جایگزین مناسب برای سونا چیست ؟ (6  جایگزین )

رفتن به سونا به صورت روتین برای بسیاری از افراد امکان پذیر نیست . اما چرا افرادی که قادر به استفاده از لذت و آسایش سونا نیستند باید از مزایای سونا غافل شوند ؟ باید جایگزین هایی وجود داشته باشد که بتوانند از آنها استفاده کنند .

چندین گزینه جایگزین سونا در خانه وجود دارد که مزایای مشابهی را در اختیار کاربر قرار می دهد که معمولاً با فواید یک سونای تجاری مانند آرامش ، کاهش استرس و بهبود سلامت مرتبط است . موثرترین جایگزین ، سونای قابل حمل است ، اما می توانید از پتوی سونا ، دوش بخار ، جکوزی یا حتی حمام یا دوش معمولی خود نیز استفاده کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تقلید از سونا ، اثرات و فواید آن ، این مقاله را تا انتها بخوانید . همچنین جایگزین های مختلفی را می توانید پیدا کنید و تعیین کنید که کدام یک از این انتخاب ها ، جایگزین خوبی برای یک سونا معمولی هستند .

چگونه یک سونا مزایای بالقوه بسیاری را ارائه می دهد ؟

بسیاری از کاربران سونا ، برای فهرست بلند بالای محبوبیت ها و مزایای سونا جذب سونا می شوند . برای برخی ، این آرامش و رهایی از تنش است . مخصوصاً برای ورزشکاران ، تسکین عضلات پس از تمرین است . برای افراد در یک گروه سنی خاص ، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است . اما این امر دقیقا چگونه به دست می آید ؟

در حین لذت بردن از یک جلسه ، کاربران سونا افزایش دمای بدن را تجربه می کنند که منجر به جریان خون بیشتر می شود . جریان خون بهبود یافته پاسخ قلبی بدن را افزایش می دهد و جریان خون به اندام های داخلی را کاهش می دهد .

اصولاً هر چه بیشتر عرق کنید ، فشار خون شما بیشتر کاهش می یابد و ضربان قلب شما افزایش می یابد .

مطالعاتی در مورد تأثیر حمام سونا انجام شده است . یکی از این مطالعات به این نتیجه رسید که حمام کردن در سونا برای ورزشکاران و مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی و روماتولوژیک مفید است .

سونا می تواند :

 • منجر به آرامش شود .
 • کمک به آنفولانزا .
 • کمک به بیماری های پوستی .
 • فشار خون پایین .
 • کمک به مدیریت درد .
 • کمک به آرتریت .
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی .
 • کاهش التهاب .

سونا هورمون هایی مانند هورمون های رشد و اندورفین تولید می کند که منجر به حالت آرامش کاربر می شود . آنها سیستم ایمنی را تقویت می کنند که به سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می کند .

توصیه می شود افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند قبل از استفاده از سونا به دنبال مشاوره پزشکی باشند .

آیا می توانید سونا را تقلید کنید ؟

ساخت سونا در خانه شما ممکن است به دلیل فاصله زیاد گزینه مناسبی برای شما نباشد . با این حال ، این نباید شما را از هدفتان برای داشتن سونای خانگی منصرف کند .

تقلید از سونا در خانه شما امکان پذیر است . برای تقلید از سونا باید شرایط خاصی را رعایت کنید ، عمدتاً ایجاد گرما و جو بخار .

سونا محیطی ایجاد می کند که در آن عرق می کنید و دمای یک سونا معمولی بین 120 تا 195 درجه فارنهایت است .

ساخت سونا در منزل
ساخت سونا در منزل

بهترین جایگزین برای سونا :

برای کسانی که جایگزین سونا را انتخاب می کنند ، چندین گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرند . بهترین گزینه برای شما بستگی به میزان فضای خانه ، بودجه شما و نیازهای خاص و انتخاب خاص شما دارد .

در اینجا بهترین جایگزین های سونا آمده است :

 • سونا قابل حمل
 • پتو سونا
 • دوش بخار
 • جکوزی
 • تبدیل حمام به اتاق بخار
 • گرفتن حمام / دوش آب گرم

به خواندن ادامه دهید تا در مورد هر جایگزین بالقوه سونا اطلاعات بیشتری کسب کنید .

