ایده های طراحی پله ها برای مطابقت با کف های چوبی

نکات مهم در طراحی کف پله

ایده کف پله چوب
ایده کف پله چوب

بعد از اینکه ماه های بی شماری را صرف انتخاب کف چوبی جدید خود کردید ، وقت آن است که به فکر پله های چوبی سختی باشید که قرار است نصب کنید . از این گذشته ، کف‌ های چوبی پایه ‌ای برای طراحی کلی هستند و شما می ‌خواهید که تا حد ممکن گرم و جذاب باشند .

راه پله ای که انتخاب می کنید باید با کف ترکیب شود و همچنین جذاب باشد . چیزهای ظریفی مانند جهت دانه ، استحکام و ساختار درک شده ، کانتور چوب ، و رنگ ‌ها و بافت ‌های پایانی تأثیر زیادی بر دیدگاه کاربر از کیفیت و زیبایی در راه پله تمام شده دارد .

امروز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم که می توانید هنگام طراحی پله خود در نظر بگیرید .

نکات مهم در طراحی کف پله

چوب های زیبا و خوش نقش برای کف پله و نرده و دست انداز پله

دانه و نقش چوب

جهت دانه های چوب یکی از قوی ترین نشانه های بصری است که هنگام قرار دادن یک طبقه در راه پله دارید . چشمان ما دوست دارند الگوها را بیابند و دانه های نرم و روان را در یک کف پله چوبی جدید از پیش آماده شده دنبال کنند . اما اگر این چشم را به فضایی هدایت کند که جهت دانه متوقف شود و عمود بر کف چوب سخت اجرا شود ، مانعی ناگهانی ایجاد می کند که جریان و طراحی کلی فضا را مختل می کند .

اولین پله باید دارای دانهبندی و نقوش زیبا باشد که به موازات کف باشد تا افراد را دعوت به ادامه راه کند . پله های خمیده کمی بزرگ تر هستند و شکل محدب به ذهن می دهند که انتقالی نرم و قابل قبول است .

می‌توانید ببینید که چگونه در این ستون ‌های پله ‌های چوب جنگلی توس ، مستقیم تخته ‌ها عمود بر کف قرار می ‌گیرند ، اما پله‌ ها طراحی هندسی جالبی را ارائه می ‌دهند که زمینه را برای جذابیت بیشتر فراهم می‌ کند .

چگونه پله هایی زیبا تر داشته باشیم

قرار دادن تخته های چوبی در جهات مختلف می تواند پله ها را برجسته کند

ایده کف پله چوب
ایده کف پله چوب

منطقه دیگری که در آن تغییر جهت دانه و نقش چوب قابل قبول است ، در حفره های بزرگ است که در آن یک پله به سمتِ پایینِ بین اتاق ها قرار می گیرد . در اینجا ، یک تقسیم بندی واضح از فضاها وجود دارد ، بنابراین می توانید یک قطعه دماغه یا یک کف پله سفارشی نصب کنید – هدف این است که درزها را به حداقل برسانید و از عنصری استفاده کنید که تمام طول دهانه را بچرخاند .

در زیر می توانید نمونه ای از آن را در کفپوش بلوط پیش ساخته شده مشاهده کنید . نکات مهم در طراحی کف پله

ساخت و ساز پله چوبی جالب

ایده کف پله چوب
ایده کف پله چوب

راه پله های ساده که دارای حداقل عناصر هستند برای طراحانی که می خواهند تاکید خانه را بر فضا بگذارند عالی هستند . با این حال ، وقتی پلکانی را با طراحی بسیار ساده طراحی می‌ کنید ، ذهن به ایمنی اهمیت می ‌دهد . یک طرح ممکن است مطابق با کد باشد و ممکن است تمام الزامات مکانیکی را برآورده کند ، اما آیا کاربران آن را راحت و مطمئن می دانند ؟

پله چوبی ایمن

حتماً پلکانی طراحی کنید که احساس کیفیت و ثبات را افزایش دهد و عناصری را که با مقیاس و کیفیت بقیه خانه مطابقت دارد ، در نظر بگیرید . اگر می ‌خواهید نرده ‌ها را ساده‌ سازی کنید ، ساختار و طراحی را با طراحی دستی اصلاح ‌شده یا ستون‌ های سفارشی ضخیم‌ تر تقویت کنید که می ‌تواند حس لوکس و شخصی ‌سازی بیشتری ارائه دهد .

