ایده هایی برای ذخیره سازی در قسمت زیر پله که برای فضاهای کوچک و شیک مناسب است …

استفاده از فضای زیر راه پله برای مصارف انباری بسیار رایج است ، به خصوص در خانه های کوچک و آپارتمان ها. ایده ‌های زیادی برای ذخیره ‌سازی زیر پله ‌ها وجود دارد که می ‌تواند کارساز باشد و برخی از آنها بسیار مبتکرانه و شگفت انگیز هستند . ما ده مورد از برترین آموزش ‌های مورد علاقه خود را گردآوری کرده ‌ایم و با هیجان بسیار می خواهیم آنها را با شما به اشتراک بگذاریم ، به این امید که الهام بخش شما برای بهینه‌ سازی طراحی پلکان خود و به حداکثر رساندن فضای ذخیره‌ سازی به روشی هوشمندانه و کاربردی باشد .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

این ترکیب راه پله / واحد ذخیره سازی به سادگی برای یک آپارتمان 30 متری عالی است . این یک طرح سفارشی است که برای یک خانه کوچک و دوست داشتنی انتخاب فوق العاده ای است . در این طرح دو عنصر را به شیوه ای بسیار هماهنگ و یکپارچه با هم ترکیب کرده است . این راه پله همان قدر که پله است به همان اندازه هم یک واحد ذخیره سازی است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

این ترکیب راه پله / جا کفشی عالی است ، شما می توانید خلاقیت را چاشنی کار کنید و با قرار دادن تعداد زیادی کمد در اندازه های مختلف در زیر پله ، جدا از ایجاد فضای ذخیره سازی به دکوراسیونی جذاب دست پیدا کنید و البته انتخاب رنگ هم به شما کمک می کند .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

گاهی اوقات ساخت یک ماژول ذخیره سازی بسته در زیر راه پله امکان پذیر نیست و این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که یک پله شناور یا یک در باز یا راهرو در نظر گرفته شود . با این حال ، هنوز هم می توان از فضای زیر پله ها به خوبی استفاده کرد . یک گزینه این است که یک قسمت نشیمن کوچک با یک صندلی راحت یا چند چهارپایه و یک میز کوچک تنظیم کنید . این ترکیب ایجاد شده فوق العاده منبع خوبی برای الهام است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

راه دیگر برای به حداکثر رساندن سودمندی یک راه پله این است که مجموعه ای از کشوهای ریلی را در سکوی پاگرد آن تعبیه کنید . این گزینه کارآمدترین گزینه ذخیره‌ سازی در لیست نیست ، اما اگر می ‌خواهید طراحی مینیمالیستی و پیچیده را حفظ کنید ، اما همچنان از استراتژی‌ های ذخیره‌ سازی موجود بهره ببرید ، شاید بهترین گزینه همین باشد . این طرح خاص برای خانه ای در تورنتو ایجاد شده است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

این راه پله دارای یک گوشه نگهداری کفش است که دقیقاً درب آن ، در پایه تعبیه شده است . وقتی کشو بسته می شود تقریباً غیر قابل توجه می شود و کاملاً با کمد کناری ترکیب می شود . این طرحی است که معماران هنگام بازسازی خانه ای در لندن به آن دست یافتند . این ایده ای است که می تواند هنگام بهینه سازی فضاهای ورودی بسیار مفید باشد .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

یکی دیگر از ایده های عالی برای ذخیره سازی زیر پله ها از یک آپارتمان کوچک 19 متر مربعی واقع در روتردام ، هلند الهام گرفته شده است . فضای داخلی بازسازی شده است و از هر ذره فضا استفاده کرده است . استراتژی آنها ایجاد قطعات دکوراسیون چوبی چند منظوره بوده که یکی از آنها یک واحد ذخیره سازی با پله های تعبیه شده در آن بود که امکان دسترسی به تخت زیر شیروانی را فراهم می کرد .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

راه پله و واحد ذخیره سازی لزوماً نباید یک ساختار باشند تا یک ترکیب عالی باشند . این طرح زیبا ایجاد شده است که همین امر را به شما نشان بدهد ، طرح را بررسی کنید . این طرح دارای یک راه پله فلزی معلق با طراحی مجسمه ای است که مانند یک بادبزن کاغذی باز می شود و با یک واحد ذخیره سازی چوب که درست زیر آن روی زمین قرار گرفته است تکمیل می شود . واحد ذخیره سازی پسوند راه پله است و انتقال بین این دو تا حد امکان بدون درز و راحت است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