سونا قابل حمل :

به عنوان یک جایگزین ، سوناهای قابل حمل نزدیک ترین به تجربه یک سونا واقعی هستند . آنها یک مزیت اضافی را دارند که یک صرفه جویی در فضا هستند زیرا می توانید پس از هر بار استفاده آن را تا کنید یا جدا کرده و ذخیره کنید .

سونای قابل حمل به همان دمای سونای خانگی (120 -140 درجه فارنهایت ) می رسد . آنها همچنین فواید مشابهی مانند آرامش ، تسکین درد ، کاهش فشار خون و کاهش التهاب را ارائه می دهند .

این سوناها بسته به برند دارای محدوده قیمتی از 150 دلار هستند . آنها محفظه ای مانند چادر هستند که برای نشستن به یک صندلی یا نیمکت نیاز دارند . ممکن است فضایی داشته باشد که سر و دستتان را از آن بیرون بیاورید .

این کیت سونای سرپوشیده با همه چیزهایی که برای استفاده از سونا در خانه خود نیاز دارید ارائه می شود ! قابل مقایسه با استفاده از پتوی سونا یا سونای مادون قرمز داخلی – تا 140 درجه فارنهایت ! شامل پد گرمکن پا و صندلی قابل حمل است و یک گزینه جالب برای شما به حساب می آید !

پتو سونا :

برای جایگزینی که فضا را اشغال نمی کند اما اثرات مشابهی دارد ، پتوهای سونا یک گزینه عالی هستند . این گزینه قابل حمل ، جمع و جور و همه کاره است . هنگام نشستن روی صندلی ، روی زمین یا روی تخت می توان از آن استفاده کرد . پس از اتمام ، می توان آن را تقریباً در هر مکانی تا کرد و ذخیره کرد .

پتوهای سونا از گرمای مادون قرمز دور برای گرم کردن بدن شما به جای هوا استفاده می کنند . آنها می توانند به دمای 160 درجه فارنهایت برسند .

مانند سونا معمولی ، پتوی سونا به آرامش عضلانی ، تسکین درد ، کاهش فشار خون و التهاب کمک می کند و به سم زدایی کمک می کند .

پتوی سونا انرژی حرارتی بدن را افزایش می دهد و باعث افزایش موقت جریان خون می شود که می تواند عرق ایجاد کند و به سوزاندن کالری کمک کند .

دوش بخار :

دوش بخار آرامش بخش است و برای سینوس ها عالی است . مزایای دوش بخار شامل کاهش فشار خون ، بهبود پوست و بهبود گردش خون است .

برای کسانی که بیش از یک حمام در خانه خود دارند ، باید از حمام کوچک تر برای محفظه گرمای بیشتر استفاده کنند تا تجربه خود را به حداکثر برسانند .

دوش بخار نیاز به استفاده / نصب یک مولد بخار دارد .  

با لمس یک دکمه ، کاربران می توانند دوش بخار خود را فعال کنند . مولد بخار آب را تا حدود 120 درجه فارنهایت گرم می کند و بخار از طریق سر بخار خارج می شود .

علاوه بر مزایای مورد استفاده واقعی از دوش بخار ، گفته می شود که صاحبان خانه می توانند با نصب دوش بخار ، ارزش خانه خود را افزایش دهند .

جکوزی :

جکوزی چوبی
جکوزی چوبی

به عنوان جایگزینی برای سونا ، وان آب گرم مزایای مشابهی را ارائه می دهد . از مزایای وان آب گرم می توان به کاهش فشار خون ، آرامش ، تسکین درد و کاهش استرس اشاره کرد .

وان های داغ می توانند به حداکثر دمای 104 درجه فارنهایت برسند و حداقل به یک پریز برق 110 ولت نیاز دارند . جکوزی هایی نیز وجود دارند که از ولتاژ 220 ولت استفاده می کنند و ممکن است برای سیم کشی به برقکار نیاز داشته باشند .

