پله‌ هایی با طرح ‌های منحصر به ‌فرد و کفپوش ‌های چوب طبیعی

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

چوب به فضای شما هویت می بخشد و استفاده از آن برای روکش کردن راه پله ، زیبایی و سلیقه بیشتری به طراحی شما می بخشد . با این حال ، مطمئن شوید که مواد یا رنگ های مختلف را با هم ترکیب نکنید . یک ظاهر هماهنگ و مناسب از ویژگی های کلیدی پله های چوبی با طراحی منحصر به فرد است .

پله های چوبی علاوه بر مزایای بصری ، با دوام و دقت همگان را تحت تاثیر قرار می دهد . یک راه پله چقدر باید ارتفاع داشته باشد ؟ کدام طرح های پله به کمترین فضا نیاز دارند ؟ قطعاً باید انواع مختلف پله ها و پروفیل های پله را در نظر بگیرید ، زیرا نقش مهمی در اجرای پروژه خواهند داشت . می توانید از طرح های پله های مختلف جمع شده با کفپوش های چوبی طبیعی در این مقاله ایده بگیرید .

بررسی  اجمالی :

     پوشش چوبی انحصاری پله : چیزی بیش از اتصال بین دو طبقه .

     چرا چیزهایی که به هم تعلق دارند را جدا کنیم ؟ از همین چوب برای کفپوش و راه پله استفاده کنید .

     پروفیل پله :  به عنوان مثال به عنوان یک کت و شلوار سفارشی .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

پوشش چوبی انحصاری پله : چیزی بیش از اتصال بین دو طبقه

خانواده ها و شرکت ها به طور فزاینده ای انتخاب می کنند که فضای خود را در دو یا چند طبقه گسترش دهند . یکی از دلایل این فشار برای استفاده از فضای عمودی کمبود زمین در دسترس ، در جهان است . همچنین ظاهر شیک و کاملی که گزینه ‌های سفارشی ‌سازی زیادی را ارائه می‌ کند ، جذاب هستند ، جایی که یک راه پله چوبی زیبا می‌ تواند کاملاً یک قطعه باشد .

پله های مدرن چیزی بیش از یک ارتباط بین دو طبقه هستند . سهولت ترکیب چوب با مواد دیگر منجر به مفاهیم طراحی پیشرفته می شود . اما چه نوع سیستم پله ای وجود دارد و هر کدام چه مزایایی دارند ؟

به نظر می رسد پله های کنسولی با گرانش مخالفت می کنند تا حس سبکی را در اتاق القا کنند و آن را بسیار جادار جلوه دهند . برای یک راه پله متفاوت یا اتاق های تو در تو ، یک راه پله با صرفه جویی در فضا ایده آل است ، اما فضای کوچک به این معنی نیست که نوآوری شیک را دور از ذهن می کند . پله های مارپیچی ساخته شده از چوب بسیار زیبا هستند . اینها کاربردی و زیبایی شناسی را در همه چیز از سبک های کلاسیک گرفته تا طرح های فوق العاده ترکیب می کنند . طرح های کلاسیک بی انتها و البته ، یک پله با ریسمان است ، که در آن هر عنصر ریسمان در کنار ،  سطح های پله را به هم متصل می کند .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

چرا چیزهایی که به هم تعلق دارند را جدا کنیم ؟ از همین چوب برای کفپوش و راه پله استفاده کنید .

برای اینکه به طراحی انتخابی اتاق خود فرصت دهید تا جلوه کامل خود را پیدا کند ، فقط از چند بافت و رنگ مختلف استفاده کنید . یک راه پله چوبی همراه با کفپوش های چوبی ظاهر خاصی را ایجاد می کند . استفاده از متریال یکسان برای پله ها و کف ، طراحی کامل اتاق را تضمین می کند و یکی از جزئیاتی است که می تواند یک پروژه را واقعاً خاص کند .