بسیاری از چیزها را می توان زیر یک راه پله ذخیره کرد . اغلب این کفش ، لباس و لوازم جانبی انتخاب شما خواهد بود ، اما همیشه بهترین گزینه نیست . راه پله این خانه دارای یک قفسه چوبی کتاب داخلی است که کل مجموعه مالک را در خود جای داده است . این یک ترکیب عالی است ، ترکیبی که مناسب این خانه خاص و شاید خانه شما نیز باشد . این طرح توسط معمارانی ایجاد شده است که علاقه صاحب خانه به کتابخانه را درک کرده اند .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

ایده ذخیره سازی زیر پله به طور کلی به یک طراحی سفارشی دلالت دارد و معمولاً به این معنی است که شما این آزادی را دارید که دقیقاً چگونه می خواهید فضا را بر اساس آنچه می خواهید در هر محفظه ذخیره کنید یا می خواهید طراحی نهایی ، چگونه به نظر برسد ، تقسیم کنید . یک طراحی به خصوص جالب از این نظر ، طرحی است که برای آپارتمانی که در مادرید بازسازی شده است ، ایجاد کرده اند . آنها به آپارتمان یک واحد ذخیره سازی تخته سه لا با پله های تعبیه شده در آن دادند . این شامل محفظه های باز و بسته با اشکال و اندازه های مختلف است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

چرا باید از گنجاندن محفظه ‌های ذخیره ‌سازی در یک راه پله صرف نظر کنید ، در حالی که واقعاً می‌ توانید کارهای بیشتری انجام دهید ، مانند داشتن میز کار در ساختار یا دادن یک طراحی کاملاً منحصر به ‌فرد به راه پله ، که سبک شما را منعکس می‌ کند و با سبک زندگی خاص شما مطابقت داشته باشد . اگر این ایده ای است که به آن علاقه دارید ، این طرح سفارشی ایجاد شده را به خوبی بررسی کنید . این طرح شامل یک راه پله معلق و یک ترکیب فضای کار و واحد ذخیره سازی مناسب است . این دو عنصر جدا از هم هستند اما به عنوان یک ترکیب عالی عمل می کنند / مکمل یکدیگر و یک کل هستند و در عین حال فردیت خود را حفظ می کنند . این طراحی همچنین به حفظ ظاهری باز و مطبوع در سراسر آپارتمان کمک می کند .

ایده های هوشمند ذخیره سازی زیر پله برای خانه های مدرن

راه پله ها در سازه هایی با سطوح چندگانه ضروری هستند اما در عین حال فضای زیادی را اشغال می کنند که اگر به دلیل ضرورت مطلق راه پله نباشد ، می تواند به روش های عملی زیادی استفاده شود . با این حال ، این بدان معنا نیست که امید از بین رفته است . در واقع ، اگر به دنبال به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی خود هستید ، می توانید ماژول های مخفی را در راه پله تعبیه کنید و حتی می توانید سایر ویژگی های جالب را در طراحی بگنجانید . ذخیره سازی زیر پله ها نه تنها کاربردی است بلکه فوق العاده جالب و مبتکرانه است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

هنگامی که فضای داخلی این خانه کوچک اما بلند را دوباره طراحی کردند ، تصمیم گرفتند از راه پله استفاده کنند . کاری که طراحان انجام می دهند گنجاندن فضای ذخیره سازی داخلی در قسمت زیر پله ها و حتی ایجاد یک اتاق کوچک چوبی است که به طرز هوشمندانه ای پشت دربی در بالاترین نقطه پله ها پنهان شده است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

استراتژی مشابهی توسط طراح داخلی لیزا روباززا هنگام بازسازی این خانه واقع در تورنتو استفاده شده است . راه پله در اینجا مستقیماً در مجاورت آشپزخانه قرار دارد و در زیر آن یک سری محفظه برای نگهداری غذا و همچنین سایر اقلام وجود دارد . حتی یک ایستگاه کوچک قهوه در آنجا وجود دارد . این یک روش هوشمندانه و مبتکرانه برای گسترش فضای ذخیره سازی آشپزخانه بدون آشکار کردن آن است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