جکوزی چوبی
جکوزی چوبی

تبدیل حمام به اتاق بخار :

تبدیل حمام به اتاق بخار
تبدیل حمام به اتاق بخار

این گزینه تبدیل حمام به اتاق بخار را نباید با دوش بخار اشتباه گرفت . تبدیل حمام خود به اتاق بخار جایگزینی برای افرادی است که سعی در خرج کردن ندارند .

اگر بیش از یک حمام دارید ،  باید حمام کوچک تر را انتخاب کنید تا سطح محفظه گرما را به حداکثر برسانید .

برای اطمینان از باقی ماندن گرما یا بخار در حمام ، هر فضایی که هوا می تواند وارد یا خارج شود را ببندید . این کار با قرار دادن حوله در شکاف درب و پنجره حمام انجام می شود . هنگامی که حمام آب بندی شد ، می توانید با خاموش کردن چراغ ها یا روشن کردن یک شمع و سپس روشن کردن دوش آب گرم ، محیط خود را تنظیم کنید .

این روش به اندازه سایر گزینه ها کنترل نمی شود ، بنابراین به عنوان یک انتخاب موثر در نظر گرفته نمی شود .

در نهایت ، با این روش ، می ‌خواهید مطمئن شوید که از شر هوای مرطوب پس از آن خلاص می ‌شوید تا از کپک زدن حمام جلوگیری کنید .

حمام یا دوش آب گرم :

جایگزین دیگری که برای کاربران هزینه ای ندارد ، صرف حمام آب گرم یا دوش آب گرم است . چه چیزی باعث می شود حمام آب گرم یا دوش آب گرم شبیه سونا باشد ؟

سوناهای معمولی یا سنتی پروتئین شوک حرارتی را آزاد می کنند . بنابراین ، هدف از گرفتن حمام آب گرم یا دوش آب گرم غوطه ور کردن بدن در آب داغ برای ایجاد همان پاسخ پروتئین است .

این گزینه از نظر تئوری خوب است ، اما ممکن است دستیابی به آن برای برخی دشوار باشد . سطوح حساسیت از فردی به فرد دیگر متفاوت است و صرف وجود آب می تواند سطح حساسیت فرد را افزایش دهد و دریافت همان اثر سونا واقعی را دشوارتر می کند .

به عنوان جایگزینی برای سونا ، وان آب گرم مزایای مشابهی را ارائه می دهد . از مزایای وان آب گرم می توان به کاهش فشار خون ، آرامش ،  تسکین درد و کاهش استرس اشاره کرد .

وان های داغ می توانند به حداکثر دمای 104 درجه فارنهایت برسند و حداقل به یک پریز برق 110 ولت نیاز دارند . جکوزی هایی نیز وجود دارند که از ولتاژ 220 ولت استفاده می کنند و ممکن است برای سیم کشی به برقکار نیاز داشته باشند .

قیمت جکوزی بسیار متفاوت است . برخی از مدل ها شامل جت های اسپا هستند که ماساژ ناحیه مورد نظر را ارائه می دهند .

آیا سوناهای مادون قرمز از مایکروویو استفاده می کنند ؟ ( تفاوت های مهم توضیح داده شد )

درک پیچیدگی های نحوه عملکرد تشعشع می تواند مشکل باشد . به نظر می رسد سونای مادون قرمز مانند مایکروویو کار می کند ، اما آیا در واقع از مایکروویو استفاده می کند ؟

سوناهای مادون قرمز از نوعی تابش الکترومغناطیسی به نام امواج مادون قرمز استفاده می کنند که با امواج مایکروویو متفاوت است . نور مادون قرمز باعث ارتعاش پیوندهای بین مولکول ها و آزاد شدن انرژی می شود که به صورت گرما احساس می شود . این نوع سونا از پانل های گرمایش مادون قرمز برای گرم کردن هسته بدن شما استفاده می کند و کارایی آن را بسیار بیشتر می کند .

برای یادگیری تفاوت های کلیدی در مورد چگونگی ایجاد گرما توسط امواج مایکروویو و نور مادون قرمز به خواندن این مقاله ادامه دهید . علاوه بر این ، ما در مورد چگونگی گرم شدن سونای مادون قرمز و برخی از مزایای بالقوه برای بدن شما صحبت خواهیم کرد !