کفپوش های چوب طبیعی متخصص تولید کف و پله چوبی هماهنگ می باشند . هر پله به اندازه ‌ای ساخته شده است و می ‌توان آن را در صورت نیاز تطبیق داد . جزئیات شیک ، مانند شکاف های سایه یا لبه های هماهنگ در کناره ها ، پردازش دقیق و ظریفی را که در هر یک از پله های ما انجام می شود تکمیل می کند .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

ما برای تضمین اینکه پلکان شما در هر فضایی با کیفیت بالا برجسته باشد ، پنج گزینه مختلف برای روکش کردن هر راه پله با چوب ارائه می دهیم .

کدام راه پله با کدام مفهوم زندگی سازگار است ؟

ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا فقط ستون هایی را برای ظاهری بازتر می خواهید یا ستون ها و بالابرهای کاملا مفید .

ستون قسمت افقی پله است که هنگام بالا رفتن از پله وزن خود را روی آن قرار می دهید . می توان شکل و جنس ستون را برای هماهنگی کامل با فضای شما تغییر داد .

پله های باز مشخصه از نظر بصری فضا را بزرگ می کنند و حتی شبیه نردبانی هستند که به سمت ارتفاعات بالا می روند . از یک دیوار متضاد برای تمرکز بر روی چوب پله ها استفاده کنید . پله‌ های ستون باز ، خطوط نور و دید را در طراحی شما تقریباً بی‌ تأثیر می ‌گذارند . پله های بتنی با ستون های ساده پوشیده شده اند تا فضایی خاص ایجاد کنند .

اگر هنگام پوشیدن کفش ، از پله ‌ها به طور مکرر بالا بروید ، دیوارهای گچ ‌کاری شده ممکن است نسبت به کثیفی حساس ‌تر باشند . از طرف دیگر ، یک راه پله را می توان با ترکیبی از ستون ها و بالابرها پوشاند .

ترکیب ستون و بالابر انواع مختلفی را ارائه می دهد تا پله ها را به بخشی طبیعی از فضای شما تبدیل کند .

رایزر عنصر عمودی یک پله است که شکاف بین دو ستون را می بندد . پوشش کامل راه پله در همان قوطی چوبی باعث می شود فضا هماهنگ و منسجم به نظر برسد . با چوب به عنوان یک عنصر طراحی پیوسته و یکنواخت ، فضایی عالی برای زندگی روزمره ایجاد کنید . یک شکاف سایه فردی اضافی تضمین می کند که ستون تاکید شده و از بالابر بلند می شود . در صورت درخواست ، تمام انواع پله ها را می توان در امتداد تمام لبه ها بسته کرد .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

راه حل های پله چوبی

انتخاب ارتفاع یا ضخامت ستون بستگی به الزامات در محل و نوع پروژه ساخت و ساز دارد . معمولاً یک ستون 40 میلی متر است . این بیشتر برای ساختمان های جدید یا هنگام ساخت راه پله های جدید استفاده می شود . از طرف دیگر ، چوب می ‌تواند ستون 16 میلی ‌متری یا 19 میلی ‌متری را برای نوسازی یا مدرن‌ سازی استفاده کند . ستون ها را حتی می توان بالای پله های موجود گذاشت .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

نمایه  B : ” همه کاره “

ستون با ضخامت 16 یا 19 میلی متر

برای اینکه پله های ما در فضاهای تنگ تر نصب شوند ، چوب تغییراتی با ضخامت 16 یا 19 میلی متر ارائه می دهد . ضخامت آن مشابه با کف انتخاب می شود و به ویژه برای بازسازی مفید است . این بدان معنی است که راه پله های موجود را می توان مجدداً چیدمان کرد یا چوب را حتی می توان بر روی یک پله موجود بدون افزودن ارتفاع زیاد نصب کرد . این پروفیل پله ظاهری بسیار ظریف دارد .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

نمایه D : ” بیانیه “

ستون و رایزر با ضخامت 40 میلی متر

این پروفیل از یک ستون و رایزر تشکیل شده است تا پله ها را کاملاً بپوشاند . به صورت جدا شده تحویل داده می شود و باید در محل نصب شود . این نوع برای تمام پله هایی که ستون ها چنین ساختار محکمی را ارائه می دهند مناسب است . این نوع بسیار پیشرفته به نظر می رسد و پتانسیل کامل خود را به ویژه در ترکیب با کفپوش های چوبی مشابه آشکار می کند . اندازه ستون استاندارد 1200 در 300 میلی متر است ، در حالی که رایزر 180 میلی متر ارتفاع دارد . این ابعاد در صورت درخواست قابل تغییر است .