پله های روستیک و سندبلاست چوبی

ایده کف پله چوب
ایده کف پله چوب

یک کف خراشیده یا آسیب دیده (سندبلاست و روستیک شده ) که به خوبی نصب شده باشد ، یکی از بهترین راه ها برای ایجاد عمق و کانتور فضا و شخصی سازی بیشتر ظاهر کفپوش چوبی جدید شما است . روش خراش دادن دستی که برای کف خود انتخاب می‌ کنید لازم نیست وقتی صحبت از پله‌ ها می‌ شود متوقف شود .

بسته به سطح راحتی شما با ایمنی پله های خراشیده شده با دست ، سازندگان و نصابان ذیصلاح راه پله می توانند پله ها و نرده های پله را به گونه ای که طرح یکپارچه شده و بین آنها جریان یابد ، تزئین کنند . بسته به تولید کننده کفپوش چوبی خود ، می توانید کف پله را مطابق با کفی که انتخاب کرده اید سفارش دهید و قبل یا بعد از نصب ، آنها را با دست در محل خراش دهید . طراحان باید تشویق شوند تا نمونه هایی از تمام قطعات را قبل از نصب ، مشاهده کنند تا از همسویی آنها اطمینان حاصل شود .

نکات مهم در طراحی کف پله

بعد ، ابعاد ، اندازه کف پله

کفپوش تخته ای پهن و مورد علاقه شخصی ما است . وقتی یک کف پله با تخته ای پهن و زیبا ساخته میشود شما میتوانید زیبایی چوب را مشاهده کنید و بلعکس ساخت با نوار های باریک باعث میشود از کیفیت صفحه کم شود ، این می تواند کیفیت طراحی و زیبایی ظاهری راه پله را کاهش دهد . هنگام سفارش پله ، با سازنده پله خود در مورد چسباندن سطح پله با قطعاتی که از نظر عرض مشابه کفپوش هستند صحبت کنید . برای پرداخت هزینه بیشتر آماده باشید ، اما بدانید که ارزشش را دارد .

رنگ چوب پله

ایده کف پله چوب
ایده کف پله چوب

هنگامی که بدانید از چه نوع چوبی برای کفپوش خود استفاده می کنید – چوب راش , کفپوش چوبی بلوط ، کفپوش چوبی کاج یا چوب اصلاح شده مانند پلای وود ، می توانید شروع به انتخاب رنگ کنید . در بیشتر موارد ، رنگی که در کف استفاده می‌ کنید ، مشابه رنگی است که روی پله ‌ها استفاده می‌ کنید – مگر اینکه ظاهری بسیار التقاطی یا عجیب و غریب در ذهن داشته باشید . با این حال ، اگر یک کفپوش از پیش ساخته شده از چوب سخت سفارش دهید ، احتمالاً نمی ‌خواهید کف پله‌ های خود را همزمان آماده کنید . اجزای پله در طول مراحل نصب مورد سوء استفاده (خط و خش و ضربه ) زیادی قرار می گیرند ، بنابراین تکمیل رنگ و لکه گیری پله ها در محل به طور معمول ایده آل است . این به شما کمک می کند تا از هرگونه هزینه اضافی برای تعمیر یا تعویض جلوگیری کنید . هنگامی که کفپوش از قبل آماده شده شما رسید ، نصاب پله شما می تواند ترکیبی از ایتر ، رنگ و لکه ها را ارائه دهد که با راه پله شما مطابقت داشته باشد !

پیشانی پله (رایزر)

یکی دیگر از عناصر طراحی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می‌ خواهید بالابرها با پله ‌ها مطابقت داشته باشند یا خیر – اگر بالابر دارید . در اینجا چند گزینه وجود دارد :

رایزرهای طبیعی

از چوب طبیعی به عنوان متضاد ستون پله های کف چوبی تیره استفاده کنید . یا روی رایزرها از همان چوبی که روی ستون ها استفاده می شود ، استفاده کنید .

رایزرهای نقاشی شده

رایزرهای رنگ شده یک گزینه طراحی بسیار محبوب هستند ، به ویژه در برابر کفپوش های چوبی تیره یا کف چوبی با تنوع زیادی مانند کفپوش های چوبی اصلاح شده .

ایده کف پله چوب
ایده کف پله چوب

رایزرهای کاشی کاری شده یا تزئینی

اگر طبیعت خانه شما کمی تزئینی یا التقاطی است ، از این فرصت استفاده کنید تا با رنگ یا کاشی ، کمی آثار هنری به رایزرهای خود اضافه کنید .

روند طراحی ایجاد کف و پله های چوبی جدید شما تحریک کننده و لذت بخش است . امیدواریم در فضای بعدی خود چیزی بسازید که الهام بخش و دعوت کننده باشد .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی دکوراسیون چوبی ، طراحی کف چوبی


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

WhatsApp us