مایکروویو چگونه گرما ایجاد می کند :

این نمونه سریع و کارآمد هستند ، اما مایکروویوهای شما واقعا چگونه کار می کنند ؟

مایکروویوها اساساً از انتقال انرژی ( یا نوعی تابش الکترومغناطیسی ) برای ایجاد گرما استفاده می کنند . به عبارت ساده تر ، وقتی امواج مایکروویو به یک جسم برخورد می کند ، مولکول های آن جسم به سرعت شروع به چرخش می کنند . بنابراین انرژی جذب می شود و گرما ایجاد می شود .

همه پرتوهای الکترومغناطیسی با انتقال انرژی از یک نقطه به نقطه دیگر کار می کنند ، اما همه انواع یکسان ایجاد نمی شوند . طول موج یا فرکانس خاص این انرژی تعیین می کند که چه نوع تابشی است .

مایکروویوها ، به ویژه ، مفید هستند ، زیرا با فرکانس کافی بالا می لرزند تا در گرم کردن غذا در حدود 10-100 میلیارد بار در ثانیه موثر باشند !

در واقع ، مایکروویوها علاوه بر پخت و پز ، کاربردهای مختلفی از جمله ارتباطات و رادار دارند .

چگونه در سونا خسته نشویم (15 راه برای گذراندن زمان ! )

قدم گذاشتن در سونای گرم آرامش بخش است و فواید زیادی برای بدن شما دارد . سونا به طور سنتی برای افزایش آرامش استفاده می شود و می تواند به تسکین درد بدن کمک کند . مردم معمولاً 15 تا 20 دقیقه را در سونا می گذرانند که ممکن است خسته کننده شود . در این مدت چه کاری می توانید انجام دهید تا خود را سرگرم کنید ؟

گذراندن وقت در سونا فواید پزشکی متعددی مانند بهبود گردش خون و سلامت قلب و عروق دارد ، اما حوصله کردن در سونا آسان است . این زمان را با مطالعه ، برنامه ریزی ، یا وقت گذاشتن برای تعیین اهداف مفیدتر صرف کنید یا با گوش دادن به موسیقی ، مدیتیشن ، حرکات کششی و انجام حرکات یوگا ، زمان استراحت خود را دو برابر کنید .

برای اینکه در زمان سونا خسته نشوید ، نکات مختلف را با هم بخوانیم .

فواید سونا و دلایل استفاده از سونا :

اول از همه ، رفتن به سونا فواید سلامتی خود را دارد .

به گزارش مدیکال نیوز تودی ، سونا ابزاری عالی برای بهبود گردش خون در بدن شما است و می تواند سلامت شما را بهبود بخشد . همچنین مطالعات علمی وجود دارد که اهمیت سونا و تأثیرات عالی آن بر سلامت قلب و عروق شما را تکرار می کند .

گرمای خشک سونا باعث می شود دمای پوست شما در عرض چند دقیقه به 104 درجه فارنهایت برسد . ضربان نبض شما تا 30 درصد یا بیشتر می ‌پرد ، که تقریباً دو برابر مقدار مورد نیاز قلب برای پمپاژ خون است . به همین دلیل ، سونا ابزار اثبات شده ای برای بهبود گردش خون شما است که سلامت و تندرستی شما را بهبود می بخشد .

به همین دلیل توصیه می شود افرادی که فشار خون بالا و بیماری قلبی دارند قبل از رفتن به سونا با پزشک خود مشورت کنند .

دانشکده پزشکی هاروارد توصیه می‌کند 15 تا 20 دقیقه در سونا بمانید تا بیشترین استفاده را از سونا ببرید .  افرادی که سونا را تجربه کرده اند تا زمانی که سالم هستند و هیچ شرایط سلامتی ندارند احتمالا می توانند تا 30 دقیقه در سونا بمانند .

چگونه زمان را در سونا بگذرانیم ؟

با وجود فواید زیاد ، سونا می تواند کمی خسته کننده شود – به خصوص اگر هر هفته چندین جلسه داشته باشید !

