ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله
ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله

در اینجا همه چیز درباره پله برای خانه های کوچک , که باید بدانید پیدا می شود

به نادیده گرفته ترین مکان در خانه خود فکر کنید، آخرین نقطه ای که فکر می کنید از آن استفاده کنید یا احساس می کنید نیازی به زیبایی شناسی یا برنامه ریزی ندارد؟ هر حدسی؟ جواب راه پله است! راه پله ها یک عنصر طراحی مهم در خانه های دو طبقه هستند. در حالی که گنجاندن طرح پلکان , طراح در یک خانه بزرگ کار ساده‌ای است، اما گنجاندن آن در خانه‌ای کوچک که در آن هیچ متراژ اضافی برای ورود وسایل مصنوعی در طراحی وجود ندارد، چالش برانگیز است. پله‌ها باید در عین حال کاربردی و شیک باشند.

در خانه‌های کوچک، که هر اینچ آن ارزشمند است، طراحی یک راه پله هوشمندانه و با رویکرد درست بسیار مهم است. از این رو، ترکیب طرح های پلکان فشرده که فضای موجود در زیر راه پله را بهینه می کند، ضروری است.

اطلاعات بیش از حد؟ بیایید آن را برای شما ساده تر کنیم. امروز ما همه چیزهایی را که باید در مورد طرح های راه پله صرفه جویی در فضا برای خانه های کوچک بدانید را برای شما آورده ایم ، پس بیایید شروع کنیم!

چه طرح های راه پله در خانه های کوچک بهترین کارایی را دارند؟

راه پله های مارپیچ همچنان انتخابی محبوب برای خانه های کوچک هستند زیرا در مقایسه با پله های طراحی گسترده فضای کمتری را اشغال می کنند. چیزی که بیشتر مردم به آن توجه نمی کنند این است که راه پله های مارپیچ با وجود اینکه جذاب به نظر می رسند، یک انتخاب کاربردی به خصوص برای خانه های کوچک نیستند.

همچنین، آنها انتخاب مطمئنی برای خانه ای با سالمندان و کودکان نیستند. توصیه می کنیم بسته به چیدمان خانه خود از یک راه پله فشرده، گوشه ای یا مستقیم استفاده کنید. این طرح‌ها فضای کافی را در زیر به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی اضافی در اختیار شما می‌گذارند یا یک واحد جداگانه اضافه می‌کنند. ناگفته نماند که آنها نیز خیره کننده به نظر می رسند! در اینجا به برخی از ایده های مورد علاقه ما برای طراحی راه پله صرفه جویی در فضا برای خانه های کوچک اشاره می کنیم.

یک راه پله گوشه ای با یک انباری

آیا می توانید باور کنید که این امکان پذیر بود؟ خوب، این است! این پلکان گوشه ای با طراحی سفارشی با هدف افزودن فضای ذخیره سازی در زیر راه پله طراحی شده است . دارای یک انباری بیرون‌شو با قفسه‌های بیرون‌کشیدن آسان برای نگهداری ظروف، چاشنی‌ها و سایر لوازم آشپزخانه است که آن را ایده‌ای ایده‌آل برای طراحی راه پله صرفه‌جویی در فضا برای یک خانه کوچک می‌کند. بنابراین وقتی فضای کافی برای جدا کردن یک اتاق جداگانه وجود ندارد، زمان ایجاد یک انباری است. طراحی راه پله نیز از سبک بالایی برخوردار است. از شیشه به جای نرده های چوبی و آهنی معمولی استفاده شده است که آن را به یک مکمل عالی برای خانه های مدرن و شیک تبدیل می کند. پله ها بیشتر با سنگ گرانیت سیاه پوشیده شده اند که ظاهر را به هم متصل می کند.

ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله
ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله

پلکان جمع و جور با قفسه کتاب باز

اگر فضای بسیار کمی دارید یا اگر از ایده یک انباری بیرون‌کش خوشتان نمی‌آید، چطور می‌توانید یک قفسه کتاب باز و یک واحد نمایشگر زیر راه پله‌تان طراحی کنید؟ یکی دیگر از خوبی‌های این طراحی هوشمندانه این است که برای گنجاندن آن به فضای زیادی نیاز ندارد. می تواند زیر باریک ترین طرح راه پله نیز قرار بگیرد. قفسه های بسته بندی باز مکانی عالی برای انباشته کردن کتاب ها و مجلات شما، قرار دادن گیاهان کوچک گلدانی یا وسایل نمایشی و همه چیزهای جذاب دیگر هستند که در غیر این صورت فضای اختصاصی ندارند.

ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله
ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله

طراحی پلکان کلاسیک با یک واحد نوار در زیر

این ایده طراحی راه پله باریک یک انتخاب عالی برای طراحی است اگر دوست دارید سنت در فضای داخلی خانه خود را لمس کنید. این راه پله چوبی کلاسیک با نرده های آهنی به صورت سفارشی با یک واحد نواری در زیر آن ساخته شده است. ترکیبی از کشوهای متعدد، قفسه‌های باز، انبار شراب و فضای داخلی با چهارپایه‌های جذاب، این را به یک هک عالی برای صرفه‌جویی در فضا برای خانه‌ها تبدیل کرده است! تزئینات و پالت رنگ با راه پله بالا مطابقت دارد و با زیبایی شناسی خانه ترکیب می شود. طراحی راه پله صرفه جویی در فضا مانند این برای زوج های امروزی که دوست دارند دوستان و همکاران خود را در آخر هفته دعوت کنند فقط برای بیرون آوردن بطری ها از کمد آشپزخانه مناسب است!

ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله
ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله

یک راه پله صرفه جویی در فضای باریک با یک واحد کفش

هر صاحب خانه ای از کمد دیواری برخوردار نیست تا مجموعه کفش های خود را به رخ بکشد یا گرد و غبار را حفظ کند. این طرح راه پله باریک نه تنها به لطف متریال چوبی این خانه را گرم می کند. واحد کفش زیر یک مکان اختصاصی برای همه کفش‌های خانه فراهم می‌کند تا در سرتاسر اتاق خواب، در سرسرا یا اتاق نشیمن پراکنده نشوند و فقط فضای شما را شلوغ کنند.

ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله
ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله

پلکان گوشه ای مینیمالیستی با فضای مطالعه

یک راه پله ساده و در عین حال خیره کننده با یک بخش مطالعه مانند این یکی از ضروریات یک خانه کوچک است. همه ما صرف نظر از اندازه خانه ای که در آن زندگی می کنیم به یک فضای مطالعه نیاز داریم. این طرح دارای یک طرح راه پله ساده با تخته های چوبی روی پله ها و یک طاقچه شناور به عنوان میز مطالعه در زیر است. کل طراحی ترکیبی از سبک صنعتی و مینیمالیستی طراحی داخلی است.

ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله
ایده های برای طراحی پله و فضای زیر پله

و این یک بسته بندی است! ما امیدواریم که این به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید اکنون که می دانید ایده این است که یک طرح راه پله هوشمندانه را انتخاب کنید که ترکیبی عالی از سبک و عملکرد باشد!


همچنین بخوانید درباره مطالبی با موضوع پله :

WhatsApp us