رنگ ها در سبک روستیک

سبک روستیک

سبک روستیک

رنگ ها در فضاهای داخلی روستیک

پالت رنگی روستیک از تناژ های براق و رنگ های تند عاری است و در عوض شامل رنگ های متنوع و لطیف از دنیای طبیعی است. منظور از رنگ های طبیعی، رنگ پوست درختان، سنگ و خاک است.
نگران نباشید که انتخاب شما فقط به رنگ قهوه ای محدود شود. شما می توانید رنگ های روشن تری نیز در این سبک استفاده کنید. این رنگ ها به خوبی با فضای روستیک شما هماهنگ می شوند و در عین حال آشنا و سنتی به نظر می رسند. مثلا آبی جین، قرمز کوکاکولا، زرد طلایی و فیروزه ای کم رنگ می توانند جزء این دسته باشند.

در سبک دکوراسیون داخلی به دلیل نزدیکی به فضای روستایی مواد و مصالح به کار رفته در طراحی و معماری ساختمان بیشتر طبیعی بوده و چوب یکی از اصلی ترین متریال های به کار رفته است.

سبک روستیک

سبک روستیک

در سبک روستیک تا جایی که امکان داشته باشد از مصالح طبیعی مانند شاخه درختان ، پوست درختان خشک شده ، تنه و الوارهایی که کاملا پرداخت نشده باشند ، آجر و خشت های طبیعی ، کاه گل و دیگر متریال های طبیعی استفاده می شود، به‌طوری که تا حد امکان از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشند.

فضای روستیک در واقع طبیعت را به داخل خانه دعوت می‌کند و با استفاده از مواد و المان‌های طبیعی، دوری انسان امروز را از طبیعت به نوعی جبران کند. زندگی هر روز بیشتر به سمت کلان شهری پیش می‌رود و فضاهای اسکان انسانی هر روز بیش از دیروز حالت از پیش ساخته و غیر طبیعی به خود می‌گیرند.

سبک روستیک

سبک روستیک

از این رو استفاده از مواد و المان‌های طبیعی در خانه می‌تواند تا حدی فضا را تلطیف و طبیعی کند . در این سبک فرم مصالح ، بافت و در کل ظاهر آنها باید با ظاهر طبیعی آن در طبیعت مشابهت داشته باشد.

 

http://lume.ir

WhatsApp us