برای گذراندن وقت در سونا ، می توانید :

 • مدیتیشن کنید .
 • حرکات کششی انجام دهید .
 • روی تنفس خود تمرکز کنید .
 • مطالعه کنید .
 • با افراد دیگر در سونا معاشرت کنید .
 • پخش بوی مطبوع
 • موسیقی گوش کنید .
 • برنامه های آتی را برنامه ریزی کنید .
 • ژست های یوگا را تمرین کنید .
 • مثبت اندیشی و جملات تاکیدی را تمرین کنید .
 • کارهای آینده تان را به خاطر بسپارید یا تمرین کنید .
 • با یک دوست همراه شوید .
 • یک مینی ماساژ به خودتان بدهید .
 • روی مراقبت از پوست خود کار کنید .
 • هدف گذاری و تجسم .
 • مدیتیشن کنید :

مدت زمان توصیه شده برای سونا 15 تا 20 دقیقه است ، شما می توانید زمان را در سونا و با مدیتیشن از بین ببرید .

مدیتیشن همچنین به عنوان تمرکز متمرکز شناخته می شود ، می تواند استرس ، اضطراب ، افسردگی ، بیماری قلبی و فشار خون بالا را کاهش دهد . این امر می تواند احساس استرس شما را کاهش دهد ، و می توانید آن را در هر زمان و هر مکان تمرین کنید ، زیرا به هیچ ابزاری نیاز ندارد ، که همین امر ، آن را برای سونا عالی می کند .

طبق گفته کلینیک مایو ، مدیتیشن می تواند نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر احساسی نیز به شما کمک کند . هنگام مدیتیشن ، این فرصت را خواهید داشت که به موقعیت های استرس زا در زندگی خود نگاه کنید و آنها را از دیدگاهی متفاوت ببینید . مدیتیشن همچنین می تواند به شما در ایجاد مهارت کمک کند تا بتوانید استرس را در زندگی خود از بین ببرید .

 • کشش :

با توصیه به گذراندن 15 تا 20 دقیقه در سونا ، اگر کار دیگری انجام ندهید ، به راحتی خسته می شوید . می توانید زمان خود را در سونا بگذرانید و با انجام حرکات کششی از خسته شدن خود جلوگیری کنید .

حرکات کششی به شما کمک می کند تا با انجام حرکات ساده که می تواند به گروه های مختلف عضلانی کمک کند ، گردش خون را در بدن خود بهبود بخشد . از آنجایی که برای انجام حرکات کششی به هیچ ابزاری نیاز ندارید ، می توانید این کار را در اتاق سونا به عنوان روشی برای گذراندن زمان انجام دهید .

طبق گفته ها ، کشش می تواند به عضلات شما کمک کند قوی و سالم بمانند . حرکات کششی مهم است زیرا به شما امکان می دهد طیف وسیعی از حرکات را در مفاصل انجام دهید که از سفتی و سختی عضلات جلوگیری می کند . اگر عضلات شما به اندازه کافی قوی نیستند ، بیشتر مستعد درد یا آسیب خواهید بود .

مانند سونا ، کشش می تواند گردش خون شما را تا حد زیادی بهبود بخشد ، به همین دلیل است که این دو کار را می توان همزمان انجام داد .

 • روی تنفس خود تمرکز کنید :

با توجه به اینکه افرادی که حداقل 15 تا 20 دقیقه را در سونا می گذرانند ، برای آنها بی حوصلگی یک امر طبیعی است ، اما می توانید با تمرینات تنفسی از خستگی جلوگیری کنید .

گاهی اوقات آنقدر مشغول می شویم که حتی تمرینات تنفسی مناسب را انجام نمی دهیم یا فراموش می کنیم که در طول روز نفس عمیق بکشیم . تنفس عمیق می تواند به بهبود فشار خون ، کاهش استرس و اضطراب و کمک به شرایط مزمن کمک کند .

Consumer Reports نشان می دهد که تمرینات تنفس عمیق و صحیح می تواند به بیماری های قلبی عروقی کمک کند ، جریان خون را افزایش داده و به بهبود فشار خون شما کمک کند . وقتی نفس عمیق می ‌کشید ، می‌ تواند به مدیریت استرس و کمک به عملکردهای شناختی کمک کند .