یک شکاف سایه برای جداسازی بصری ستون و بالابر اختیاری است . این امر ستون را بیشتر برجسته می کند .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

نمایه E : ” تصفیه شده “

ستون ها و رایزرهایی با ضخامت 16 یا 19 میلی متر

این نوع از پروفیل های پله چوب راه حلی را ارائه می دهد که شرایط موجود نیاز به ارتفاع کم نصب دارد . این پله ها با این وجود تأثیر زیادی خواهند داشت . ضخامت آن 16 یا 19 میلی متر است . رایزر چسبانده شده با میتر یک توهم نوری ایجاد می کند و وقتی از بالا به آن نگاه کنید ، ارتفاع نصب به طور قابل توجهی بالاتر از آنچه در دسترس است را نشان می دهد . ابعاد اولیه 1200 x 300 x 16/19 میلی ‌متر برای بازسازی فضاهای موجود که راه پله‌ های جدید نیز اضافه می‌ شود ، مناسب است .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

نمایه  F : ” دقیق “

  ستون ها و رایزرهایی با ضخامت 16 یا 19 میلی متر

نمایه F مخصوصاً برای بازسازی هایی که در آن راه پله های موجود قرار است بازسازی شود یا برای ساختمان های جدید که فقط ارتفاع نصب کم امکان پذیر است مناسب است . اتصال بین ستون و رایزر میله شده و سپس چسبانده می شود . ابعاد شروع مربوطه در این مورد 1200 x 300 میلی متر ( ستون ) یا 180 ( رایزر ) x 16/19 میلی متر است .

نکات مفید در مورد پله ها

 پله ‌های طراحی شده یک علامت تعجب نوری ایجاد می ‌کنند و می ‌توانند در طراحی هر اتاقی نقش اول را داشته باشند .

 اما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ به طور کلی ، هنجارهای پله ای وجود دارد که بر اساس آناتومی انسان است تا از بالا رفتن راحت از پله ها ، حتی با افزایش سن ، اطمینان حاصل کند .

پله ایده آل چقدر بالاست ؟

نسبت شیب پله ها را می توان با استفاده از سه فرمول مختلف محاسبه کرد . با این حال ، مهم ترین نوع محاسبه ، اندازه گیری افزایشی است . در سال 1863 ، فرانسوا بلوندل ، ریاضیدان ، مهندس و معمار فرانسوی فرمولی را توسعه داد که تا به امروز مورد استفاده قرار می گیرد .

برای شیب یک راه پله 18 سانتی متر و برای ارتفاع پله 27 سانتی متر محاسبه می کند . شیب 30 درصدی پله ها خوشایند تلقی می شود و بالا رفتن راحت از پله را تضمین می کند .

 نسبت ارتفاع پله به ارتفاع اتاق

ارتفاع متوسط ​​اتاق حداقل 2.40 متر است . یک راه پله در این ارتفاع برای رسیدن به طبقه بعدی به 14 پله نیاز دارد . در مورد اعداد فرد ، معماران یا پیمانکاران به بالا یا پایین گرد می کنند . در صورت انحرافات قابل توجه ، پله ها می توانند کوتاه تر باشند . اگر شیب پله ها را افزایش دهید ، خطر سقوط بیشتر است که ناشی از افزایش شیب است . فرود پله نیز راه حلی زیبا برای غلبه بر ارتفاع اتاق و امکان چرخش 90 درجه یا 180 درجه در نظر گرفته می شود .

ساختمان های قدیمی کلاسیک معمولاً بسیار بلندتر هستند و ارتفاع سقف آنها حداقل 3.30 متر است . 18 پله برای رسیدن به طبقه بعدی لازم است .

