چاقو.
نظرات: اگرچه آلو مربوط به گیلاس است ، اما آن سنگین تر و سخت تر از گیلاس است و بسیار کمیاب تر است. اندازه ها بسیار محدودی از این چوب در دسترس هستند ، بنابراین آلو تمایل دارد که در درجه اول به اهداف تزیینی کوچکتر  اختصاص یابد.
مشخصات مرتبط:

زردآلو  (Prunus armeniaca)
گیلاس سیاه (Prunus serotina)
گیلاس شیرین (Prunus avium)

چوب درخت آلو بخارا یا آلو گیلاس

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

ویژگی های Prunus cerasifera رنگ و ساختار متراکم آن است. چوب آلو گیلاس همچنین به عنوان آلو وحشی شناخته می شود یک نوع میوه محبوب مدیترانه ای است.  این یک درخت تزیینی با برگ های سبز و گل های صورتی است .

درخت مدیترانه ای با میوه های خوشمزه که مانند چیزی است که بین گیلاس و آلو به نظر می رسد ، همانطور که از نام آن مشخص است. حتی در لاتین ، cerasi به معنای گیلاس و fera وحشی است.

به همین دلیل است که نامهای رایج آن آلو گیلاس یا آلو وحشی است. در اینجا در ایستریا آنرا armulina یا ciburi می نامیم .

نوع دیگری از چوب که به نظر ما خاص است. یکی از ویژگی های آلو گیلاس این است که انواع وحشی این درخت میوه تقریباً هرگز بزرگتر از درختچه های بزرگ یا درختان کوچک نمی شوند. فقط تعداد کمی از آنها به 10 متر می رسد.

به دلیل کوچک بودن آن از لحاظ تجاری در چوب موجود نیست. و از آنجا که کوچک است ، یافتن گرداب و گره ها پس از برش ، معمول است.

آلو گیلاس یک درخت زینتی محبوب برای باغ ها و محوطه سازی است. به نگهداری زیادی احتیاج ندارد ، اما دارای گلهای سفید و صورتی کمرنگ زیبا ، شبیه گیلاس است. این یکی از اولین درختانی است که در بهار گل می دهد. Prunus cerasifera Nigra برای برگهای بنفش خود متمایز است.

میوه ها به رنگ سبز هستند ، به رنگ زرد یا قرمز رسیده و خوراکی هستند. آلو گیلاس یکی از عناصر اصلی در چندین وعده غذایی در جورجیا است ، مانند سس تکمالی .

یکی دیگر از خصوصیات چوب آلو گیلاس تمایل به شکسته شدن است. بنابراین بهتر است بعد از برش ، هر چه سریعتر آن را بپزید.

مناطقی با دانه مستقیم کار با دست و ابزار کوچک بسیار آسان است. برای جلوگیری از پاره شدن ، باید هنگام پردازش گره ها مورد توجه قرار گیرد.

اما با توجه به اینکه نمونه های نادر به ابعاد بزرگتر رشد می کنند ، فقط برای پردازش دستی مناسب است. و برای ساخت جواهرات مخصوصاً دستبند. بعضی اوقات کاسه های کوچک.

اما در جواهرات ، رنگ قرمز حیرت انگیز آن کاملاً تضاد با سایه های کم رنگ زردآلو و همچنین تفاوت های ظریف تیره بلوط مدیترانه ای است.

چوب درخت آلو گیلاس

چوب درخت آلو گیلاس

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

چوب درخت آلو

 

WhatsApp us