تمرینات تنفسی که می توانید در سونا انجام دهید عبارتند از :

    تنفس لب جمع شده – تنفس لب جمع شده زمانی است که شما از طریق بینی نفس خود را وارد می کنید و از طریق لب های جمع شده بازدم را به گونه ای انجام می دهید که گویی شعله ای در حال سوسو زدن در یک شمع هستید . این به دریافت اکسیژن بیشتر در ریه ها کمک می کند و به احساس تنگی نفس کمک می کند .

    تنفس شکمی می توانید با قرار دادن دست روی شکم و تنفس از طریق بینی و سپس بازدم از طریق دهان برای حداقل سه تا چهار برابر بیشتر تنفس شکمی را انجام دهید .

    تنفس جعبه ای – تنفس جعبه ای را می توان با تنفس برای چهار شمارش ، حبس نفس برای چهار شمارش ، بازدم برای شمارش چهار و حبس دوباره نفس برای چهار شمارش انجام داد .

مطالعه کردن :

گذراندن 20 دقیقه در سونا می تواند کسل کننده باشد ، اما مزایای سلامتی متعددی که می توانید از سونا دریافت کنید ، زمان را ارزشمند می کند . یکی از کارهایی که می توانید در سونا برای گذراندن وقت انجام دهید مطالعه است .

شما می توانید در سونای خشک مطالعه کنید ، اگرچه رطوبت سونای بخار احتمالا می تواند کتاب یا مجله شما را خراب کند . هرگز نباید تلفن همراه یا سایر دستگاه های الکترونیکی را به سونا بیاورید زیرا دمای شدید می تواند با وسایل الکترونیکی شما تداخل داشته باشد .

بخار و کتاب با هم خوب نیستند ، اما اگر از سونای خشک استفاده می کنید ، می توانید یک کتاب یا مجله به همراه داشته باشید . از آنجایی که توصیه شده برای استفاده از سونا 30 دقیقه یا کمتر است ، می توانید سعی کنید در حالی که در آنجا نشسته اید به مطالعه خود ادامه دهید .

 • با افراد دیگر در سونا معاشرت کنید :

بی حوصلگی در سونا رایج است زیرا افراد معمولا 20 دقیقه یا بیشتر را در آن سپری می کنند . می توانید سعی کنید با معاشرت با سایر افرادی که همراه شما در سونا هستند از خستگی جلوگیری کنید .

اگر داخل سونا هستید و افراد دیگری در اطراف شما هستند ، می توانید سعی کنید با آنها صحبت کنید به شرطی که آماده گفتگو با شما باشند .

برخی از افراد دوست دارند تنها بمانند ، اما اگر طرف مقابل با شما در حال گفتگو است ، می توانید زمان را با صحبت در مورد موارد تصادفی سپری کنید .

 • پخش بوی مطبوع :

برای دستیابی به مزایای بهینه از سونا ، باید حداقل 20 دقیقه بمانید که می تواند باعث شود به راحتی خسته شوید .

برای داشتن یک تجربه متفاوت از سونا ، می توانید جلسات سونا رایحه درمانی را با استفاده از روغن های ضروری در سونا امتحان کنید . امیدواریم تجربه رایحه جدید به از بین بردن کسالت در سونا کمک کند.

محبوب ترین عطری که مردم استفاده می کنند اکالیپتوس است زیرا بسیار مطبوع است و فواید سلامتی مانند خلاص شدن از شر سرماخوردگی یا مشکلات سینوسی دارد .

برای القای عطرها در سونا ، می‌توانید در هر لیتر آبی که برای سونا استفاده می‌کنید ، 4 تا 7 میلی ‌لیتر اسانس را مخلوط کنید .

 • به موسیقی گوش دهید :

گوش دادن به موسیقی می تواند به شما کمک کند که وقت خود را در سونا بگذرانید و از بی حوصلگی جلوگیری کنید . از آنجایی که نمی ‌توانید گوشی خود را برای پخش موسیقی ببرید ، می‌ توانید یک بلندگوی بلوتوث ضد آب مانند آن ‌هایی که می ‌توانید داخل دوش قرار دهید تا موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید ، همراه داشته باشید .

اگر سونا را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید و موسیقی با صدای بلند پخش نمی کنید ، آداب سونا را به خاطر داشته باشید ، به خصوص اگر مردم سعی می کنند در داخل سونا وقت بی صدا داشته باشند .

