این 7 ایده طراحی راه پله را ببینید و از آنها لذت ببرید

پله های چوبی

پله ‌های چوبی در اولین نگاه تاثیر بسیار خوبی ایجاد می ‌کنند . چه ساختن یک راه پله مدرن جدید و چه روکش کردن راه پله قدیمی خود ، پله های چوبی جدید تاثیر مثبتی بر ظاهر و احساس خانه شما خواهند داشت . گزینه های کف و روکشی وجود دارد که باید هنگام قرار دادن چوب های سخت روی پله ها در نظر بگیرید . چند نمونه را در ادامه مقاله مشاهده خواهید کرد ، می توانید نمونه کارها را بررسی کنید و یکی را انتخاب کنید .

روکش پله چوبی

ما می ‌توانیم از پله ‌های موجود شما استفاده کنیم و آنها را با ترکیبی از کف ‌های چوبی ، سرپیچ ‌ها ، روکش ‌های چوبی یا ام ‌دی ‌اف رنگ‌ شده برای کف ها و رایزرها و درپوش ‌های چوبی خالص بپوشانیم . اگر کفپوش چوبی دارید ، می ‌توانیم کف ‌ها و روکش ‌های چوبی مناسب را پیدا کنید . برای نمونه هایی از گزینه های مختلف روکش ، تصاویر زیر را بررسی کنید . پله های فرش شده خود را با پله های چوبی جایگزین کنید و بدون نصب راه پله جدید تحول عظیمی در خانه خود ایجاد کنید !

کف و سر دسته پله های چوبی

کف پله های چوبی معمولاً کف های دال چوب ضخیم 1 اینچی ( 2.5 سانتی متری ) هستند که می توان آنها را با  سر دسته های مربع یا گرد سفارش داد . ما همچنین گزینه‌ هایی را برای اضافه کردن سر دسته های خمیده یا ، یا سر دسته ‌های ضخیم ‌تر برای جلوه محکم‌ تر و احتمالاً پنهان کردن عیوب دیوار در کناره‌ های راه پله در اختیار شما قرار می ‌دهیم . منبت کاری یا نور پردازی را می توان برای یک جلوه سفارشی در کف پله گنجاند .

انواع پله های چوبی سخت :

سیم پیچ : کف های زاویه دار برای پله های منحنی یا پیچ در پیچ هستند که با الگوهای ساخته شده در محل مطابقت دارند . آنها با تمام ویژگی های سفارشی کف های مستقیم مانند سردسته های خمیده یا سنگین در دسترس هستند .

کف های رایزر باز : کفپوش ها ، کف های رایزر باز موجود را که قبلاً فرش شده بودند ، می پوشاند . ما از یک کف جامد بسته بندی کامل 3 طرفه ( جلو ، بالا و پشت ) با روکش پایین استفاده می کنیم . ما می‌ توانیم گونه ‌ها ، بافت ، رنگ و براقیت هر کف‌ پوشی را که ممکن است تا پله‌ ها بالا برود ، مطابقت دهیم .

کف های دال : کف های اسلب حداقل ضخامت 2 اینچی ( 5 سانتی متر ) دارند که عموماً از پایین روی یک بند فلزی یا چوبی نصب می شوند . این نیز ظاهری مانند یک راه پله روباز دارد .

کف های آبشاری : کف های آبشاری به طور فزاینده ای محبوب شده اند . با توجه به اینکه عمق کف 11 اینچ ( 27.5 سانتی متری ) است ، برند ما می تواند کف های محکمی بسازد که نویزهای سنتی پله ها را از بین برده است . نمای نهایی این کف ها جلوه آبشاری دارد و بسیار مدرن و بسیار تمیز است . ما می ‌توانیم گونه ‌ها ، بافت ، رنگ و براقیت هر کف ‌پوشی را که ممکن است تا پله‌ ها بالا برود را مطابقت دهیم .

پله های چوبی بدون لغزش

یک گزینه محبوب برای پله های چوبی سخت ، درمان بدون لغزش است . این کار با یک یا چند نوار از گرانول های سیلیکات که مستقیماً در طول سطح پله در قسمت پایانی گنجانده شده اند انجام می شود . این یک برنامه دائمی تقریبا نامرئی است و هیچ یک از اشکالات نوار غیر لغزش را ندارد .

ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله
ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

از شیشه گرفته تا چوب ، ما شما را با انواع طرح های عجیب و غریب راه پله آشنا خواهیم کرد که به ارتقای فضای داخلی خانه شما کمک می کند .

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

وقتی کلمه ” پله ” را می شنویم ، اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند مراحل ساده بلوک مانندی است که در کودکی از آنها بالا می رفتیم . اما امروزه پله ها چیزی فراتر از این هستند . طراحی راه پله در بین صاحبان خانه محبوبیت پیدا کرده است و در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه با داشتن راه پله خانه شما زیبا و متفاوت خواهد بود .

این ایده های طراحی راه پله برای خانه های امروزی ، مطمئناً باعث شیک تر شدن خانه شما خواهد شد . از نرده‌ های شیشه ‌ای گرفته تا فلز ، پله ‌های شناور تا پله‌ های جعبه ‌ای امروزی ، همه چیز را می توانید با ما تجربه و انتخاب کنید .