از قسمت زیر پله ها می توان به روش های جالب دیگر ، نه فقط برای ذخیره سازی ، استفاده کرد . به عنوان مثال ، کارگاه معماری در اینجا یک فضای بازی کوچک برای بچه ها ایجاد کرده است ، با نور محیطی خوب و طراحی مدرن و شیک . این یک ایده دوست داشتنی برای یک خانه خانوادگی و یک راه خوب برای فشرده شدن در یک اتاق بازی است ، زمانی که فضایی برای یک اتاق بزرگ تر در خانه شما وجود ندارد .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

یکی از زیباترین قسمت‌ های فضای ذخیره‌ سازی زیر پله ‌ها این است که می ‌توانید قفسه‌ ها یا کشو یا هر چیزی را که تصمیم دارید در آنجا قرار دهید به ‌طور یکپارچه با هم ترکیب کنید و بنابراین وقتی از آنها استفاده نمی‌ کنید آن قسمت ها پنهان می مانند . این یک راه حلِ خوب برای حفظ یک دکوراسیون ساده و یکنواخت بدون درهم و برهمی و مبلمان زیاد است و در عین حال می ‌توانید تمام فضای ذخیره‌ سازی مورد نیاز خود را داشته باشید . این کشوی نگهداری کفش را که به خوبی طراحی شده است ، ببینید و لذت ببرید .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

ذخیره سازی در اشکال مختلف وجود دارد و می تواند برای اهداف مختلف طراحی شود . این راه پله چیزی بسیار خاص در زیر خود دارد : یک انبار نوشیدنی سفارشی . مجموعه ای از قفسه های عمودی ، افقی و مورب وجود دارد که همگی به عنوان قفسه های شراب طراحی شده اند و این منطقه با پنجره های شیشه ای و یک درب همسان قاب شده است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

یک راه پله بزرگ می تواند اتلاف فضا را به نعمتی بزرگ مبدل کند . حتی می‌ توان یک دفتر کوچک در فضای زیر پله ‌ها ، به صورت جمع ‌شده و خصوصی ایجاد کرد ، مکانی برای انجام برخی کارها در خانه بدون ایجاد مزاحمت . می توانید برای صرفه جویی در فضا به آن یک درب کشویی بدهید و حتی می توانید قفسه های شناور را برای ذخیره سازی اضافه کنید . برای الهام گرفتن ، این طرح را که توسط هیو جفرسون راندولف انجام شده است ، به خوبی بررسی کنید .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

هر پله و تمام ویژگی های همراه با آن باید در بافت خانه تان در نظر گرفته شود . برای مثال ، در اینجا ، راه پله از کنار یک پنجره می گذرد و نیمی از آن را می پوشاند و جلوی نور و منظره را می گیرد ، و استودیو معماری تصمیم گرفت با ایجاد یک بریدگی زیبا به پنجره اجازه خودنمایی و انتقال نور به خانه را بدهد .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

اگر چیدمان به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد با فضای زیر پله ها بازی کنید ، می توانید آشپزخانه کوچک خود را گسترش دهید تا فضای بیشتری به آن بدهید و به طور کلی جادارتر و کاربردی تر شود . این کار را می توان بدون آسیب رساندن به یکپارچگی ساختاری راه پله انجام داد .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

زیر این پله ها هیچ محفظه ذخیره سازی مخفی وجود ندارد اما پایین آمدن از راه پله داستان متفاوتی را بیان می کند . 3 کشو به طرز هوشمندانه ای در این بخش تعبیه شده است که محل نگهداری کفش و انواع چیزهای دیگر را فراهم می کند . یک ایده واقعا جالب برای ورودی و راهی عالی برای حفظ ظاهری ساده و دلپذیر که می تواند برای شما خوشایند باشد . طراحی این مجموعه کاری شگفت انگیز و زیبا بوده است .

دکوراسیون زیر پله
دکوراسیون زیر پله

استودیو بازی به جای پله های شناور ( معلق ) ، رویکرد متفاوتی را برای این آپارتمان شیک در مسکو انتخاب کرد . راه پله بزرگ است اما دلیل خوبی برای آن وجود دارد زیرا فضای ذخیره سازی زیادی در آن تعبیه شده است . چندین ماژول از قفسه ‌های لباس ، کشوها و قفسه ‌ها بیرون می ‌آیند که ظرفیت ذخیره سازی این آپارتمان کوچک را به حداکثر می ‌رساند .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#چوب #چوبی #قفسه #راه-پله #کمد #پله #آپارتمان #کشو #تختخواب #محفظه #جاکفشی


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us