 • برنامه های آتی را برنامه ریزی کنید :

زمان شما در سونا برای سلامتی شما مفید است . 20 تا 30 دقیقه زمان سونا شما به بهترین وجه می تواند برای برنامه ریزی یا تعیین اهدافی که می خواهید به زودی به آنها برسید استفاده شود .

داخل سونا ساکت است ، بنابراین می توانید روی برنامه ریزی برای خود یا خانواده خود تمرکز کنید .

هنگامی که خارج از سونا هستید ، می توانید به راحتی این برنامه ها را روی یک کاغذ یا تلفن خود یادداشت کنید تا فراموش نکنید .

 • ژست های یوگا را تمرین کنید :

از آنجایی که سونا می تواند به گردش خون در بدن شما کمک کند ، چرا با انجام حرکات ساده یوگا در داخل سونا مانند یک جلسه یوگا داغ برای جلوگیری از بی حوصلگی ، آن را به سطح بالاتری ارتقا ندهید ؟

مانند یوگای سنتی ، یوگای داغ می‌ تواند عضلات مرکزی بدن ، پشت و پایین تنه شما را تقویت کند . با تمرین منظم ، می توانید ستون فقرات و باسن خود را تقویت کنید تا انعطاف پذیرتر شوند .

Healthline بر اهمیت یوگای داغ و فواید آن که شامل آرامش ذهن و بهبود تناسب اندام است ، تاکید می کند . یوگای داغ می تواند کالری بیشتری بسوزاند ، تراکم استخوان را بسازد ، استرس را کاهش دهد و با افسردگی مبارزه کند .

اگر از قبل شرایط پزشکی دارید یا باردار هستید ، بهتر است با پزشک خود در مورد یوگای داغ صحبت کنید . اگر احساس سبکی سر یا سرگیجه دارید ، باید از انجام حرکات یوگا در سونا خودداری کنید و مطمئن شوید که قبل و بعد از جلسه سونا هیدراته شده اید .

 • مثبت اندیشی و جملات تاکیدی را تمرین کنید :

شما به راحتی می توانید در سونا وقت بگذارید و با تمرین مثبت اندیشی و جملات تاکیدی از خستگی جلوگیری کنید .

زمانی که در سونا می گذرانید نشان دهنده زمانی است که برای خود می گذرانید و سعی در بهبود وضعیت خود دارید . در این صورت ، می توانید تفکر مثبت و جملات تاکیدی را در سونا تمرین کنید تا همیشه روی سلامت ذهنی خود کار کنید .

امروزه به دلیل همه چیزهایی که در اطراف ما می گذرد ، مثبت ماندن سخت است . اما خوبی این است که شما می توانید این طرز فکر منفی را با فکر کردن به افکار مثبت و جملات تاکیدی تغییر دهید و بله – می توانید این کار را در سونا انجام دهید .

هنگامی که وارد سونا می شوید ، آن را به عنوان فضای امن خود در نظر بگیرید که در آن می توانید ذهن خود را آموزش دهید تا تمام افکار منفی را بیرون از در بگذارد . در سونا فقط از افکار مثبت استقبال می شود . این تمرین ذهنی به شما احساس بهتری می ‌دهد و به تغییر طرز فکرتان کمک می ‌کند .

 • کارهای آینده تان را به خاطر بسپارید یا تمرین کنید :

گذراندن وقت خود در سونا می تواند بسیار خسته کننده باشد ، به خصوص اگر از آن دسته افرادی نیستید که می توانید بیکار بنشینید و کاری انجام ندهید .

می توانید با مرور ذهنی یا تمرین برای پروژه های مدرسه یا کاری از این زمان در سونا عاقلانه استفاده کنید .

اگر در مدرسه هستید ، این زمان مفید است زیرا می توانید دروس را مرور کنید یا برای آزمون آماده شوید . اگر کار می کنید می توانید همین کار را انجام دهید ، می توانید از این زمان برای به خاطر سپردن چیزهایی که می دانید در محل کار استفاده خواهید کرد یا برای تمرین برگزاری جلسات یا تمرین ارائه استفاده کنید .