برای اینکه بدانید کدام طرح راه پله با خانه شما مطابقت دارد ، مقاله را ادامه دهید :

طرح پله شماره  1 : زیبایی منحنی طرح راه پله _ پله های خمیده :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

اگر در گوشه اتاق خود پله هایی دارید که کمی خمیده هستند ، پس خوش شانس هستید ! طرح های راه پله متعددی در انتظار شما هستند ، اما یک راه پله ساده معلق با نرده های فلزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود . هنگامی که صحبت از راه پله ها می شود ، بسیار مهم است که با موضوع و سبک خانه خود هماهنگ باشید . یک راه پله ساده تقریباً تمام انواع خانه های مدرن را تکمیل می کند .

طراحی پله شماره 2 : جعبه های امروزی :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

هر کسی که تا به حال در خانه پله داشته است ، می داند که پله های جعبه مانند ابتدایی ترین ، آسان ترین و ایمن ترین طرح برای استفاده هستند . یک سالن مدرن با تمام فضای داخلی سفید نیازی به یک راه پله بسیار شیک ندارد . یک راه پله جعبه ای ساده به چیدمان جمع و جور اتاق عمل می کند و همچنین برای درک زیباییشان توسط چشم ها نیز آسان خواهد بود . در این نمونه از پله لزوماً نیازی به نرده ندارید . به خصوص اگر راه پله در کنار دیوار نصب شده باشند .

طرح پله شماره 3 : چوب های سنتی چوبی :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

بسیاری از ما حداقل یک اثر میراثی داریم که دوست داریم به نمایش بگذاریم . چرا به جای دیوارهای سالن خانه ، آن را در راه پله زیبای خانه برای جلوه بیشتر دادن به این اثر نگذاریم ؟ یک خانه مدرن را می توان با یک راه پله چوبی صیقلی تیره که دارای شیارهای ظریف روی نرده است ، یک پیچ و تاب سنتی و خارق العاده داد . این خانه شما را با برخی از جذابیت های سنتی و فوق العاده مجذوب خود می کند .

طرح پله شماره 4 : شناور بودن را تجربه کنید :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

اگر فضای داخلی شیک و جذاب همان چیزی است که می خواهید ، پس پله های شناور برای شما در نظر گرفته می شود . این پله ها چهره خانه شما را تغییر می دهند و آن را شیک و امروزی نشان می دهند . پله های شناور تقریباً برای هر خانه امروزی که به دنبال به روز بودن است مناسب است . فقط مطمئن شوید که یک سرِ ، پله ها به دیوار باشد تا قدم برداشتن روی ان راحت و بدون دردسر باشد . از طرف دیگر ، می‌ توانید از نرده ‌های معلق در انتهای باز پله ‌ها نیز استفاده کنید تا ظاهر آن را بهبود ببخشید !

یک راه پله واقعاً شناور به این معنی است که هر دو انتهای پله ها ( با نرده هایی از سقف ) در هوا معلق هستند . البته این امر می‌ تواند در خانه ‌هایی که کودک یا سالمند در آن زندگی می کند خطرناک باشد .

طرح پله شماره  5 : چشم شیشه ای :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

نرده های شیشه ای روی راه پله ها زیبایی بسیار تمیز و ظریفی را به وجود می آورند . این طرح راه پله خانه های مدرن و  امروزی را کاملا تکمیل می کند . فقط مطمئن شوید که نرده ها را تمیز نگه دارید و سعی کنید دستان خود را از آنها دور نگه دارید تا اثر انگشت تان روی شیشه باقی نماند .

طرح پله شماره 6 : پا گذاشتن روی شیشه :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

حدس بزن چی شده ؟ این روزها برای اینکه بتوانید روی شیشه راه بروید ، لازم نیست سیندرلا باشید .

پله های شیشه ای در همه جا محبوبیت پیدا کرده اند زیرا حس انحصاری را به هر خانه ای می بخشند . سازندگان از شیشه‌ های معماری ویژه ‌ای استفاده می‌ کنند که به ‌منظور تحمل وزن به آن استحکام می ‌بخشد و لمینیت می‌ شود . بنابراین ، با هر قدمی که بر می‌ دارید نگران ترک خوردن شیشه نخواهید بود .

طرح پله شماره 7 : بازی مش :

ایده طراحی راه پله چوبی
ایده طراحی راه پله چوبی

چه پله های شما به صورت مستقیم، نیمه پاگرد یا پاگرد مارپیچ باشد ، نصب مش ( توری یا سیم ) در قسمت کناری پله باعث می شود که پله شما احساس امنیت بیشتری کند و به آن حس صنعتی بدهد . برای جلوه بیشتر از ورق های توری فلزی استفاده کنید و در آن زمان نه پله های کاملا شناور خواهید داشت و نه مراحل ساده خسته کننده را دنبال خواهید کرد .

نرده مش و فنس راه پله
نرده مش و فنس راه پله

این طرح های راه پله می توانند ظاهر و احساس خانه شما را تغییر دهند . بنابراین ، دفعه بعد که در حال طراحی خانه خود هستید ، انتخاب آگاهانه ای داشته باشید و نوع مناسبی از پله ها را برای بالا بردن فضای داخلی خانه واقعا منحصر به فرد خود انتخاب کنید .

منبع :

https://www.livspace.com

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#پلکان #راه-پله #پله #چوب #چوبی #مش #شیشه #رایزر #طراحی #معماری #کلبه #نرده #پاگرد #شناور #نرده #جعبه #مارپیچ


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us