جذابیت ویژه ای که آپارتمان های قدیمی از خود بیرون می دهند باید در طراحی پله ها نیز منعکس شود . امکان جا به جایی پله های موجود وجود دارد ، اما اگر بسیار فرسوده هستند ، توصیه می کنیم آنها را تعویض کنید . روکش کردن پله ها با چوب جدید می تواند به پله ها درخشندگی جدیدی بدهد و فضای خاصی را به خصوص در ساختمان های قدیمی ایجاد کند . پله های مارپیچ برای برخی احساس خانه داری خاصی ایجاد می کنند و به طور ایده آل با شرایط پلان های قدیمی تر سازگار می شوند . آنها همچنین در فضا صرفه جویی می کنند و فضای بیشتری را برای زندگی در دسترس می گذارند .

فرود پله

فرود پله ها مفاهیم اتاق خطی را با قطع کردن پله ها شل می کند و جهت حرکت را تغییر می دهد . این شل شدن راه پله در نسخه های مختلف امکان پذیر است و گزینه هایی را برای ترکیب با طراحی اتاق تضمین می کند . بسته به اندازه ، یک فرود همچنین می تواند فضای اضافی ایجاد کند که خود از بقیه منطقه جدا است .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

استفاده ایده آل برای فضای زیر پله ها چیست ؟

طراحی عمدی فضای زیر پله ها می تواند یک عامل حس خوب ایجاد کند . بیشتر تصمیم گرفته می شود که از آن به عنوان فضای ذخیره سازی یا به عنوان فضای نشیمن اضافی در قالب گوشه های مطالعه یا مناطق استراحت استفاده شود .

ایده هایی برای استفاده از فضای زیر پله ها : فقط جنبه عملی آن نیست که در مورد استفاده از فضای ذخیره سازی صحبت می کند . بسته به معماری یا دکوراسیون ، فضا را می توان برای نگهداری تجهیزات یا به عنوان فضای ذخیره سازی گسترش داد . از مفاهیم قفسه باز یا کتابخانه های کوچک استقبال می شود . نصب کامل با درب کمد یا کشو گزینه دیگری است .

استفاده از فضای زیر پله ها به عنوان فضای نشیمن به طور فزاینده ای محبوب است . گوشه ‌ها یا فضای راحت برای مطالعه برای ساکنان خانه و همچنین تکه ‌های دکوراسیون زیر پله ‌ها یک طراحی استثنایی ایجاد می‌ کند که استفاده ایده‌ آل از کل فضا را ایجاد می‌ کند . این گونه ها در اتاق به راحتی در زندگی روزمره کمک زیادی می کنند .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

طراحی پله ها برای صرفه جویی در فضا

اتاق های زاویه دار ساخت پله های چوبی عظیم را پیچیده می کند . به دلیل فضای محدود ، جایگزین مورد نیاز است . پله های صرفه جویی در فضا در طرح های متنوع راه حلی زیبا برای حفظ استایل شخصی شما و در عین حال بهترین استفاده از فضا ، حتی با پلان های طبقه دشوار است .

پلکان مارپیچ به عنوان یک شگفتی صرفه جویی در فضا توصیف می شود . همچنین به اتاق یک شخصیت پویا و سبک می بخشد .

راه پله با پاگرد مزیت فضای اضافی را فراهم می کند که به دلایل ساختاری امکان تغییر جهت بین راه پله ها را فراهم می کند و بسته به اندازه حتی فضای زندگی اضافی را ارائه می دهد .

تغییر در شیب نیز می تواند راه حلی برای صرفه جویی در فضا باشد . این باعث کوتاه شدن طول پله ها و افزایش شیب به منظور ایجاد پله های کمتر اما فضای بیشتر می شود .

بسته به نیازها و سلیقه مشتری ، چوب راه حل های فردی و سفارشی را ارائه می دهد که با کفپوش ها مطابقت دارند .

ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب
ایده کفپوش پله چوب

منبع :

mafi.com

#چوب #کفپوش #راه_پله #پله #رایزر #ستون #پلکان

نویسنده : فیروزه پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us