 • با یک دوست همراه شوید :

برای یک جلسه سونا خوب ، توصیه می شود 20 دقیقه در آنجا بمانید که به نظر طولانی می رسد ، به خصوص اگر کار دیگری انجام نمی دهید .

برای گذراندن وقت در سونا ، می توانید دوستان خود را برای یک جلسه دعوت کنید و از این زمان برای رسیدن به همدیگر استفاده کنید . این یک ایده عالی برای گذراندن وقت در سونا و ارتباط مجدد با دوستان خود در همان زمان است .

تماس با دوست خود در یک جلسه سونا احتمالاً رایج ترین راه برای جلوگیری از بی حوصلگی در سونا است . صحبت کردن با یک نفر باعث می شود زمان سریع تر سپری شود و نکته بعدی که می دانید این است که جلسه 20 یا 30 دقیقه ای به پایان می رسد .

هنگام گفتگو با دوست خود در سونا ، به خاطر داشته باشید که هنوز باید مدت زمانی را که در آن سپری می کنید ، پیگیری کنید . ممکن است از دوست خود غافل شوید و زمان را از دست بدهید .

 • یک مینی ماساژ به خودتان بدهید :

وقتی به روش هایی فکر می کنید که می توانید زمان خود را در سونا سپری کنید ، می توانید یک ماساژور دستی کوچک به همراه داشته باشید تا بتوانید با 20 تا 30 دقیقه ای که در سونا می گذرانید ، یک ماساژ کوچک به خودتان بدهید .

از آنجایی که اکثر مینی ماساژورهای قابل حمل با باتری کار می کنند ، می توانید آنها را به سونا ببرید و استفاده از آن بی خطر خواهد بود زیرا از برق استفاده نمی کند . در سونا می توانید قسمت بالای کمر ، بازوها و پاهای خود را ماساژ دهید .

مانند سونا ، ماساژ می تواند به بهبود گردش خون بدن و تسکین عضلات منقبض کمک کند . شما می توانید جلسه سونا خود را به یک جلسه مینی اسپا تبدیل کنید و در عین حال روی سلامتی و تندرستی خود کار می کنید .

روی مراقبت از پوست خود کار کنید :

بخار حاصل از سونا راهی عالی است که می توانید روی روال مراقبت از پوست خود کار کنید . وقتی در سونا عرق می‌کنید ، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به سطح پوست می‌کشد که به جوان ‌سازی سلول ‌های پوست کمک می ‌کند .

تعریقی که در سونا تجربه می کنید اثر پاک کنندگی منافذ و غدد شما را دارد که سموم و ناخالصی ها را از بین می برد . با استفاده از ماسک صورت برای کمک به تمیز کردن عمیق ، این اثر را دو برابر کنید .

Medical News Today اشاره می کند که افرادی که از پسوریازیس رنج می برند ممکن است به طور خاص از سونا بهره ببرند و می توانند به افزایش تولید کلاژن کمک کنند .

هدف گذاری و تجسم :

یکی از چیزهای خوب در مورد نشستن در سونا ، توانایی حذف هرگونه مزاحمت است تا بتوانید روی تعیین اهداف خود تمرکز کنید .

یکی از بهترین راه هایی که می توانید برای گذراندن زمان نشستن در سونا انجام دهید ، رسیدن به اهداف آینده است که در ذهن دارید که می خواهید کوتاه مدت ، بلندمدت یا هر دو را به انجام برسانید .

اهداف می توانند به سادگی صرفه جویی در پول در یک زمان خاص یا تغییر دهنده زندگی مانند تغییر شغل یا خرید خانه باشند . زمانی که در سونا می گذرانید بیشتر به این روش سپری می شود زیرا واقعاً زمانی است که برای خود اختصاص داده اید .

با تعیین هدف ، قدرت تجسم یا تصویرسازی راه هایی نیز وجود دارد که می توانید به اهداف خود برسید . ذهن شما واقعاً قدرتمند است به گونه ای که شما را قادر می سازد چشم اندازی از دستیابی به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید ایجاد کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : سونا خشک ، انواع سونا خشک ،  سونا خشک چوبی


مطالب مرتبط با موضوع سونای خشک :

WhatsApp us